Péče o zuby

Zubní péče proti zubnímu kazu – tipy, které snižují riziko zubního kazu

Úsměv žena bílé zuby kazí zdarma

Se správnou dietou a Zubní péče proti zubnímu kazu tvorbu kazu lze snadno inhibovat. Dáme vám jednoduché tipy, jak udržet ústa fit a účinně předcházet problémům se zuby.

Zubní péče proti zubnímu kazu – zdravá strava

Úsměv děti dojí zuby správnou péči

Po každém jídle se na zubech hromadí plak – a ty obsahují bakterie, které napadají zubní sklovinu. Zdravá strava je proto pro profylaxi a inhibici zubního kazu klíčová. Potraviny s vysokým obsahem cukru a kyselin jsou zubům škodlivé. Zubní lékaři doporučují omezit mezi jídly zdravé mléčné výrobky a celozrnné pečivo. Sladkosti lze jíst jako dezert po obědě – ale poté je třeba zuby důkladně vyčistit. Pravidelné sání cukrovinek a cukrovinek zvyšuje riziko zubního kazu. Pokud se bez toho stále nemůžete obejít, měli byste si poté vypláchnout ústa vodou. Správná výživa a Zubní péče proti zubnímu kazu pak může ušetřit nepříjemné hodiny u zubaře. Syrová zelenina a ovoce jsou považovány za zdravou výživu zubů, zatímco sycené nápoje zubům škodí.

Zubní péče proti zubnímu kazu – zuby si důkladně vyčistěte

Nitě Kartáčujte si zuby Orální hygienická péče

the Zubní péče proti zubnímu kazu začíná v dětství – pravidelné čištění zubů / 2–3krát denně / je naprostou nutností. Zubní kartáčky s měkkou až střední tvrdostí dodávají dásním příjemný nádech. Mezizubní kartáčky a zubní nit účinně odstraňují zubní plak v mezerách mezi zuby. Zubní pasty, které obsahují fluorid, poskytují další ochranu před kazem. V závislosti na stavu zubů zubaři často doporučují přísun fluoridu s kuchyňskou solí.

Zubní péče proti zubnímu kazu – profylaxe

Navštěvujte tipy na péči o krásné zuby pravidelné návštěvy

Pravidelné návštěvy zubaře jsou zásadní pro úspěšnou profylaxi zubního kazu – i když nemáte žádné příznaky. Některým lidem více hrozí zubní kaz – a správná profylaxe u nich hraje rozhodující roli. Protože tvorbu zubního kazu lze často zaznamenat velmi pozdě – když zub bolí při jídle a pití.

Dobrý Zubní péče proti zubnímu kazu vyplatí se časem – kdo by nesnil o okouzlujícím úsměvu a bílých zubech?