Příslušenství

Zavažte šátek z tuby a dovedně jej upravte: Tipy a pokyny

Ať už se jim říká smyčkový, kulatý nebo trubkový šátek, jde o mnohostranný náhrdelník, který se osvědčil jako neodmyslitelný doplněk zejména v zimě nebo v přechodném období. V angličtině se tomu říká „Infinity Scarf“ a název odkazuje na typický „nekonečný“ tvar šátku. Není to obdélníkový tvar, jako obvykle, ale dva konce jsou spojeny a kus látky vypadá víc než tunel. Trubičkový šátek lze uvázat mnoha různými způsoby. V článku jsou popsány techniky omotávání šátkem a způsob, jak je šikovně stylovat.

Kravatový šátek kulatý šátek ve stylu šálu

Trubičkový šátek, kulatý šátek a smyčkový šátek

Vázat smyčku šátek smyčky šátek nápady styl tipy móda

Šátky a šály jsou dnes populárnější než kdy dříve. Od hedvábí přes bavlnu až po pletené zboží, jsou k dispozici v celé řadě designů a hodí se pro každé roční období. Náhrdelník, vyrobený z hrubých, silných struktur v zimě a v podobě jemných hedvábných šátků v létě, se ukázal být dokonalým završením každého outfitu. Kulatý šátek je navíc stejně vhodný pro ženy i muže.

Co je to trubkový šátek?

Smyčková šála vázaná kulatá šála smyčková šála co je

Konvenční šátek má obvykle dva konce. Jak naznačuje anglický název „Infinity Scarf“, tubový šátek však nemá konce. Nemusíte ho tedy umně zauzlovat, aby vám pěkně seděl na krku. Jednoduše se přetáhne přes hlavu a podle potřeby jednou nebo několikrát zabalí. Je to zvláště praktické, pokud má šátek určitou délku a šířku. Existuje několik možností vázání a stylingu.

Vázejte šátek na trubku

Vázejte tubu šátek kulatý šátek smyčky šály nápady styling tipy

Trubičkový šátek dokáže udržet krk v teple a zároveň plnit funkci módního doplňku. V závislosti na situaci existují návrhy z jemného úpletu, snadno udržovatelného polyakrylu v krásných trendových barvách a také z viskózy. Pokud pro svůj outfit zvolíte vhodný vzor a barvu, je smyčková šála ideální pro každodenní nošení a lze ji také přizpůsobit jakémukoli stylu oblečení.

Vyrobte si vlastní šátek – 30 nápadů na šály ze starých triček

Jak hvězdy nosí šátek na podzim – 26 příkladů

19 skvělých způsobů, jak uvázat šátek + návod

Vázání šátku na tubu: pokyny a tipy

Vázejte trubku šátek kulatý šátek nosí smyčku šátek dlouhý styl

Mírně kratší smyčkové šály jsou relativně krátké. Proto je můžete jednoduše přetáhnout přes hlavu a máte hotovo. Do popředí se dostává buď hřejivá funkce, nebo jednoduše krásný design a je důležité sladit barvu šátku s oblečením.

Trubičkový šátek

Naproti tomu vztyčený šátek z trubice může být několikrát omotán kolem krku. Objemné modely z pletené vlny jsou oblíbené zejména na podzim a v zimě a představují flexibilní alternativu k tlustým svetrům. V případě potřeby lze šátek předat do šatny. Protože byste s tím neměli nutně sedět u stolu v kanceláři.

Vázejte trubkovitý šátek stylu kulatý šátek krátký smyčkový šátek

Při špatném počasí a při vytahování ven je vhodné šátek uvázat co nejpevněji kolem krku a přes něj si obléknout sako nebo kabát. Jednoduše si dáte smyčkovou šálu na zátylek a zatáhnete oba konce dopředu, poté jednu smyčku protáhnete druhou. Vepředu by měl být uzel. To pak lze natáhnout tak pevně kolem krku, jak chcete, a udrží vás pohodlně v teple.

Vázejte široký šátek na smyčku jako pončo

Vázejte hadicovou šálu ve stylu kulaté šálové smyčky na šátek

Trubičkový šátek vás udrží v teple jako silný svetr a lze jej také uvázat jako krátké pončo. Šátek, který jemně zakrývá ramena, vypadá obzvláště elegantně přes tenkou blůzu nebo jednoduchý top. Podle toho, jak velký je šátek, lze jej uvázat dvěma různými způsoby, což jsme si ukázali na výkresech výše a níže.

Smyčka šátek na uvázání kulatý šátek smyčka přehoz přes návod nápad

Pěkný šátek funguje stejně jako šperky. V krásné barvě nebo s hravými motivy dokáže vylepšit celý vzhled. Pro každého, jehož každodenní outfit se skládá z džín a jednoduchého topu, je jednoduchý outfit okamžitě okořeněn šátkem a dostane elegantní plechovku. Hlavní výhodou smyčkového modelu je, že je mnohem snazší ho uvázat: stačí jej dvakrát omotat kolem krku a máte hotovo.

Smyčková šála vázaná kulatá šála smyčka šátek instrukce nápad

Trubičkový šátek je také levný způsob, jak oživit váš šatník. Protože investovat do šátku je jednodušší než do nového kabátu nebo saka. Klasický střih je navíc rychle okořeněn barevným hadříkem. To platí i pro muže, kteří mohou také nosit šály z tub.

Loop šátek kravata kulatý šátek smyčka šátek top léto

Trubičkový šátek je také pěkným doplňkem na léto. Určitě se rozhodnete pro lehké látky jako viskóza, čistá bavlna nebo len. Velké, tenké ručníky nás rády doprovázejí na pláži v podobě jasně vzorovaných pareos.

Uvažte šátek z trubice a dovedně jej upravte

Kravatová šála Kulatý šátek Kulatý šátek stylové oblečení pro módu

Trubičkový šátek může ladit s jakýmkoli stylem oblečení, pokud ladíte s barvou outfitu. Mnoho vzorů a motivů z minulosti dnes slaví comeback, a proto také stojí za to prohrabat se ve skříni vaší matky nebo dokonce babičky po zapomenutých pokladech. Jistě bude pěkný kus vysoce kvalitní látky, který je nyní opět in.

Kravatová šála smyčková šála pouliční módní dres

Univerzální tkaninou, která se hodí ke každé sezóně, je dres nebo takzvaná tričková tkanina. To je obzvláště příjemné na kůži a je také ideální pro smyčkové šály. Pro ty, kteří se věnují praktické módě, a ne opravdu šátkům, je tato mladá a módní varianta dokonalým kompromisem.

Vyrobte si šátek z tuby sami

Vázejte šátek na trubku, vytvořte si smyčkovou šálu sami pokyny k šití

Pokud nemůžete najít vhodný šátek z tuby pro sebe, existuje možnost podat ruku a vytvořit si ji sami. Je to snadné, pokud již máte pěkný kus látky. V závislosti na tom, zda je tkanina dostatečně silná a záda by měla zůstat viditelná, lze šátek šit také dvakrát, nebo pokud je to žádoucí, lze použít dvě látky pro obě strany.

Šití šálu z trubek: pokyny

Vázejte šátek na trubku a vytvořte smyčkovou šálu sami

Pokud máte doma šicí stroj, hadicovou šálu lze ušít za pár minut. Potřebujete dva široké pásy látky, které musíte nejprve sešít, nebo jen jeden velký. Poté sešijete oba konce k sobě a máte hotovo. Je jen důležité, abyste získali čistý šev a „tunel“ nezašili zevnitř až do konce. Takže to můžete otočit a skrýt šev.

Vyrobte si šátek z tuby sami: bez šití

Vázejte šátek na trubku a vytvořte smyčkovou šálu sami

Tuberkovou šálu si můžete vyrobit i sami bez šití. To bude vyžadovat tradiční obdélníkový šátek, který je dostatečně dlouhý, abyste si ho mohli jednou nebo dvakrát obmotat kolem krku. Délka 160 cm je obvykle dostačující. Pak stačí jen svázat dva konce a máte hotovo!

Kojící matce uvázat šátek z tuby

Vázání trubkovitého šátku

Široký tubový šátek má jiné a zvláště praktické použití než jen zdobení krku. Pokud je dostatečně široká a navíc vyrobena ze stabilního, měkkého materiálu, jako je žerzej, je ideální pro diskrétní kojení na veřejnosti. Po zbytek času to máma nosí stylově jako šátek.

Smyčková šála kravata kulatý šátek smyčková šála dlouhý úplet

Kruhová šála se smyčkou a kulatou šálovou kapucí

Smyčková šála vázaná kulatá šála smyčková šála krátký zimní úplet