Pergola a altán

Pergola ze dřeva nebo kovu pro jižní atmosféru v zahradě

moderní zahradní designový secí stroj na závěsy pergol

the Pergola ze dřeva nebo kovu slouží jako stínidlo pro terasy a zahrady. Funguje dobře kdekoli a může zkrášlit jakýkoli úzký pruh dvora. Zarostlá pergola může vytvořit nádherné prostředí pro útulné útočiště a dodat vzrušení zahradnímu designu. Předem byste měli zvážit, které oblasti jsou vhodné, z jakého materiálu je pergola vyrobena a které rostliny lze nejlépe ozelenit.

 Pergola ze dřeva nebo kovu – ochrana soukromí a větru

Altán kovový nábytek židle altán

Moderní vila s příjemnou atmosférou je ideálním místem, kde můžete v klidu relaxovat. Otevřená prostranství tohoto malého ráje by měla nabídnout útulné posezení k snídani nebo čtení. Zakryjte požadované místo v zahradě pergola ze dřeva nebo kovu a vytvořte si stinné, chráněné místo.

Pergola ze dřeva nebo kovu – jaký materiál?

Arkádové popínavé rostliny ptačí budka

Perly jsou vyrobeny z moderních nebo tradičních materiálů v různých stylech. Materiály pro a pergola jsou dřevo, kov nebo kámen Ve skutečnosti se nejčastěji používá dřevo, protože tradiční sloupky pergoly z dobře impregnovaného dřeva ladí s rostlinami a stromy a dodávají jedinečný středomořský nádech. Ochranná vrstva glazury nebo laku by měla být také pravidelně obnovována.

Kovová pergola se zelení

Popínavé růže růžovo-červené nápady Perdoladesign

Pokud se vám nelíbí rustikální vzhled dřevěných sloupků, můžete jít na a Dřevěná pergola  raději kovový model. Skládá se z jednoduché šroubované ocelové konstrukce z úhlové oceli. Pokud je kovový povrch vhodně ošetřen, můžete zabránit korozi materiálu. Pro velké množství popínavých rostlin nebo vinné révy použijte robustní kovovou konstrukci.

Pergola z přírodního kamene – robustní a bezpečná

Přístupová cesta domu popínavé rostliny

Nejlepší a nejtrvanlivější materiál pro vás pergola je přírodní kámen, ale stojí o něco více. Hezkou variantou je kombinace pilířů z přírodního kamene s drátěnými mřížkami nebo lezeckými pomůckami ze dřeva.

Nápady na zahradní výzdobu

Pěkný design zahrady

Krásná arkáda se železnou konstrukcí je harmonickým doplňkem dvorku. Na dlouhé rovné zahradní cestě na dvorek poskytuje vizuální rozmanitost a odděluje různé části zahrady od sebe.

Nápady na výsadbu pergoly ze dřeva, kovu nebo přírodního kamene

zasadil altánové růže

Můžete si vybrat mezi mnoha rostlinami, ale musíte si na něco dát pozor – jak jsem řekl, popínavé rostliny jsou pro ně nejlepší pergola vhodný. Je důležité, zda je tato rostlina vysazena dlouhodobě nebo po určitou dobu. Mezi každoroční popínavé rostliny patří japonský chmel, ohnivé fazole nebo nasturtium, černooká Susan. Jsou velmi atraktivní, protože rychle rostou a vypadají Dřevěná pergola často se mění. Odolné popínavé růže nebo divoká erin jsou nápadní, vytrvalí a dobří dárci stínu. Pokud chcete kombinovat různé rostliny, měli byste se předem zeptat, zda spolu dobře harmonizují.

Klenutá pergola s bujnou vegetací

Kovová lezecká růže z červené pergoly

Odpočívadla na venkově

Kovová konstrukce zahradního designu

Středomořská atmosféra

dekorativní kovová pergola ocel

Kovová pergola

Vytváření nápadů na zahradní design

Krytá cesta na terasu

Arkádové vinné révy

 Ocelový altán

Altán z ocelové konstrukce

Rustikální zahradní výzdoba

Zahradní rohový dřevěný sloupek

Altán s popínavými rostlinami

Arkádové rostliny se klikatí