Příznaky a příčiny

9 Vedlejší účinky zácpy na zdraví

Jak všichni víme, zácpa je u člověka vzácný pohyb střev. Když nejste schopni eliminovat odpad z vašeho těla a je těžké projít stolicí, říká se, že je zácpa. Pokud má člověk delší dobu zácpu, způsobí to poškození těla. Existují různé vedlejší účinky zácpy. Je nutné udržovat tělo čisté. Pomáhá tedy člověku žít zdravý život. Když váš žaludek není řádně vyčištěn, způsobuje to také různá další onemocnění.

Nežádoucí účinky zácpy na zdraví

Nežádoucí účinky zácpy na zdraví:

Podívejme se níže, jaké jsou vedlejší účinky zácpy u mužů a žen.

1. Hemoroidy:

Hemoroidy

Je možné, že když má člověk zácpu a snaží se vyprázdnit, může trpět hemoroidy. Hemoroidy jsou pro tělo bolestivé a způsobují otoky v oblasti konečníku. Může to být také z častého průjmu.

2. Obezita:

Obezita

Výrobky bohaté na cukr mohou způsobit zácpu a zácpa může způsobit obezitu. Když člověk spotřebuje příliš mnoho energie, tuku a cukru, ale nedokáže je spálit, uloží se v těle jako tuk. To nakonec vede k obezitě.

3. Oslabuje imunitní systém těla:

Oslabuje imunitní systém těla

Když člověk není schopen vyloučit z těla stolici, jeho imunitní systém se oslabí a může snadno dohnat nachlazení a další nemoci. Nízký imunitní systém může zatěžovat další části těla, jako jsou játra, ledviny a plíce, a hladina energie klesá.

4. Fekální postižení:

Fekální Impaction

Obvykle, když je člověk dlouhodobě zácpou, vede to k fekální impakci. Je to tehdy, když je množství stolice zablokováno z tlustého střeva. Může také způsobit zvracení a bolest. Je nutné získat rychlou léčbu fekální impakce.

5. Náladové výkyvy:

Změny nálady

Zejména u žen může zácpa ovlivnit náladu. Ženy trpí výkyvy nálad, jako je úzkost a deprese, pokud čelí zácpě. Zácpa může být stresující pro fyzické i emocionální. Narušuje to normální život.

6. Bolest hlavy:

Bolest hlavy

Občasný pohyb střev a tvrdá stolice mohou člověku způsobit mnoho stresu. Ve stresu vaše tělo produkuje různé druhy hormonů. Tento stres a hormonální změny mohou způsobit bolest hlavy. Takže nepřímo zácpa způsobuje bolest hlavy.

7. Únava:

Únava

Obecně může zácpa způsobit namáhavou a tvrdou stolici. Člověk se může cítit unavený, nafouklý a se sníženou chutí k jídlu. Nemáte chuť nic dělat. Cítíte se líní a slabí. Už se vám nechce pracovat a jste jen vyčerpaní.

8. Erupce kůže:

Erupce kůže

Když stolice neodejde snadno, odpad se uloží do vašeho systému a způsobí tak zácpu. Zácpa může také způsobit špatný dech a erupci kůže. Odpad se v těle stává toxickým a stoupá až do úst ve formě plynu. Tak dává špatný dech.

9. Bolest zad:

Bolesti zad

Při zácpě se stolice ukládá do konečníku. Toto skladování může vyvinout tlak na pánevní oblast. A to má za následek bolest zad. Když získáte plynulý pohyb střev, zmírní to bolesti zad. Tímto způsobem může zácpa způsobit bolest zad.

Abyste mohli žít zdravě, musíte být čistí zevnitř i zvenčí. Pro celkové zdraví musíme pravidelně cvičit, pít přebytečnou vodu, jíst potraviny bohaté na vlákninu a méně se stresovat. Musíte se vyvarovat všech těch potravin, které způsobují zácpu. Jinak se tento vedlejší účinek stane. Není dobré mít takové vedlejší účinky zácpy. Zácpa může poškodit jiné orgány těla, které vás mohou fyzicky rušit.

Zácpa je stádium lidského těla, kdy se člověk potýká s odstraňováním odpadu ze svého těla. Osoba by měla jíst zdravé jídlo bohaté na vlákninu, aby se vyhnula zácpě a jejím vedlejším účinkům. Osoba musí přestat jíst příliš mnoho chutného a chutného jídla, aby udržela svůj trávicí systém na správné cestě.