Péče o vlasy

12 praktických způsobů, jak zabránit roztřepeným koncům!

Jak zabránit rozdělení konců

Bez ohledu na strukturu vlasů jsou roztřepené konečky častější než rýma nebo bolest hlavy. I když bychom byli rádi, kdyby roztřepené konečky magicky zmizely, šance, že se to stane, je velmi malá. Provedením několika jednoduchých, ale účinných změn v rutině péče o vlasy budete moci odstranit a zabránit tvorbě roztřepených konečků.

Všichni víme, že udržovat dokonale zdravé vlasy je velmi náročné. Ale nestresuj se! Tento článek vás provede některými jednoduchými tipy, které musíte dodržovat, abyste se vyhnuli tvorbě rozštěpených konečků (trichoptilosis) úplně.

Proč máte roztřepené konce??

Nesprávné česání vlasů, nesprávná péče o vlasy a drsné chemické ošetření mohou vést k poškození vlasů, které následně způsobí roztřepené konečky (1). Rozštěpení konečků může také nastat, pokud vaše tělo nedostává dostatek bílkovin, vitamínů a minerálů, takže jste podvyživení (2). Díky tomu budou vaše vlasy vypadat suché a krepaté, protože přírodní oleje produkované vlasovými folikuly nemohou cestovat po celé délce vlasů. Pokud se o své vlasy nestaráte zvenčí, přispívá to k poškození.

Tipy, jak se vyhnout roztřepeným konečkům:

Jak již bylo zmíněno ve výše uvedené části, podvýživa a nesprávná péče o vaši rutinu péče o vlasy může způsobit poškození vlasů s následkem roztřepených konečků. Ale už si nemusíte dělat starosti! Představujeme vám několik tipů, které fungují jako přírodní léčba roztřepených konečků.

1. Nepřekračujte šampon:

Tipy na šamponování

Ačkoli mnoho z nás miluje mytí vlasů, můžete přírodní oleje přítomné ve vlasové pokožce vyčerpat, pokud si vlasy nadměrně šamponujete. Místo toho použijte jemný šampon a dvakrát nebo třikrát týdně si vlasy umyjte, aby nedošlo k poškození vlasů. Přestože příliš časté mytí vlasů může způsobit více škody než užitku, je také nutné vyčistit pokožku hlavy, aby se odstranily nečistoty a mastnota.

2. Vyhněte se super horkým sprchám:

Horká sprcha

Všichni rádi dáváme horkou sprchu, aby se naše tělo uvolnilo, že? Ačkoli horké sprchy mohou být relaxační, mohou oslabit vlasové kořínky vysušením pokožky hlavy. Horká voda navíc způsobí, že jsou vaše vlasy náchylnější k lámání nabobtnáním kůžičky. Odborníci doporučují při mytí vlasů používat vlažnou až studenou vodu. Coldwater utěsňuje vnější vrstvu vlasů, což pomáhá předcházet roztřepeným konečkům a funguje jako dokonalá péče pro roztřepené konečky a suché vlasy.

3. Získejte řez s vyhřívanými nůžkami:

Tradiční nůžky zanechávají vlasy náchylné k stresu z prostředí, které způsobuje krepatění a suchost, což otevírá kůžičku a způsobuje roztřepené konečky. Naproti tomu horké nůžky jsou procesem, kdy se můžete rozštěpených konečků zbavit, aniž byste se zbavili přílišného ochlupení. Teplo nůžek navíc pomáhá lépe zadržovat vlhkost tím, že pomáhá utěsnit konec vlasového pramene, což z něj činí vynikající úpravu vlasů pro roztřepené konečky. Přestože nejde o trvalé řešení rozštěpených konečků, můžete s pravidelným a konzistentním účesem vypadat stále svěží.

4. Vyzkoušejte arganový olej:

Výhody arganového oleje

Arganový olej se získává z arganových jader a nazývá se také tekuté zlato. Pomáhá předcházet roztřepeným konečkům zvrácením poškození vlasů (3). Kromě toho je arganový olej považován za vynikající rehydratační činidlo, protože obsahuje vitamín E, antioxidanty a mastné kyseliny. Působí proto jako účinná kúra na suché vlasy a roztřepené konečky.

Ingredience:

  • Jedna až dvě kapky arganového oleje.

Co potřebuješ udělat:

  • Umyjte si vlasy jemným šamponem a důkladně je osušte.
  • Aplikujte jednu až dvě kapky arganového oleje ze střední části vlasů až do konce, dokud jsou vlasy ještě vlhké.
  • Nechte vlasy uschnout.
  • Použijte tento prostředek pokaždé, když šamponujete.

5. Použijte ručník z mikrovlákna:

Vlasy S Ručníkem

Ručníky z mikrovlákna jsou šetrnější a vlasy po sprchování lépe vysuší. Pomáhá zkrátit dobu schnutí na polovinu a podporuje zadržování vlhkosti, čímž předchází suchým a lámavým vlasům. Bez ohledu na typ vlasů je ručník z mikrovlákna dokonalým doplňkem rutiny péče o vlasy.

Jak používat:

  • Zabalte mokré vlasy do ručníku z mikrovlákna a jemně je poklepejte.
  • Pomáhá absorbovat veškerou přebytečnou vlhkost.

6. Nefoukejte své konce:

Vyfoukejte suché vlasy

Fénování je nedílnou součástí rutiny péče o vlasy pro mnohé z nás, ale víte, že vašim vlasům škodí? Fén vlasy zpívá, zvláště pokud je dáte příliš blízko k vlasům. Namísto fénování konečků se soustřeďte na kořínky a horní délku vlasů. Pokud chcete své vlasy zachránit před poškozením, je z dlouhodobého hlediska vždy lepší je vysušit na vzduchu, než je úplně vysoušet..

7. Získejte pravidelné úpravy:

Tipy, jak si upravit vlasy

Pokud máte příliš mnoho roztřepených konečků, zpomalí růst vašich vlasů. Trochu zastřižením vlasů odstraníte roztřepené konečky a podpoříte tak růst vlasů. Pravidelnému stříhání vlasů můžete zabránit dalšímu poškození vlasů a zabránit jejich vysychání a krepatění. Poraďte se s kadeřníkem, který vám pomůže zbavit se rozštěpených konečků, aniž byste způsobili příliš mnoho poškození. Buďte trpěliví a pečujte o své vlasy po zdravotní i vnější stránce.

8. Používejte vlasové doplňky bez kovů:

Ať už si obléknete jakýkoli účes, příslušenství, které si dáte do vlasů, zejména kovové, hraje významnou roli při způsobování škod. Kov přítomný ve vlasových doplňcích může způsobit roztřepené konečky, nerovnoměrné prameny, zlomené kousky. Ale pokud si přesto chcete upravit vlasy, používejte doplňky bez kovů a je to perfektní ošetření vlasů s roztřepenými konečky doma..

9. Investujte do produktů z arganového oleje:

Arganový olej je zázračný elixír na vlasy a je považován za tekuté zlato v péči o vlasy. Na rozdíl od jiných ropných produktů na trhu nabízí arganový olej hydrataci bez tíže. Arganový olej proniká do vlasů, protože molekuly oleje jsou malé. Použití produktů z arganového oleje maskuje roztřepené konečky poskytováním okamžité vlhkosti. Na trhu je k dispozici několik masek na vlasy naplněných arganovým olejem, které pomáhají redukovat roztřepené konečky.

10. Vyhněte se přehřívání vašich horkých nástrojů:

Nástroje pro narovnávání vlasů jsou nezbytností v make-up boxu každé dívky. Vytáčení vašich horkých nástrojů na maximální teplotu však způsobí roztřepené konečky a poškození vlasů. Nechte proto zranitelné části vlasů před hněvem horkých nástrojů. Pokud ale přesto musíte používat horké nástroje, použijte jako bariéru mezi zařízením a vlasy sprej chránící před teplem, který pomáhá léčit roztřepené konečky.

11. Nevybírejte si své rozdělené konce:

Když se podíváte na roztřepené konečky, jediné, na co máte chuť, je odlomit je. Pokud však začnete odlamovat roztřepené konečky, existuje prostor, aby se objevily další roztřepené konečky, které způsobí zmatek na vašich pramenech vlasů. Navštivte tedy svého kadeřníka místo toho, abyste si natřepila roztřepené konečky, a vlasy si pravidelně zastřihávejte, aby se vám roztřepené konečky odstranily.

12. Zůstaňte hydratovaní:

Jedna čtvrtina hmotnosti našich pramenů vlasů je vyrobena z vody. Aby byly vaše vlasy zdravé a lesklé, pijte alespoň osm sklenic vody denně. Udržování vlasů zvlhčených navíc hraje klíčovou roli v tom, aby byly vlasy lesklé a krásné a držely roztřepené konečky na uzdě. Chcete -li tedy opravit a vyhnout se roztřepeným konečkům, musíte zůstat vnitřně hydratovaní a při přípravě domácích prostředků na podporu hydratace používat přírodní ingredience.

Souhrn:

Zanedbání, které všichni často ukazujeme, že naše vlasy vypadají ve formě roztřepených konečků. Nejenže ničí váš vzhled, ale jsou také docela nepříjemné. Pomocí tipů uvedených v tomto článku však můžete zabránit tvorbě rozštěpených konečků a pečovat o své vlasy, než bude poškození trvalé. Kromě toho se můžete poradit s lékařem, pokud nenajdete zlepšení stavu vlasů, abyste vyloučili jakýkoli základní problém.

Doporučené články:

  • 10 úžasných domácích prostředků, jak se zbavit rozdvojených konců!
  • 9 nejlepších šamponů pro suché poškozené vlasy s roztřepenými konečky!