Přibývání na váze

Přírůstek hmotnosti během těhotenství – jaké jsou důvody?

Trvá celých devět měsíců, než se zázrak stane, a když se tak stane, radost se zdá být neomezená. V těchto devíti měsících však existují dny, kdy bylo třeba bezstarostné životy měřit podle přísné diety a týdenních návštěv lékaře. Těhotenství není nikdy snadné, ale na konci dne, když dostanete své dítě do ruky, je ten pocit navždy obrovský, ženy. Často se vyskytují komplikace, se kterými se ženy během těhotenství setkají. Přibývání na váze během těhotenství je důvodem k obavám.

Počáteční fáze těhotenství začínají tím, že máte stejnou váhu jako předtím, od té doby je vaše dítě zanedbatelné a snadno se nosí. Ale brzy vám dítě roste v žaludku a během těhotenství pomalu přibírá na váze. S tím, jak dítě roste, a tím během těhotenství začíná přibírání na váze. Nyní je tento přírůstek hmotnosti u různých žen během těhotenství odlišný. Někteří mohou přibírat na váze stabilním tempem a jiným to může chvíli trvat. Není se však čeho bát, pokud vám lékař dá zelený signál.

Těhotná v těhotenství

Příčiny přírůstku hmotnosti během těhotenství:

Primární důvody přírůstku hmotnosti během těhotenství se liší od dítěte k vám.

Hmotnost dítěte:

Vývoj dítěte

Když jste malí, měli byste samozřejmě mnohem menší váhu, než jakou právě sportujete. Je to proto, že s věkem vaše kosti rostou a rostou také vaše svaly a vlákna. V počáteční fázi těhotenství má dítě zanedbatelnou hmotnost. Tehdy ještě vyvíjel své vnitřní orgány. Vaše váha se pak mohla lišit, ale rozdíly se začínají projevovat, když se pod tou jemnou dětskou pokožkou začnou hromadit tukové vrstvy, a to je, když během těhotenství začnete přibírat. Jeho váha vyhovující vaší je nyní důvodem, proč těhotné ženy rozvíjejí hmotu.

Hmotnost jídla:

Hmotnost jídla

Slyšeli jste někdy těhotnou ženu, jak si stěžuje na chuť příšer? Cítili jste někdy situaci sami? Pokud ano, určitě byste věděli, jak funguje rutina těhotenství a schéma těhotenství. Když se ve vás dítě začne vyvíjet, odnáší si z jídla stále více kousnutí. Jeho rychle rostoucí tělo se vyvíjí hyperrychlostí, protože dítě více sdílí vaše jídlo. Pak jsou tu zjevné bolesti a touhy po jídle, které se přidávají k vaší hmotnosti.

Neobviňujte dítě:

Ne všechna váha, kterou jste během těhotenství získali, je kvůli dítěti. S měnícím se tělem je většina vaší hmotnosti kvůli dítěti uvnitř; každým dnem sílíš. Ale pak se ve vašem těle subsidiárně hromadí tukové vrstvy, například prsa, stehna, boky a pneumatiky. Pravděpodobně je to doba, kdy se budete blotkovat, část tuků je zodpovědná za váš přírůstek hmotnosti.

Sledovat:

těhotná dáma Kontrola lékařem

Kód, se kterým byste právě teď měli být v kontaktu, je BMI a graf těhotenství. Přibývání na váze je v tuto dobu zcela přirozené, zejména v období růstu vašeho dítěte, ale to neznamená, že nadváha je nutně správná. Příliš mnoho tukové vrstvy uvnitř vašeho těla může poškodit dítě, protože nahromadění tuku může způsobit nedostatek místa. Proto od začátku dne požádejte svého lékaře, aby vám poskytl graf přírůstku hmotnosti v těhotenství a sledoval přírůstek hmotnosti v kg.

Zůstaň fit:

Dieta u těhotných žen

Ujistěte se, že je změřen přírůstek hmotnosti během těhotenství; a také udržovat svůj jídelníček. Ujistěte se, že spojujete zdraví a štěstí dohromady, abyste si po dobrém výživném jídle mohli dát požadovaný dezert. Vždy se ujistěte, že přírůstek hmotnosti těhotných žen v tuto chvíli není způsoben tukem nebo olejem nebo krmivem.

Jaký by měl být váš ideální přírůstek hmotnosti během těhotenství:

Zatímco přibývání na váze je během těhotenství nezbytné, je důležité pochopit, jak velkou váhu byste měli těhotným ženám získat během devíti měsíců. Váš přírůstek hmotnosti během těhotenství závisí na vaší hmotnosti před těhotenstvím a na vaší výšce. Tento poměr výšky a hmotnosti je vyjádřen jako BMI nebo Body Mass Index. A pokud to zní matoucně, můžete jednoduše sledovat graf přírůstku hmotnosti gynekologa během těhotenství v kg pro rychlou orientaci.

Pokud vás zajímá, jak velkou váhu by měla těhotná žena získat, zde je několik čísel.

Podle Lékařského ústavu jsou některé pokyny pro zvýšení hmotnosti následující:

Zdravý přírůstek hmotnosti s BMI mezi 18,5 – 24,9:

  • Nyní odpovíme na vaše otázky typu, jak velkou váhu by měly těhotné ženy získat? jsou uvedeny níže:
  • Budoucí matky, které obvykle vážily těsně před početím, během devíti měsíců přibraly téměř 25–30 liber.
  • Přibývání na váze během prvního trimestru se pohybuje mezi 1 – 5 liber a poté se vyvinula jedna libra každý týden.
  • Tento přírůstek hmotnosti je ideální pro optimální růst dítěte.

Podváha s BMI pod 18,5:

Ženy s podváhou před těhotenstvím by měly přibrat 28 až 40 liber, aby zajistily správný růst svého dítěte.

Přírůstek hmotnosti během těhotenství -KONTROLA

Nadváha s BMI v rozmezí 25 – 29,9:

Podle grafu těhotenství s přírůstkem hmotnosti by ženy s nadváhou neměly přibrat více než 15 až 25 liber po dobu devíti měsíců.

V případě dvojčat:

Pokud nosíte dvojčata, doporučený přírůstek hmotnosti se mírně liší. U žen se zdravou hmotností je to 31 – 50 liber a u maminek s nadváhou by se mělo pohybovat od 25 – 42 liber.

Obézní s BMI vyšším než 30:

Obezita během těhotenství může vést k vážným zdravotním komplikacím u matky i dítěte. Proto byste měli vědět, jakou váhu by měly těhotné ženy získat. Váš přírůstek hmotnosti během těhotenství by neměl být větší než 11 až 20 liber.

Přírůstek hmotnosti během těhotenství-zelenina

Nyní jste se dozvěděli o ideálním přírůstku hmotnosti během těhotenství. Zde sdílíme několik užitečných tipů, které vám pomohou získat zdravou váhu během těhotenství. Pamatujte, že to, co jíte, je zásadní pro zdraví toho vzácného maličkého, který ve vás roste. Těhotenství není doba na dietu a je zásadní pro zdraví vás i vašeho dítěte. Tyto tipy vám pomohou při zdravějším stravování, které uspokojí rostoucí požadavky vašeho dítěte.

Tipy pro zdravou váhu během těhotenství:

  1. Těhotné ženy musí jíst menší porce po celý den. Protože udrží vaši hladinu energie po celý den vysokou a nebudete pociťovat žádné náhlé záchvaty hladu. V ideálním případě se doporučují tři pravidelná jídla s 2-3 krát svačinkou.
  2. Během těhotenství je důležité získat ze stravy dostatečnou dávku železa, jódu a folátu. Sacharidy působí životně důležitě pro zdravý růst dítěte. Proto se ujistěte, že jíte správná jídla, která splňují vaše nutriční požadavky. Po konzultaci s lékařem můžete dokonce užívat nějaké doplňky a udržovat plán těhotenství.
  3. Udělejte chytrá rozhodnutí pro své občerstvení. Mějte vždy po ruce nějaký sýr, krekry, sušené ovoce, rozinky, ořechy a jogurt, abyste ukojili chuť jídla mezi jídly.
  4. Mléčné výrobky jsou v těhotenství velmi doporučovány, protože splňují většinu vašich nutričních požadavků během těhotenství. Nakupte různé druhy sýrů a přidejte je do salátů nebo vařeného jídla.

Během těhotenství je nejlepší přibírat pomalu a pomalu. I když je nutné tyto zásady dodržovat, není důvod se znepokojovat, pokud v konkrétním týdnu těhotenství nedosáhnete doporučeného přírůstku hmotnosti. Pamatujte, že je to vaše cesta a je jen důležité, abyste se správně rozhodli pro sebe a své rostoucí dítě. Nyní, když máte odpovědi na ideální přírůstek hmotnosti během těhotenství, ujistěte se, že máte trochu obavy z přírůstku hmotnosti, neváhejte diskutovat se svým lékařem.