Péče o zuby

Dobrá ústní hygiena a její význam pro zdravotní stav

 žena čištění zubů dobrá ústní hygiena důležitá návštěva pravidelně

Jak je známo, oči jsou oknem do duše. Ústa by tedy měla být oknem do těla. Proto hraje dobrá ústní hygiena důležitou roli.

Dobrá ústní hygiena chrání před zubním kazem a onemocněním dásní 

 ústní hygiena zdraví celé tělo používat zubní nit

Systémová onemocnění postihují ústní dutinu. První příznaky v něm obvykle najdeme jako první. Nemoci jako cukrovka, AIDS a Sjogrenův syndrom jsou často objevovány díky změnám v slinných žlázách úst nebo jiným změnám, které způsobují v dutině ústní. Ústa jsou plná bakterií, které mimo jiné způsobují zubní kaz a onemocnění dásní, zvláště pokud tak neučiníte dobrá ústní hygiena mít. Jedním z nich je periodontální onemocnění. Periodontální onemocnění je úzce spojeno se systémovými onemocněními, jako jsou onemocnění cév, infarkty a bakteriální pneumonie. Bylo také zjištěno, že těhotné ženy s periodontálním onemocněním častěji rodí děti s podváhou. Nelze to říci s jistotou, ale mnoho vědců má podezření na souvislost mezi periodontálními bakteriemi a osobami odpovědnými za systémová onemocnění. Je ale těžké přesně říci, jaký mezi sebou mají vztah. Není jasné, zda oslabená imunita s HIV podporuje vznik periodontálního onemocnění, nebo zda stávající periodontální onemocnění usnadňuje infekci HIV. Stejné úvahy platí pro další systémová onemocnění. Je stejně možné, že mezi nimi není žádné spojení, navzdory jejich současnému výskytu.

Dobrý Ústní hygiena je všechno a konec

žena lékař velký význam může způsobit systémová onemocnění

Pokud nyní uvážíte, že by mohla existovat určitá souvislost mezi parodontózou a zmíněnými systémovými chorobami, profilaktická opatření proti parodontóze a dobrá ústní hygiena ale zvláště vhodné. Je třeba říci, že stejně jako cukrovka a cévy, je i periodontální onemocnění a zubní kaz závislý na dietě. Celkově to znamená, že omezování sladkých věcí je důležité pro celkové zdraví. Navštěvujte pravidelně svého zubaře na preventivní prohlídky. Stejně důležité je, abyste si dávali pozor, zda vám při čištění zubů krvácí dásně, zda máte dásně zarudlé nebo oteklé, zda se vám špatně dýchá i přes pravidelné čištění zubů, což může být známkou infekce nebo pulpitidy. Anamnéza vydaná zubním lékařem musí kromě informací o ústní dutině obsahovat také informace o možných systémových onemocněních. To znamená, že kromě vašeho lékaře a lékárníka musí o všech lécích, které užíváte, vědět i zubní lékař.

ústní hygiena důležitá péče o zuby dvakrát denně

matka malé dítě společně bakterie ochrana proti kazu