Péče o vlasy

15 nejlepších domácích prostředků pro poškozené vlasy

Trápí vás problém s poškozenými vlasy? Nevíte, jak vyřešit váš problém? Nebojte se, jsme tu pro vás, v tomto článku jsme přišli s nejlepšími domácími prostředky pro poškozené vlasy, které dokážou spravovat a podporovat zdravé a silné vlasy.

Domácí prostředky pro poškozené vlasy

Jaké jsou důvody pro poškozené vlasy:

Naše vlasy procházejí hodně každý den, představte si to! Zde je několik věcí, kterými si mučíme vlasy:

1. Zahřejte.

2. Nástroje pro styling.

3. Drsné chemické výrobky.

4. Expozice slunci.

5. Stres a další.

Když to bylo řečeno, není divu, že my ženy a muži trpíme vlasy, které vypadají, mrtvé, matné a poškozené. Místní salon může pomoci s léčbami, drahými a chemicky navozenými, ale pomohlo by to? Ve skutečnosti by naše vlasy v dlouhodobém horizontu více trpěly poškozeními takových ošetření. Navíc přemýšlejte o nákladech a údržbě po takovém ošetření. To mohou být náklady, které by roztrhly vaše peněženky a nepřinesly by vám také žádný z požadovaných výsledků.

Jednoduché domácí prostředky pro poškozené vlasy

Nejlepší by bylo dodržovat babiččiny domácí prostředky na poškozené vlasy a suché vlasy ve formě masek na vlasy. Ve vašich kuchyních jsou přísady, které by s vlasy udělaly zázraky, přivedly je zpět k životu a také zvýšily vaše sebevědomí.

1. Banány a avokádo pro poškozené vlasy:

Banány a avokádo pro poškozené vlasy

Podle odborníků by pastu z banánů a avokáda bylo úžasné použít na mrtvé a poškozené vlasy. Oba plody je třeba dobře rozmačkat a poté napěnit na vlasy. Ponechte kaši na vlasech asi hodinu a poté ji umyjte studenou vodou. Udělejte to dvakrát týdně, pokud je to možné, a za měsíc uvidíte rozdíl.

2. Pivo:

Ploché pivo pro poškozené vlasy

Ploché pivo by také bylo skvělým způsobem, jak vrátit vašim vlasům sílu a vitalitu. Použijte hrnek nápoje k umytí nebo opláchnutí vlasů, po šamponování a pod velkým množstvím studené tekoucí vody, abyste později necítili pivo. Jednou týdně stačí k odrazu a lesku, aby se vám vlasy vrátily

3. Vejce a med pro poškozené vlasy:

Vejce a med pro poškozené vlasy

Můžete dokonce použít vejce smíchané s medem a několika kapkami vody, abyste vrátili život poškozeným vlasům. Suroviny dobře promíchejte a naneste na vlasy. Po půl hodině vlasy opláchněte a sledujte, jak jsou vlasy měkké. Udělejte to třikrát týdně a sledujte, co se stane za měsíc, překvapení!!

4. Olivový olej a ocet:

Olivový Olej A Ocet

Smíchaný olivový olej a ocet 2: 1 upraví vlasové folikuly, zvlhčí pokožku hlavy a také uvolní pokožku hlavy od suchého svědivého stavu. Namočte vlasy a pokožku hlavy do tohoto kouzelného lektvaru na půl hodiny a třikrát týdně. Omyjte ji teplou vodou a užijte si odskakování a chmýří později.

5. Majonéza pro poškozené vlasy:

Majonéza na poškozené vlasy

Majonéza také dělá zázraky pro poškozené a suché vlasy. Směs naneste na vlasy a nechte hodinu působit. Umyjte ji jemným bylinkovým šamponem, abyste později nepoužívali kondicionér. To vyčistí pokožku hlavy, zvlhčí kořeny a nakrmí folikuly, vrátí lesk a odrazí se. Pro lepší výsledky to opakujte třikrát týdně.

6. Tvaroh:

Tvaroh pro poškozené vlasy

Čistý tvaroh na vlasy by bylo dobré použít, a pokud chcete, můžete také použít med a vejce. Ponechejte ho na vlasech půl hodiny a sledujte, jak vám vlasy ožijí, aby byly vlasy za měsíc hladké a lesklé. Většina odborníků říká, že tvaroh je jedním z účinných a nejlepších domácích prostředků pro poškozené vlasy.

7. Shnilá vejce:

Shnilá vejce pro poškozené vlasy

Nevyhazujte ta shnilá vejce, použijte je na vlasovou terapii. Použijte dvě shnilá vejce v misce s čerstvou smetanou a naneste ji na pokožku hlavy a vlasy. Zakryjte hlavu sprchovou čepicí na hodinu a omyjte ji vlažnou vodou. Později jemně vmasírujte olejem na vlasy a poté po hodině smyjte. Tento postup by měl být prováděn dvakrát týdně, protože to vyžaduje čas. Také by přineslo život a lesk vlasům, které jsou mrtvé, a také vám udělají radost měkkými kadeřemi, které vás políbily na krk.

8. Vápno pro poškozené vlasy:

Vápno pro poškozené vlasy pro poškozené vlasy

Vápno je antiseptické činidlo, a proto by šťáva z limetky smíchaná s šálkem vody a použitá jako závěrečné máchání prospěla vašim vlasům a pokožce hlavy. Odstraňuje také houby a bakterie, usazeniny a špínu nebo špínu. Vločky a svědění by zmizely a vlasy ožily, protože nyní mohou folikuly růst a dýchat. Chtěli bychom vás požádat, abyste tento vzorec používali třikrát týdně po dobu patnácti minut před sprchou. Sledujte, jak se vlasy za měsíc vrátí k životu

9. Mandlový a sezamový olej:

Mandlový a sezamový olej pro poškozené vlasy

Skvělý by byl olivový olej smíchaný s mandlovým a sezamovým olejem v poměru 1: 1: 1. Směs zahřejte a každý večer jemně vmasírujte do vlasů. Nechte to do druhého rána a poté si vlasy napařte horkou turbanovou terapií po dobu deseti minut. Omyjte jej pouze jemným bylinkovým šamponem. Pro dobré výsledky to opakujte třikrát týdně. Olivový olej je jedním z nejlepších domácích prostředků pro poškozené vlasy, které mohou posílit sílu vašich vlasů a také vrátit život.

10. Mléko a kokos pro poškozené vlasy:

kokosové mléko pro poškozené vlasy

Kokosové mléko lze použít k navrácení života vašim vlasům. Mléko na hodinu zmrazte a nechte ho zhoustnout. Poté naneste husté mléko na vlasy a pokožku hlavy a nechte ho dvacet minut nebo déle. Nechte vlasy umýt studenou vodou a poté vlasy osušte. Vlasy budou úžasně vonět a život bude navrácen do koruny slávy. Tato maska ​​na vlasy je jedním z nejlepších a dokonalých domácích prostředků pro poškozené vlasy, které dodají hedvábné a hladké vlasy.

11. Čaj z kopřivy:

Kopřivový čaj pro poškozené vlasy

Domácí léčba poškozených vlasů zahrnuje bylinu Kopřiva dvoudomá, která pomáhá při regeneraci a dobré výživě všem typům vlasů. Používá se věky po celém světě a je snadno dostupný online. Tato bylina má potenciál udělat vaše vlasy zdravé naruby. Čajové lístky z kopřivy dostupné v obchodě lze snadno koupit a pití 2-3 šálků čaje vaše poškozené vlasy určitě napraví. Můžete také použít šálek čerstvě uvařeného kopřivového čaje na závěrečné opláchnutí vlasů během každodenního mytí. Po namočení vlasů uvařeným kopřivovým čajem omyjte poškozené vlasy studenou vodou. Vaše vlasy budou mít z tohoto mycího rituálu značný prospěch.

12. Ibišek:

Ibišek pro poškozené vlasy

Domácí opravné prostředky pro poškozené vlasy nejsou lepší než Hibiscus. Hledání Hibiscus není nudná práce. Snadno dostupné v květinářstvích kupte několik dostupných květin. Nyní vezměte 5-6 květů ibišku a dobře je uvařte v ½ šálku kokosového oleje, aby se květina dobře rozpadla a rozpustila. Poté, co olej na nějakou dobu ochladíte, použijte výsledný olej na ošetření poškozených vlasů. Každý alternativní den si vlasy dobře vmasírujte jemnými kruhovými tahy olejem a ošetřete matné a poškozené vlasy.

13. Masáž pro poškozené vlasy:

Masáž pro poškozené vlasy

Domácí lék na suché vlasy kartáčováním a jemnou masáží pokožky hlavy je skvělý nápad a stejně snadno se provádí. Koneckonců vše, co potřebujete, je kartáč. Tento postup zajišťuje, že všechny výživné materiály, které použijete na úpravu vzduchu, se usadí hluboko ve vlasových folikulech. Kartáčování je skvělý způsob, jak podpořit zdraví vašich vlasů. Odstranění zacuchaných vlasů tahem kartáče zajistí, že vaše poškozené vlasy nebudou mít žádný prostor pro další promáčknutí. Masáž pokožky hlavy po naolejování vlasů nebo po horkém oleji umožní, aby se vlhkost rozšířila a dostala se do hlubších částí vašich vlasů, čímž poskytne výživu po celou dobu.

14. Jablečný ocet:

Jablečný ocet pro poškozené vlasy

Jablečný ocet je jedním z nejefektivnějších domácích ošetření vlasů pro poškozené vlasy. ACV (jablečný ocet) je známý svými blahodárnými vlastnostmi, mezi které patří umožnění revitalizace vašich plochých a poškozených vlasů, a tím opět oživení. K ošetření poškozených vlasů jablečným octem je třeba přimíchat malou lžíci jablečného octa do šálku naplněného vodou a vypít zhruba 30 minut před hlavním chodem. Požití malého množství ACV bude mít za následek prevenci vypadávání vlasů a také výživu vlasů, což má za následek delší, silnější a nepoškozené vlasy.

15. Řecký jogurt pro poškozené vlasy:

Řecký jogurt pro poškozené vlasy

Kolikrát jste už měli doma jogurt, ale použili jste ho jen jako pomoc při marinování? Zapomeňte na ty dny. Přichází nové využití. Domácí opravné prostředky pro poškozené vlasy zahrnují aplikaci pasty plnotučného řeckého jogurtu na vlasy. Poskytují velkou úlevu vašim silně poškozeným vlasům. K ošetření vlasů naneste na vlasy zakoupený jogurt a pokračujte masírováním studny od kořínků ke konečkům. Nechte toto balení usadit se o několik hodin déle, aby jogurt fungoval nejlépe. Poté sáček opláchněte studenou vodou a vlasy umyjte šamponem. Pro dosažení nejlepších výsledků to udělejte jednou za čas.

Zde bylo 15 nejlepších domácích prostředků pro poškozené vlasy, které by vaše kuchyně měla v daném okamžiku. Zajistěte, abyste nespěchali na chemická ošetření, která vám poskytnou pouze dočasnou úlevu, potřebujete dlouhodobou pomoc, a proto se doporučuje jít jako přírodní. Zajistěte dobrou péči tím, že budete jíst vždy čerstvé ovoce a zeleninu, také si dejte tabletu s vitamínem E a pokud je to možné, umyjte si vlasy aspirinem.