Příslušenství

Ztracená nebo ukradená kabelka? Musíte to udělat okamžitě

Kabelka je doplňkem, bez kterého téměř žádná žena neopustí svůj byt. Nejen, že dokonale doplní každý outfit, ale také nabídne dostatek prostoru pro vše, co potřebujete v každodenním životě. Od peněženek přes mobilní telefony a klíče po kosmetická pouzdra je uvnitř dámské kabelky místo na velké i malé předměty. Mít vše po ruce vždy může být praktické, pokud se taška neztratí nebo neukradne. Co musíte v takové situaci udělat okamžitě, je odhaleno v článku.

Ztratil kabelku, co teď??

Krádež kabelky, co dělat tipy

Prostě jste ani vteřinu nehledali a kabelka a její obsah jsou pryč. Poté, co ztratíte tašku, jste často zoufalí. Ale než začnete panikařit, je důležité zhluboka se nadechnout a rychle jednat, abyste minimalizovali škody. Nejprve si zkuste zapamatovat přesný obsah tašky. Jaké cennosti tam byly? Existují snadno dostupné osobní informace, které by zloději mohli použít?

Stojí za to nejprve nahlásit ztrátu policii. To je zvláště důležité pro pojišťovnu, ale může to také mít za následek, že kabelka bude nalezena později. Pokud se však nechcete spoléhat na štěstí, měli byste se hned postarat o pár věcí, podle toho, co přesně chybí.

Peněženka a průkazy totožnosti

Kabelka s kabelkou ztratila, co dělat

Pokud byla vaše peněženka v kapse, pravděpodobně zmizely i další cennosti, jako jsou občanské a platební karty, a také hotovost. Abyste ochránili své finance, musíte své debetní a kreditní karty zablokovat co nejdříve. U EC karet a některých kreditních karet můžete využít celoevropské tísňové číslo na bezplatné lince 116 116. Tato služba tísňového volání funguje také pro uzamčení jiných médií jako jsou SIM karty a zaměstnanecké průkazy. Můžete také kontaktovat svou banku přímo.

O ztrátě občanského průkazu musíte co nejdříve informovat úřad občanů a poté požádat o nový. Pokud máte aktivovanou funkci online ID, musíte ji také zablokovat. Jakýkoli pokus o zneužití bude okamžitě rozpoznán blokováním.

Klíče od auta a domů

Ztracený klíč, co dělat Zavolejte zámečníka

Na rozdíl od mužů nosí většina žen klíče v kabelce místo kapes u kalhot. Pokud vám klíče od bytu nebo auta zůstanou ve ztracené kapse, potřebujete je hned Zámečník. I když máte náhradní klíč, bylo by dobré nechat si vyměnit zámky pro případ, že by se vám klíčenka dostala do špatných rukou.

V případě pronajatého bytu byste ztrátu nebo odcizení klíčů od bytu měli rozhodně nahlásit svému pronajímateli. Mohou zajistit výměnu zámků a měli by se postarat o náhradní klíče.

Smartphone nebo notebook

Ukradené notebooky tipy na ochranu soukromí

Byla ve vaší kabelce nějaká elektronická zařízení? Pokud vám někdo ukradne například chytrý telefon nebo notebook, můžete zajistit bezpečnost svých dat změnou uložených hesel ve vašem prohlížeči. Ujistěte se, že začínáte svým e -mailovým heslem a heslem iCloud nebo Google. Tím se zabrání zneužití vašich údajů. Ve většině případů však zloděje nezajímá tolik, jako jim záleží na samotných zařízeních a data okamžitě smažou, aby je nebylo možné sledovat.

řidičský průkaz

Nahlaste krádež policii

Pokud byl řidičský průkaz ve vaší kabelce spolu s průkazem totožnosti, musíte také nechat na místní policii vystavit protokol o ztrátě. Toho můžete využít k žádosti o nový řidičský průkaz na příslušném úřadě řidičského oprávnění. Mezitím však můžete stále řídit auto.

Závěr

Ukradená peněženka z kabelky

Ztráta kabelky – ať už vlastní vinou nebo krádeží – se může rychle změnit ve skutečnou noční můru. Kromě peněz můžete přijít i o spoustu času a nervů, dokud znovu nezískáte všechny důležité papíry. V takové situaci je ale důležité zachovat chladnou hlavu a reagovat rychle a správně. Jedině tak se lze vyhnout velkým škodám.