Příznaky a příčiny

Kýchání způsobuje a příznaky

Slovo kýchání nepotřebuje vysvětlení. Slovy zdravotníků jsou popsány jako nedobrovolné uvolnění poryvu vzduchu ústy jako důsledek nějaké formy podráždění v nosní dutině, po níž následuje obrovské uspokojení. Kýchání však může být běžným pojmem v domácnosti, ale mnoho lidí si neuvědomuje příčiny, proč by mohlo dojít k náhlému kýchnutí nebo proč pokaždé, když projdou určitým místem, se jejich kýchnutí projeví.

Kýchání způsobuje a příznaky

Obvykle před kýcháním člověk ucítí na nosní dutině legrační pocit, téměř stejný jako jemný píchavý pocit, ale toto je jeden z těch nedobrovolných akcí z našeho těla, jako jsou tlukot srdce, třepetání víček atd. Kýchnutí nelze zastavit, což je jedním způsobem dobrá věc, protože je to způsob těla, jak posoudit, která částice je dobrá a která částice je cizí a škodlivá. Když tyto cizí částice vstoupí do našeho těla, miniaturní chloupky v našem nosu jim zabrání ve spěchu do nosní dutiny, zatímco mozek nám pomáhá vytlačit tyto cizí předměty z našeho těla nosem.

Příčiny kýchání:

Zde jsou některé z příčin, proč člověk kýchá. O tyto věci se musíte starat a vyhýbat se také bezpečí před Sneeze.

1. Znečištění:

Když kráčíte po silnici, závan páry z autobusu vedle vás zahalí, v příštím okamžiku projdete kolem stavebního domu, který pak míchá písek a cement a způsobuje, že vzduch je naplněn částicemi slídy. Někdo kolem vás spěchá a při tom cítíte, jak vám do nosu udeřil závan tabákového zápachu. V autobuse dolů do práce žena vedle vás, která trpí zimou, hlasitě kýchá. Kde myslíte, že se všechny tyto znečišťující látky ukrývají? Náš nos má však malé chlupaté struktury zvané řasinky, které zachycují a filtrují většinu tohoto vzduchu, který dýcháme, a jak stoupá čerstvý vzduch, znečišťující látky zůstávají pozadu. Když je čas se jich zbavit, mozek spustí kýchací tlačítko a my ho zbavíme svého těla.

2. Alergie:

Kýchání vám ne vždy způsobují znečišťující látky, ale jakýkoli druh částic, které jsou nekompatibilní s vaším tělem, ale nemusí být pro vašeho přítele problém. Například pokud máte nesnášenlivost s kožešinou, nošení kožešinových předmětů nebo kontakt s nimi nebo v jejich blízkosti může reagovat na vaše alergie, a protože vaše tělo neprospívá živlu, způsobí epizodu kýchání, kdykoli je kolem..

3. Běžná rýma:

Někdy to může být proto, že se chystáte přijít s chladem a horečkou. Těsně předtím, než vás zasáhne horečka, můžete cítit převládající kýchání, které ohlašuje příchod chladu. Z toho pak v posteli teče červený nos a kuřecí polévka. Proto není nikdy dobré kýchací epizodu dlouho prodlužovat. Ošetřete to, než to začne být vážné.

4. Silný parfém:

Mnoho lidí možná neví o tom, že váš parfém vám může přivodit záchvat kýchání. Obvykle nosíme parfém na nejbližších místech u nosu, třeba na krku, v podpaží a na rameni, za ušima atd. Pokud je vůně příliš silná na to, aby ji vaše tělo upřednostňovalo, může fungovat jako bariéra mezi ní. vstupující do vašeho těla. To je důvod, proč někdy může být příčinou vašeho kýchání příliš silný roztok vůně.

5. Infekce:

Kýchání je normální věc a mělo by přestat během několika minut, ale pokud se tento účinek prodlužuje na několik dní, kdy máte často epizody kýchání, zkuste se poradit s lékařem, protože kýchání může také znamenat přítomnost něčeho špatného ve vaší nosní dutině, možná infekci nebo bolest vevnitř, která způsobuje kýchání. Při kýchání by to však mělo následovat trochu bodavého podráždění.

6. Studený vzduch:

Toto je obvykle scénář, kdy vám do nosu udeří náhlý záchvat studeného vzduchu. Předpokládejme, že opouštíte budovu a zasáhne vás závan chladného vzduchu. To způsobí, že se membrány v nose rychle stáhnou a spustí kýchání.

7. Příliš jasné světlo:

Vystavení jasnému svícenému světlu vám najednou může způsobit kýchání. Tento stav se nazývá „fotický kýchač“, což je velmi vzácné. Jakmile jste vystaveni světlu, vaše oči citlivé na jasné světlo začnou působit na vaše oční nervy. Mžouráš. Když ale začnou působit i okolní nervy, jako jsou ty nosní, začnete kýchat.

8. Vůně alergie:

Dávejte si pozor nejen na parfémy. Často existují spouštěcí prvky, jako je pach alkoholu nebo určitý typ zápachu, na který byste mohli být alergičtí. Tyto vlastnosti jsou obecně submisivní, pokud není umístěn skutečný scénář a alergie zvaná alergie na pachy nefunguje. U některých to může být dokonce vůně vůně nebo kosmetické vůně, které by mohly působit kýchnutí.

9. Zvířecí chlupy:

Je zcela běžné, že někdo dostane alergii na zvířecí srst, zejména na kočku. Ujistěte se, že nespadáte do těchto kategorií, a pokud se těšíte, až kočce poskytnete lepší domov, kde nemusí být zdrojem alergické reakce.

10. Špatný zápach:

Hledání příčin kýchání. Tato konkrétní příčina se liší od všech výše uvedených příčin kýchání. Pokud člověk bydlí v nehygienickém prostředí, pak jsou zápachy docela běžné. To znamená, že se člověk snadno stane obětí postupného kýchání, protože některé osoby nemohou odolat nepříjemnému zápachu a působí jako alergie na dýchací membrány.

Příznaky kýchání:

Existuje mnoho příznaků kýchání, mezi nimiž jsou ty nejlepší popsány níže.

1. Pocit pálení v krku:

Mezi všemi příznaky kýchání je tento docela běžný. Mnoho lidí zažilo pálení v krku nebo specifický druh zánětu v krku, který vedl také k dalším problémům s krkem. Mnoho příznaků, jako je vztek v krku, je ve fázi kýchání běžné.

2. Nosní kongesce:

Ucpaný nos? Dýchací problémy? To vše jsou příznaky kýchání. Pokud kýcháte téměř po celý den, pak je docela běžné, že budete mít problémy s dýcháním a problém s ucpaným nosem nebo ucpaným nosem se může objevit docela snadno. Jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout ucpání nosu, je využít pomoci domácích prostředků, jako je dýchání prášku z kurkumy a jiného podobného koření v teplé vodě..

3. Bolest v krku:

Jedním z nejviditelnějších příznaků kýchání je bolest v krku. Člověk pocítí bolest v krku, pokud trpí problémy s kýcháním. Při kýchání se běžně vyskytují problémy s krkem.

4. Horečka:

Během kýchání může dojít k mírné horečce. Mnoho lidí zaznamenalo mírný vzestup tělesné teploty, když byli napadeni nebo nakaženi škodlivými zárodky, které způsobily kýchání.

5. Hořící oči:

Spolu s vodnatými očima je pocit pálení v očích také docela běžný. Lidé to zažívají docela často a to může také dočasně narušit vizi.

6. Kašel:

S problémy s krkem přichází problém s kašlem. Ukládá se kašel, který je zase zodpovědný za všechny druhy problémů s dýcháním. Pokud již má slabé plíce a jiné problémy s dýcháním, bude silně trpět kašlem.

7. Běžecký nos:

pokud vám nos teče po celý den a za jeho problémem není žádný konkrétní důvod, je možné, že trpíte kýcháním. Je opravdu snadné zjistit pomocí tohoto příznaku. Běhání z nosu je běžným problémem při infekci kýcháním a setkají se s ním lidé všech věkových kategorií.

8. Únava:

Únava je jedním z nejčastějších a většinou se vyskytujících příznaků kýchání. Vzniká kvůli vysokému objemu napětí v nervovém systému, na který není zvyklý. Lidé, kteří mají slabou nervovou funkci v celém těle, budou mít s tímto konkrétním příznakem spoustu problémů. Mohou také zaznamenat další další příznaky.

9. Vodnaté oči:

Mezi všemi příznaky kýchání je tento běžně pozorován u dětí. Oči někoho slzí, pokud čelí některým nosním obtížím a procházejí fází kýchání.

10. Zimnice:

Náhodné zimnice jsou jedny z nejčastějších příznaků kýchání. Člověk zažije chladný pocit, když trpí problémy s kýcháním. Tento symptom byl spatřen u mnoha lidí. Existuje mnoho terapií a prostředků, které lze provádět doma. Pokud jsou vyžadovány léky, neměli byste s jejich užíváním váhat, protože chladný pocit může nabrat opravdu špatný směr, pokud se nevyléčí ve správný čas.