Přísloví a citáty

Myslete pozitivně: Výroky, které dodávají odvahu vzhledem k pandemii koronaviru

Pandemie koronaviru se šíří a už zuří nejen v Číně, ale po celém světě. Nyní je čas zůstat doma a pokusit se zachránit život chronicky nemocným a starým lidem. Domácí karanténa však může být pro mnohé velmi stresující. Především proto, že se vylučujeme z účasti na společenském životě. Musíme se přizpůsobit nové situaci. Zvláště obtížné je to pro rodiny s dětmi, protože rodiče často pracují doma a současně se starají o své potomky. Není divu, že mnozí propadají depresi a panice. Ale právě teď bychom měli všichni myslet pozitivně. Proto jsme pro vás dali dohromady pozitivní výroky, které vás povzbudí. A existují dobré zprávy také o pandemii koronaviru.

Myslete pozitivně, protože existují i ​​dobré zprávy

Myslete pozitivně na slova proti koronaviru nepropadejte panice

Stále více lidí onemocní. A podle lékařských odborníků mají přijít ještě horší věci: Pokud ne všichni striktně dodržují vládní bezpečnostní opatření, pak počet nakažených bude v následujících týdnech nadále stoupat. To samo o sobě stačí k obavám o budoucnost. Existuje ale také nejistota ohledně toho, co se stane s vaším vlastním pracovištěm. Ekonomická nejistota a otázka, zda a jak se země dostane z krize, trápí mnoho lidí. Ale jakkoli teď všechno vypadá špatně: Je tu také dobrá zpráva, která dává naději:

1. Po více než dvou měsících se zdá, že počet nakažených v Číně klesá. Jeden den tam nebyly žádné nové případy. Čínští lékaři se domnívají, že pokud v příštích 12 dnech nebudou zaznamenány žádné další případy, pandemie koronaviru v Číně již skončí. Možná by to brzy mohlo skončit i v Evropě?

2. Počet vyléčených se zvyšuje a je výrazně vyšší než počet úmrtí a těžce nemocných. To znamená, že krok za krokem budujeme imunitu stáda.

3. Většina lidí, kteří onemocněli, se cítí lépe už po týdnu a jsou imunní vůči viru podle nových studií. To znamená, že se nemohou nakazit podruhé.

Myslete pozitivně, rodina říká, že to dokážeme společně

4. Existuje mnoho infikovaných lidí, kteří jsou bez příznaků. Tito lidé však mohou nakazit ostatní, protože ani nevědí, že jsou nakaženi. Proto také platí pro tyto šťastlivce: Zůstaňte doma. # Stayathome

5. Lékaři v evropských zemích jsou obecně dobře připraveni k léčbě zápalu plic. Příznaky poznáte, existují i ​​testy, které je třeba udělat. Je to tedy nová nemoc, ale má příznaky a komplikace podobné chřipce. Samozřejmě to neznamená podcenit nemoc, je lepší zůstat doma a chránit se před infekcí co nejvíce. Ale prosím #nepanikařte.

6. Je pravda, že chronicky nemocní a starší lidé jsou vystaveni velkému riziku. Existuje však velmi mnoho lidí, kteří stále virus přežijí. Důkazem toho je 103letá Číňanka, která byla nedávno propuštěna z nemocnice Wuhan, a 100letá Číňanka, která byla úspěšně vyléčena navzdory předchozím nemocem, jako je srdeční selhání.

Koronavirová karanténa zůstává pozitivní výroky #stayathome

7. Pandemie koronaviru činí lidi vynalézavými a flexibilními. Žáci v některých evropských zemích se učí online, video konzultace s rodinným lékařem jsou organizovány na online platformách. Tyto aplikace a platformy mohou i nadále používat starší pacienti nebo osoby se zdravotním postižením i po skončení pandemie.

Myslete pozitivně: Výroky pro domácí kancelář

Pandemie koronaviru si myslí pozitivní slova #keinepanick

Zejména pracujícím lidem je obtížné zůstat doma (#stayathome). Není to jednoduché, protože hektický každodenní život v kanceláři je pro většinu motivující. Pokud najednou musíte pracovat ve svém vlastním domě, pak nemůžete svou práci skutečně oddělit od soukromého života. Chcete místo mluvení po telefonu sledovat televizní pořad? Nebo si dopřejte delší polední přestávku. Abyste tomu zabránili, můžete si vytvořit denní strukturu a stanovit cíle v domácí kanceláři.

Myslete pozitivně: karanténa doma

Koronavirová karanténa doma myslí pozitivně Výroky, které dodávají odvahu

Úplně změnit svůj život není snadné. A s karanténou doma máte najednou spoustu volného času. Využijte čas k odpočinku a relaxaci. Spánek posiluje imunitní systém a pomáhá tělu bojovat s patogeny. Důležité je také vyplnit volný čas. Zůstaňte v kontaktu s rodinou a přáteli, můžete například skype. Cvičte každý den, aby vaše tělo bylo fit.

rčení rodinný život dodává dětem odvahu proti koronaviru

Trávit svůj volný čas s rodinou. Hrajte hry a užívejte si, že jste spolu. Doufejme, že se brzy vyvine vakcína nebo účinný lék proti koronaviru. Poté se rodiče vrátí do práce a děti možná budou muset dohnat školní materiál. V hektickém každodenním životě budete mít málo volného času. Nyní je ten správný čas přečíst si novou knihu, věnovat se novému koníčku nebo jen trávit více času společně.

Myslete pozitivně: rčení pro pracující rodiče

Práce doma během pandemických výroků o koronaviru dodává odvahu

Pracující rodiče stojí před velkou výzvou. Školy a centra denní péče jsou zavřené. Mnoho zaměstnavatelů umožňuje rodičům pracovat z domova. Není to jednoduché, zvlášť když o dítě stále musí být nepřetržitě hlídáno. Tady přicházejí na pomoc speciální televizní programy pro děti, spousta řemeslných nápadů, mediální knihovny a četné zvukové programy. Je pravda, že přes veškerou snahu to budou mít pracující rodiče mnohem obtížnější.

Myslete pozitivně: Využijte čas ke stanovení nových cílů

Myslete pozitivně na karanténu koronaviru, která povzbuzuje

V hektickém každodenním životě není téměř žádný čas na sebereflexi. Ale teď je ten správný čas ohlédnout se za uplynulými lety. Můžete si položit následující otázky:

  • Jsem se svou kariérou spokojený? Co bych změnil? Možná využíváte čas strávený online kurzem?
  • Co bych chtěl ve svém životě změnit??
  • Za co jsem vděčný?

Nyní můžete znovu kontaktovat staré přátele nebo příbuzné. Můžete si také naplánovat výlety do jiných zemí nebo navštívit muzea online. Fotografie můžete na počítači uspořádat podle data, vytvářet koláže rodinných fotografií a vytvářet seznamy blízkých cílů cestování. Jakmile pandemie koronaviru skončí, můžete cestovat a objevovat svět znovu.

Budujte vztah s Bohem

Myslete pozitivně, povzbuzujte Boha a náboženství nepropadejte panice

Zůstaňte doma a nepanikařte! Vaše víra vás dokáže udržet v těžkých chvílích a pomůže vám překonat strach. Ano, v Německu může v tuto chvíli platit zákaz bohoslužeb, ale ve většině případů můžete bohoslužby sledovat online. To samozřejmě nemůže nahradit lidskou blízkost ostatním věřícím. Zvláště v těžkých chvílích si věřící navzájem pomáhají a navzájem se podporují. Je však také možné dále rozvíjet vztah s Bohem ve vašich vlastních čtyřech zdech. Náboženství samo o sobě je pozitivní a dává naději, že zase přijde něco lepšího.

Myslete pozitivně: rčení pro prarodiče

myslete pozitivně s karanténní karanténou naděje neztrácejte žádnou paniku

Prarodiče to mají obzvlášť těžké: Nemohou navštívit vnoučata a často se cítí sami a opuštěni. Většina prarodičů je navíc součástí rizikové skupiny a samozřejmě se bojí koronavirové infekce. Právě teď byste s nimi měli být v kontaktu každý den. Ve většině případů lze prarodiče kontaktovat telefonicky, ale mnozí z nich nyní mohou skypovat nebo odesílat zprávy prostřednictvím mobilního telefonu. Povzbuďte je inspirativními citáty.

Myslete pozitivně: měli byste se tomu vyhnout

Rodinný život s tvrzením o koronaviru pro pozitivní myšlení

I když je to pro vás obtížné, měli byste se pokusit kriticky vyhodnotit informace na internetu s ohledem na koronavirus. Existují také dezinformace, které vás zbytečně vyděsí. Měli byste si proto být vědomi své spotřeby médií a nejlépe důvěřovat oficiálním informačním zdrojům a zpravodajským kanálům. V případě dalších dotazů se samozřejmě můžete také obrátit na svého praktického lékaře.

Také zajímavé: Tipy, jak zůstat pozitivní v dobách koróny + 20 povzbudivých výroků