Příznaky a příčiny

Jaké jsou příčiny bolestí hlavy u dětí a jak je léčit?

Bolest hlavy pociťuje každý v určitém okamžiku. Je to bolest kolem krku a oblasti hlavy, většinou kolem spánků.

Bolesti hlavy jsou nejvíce stresující bolest. Je velmi obtížné s tím pracovat. S tím jako omluvou nemůžete odejít z práce. Ale přesto to mnozí z nás dospělých používají jako záminku k vyjití ze situace. Například naše dítě pláče, aby si šlo hrát, vymlouváte se, že vás bolí hlava a nemůžete přijít. Malí se od nás učí. Také se vymlouvají na útěk ze své domácí práce a domácích prací.

Nesmíme však ignorovat jejich roztomilé výmluvy. Někdy to může být opravdová bolest. Bolest hlavy u dětí se nijak neliší od dospělých. Děti cítí stejný druh bolesti a stresu, ale trvání a intenzita bolesti hlavy se liší.

Jaké jsou příčiny bolestí hlavy u dětí & amp; Jak zacházet

Bolest hlavy má mnoho dětí a mladistvých. Může to být pulzující, bolestivé nebo nudné. Je to jako migréna, ale kratšího trvání. Může to vést k napnutí krčních svalů, nevolnosti a citlivosti na zvuk a světlo.

Příčiny bolestí hlavy u dětí:

Bolesti hlavy jsou obvykle způsobeny chemickými změnami, ke kterým dochází v našem mozku. To dává mozku signál bolesti. Bolest hlavy není u dětí způsobena náhodně, je to cítit kvůli základním příčinám. Některé z hlavních příčin jsou:

1. Nemoc:

Některé z běžných onemocnění pozorovaných u dětí jsou nachlazení, chřipka, zánět vedlejších nosních dutin. Rýma a rýma mohou zablokovat nervy mozku. To by mohlo začít bolest v hlavě. Obvykle jsou spolu s dalšími příznaky, jako je chřipka, horečka a ztuhlost krku. Může to být způsobeno významem nebo encefalitidou.

2. Infekce:

Infekce často zvyšují teplotu. Tato vysoká teplota vás činí podrážděnými a bolí vás hlava. Příčinou bolesti břicha může být často infekce.

3. Stresové faktory:

Děti dnes procházejí velkým stresem. Mají studium, sport, hudbu, tanec a mnoho dalších mimoškolních aktivit. To může být velmi stresující jak fyzicky, tak psychicky. To může být velmi vyčerpávající. Nedostatek energie, neúplná strava může způsobit bolest hlavy. Normálně uklidňující cvičení, jako je jóga, jídlo s vysokou energií může zmírnit bolest.

4. Emoční faktory:

Děti dnes často čelí velkému tlaku vrstevníků. To často vede k velké emoční nerovnováze. Díky tomu je dítě citlivé. Šikana je také příčinou emočního stresu. To vše zvyšuje aktivitu mozku a dítě bolí hlava.

5. Trauma hlavy:

Nikdy nemůžete dítěti zabránit ve hře. Skáčou z jednoho místa na druhé. To často vede ke zranění. Někdy jsou tato zranění na hlavě. To může způsobit silnou bolest. Dítě je často podáváno léky. Pokud se objeví závratě, zvracení nebo nevolnost, doporučuje se navštívit lékaře.

6. Genetické faktory:

Faktor genů probíhá v rodině. To nám dává rysy obličeje, stavbu těla, povahu, strukturu jídla a nemoci. To nás činí zranitelnými vůči nemocem, jako je srdeční onemocnění, vůči malým jako migréna. Můžete tomu jednoduše zabránit tím, že se vyhnete hluku, chladu a věcem, které způsobují bolest.

7. Jídlo a nápoje:

Děti jsou dnes vystaveny spoustě sladké stravy. Studené nápoje, koláče, čokolády, energetické nápoje často zvyšují hladinu cukru v krvi. Tím je mozek příliš aktivní. Děti šílí a dělají všechny šílené věci. Nadměrná aktivita mozku a fyzická únava vedou k bolestem hlavy.

8. Abnormality mozku:

Nádory, krvácení a absces mnohokrát způsobují bolesti hlavy. Tato bolest je nesnesitelná. Časem se stále zvyšuje. Většinou je doprovázena příznaky jako závratě, menší koordinace a zvracení.

9. Příliš mnoho času na obrazovce:

Když se rozhlédnete kolem, nezůstane téměř žádná zahrada, kde by si děti mohly hrát. Jsou chyceni v domech. Tím se začaly děti lepit na televizi a mobilní telefony. To namáhá oči. To také způsobí napětí v nervech mozku. To způsobuje bolest hlavy. Pokud není expozice na obrazovce zastavena nebo omezena, může se stát migrénou.

10. Hormonální nerovnováha:

Všichni teenageři procházejí mnoha hormonálními změnami. Když dosáhnou puberty, hormonální směs u dívek i chlapců je ztratí. Nemají ponětí téměř o všem. Hormony z nich dělají výstřední, náladové a vzpurné. To je bolí hlava. zvláště když procházejí mnoha fyzickými změnami a vyrovnávají život. Jejich mozek to velmi zatěžuje.

Léčba úlevy od bolestí hlavy u dětí:

Pokud ji bolí hlava, normálně byste své dítě uklidnili, dali jí nějaké jídlo a uložili ji do postele. Tam

existuje mnoho způsobů, jak se s tím vypořádat. Zde je několik.

Léky:

Advil, Ibuprofen, Aspirin je málo volně prodejných léků na bolesti hlavy. To jsou léky proti bolesti. Neměly by být podávány bez doporučení lékaře. Mohou být smrtelné a mohou mít závažné vedlejší účinky, jako je poškození mozku a jater. Malé děti a batolata nesmí dostávat žádné léky bez konzultace s pediatrem.

Meditace a jóga:

Mnoho škol začalo s výukou jógy. Jóga pomáhá uvolnit mysl a nervy. To je velmi účinné u dětí s ADS. Jóga má velkou část nazývanou meditace. Jde o to, aby dítě sedělo na jednom místě a zavřelo oči a mozek. Díky tomu je dítě klidné a zvyšuje jeho pozornost. Díky tomu je dítě také uvolněnější a sebevědomější. Studie zjistily, že je velmi účinný v případě chronických bolestí hlavy.

Školení o biofeedbacku:

Biofeedback trénink řídí vaše tělesné funkce. Přesně tak, jak můžeme kontrolovat naše štoly a moč. Zahrnuje srdeční tep, dýchání a svalové napětí. Provádí se dýchacími technikami. Dostane vaše dítě na lepší místo, kde se dokáže mnohem lépe vyrovnat s bolestí hlavy. Tuto techniku ​​používají svatí, kteří meditují měsíce bez jídla a vody. Bylo to také vidět ve filmu „Hulk“. Ovládá tlukot srdce, aby ovládl svůj hněv.

Děti často trpí bolestmi hlavy v důsledku duševního stresu. To jim ztěžuje vyjádření. V takových chvílích přijde vhod poradenství. Poradce naslouchá všem jejich problémům. Navrhuje lepší způsoby, jak se s problémy vypořádat. Pro děti je často obtížné otevřít se, ale úkolem poradce je najít problém prostřednictvím chování dítěte. Pomáhá také zastavit tyrany.

Pohodlné jídlo:

Normálně bychom si dali šálek čaje nebo kávy na osvěžení mysli. Ale nemůžeme dávat dětem kofein. Pohodlným jídlem pro děti může být cokoli, co byste rádi jedli, jako jsou čokolády, dezerty, zmrzlina, hamburger, plátky sýra atd. Mnohdy máme málo cukru v krvi, což způsobuje bolest hlavy. V takových chvílích nám naše tělo říká, co potřebujeme, něco sladkého. Uklidnit dítě by neměl být problém mu dát jeho oblíbené cukroví. Uvolníte tím nejen sebe, ale i sebe.

Domácí prostředky:

Malé děti jsou v noci masírovány a zavinuty, aby usnuly. To je uvolňuje a pomáhá k dobrému dlouhému spánku. Matky nám mnohdy po únavném dni ve škole masírovaly hlavu olejem a uspaly nás. Všechno to olejování a masáže jsou prastará technika k uvolnění našich svalů a mozku. Uvolňuje napětí. Navíc vůně oleje často děti uspávají a prodlužují.

Dalším domácím prostředkem je přikládání chladného hadříku na oční víčka. Mušelínová tkanina se obvykle namočí do studené růžové vody a drží se přes víčka. To uvolňuje mysl. Příliš mnoho televize často způsobuje namáhání očí. Tento problém je také vyřešen.

Masáž krku:

Většinou kvůli namáhavým fyzickým aktivitám se nám svaly napnou. Stává se to většinou tehdy, když děti nosí v tašce přes rameno tolik váhy. To způsobí, že svaly krku a ramen jsou napnuté a napnuté. To způsobuje bolest hlavy. Můžete je jednoduše masírovat a relaxovat. Malé cvičení může také zmírnit stres.

Hydratace:

Obvykle mají děti tendenci se při hře vyběhnout. Nevěnují pozornost svým tělesným potřebám, jako je jídlo, voda a toaleta. Často to vede k hladu a dehydrataci. Dehydratace může způsobit, že mozek bude ve stresu a vynaloží zvýšené úsilí na práci. To způsobuje bolest hlavy. Doporučuje se vypít hodně vody. Dítě obvykle nebude mít trpělivost, aby mělo vodu znovu a znovu. Proto se doporučuje dávat jim nápoje bez cukru, aby byly hydratované.

Ledové balíčky:

Při jakémkoli poranění hlavy se vždy doporučuje přiložit na oblast bolesti ledový obklad. Ulevuje inflaci. To snižuje bolest. Nikdy byste neměli používat teplo, protože to zhoršuje bolest.

Bolest hlavy pro dítě může být velmi nepříjemná nejen pro něj, ale i pro jeho rodiče. Ve skutečnosti nevědí, jak se vyjádřit, takže porozumění symptomům může být obtížné. Jednoduché domácí prostředky nebo mírné léky jim mohou poskytnout pohodlí. Pomozme jim užít si krásné dětství bez jakéhokoli tlaku a bolesti.