Péče o vlasy

Co je to japonské rovnání vlasů a jak se to dělá?

Japonské rovnání vlasů je slavný způsob, jak narovnat kudrnaté zámky do rovných. Transformuje vaše nepoddajné a krepaté vlasy na trvalé a hladké vlasy. Je to docela kontroverzní, protože má negativní vedlejší účinky, zejména pokud je provádí nezkušený člověk. Některé ženy ale přísahají, že je to bezpečné a je to skvělý způsob, jak dostat vlasy do formy. Lidé začali toto volit před brazilským rovnáním vlasů, protože objevili nebezpečné a toxické chemikálie, které jsou do toho zapojeny. Pokud byste chtěli jít na tento styl, možná budete chtít nejprve promluvit s odborníkem. Přišli jsme však s tímto článkem, který vám poskytne krátkou představu a porozumění japonské úpravě vlasů.

Japonské rovnání vlasů

Historie japonské léčby vlasů:

Japonská léčba vlasů byla v New Yorku v roce 2000 docela zuřivá. Pro ženy, které byly unavené svými kudrnatými a krepatými vlasy, přišel tento nový styl jako požehnání. A skoro by to vypadalo jako zázrak. Ženy by vešly do salonu, zaplatily 150 až 800 dolarů za chemické ošetření vlasů a vyšly se super sexy, dlouhými a uhlazenými vlasy. Nejlepší na tom je, že vlasy zůstanou vždy rovné; nikdy nevyrostl ani nezměnil svůj zdroj. Od té doby jeho popularita stále stoupala.

Jak to funguje:

Japonské ošetření vlasů zahrnuje použití chemikálií, jako je hydroxid vápenatý, který uvolňuje kadeře a činí je měkkými a hladkými. Nejprve se vaše vlasy rozdělí na části. Poté se každá sekce smyje kvalitním čiřicím šamponem. Speciální řešení se aplikuje od pokožky hlavy až k pramenům. Poté se vlasy vysuší a vyžehlí. Poté budou vaše vlasy vypadat dokonale hladké, rovné a dlouhé. Pokud jsou ale vaše vlasy příliš kudrnaté, celý proces se opakuje.

Jak dlouho to trvá a jaké jsou náklady?

Toto ošetření bylo doporučeno pro vlasy, které jsou již v dobré kvalitě. Vzhledem k tomu, že obsahuje chemikálie, které mohou vašim vlasům způsobit velké škody, nelze je použít na ty, jejichž vlasy již mají špatnou kvalitu. Bude to trvat až šest měsíců, což je mnohem déle než brazilská úprava vlasů. Náklady na to budou kolem 150 dolarů v Queensu v New Yorku a 400 dolarů na Manhattanu. I když je to drahé, výsledky jsou stejně účinné.

Je japonské rovnání vlasů bezpečné?

Japonská procedura rovnání vlasů je podobná metodě trvalého narovnávání vlasů. Využívá řetězec chemikálií k přerušení vazeb ve vlasových folikulích. To může dlouhodobě poškodit vaše vlasy. Také toto ošetření vyžaduje odborné znalosti kosmetičky. Nedostatek řádného školení a znalostí může skončit katastrofou. Když vám vlasy každých šest měsíců narostou o několik centimetrů, všimnete si, že kořínek je kudrnatý a potřebuje opravu. Několik dotyků může zabít folikul, což má za následek vypadávání vlasů a plešatost.

Výhody japonského žehlení vlasů:

Po dokončení japonské úpravy vlasů můžete očekávat hladké, lesklé a lesklé vlasy.

Všimněte si následujících výhod této léčby:

 • Lesklé, lesklé vlasy
 • Super rovné zámky
 • Žádné kudrlinky ani vlny
 • Není třeba trávit čas stylováním vlasů

Pro a proti japonské rovnání vlasů:

Níže jsou klady a zápory provádění této léčby:

Profesionálové:

 • Dělá vaše vlasy rovné
 • Dodává vlasovým folikulům lesk a lesk
 • Nebudete mít žádné kudrlinky ani vlny, se kterými byste se museli vypořádat
 • Z rovných vlasů si můžete užívat minimálně 6 měsíců

Nevýhody:

 • Předávkování škodlivými chemikáliemi
 • Vaše vlasy jsou opravdu suché
 • Vyžadována vysoká údržba
 • Vyžadují se opravy každých 6 měsíců
 • Může způsobit řídnutí vlasů, lámání a nakonec i vypadávání vlasů

Co to dělá?

Japonské rovnání vlasů zcela změní strukturu vašich vlasů. Vaše vlasy budou vypadat lesklé, krásné, atraktivní a velmi jedinečné. Jiní mohou mít špatný den vlasů, ale pro vás budou vaše vlasy vždy měkké, svěží, čisté a zdravé. Vlhkost ve vašich vlasech bude zapečetěna a budete vypadat jako absolutní diva.

Co nesmíte dělat?

Po dokončení postupu narovnání byste se měli o své vlasy dobře starat. Následujících 72 hodin si nemůžete umýt vlasy žádným druhem šamponu. Několik následujících dní byste si měla udržovat vlasy rovné a stále co nejvíce.

Jak se starat o ošetření vlasů po porodu:

Po dokončení postupu japonského narovnávání vlasů musíte být velmi opatrní. První věc, kterou musíte být, je trpělivost. Dalších pět dní z toho nevytvářejte ohon, protože v tu dobu vám vlasy nasedají. Opět se musíte držet dál od chladičů, kvůli nimž můžete létat nebo se příliš hýbat. Čím vlasy zůstanou, tím lépe pro vás budou.

Kde to můžete udělat a proč?

Japonské rovnání vlasů můžete provádět převážně v japonských a korejských salonech. Ale v místech, jako je New York, byla tato léčba v podstatě zakázána. Podle New York Magazine, Ted Gibson, Mark Garrison, Charles Washington a Ric Pipino jsou některé slavné salony, které přestaly používat japonskou léčbu hlavně kvůli negativním vedlejším účinkům na vlasy.

Dobrá část o tom:

I když je to drahé, dobré na tom je, že následujících šest měsíců nemusíte používat přípravky na rovnání vlasů nebo rovnání vlasů. Vaše vlasy zůstanou bez jakéhokoli druhu sucha a krepatění i v deštivých a vlhkých dnech. Tato technika je profesionální a velmi účinná. Ti, kteří by chtěli experimentovat s novými účesy, by určitě měli vyzkoušet tento. Váš život bude o něco lehčí a jednodušší a o své vlasy se vůbec nemusíte starat. Zajděte tedy do dobrého a vhodného salonu, který provádí japonské rovnání vlasů, a nechte si to udělat.

DIY: Japonské rovnání vlasů doma:

Ačkoli se to nedoporučuje, ukážeme vám, jak si vlasy narovnat doma a vyhnout se drahým salonům. Mějte na paměti, že pokud si nejste plně vědomi postupu, můžete si vlasy poškodit.

1. Předúprava:

Nejprve se musíte ujistit, že jsou vaše vlasy připraveny na ošetření. Vaše vlasy musí být bez barviv, barev nebo jiných chemických úprav

2. Věci, které potřebujete:

Připravte si tyto zásoby na vytvoření trvalých rovných vlasů doma:

 • Japonská sada pro úpravu vlasů
 • Objasňující šampon
 • Fén
 • Žehlička na vlasy s keramickým povlakem
 • Plastový hřeben
 • Hluboký kondicionér

3. Šampon:

Na ošetření nejlépe reagují umyté vlasy. Ujistěte se, že používáte kvalitní šampon

4. Aktivátor:

Aktivátor naneste na vlasy a vyhněte se pokožce hlavy. To je třeba aplikovat rychle a rovnoměrně

5. Opláchněte vlasy:

Poté, co necháte aktivátor 50 minut, opláchněte vlasy a osušte ručníkem

6. Vyfoukejte:

Fénujte vlasy iontovou sušičkou a připravte je na žehlení.

7. Žehlička:

Nastavte žehličku na 350 F a rozřízněte si vlasy. Úhledně vyžehlete každou část, abyste získali jednotnost.

8. Druhé máchání:

Nyní vlasy znovu opláchněte, aby se aktivátor z vlasů dostal.

9. Vyfoukejte:

Vlasy můžete sušit buď na vzduchu, nebo ručníkem.

10. Udržujte vlasy suché:

Vyhněte se mytí vlasů nejméně 72 hodin po tomto postupu.

Doufáme, že vám tento článek pomohl lépe porozumět tomu, jak se provádí léčba japonského rovnání a zda to stojí za vaši námahu a peníze. Jako každá rovnačka, která používá chemikálie, není japonská verze pro vaše vlasy bezpečná. I když si na chvíli můžete užívat rovné vlasy, poškození si všimnete dříve. Rozsah poškození se však liší od člověka k člověku. Doporučuje se vyhnout se tomuto ošetření, pokud již máte suché a poškozené vlasy, abyste se v budoucnu vyhnuli plešatosti!