Péče o vlasy

Jak chránit vlasy před poškozením tvrdou vodou?

Vypadávání vlasů je smutný problém. Zejména pro lidi žijící v lokalitách, kde je zásobování tvrdou vodou, je to rozhodně velký problém. Tvrdá voda má vysoký obsah minerálů, jako je vápník, hořčík, díky nimž vyniknou vlasové folikuly. Díky těmto minerálům jsou prameny vlasů velmi suché a drsné. Výsledkem je zamotání vlasů, které může být obtížné zkrotit. Dělá vám vlasy, seno. Šampony se také stávají neúčinnými při léčbě stavů, protože tvrdá voda ztěžuje pěnění a čištění pokožky hlavy. Bez ohledu na to, kolik produktů použijete, nemůžete na vlasy působit. V tomto článku se dozvíte o účincích tvrdé vody na vlasy a o tom, jak se s tímto problémem vypořádat.

Účinky používání tvrdé vody na vlasy

Důsledky tvrdé vody na vlasy:

Je tvrdá voda špatná pro vlasy? Ano. Tvrdá voda extrémně poškozuje kůži i vlasy. Podívejte se na příznaky tvrdé vody na vlasech:

 • Silné vypadávání vlasů
 • Suché a poškozené vlasové folikuly
 • Škálování minerálů na vlasech
 • Ucpání pórů
 • Křehké vlasy způsobené řídnutím vlasů
 • Zamotané, drsné vlasy
 • Šampon špatně pění

Účinky tvrdé vody na vlasy:

Způsobuje tvrdá voda vypadávání vlasů? Tvrdá voda může být na vlasové folikuly velmi tvrdá a může zničit kvalitu vlasů. Níže uvádíme několik účinků na to, jak tvrdá voda způsobuje poškození vlasů.

1. Vlasy jsou záporně nabité a voda, která obsahuje chemikálie, jako jsou oxidační činidla, je velmi pozitivně nabitá. To je hlavní faktor, a proto má nepříznivý účinek na kořeny a folikuly zeslábnou.

ztráta vlasů tvrdou vodou

2. Jsou zde také přítomny minerály, které se uvolňují ze stanic, ze kterých získáváme pravidelné zásoby, a jsou jako vápník, hořčík, železo a další, které jsou velmi škodlivé. To způsobí, že se stanou kudrnatými, a proto ani při nákladných kondicionérech a dalších doplňcích tomuto problému nemůžeme odolat. To je jeden z hlavních faktorů, které za tím stojí. Mnoho společností tvrdí, že jejich výrobky s tím mohou pomoci bojovat. To je však stěží pravda. I poté lze výrobky řádně nakupovat v obchodech, které jsou přirozenější a mohou způsobit snížení škod. Osoba může také použít některé přírodní kondicionéry k boji proti krepatění.

3. Osoba si také může vyzkoušet zkoušku tvrdosti tím, že se pokusí namydlit mýdlo. Pokud je dostatek pěny, není to příliš tvrdé, a pokud není dostatek pěny, obsahuje minerály, které nejsou pro tělo dobré. Rovněž trhá pokožku a texturu a činí je křehkými. To však nemůže být velká kontrola, ale člověk může zkusit použít proti tomuto problému sérum proti krepatění. Přírodní vody jsou další věcí, kterou lze použít.

vypadávání vlasů kvůli tvrdé vodě

Tipy pro mytí vlasů v tvrdé vodě:

Mohou existovat různé metody, kterými lze vodu, kterou člověk používá ke koupání, vyhladit tak, aby vyhovovala tělu a také aby se zbavila chemikálií. To lze provést několika způsoby. Pokud je zásobovací stanice tam, kde je tento problém vyléčen, protivenství se výrazně sníží, než se dostane do domácnosti. Pokud se to však obvykle nedělá, člověk to může udělat individuálně ve svém vlastním domě, aby vyhovoval jejich potřebám. V dnešní době kvůli městům, které je dodávají z centrálních stanic, mnoho lidí čelí různým typům problémů s dermatitidou.

chraňte vlasy před tvrdou vodou

 • Osoba si může koupit šampony, které mohou snížit vedlejší účinky. Osoba si také může koupit nějaké uklidňující a vyhlazující prostředky obsahující kondicionéry, o kterých je známo, že v tomto ohledu pomáhají.
 • Osoba může jít do obchodů a získat změkčovače vody, které mohou pomoci snížit chemikálie. Ty se dnes populárně prodávají a za pár peněz si je může koupit téměř každý. Ty jsou také docela levné a s oblibou se prodávají ve městech a obcích.
 • Olejové masáže lze provádět, aby se zabránilo jakémukoli dalšímu poškození, a člověk to může dělat pravidelně. K tomu lze použít různé ajurvédské oleje.

Jak chránit vlasy před tvrdou vodou:

Podívejte se na tyto jednoduché metody péče o vlasy z tvrdé vody:

Oplachování octem:

Osoba může použít opláchnutí octem po šamponu, protože to také pomáhá v tomto ohledu. To může vlasy chránit a také učinit vodu použitelnou pro správné mytí. To lze provést smícháním 1 polévkové lžíce octa s hrnkem nebo 2 hrnky vody. To lze použít každý den po šamponování. To může být velmi užitečné, pokud je budete pravidelně sledovat. To také člověka zbaví vloček, ke kterým může dojít v důsledku minerálů a oxidačních činidel.

Balená voda:

Na mytí vlasů je nejlepší balená voda. Vzhledem k tomu, že je to drahé, doporučuje se použít tuto vodu na konečné opláchnutí vlasů. Ve srovnání s používáním tvrdé vody může být vaše vlasy měkké.

Přírodní šampony:

Používání přírodních šamponů, jako je Shikakai, je lepší na čištění pokožky hlavy, než používání drahých šamponů. Ty dobře pění i v tvrdé vodě a dodávají vlasům objem, odrážejí se.

Změkčovač vody:

Změkčovač vody je nezbytný k čištění tvrdé vody. Jedná se o jednoduché zařízení, které lze připevnit ke sprše a které může odfiltrovat minerály. Tato zařízení mají kolem 10 filtrů, které z vody extrahují všechny drsné minerály.

Preventivní opatření a kontraindikace:

Pokud žijete v lokalitách zásobujících tvrdou vodou, musíte dodržovat určitá opatření:

 • Vyhněte se používání barvení vlasů, abyste zabránili poškození
 • Zcela se vyhněte topným a stylingovým zařízením
 • Pro snadnou údržbu používejte speciálně vyrobené kondicionéry na tvrdou vodu
 • Pokud používáte filtry na tvrdou vodu, vyměňte je alespoň jednou za 6 měsíců.
 • Vyhněte se nadměrnému mytí vlasů, protože to způsobuje vážné vysušení
 • Udržujte pokožku hlavy čistou a ujistěte se, že neobsahuje vločky

Více než 70% lidí žijících ve městech je postiženo tvrdou vodou. Spolu se znečištěním a poruchami životního stylu je tvrdá voda důvodem vypadávání a poškození vlasů. Také si všimnete změny barvy vlasů a suchosti. Je lepší umýt si vlasy alespoň jednou týdně sklizenou dešťovou nebo balenou vodou, aby se poškození do určité míry zvrátilo. Přestože je péče o vlasy s tvrdou vodou vysoká, výsledky stojí za to. Dlouhodobé mytí tvrdou vodou může zhoršit kvalitu vašich vlasů, což může být nemožné, aby se vrátily do normálu. Doufáme, že vám tento článek pomohl porozumět negativním účinkům tvrdé vody na vlasy a jak předcházet poškození.