Péče o vlasy

Jak si správně česat vlasy a jaké jsou jejich výhody

Čistíte si správně vlasy? Pro získání jemných a hedvábných vlasů hraje česání vlasů důležitou roli. Musíte vědět, že časté česání vlasů je životně důležitou součástí udržování a omlazování vlasů, zvláště když je tento proces spojen s masáží pokožky hlavy. Kartáčování vlasů je stejně důležité jako konzumace zdravé a výživné stravy a používání holistických šamponů.

Jak si správně česat vlasy a jaké jsou jejich výhody

Metody, jak si správně česat vlasy:

A. Vyberte správný kartáč:

1. Pamatujte, že kančí štětiny vyrovnávají kůžičku a navíc dodávají vlasům lesk. Tyto štětiny jsou nejlepší pro narovnávání vlasů a nebudou obsahovat obrovské množství kadeře nebo těla na rovné vlasy. Jsou to prvotřídní možnost, jak si kartáčovat hrubé vlasy, protože při stylingu vlasy dobře uchopí.

2. Štětiny připravené z nylonu jsou vhodné spíše pro rozčesávání vlasů. Vzhledem k tomu, že jsou pružné, usnadňují jejich klouzání po celých svázaných vlasech a minimalizují bolestivé tahání vlasů..

3. Pro lidi s dlouhými vlasy, kteří touží po dostatečném natočení na koncích, stylista doporučuje pomocí kartáče s větší hlavou pro hlavní část foukání plus přepnutí na kartáč s menší hlavou pro konce. V tomto režimu se na koncích vytvoří výraznější zvlnění.

Kroky česání vlasů:

1. Vyčistěte si vlasy v teplé vodě šamponem vhodným pro váš typ vlasů. Použijte kondicionér, několik minut se zastavte a zcela ho smyjte. Umyjte si vlasy studenou vodou, abyste získali vypadající lesk. Ručník schne zabalením vlasů do ubrousku. Roztřepení vlasů ručníkem jen vytvoří zamotání.

2. Před kartáčováním nechte vlasy uschnout na vzduchu, aby nedošlo k jejich poškození. To může chvíli trvat, ale pro vlasy je to lepší než fénování. Proces budete hodnotit občasným přejetím prstů ze strany na stranu a drobným načechráním kořenů.

3. Zpočátku stojte vzpřímeně, poté otočte tělo od pasu dolů tak dolů, jak to jen půjde, zvýší to průtok krve do pokožky hlavy. Tento vylepšený krevní oběh pomáhá při motivaci a vyživuje celou pokožku hlavy a vlasové folikuly, čímž podporuje růst nových vlasů.

4. Pevně ​​uchopte rukojeť kartáče na vlasy a přesuňte ji do oblastí zátylku, boku a poté korunky a přiveďte celou metodu k přední linii vlasů na obličeji. Kartáčujte vlasy pomalými lehkými tahy minimálně 3 až 5 minut.

5. Poté opět stojte vzpřímeně a proveďte postup v opačném pořadí. Tím zajistíte, že jsou vaše vlasy důkladně pokryty kožním mazem, „přírodním elixírem“, který vám pomůže vlasy upravit a navíc jim dodá lesk na těle..

6. Nastavte vlasový pásek na všechny tři části vlasů později než kartáčováním. Odložit na jednu noc. Při východu slunce odstraňte části a navíc musíte mít krásné, zdravé vlasy a lesklé!

jak si česat vlasy

Výhody česání vlasů:

  •  Správným česáním vlasů dodáte vlasům život, lesk a objem.
  •  Odstraňuje z vlasů odpadní materiály včetně krystalů kyseliny močové, kataru a dalších kyselin a dalších nečistot, které se hromadí na pokožce hlavy.
  •  Pomáhá stimulovat různé žlázy produkující olej a hormony. To pomáhá udržovat otevřené póry vlasů a pokožky hlavy, čímž se aktivuje dýchání. Také vlasům usnadňuje zachování jejich přírodních olejů.
  •  Pomáhá motivovat krevní kapiláry, čímž zvyšuje krevní oběh a transport živin a kyslíku do stonku, vlasové cibule a kořínku.