Příslušenství

Jak uvázat kravatu – 4 nejdůležitější uzly s jednoduchým návodem

Kravata kravata -chic-oblek-černý-květinový vzor

Kravata je součástí obchodního šatníku, ale je také součástí elegantního stylu oblečení. Je to nepostradatelný doplněk ke košili a obleku, který klade důraz a individuální nádech. Důležitý je nejen design kravaty, která by měla ladit k outfitu, ale také uzel, kterým je vázána. Často se stává, že při slavnostech, zvláštních příležitostech, pohovoru nebo obecně v časových situacích se člověk rychle dostane do stresu, pokud není opravdu vyškolen v vázání kravaty. Abyste svou novou kravatu mohli dát na výsluní, poskytujeme 4 nejdůležitější uzly jednoduché pokyny.

Úspěšně uvázat kravatu

-volba-látka-příležitost

Kravatu lze uvázat celkem 85 způsoby, podle anglického fyzika Dr. Thomas Fink zjistil. Nenechte se touto odrůdou odradit. Samozřejmě nemusíte ovládat všechny vázací uzly, ale každý muž by měl být schopen svázat dva nejdůležitější uzly-čtyři v ruce a jednoduchý windsorský uzel. Při slavnostních příležitostech si na své přijdou i propracovanější druhy kravat.

Vázejte kravatu-uzel čtyři v ruce

Uvazujte si tie-chic-moderní-elegantní-oblek-outfit

Uzel čtyři v ruce je jedním ze základních kravatových uzlů a je jedním z nejoblíbenějších. Za svou oblibu vděčí především jednoduchému způsobu vázání a nadčasovému vzhledu. Je stejně vhodný pro každou příležitost, pro volný čas, ale i pro obchodní jednání. Ať už je tenká nebo spíše široká, každou kravatu lze tímto způsobem pěkně uvázat. Uzel čtyři v ruce je navíc k dispozici vysokým i středním mužům. Jasnou výhodou je, že ji lze svázat jednou rukou, a možná proto se jí říkalo „jednoduchý uzel“.

Pokyny k uzlu čtyři v ruce

Tie-tie-four-in-hand-uzel

 1. Umístěte široký konec kravaty přes úzký.
 2. Široký konec kravaty protáhněte za úzký konec doprava a poté doleva.
 3. Vytáhněte široký konec až ke krku a poté jej stáhněte zpět dolů skrz vytvořenou smyčku.
 4. Uzel je již hotový. Nyní ji jednoduše posuňte nahoru k hornímu knoflíku košile, dokud kravata správně nesedí.

Tie a Tie – jednoduchý windsorský uzel

Tie-tie-tie-knot-easy-windsor

Tento jednoduchý kravatový uzel je elegantní univerzál, který vévoda z Windsoru proslavil zejména ve třicátých letech minulého století. Windsorský uzel je o něco objemnější a baňatější než uzel čtyři v ruce. Vyznačuje se kónickým, symetrickým tvarem a je zvláště vhodný pro košile, které sedí blízko krku. Přijde si na své se žraločím límcem. K tomu byste si měli vybrat úzkou kravatu z materiálu, který není příliš objemný. Ať už pro slavnostní nebo profesionální příležitost, gentlemanský vzhled je dokonale doplněn jednoduchým uzlem Windsor.

Snadné pokyny k Windsorskému uzlu

Kravata-kravata-jednoduchý-větrný uzel

 1. Umístěte široký konec kravaty přes úzký konec a poté jej přitáhněte směrem ke krku.
 2. Veďte široký konec za úzkým.
 3. Dále přiveďte široký konec zpět před ten úzký a znovu jej přitáhněte směrem ke krku.
 4. Nyní je vytvořena smyčka. Tímto způsobem veďte široký konec kravaty zpět dolů.
 5. Vytáhněte až k hornímu knoflíku košile a jednoduchý uzel Windsor je na svém místě.

Tie Tie – Double Windsorský uzel

Tie-tie-windsor-double-chic

Dvojitý Windsorský uzel není ve skutečnosti příliš snadné svázat kvůli mnoha propletencům. Ale s trochou cviku to určitě zvládnou i začátečníci. Ideální kravata k tomu je úzká, nepodšitá a dlouhá, protože samotný uzel je o něco objemnější. Vzor a barva by měla být jemná a košile – s límečkem, který není příliš úzký, jinak se špičky límce zvednou kvůli velikosti uzlu. Dvojitý uzel Windsor vypadá nejlépe na středních nebo nižších mužích. Vysokí muži s poměrně širokým obličejem a krkem by se od toho měli obecně zdržet a rozhodnout se pro užší variantu uzlu, jako je čtyřka v ruce.

Pokyny pro dvojitý Windsorský uzel

Tie-tie-double-windsor-uzel

 1. Nechte velkou část širokého konce viset dolů na pravé straně. Veďte široký konec kravaty pravou rukou doleva přes úzký konec a poté ji uchopte levou rukou.
 2. Široký konec veďte zleva doprava pod tenký, směrem ke krku a poté smyčkou vpravo dole.
 3. Uchopte široký konec a přeložte jej kolem poloviny uzlu doleva. Nyní vezměte stejný konec levou rukou, krmte jej zespodu smyčkou kolem krku a současně zadní částí uzlu.
 4. Vytáhněte široký konec dopředu přes napůl hotový uzel. Vezměte jeho bod, přilepte ho pod vnější vrstvu uzlu a protáhněte jej celou skrz.

  Nakonec uzel opatrně vyrovnejte.

Vázejte motýlka

Kravata-kravata-kravata

Jako alternativu ke kravatě si stále více mužů vybírá motýlka, aby vyniklo z davu, aby ukázalo styl a veselost. Motýlek je navíc mnohem konvenčnější než kravata a dá se nosit nejen v klasické černé se smokingem nebo v bílé s frakem, ale téměř při každé příležitosti a vždy vypadá šik. I když je tento příspěvek o vázání kravaty, rádi bychom také vysvětlili nejsnazší způsob uvázání motýlka.

Návod na zavázání motýlku

Tie-tie-four-in-hand-uzel

 1. Rozepněte límec košile. Motýlek si položte kolem krku.
 2. Vytáhněte levý konec smyčky o čtyři palce níže než doprava. Pravý konec přejeďte přes levý a protáhněte jej smyčkou zespodu.
 3. Ukazováčkem a palcem levé ruky vytvarujte kratší konec do vodorovné smyčky.
 4. Nechte delší konec klesnout dopředu a položte na něj ukazováček pravé ruky, poté jej posuňte nahoru za přední smyčku a provlékněte uzel.
 5. Zarovnejte dva konce a utáhněte uzel.

Kravata-kravata-kolekce-pořadač-moderní-barevné

K elegantnímu a chytrému vzhledu by neměla chybět elegantní kravata. Úzké nebo široké, jednobarevné nebo vzorované – to je rozdíl. Stejně jako ne každá kravata je vhodná pro každou příležitost, ne každý kravatový uzel vypadá skvěle s každou kravatou. Aby toto vzrušující partnerství skutečně uspělo, je při výběru zapotřebí trochu větší pozornosti. Velký uzel, jako je dvojitý Windsor v kombinaci s košilí se žraločím límcem, dává vážnost. Elegantní vzory vyrobené z hedvábí nebo opulentní látky, preferované pro zvláštní příležitosti, dosahují vyváženého efektu, když jsou úzké a svázané ve čtyřech v ruce nebo v jednoduchých windsorských uzlech.

Kravata-kravata-zajímavý-uzel-rozmanitost-extravagantní