Péče o nehty

Jak udělat manikúru doma?

Žijeme ve velmi rušném světě. Každý má v dnešní době nabitý program. Pokud jste student nebo teenager nebo dokonce pracující žena nebo matka, někdy je velmi efektivní nechodit do salonu a zůstat tam a udělat si vlastní manikúru. To může ušetřit čas a také snížit vaše výdaje.

Chtěli byste tedy vědět 9 jednoduchých kroků, jak si doma udělat krásnou manikúru?

Tento článek vám přesně ukáže, jak snadné je udělat manikúru ve stylu salonu doma.

Krok 1: Odstranění starých laků na nehty

Odstraňte z nehtů všechny skvrny od laku pomocí kvalitního odlakovače. Příliš mnoho používání odlakovače může vaše nehty zbavit přírodního oleje. Používejte tedy kvalitní odstraňovač, protože jednou rukou budete na odstraňování skvrn od laku na nehty potřebovat menší množství a zároveň nehty nezlomí.

Krok 2: Tvarování nehtů, leštění a leštění

Připněte nehty na požadovanou velikost. Nyní zapilujte nehty, aby jim dodaly požadovaný tvar. Můžete jim dát různé tvary, jako jsou obdélníkové, oválné, špičaté a obdélníkové se zaoblenými hranami atd. To bude záviset na tom, co upřednostňujete. Pro hladší hrany doporučujeme použít pilník na nehty v jednom směru. Nyní pomocí vyrovnávací paměti trochu otřete povrch a hrany. To dodá nehtům přirozený lesk.

Krok 3: Zatlačení kůžičky

Vytvořte směs v misce s 5 šálky vody na 1 čajovou lžičku běžného šamponu. Je dobré, když máte láhev speciálního namáčení na nehty, jinak můžete použít svůj běžný šampon. Nyní do něj ponořte prsty na 10 minut. Vaše kůžička bude měkká. Nyní pomocí zatlačovače kůžičky trochu zatlačte kůžičku zpět. Ujistěte se, že příliš netlačíte kůžičku, protože pak ve skutečnosti strháváte ochrannou věc z nehtů. Kůžička skutečně dodává nehtům sílu. Věděli jste to předtím??

Krok 4: Čištění a odlupování

Vezměte si mírné drhnutí a odlupujte ruce na zápěstí. Nyní si ruce očistěte vodou. Vyndej to. Namočte a osušte čistým ručníkem. Nyní na celé ruce naneste trochu tělového mléka nebo můžete také použít několik kapek olivového oleje. Pokud přeskočíte krok odlupování, použijte na nehty olivový olej nebo krém na kůžičku až po namočení rukou do sucha mýdlovou vodou. Jedná se o jednu z jednoduchých manikúr doma.

Krok 5: Naneste základní nátěr

Čas na aplikaci základního nátěru. Pro posílení nehtů naneste alespoň 2 vrstvy základního laku. Základní lak chrání nehty. Pokud jsou vaše nehty křehké, můžete místo běžného základního laku použít speciální podkladový lak známý jako zpevňující lak na nehty.

Krok 6: Aplikace laku na nehty

Naneste svůj oblíbený lak na nehty nebo si potrpte na pěkný design nail art dle vašeho výběru.

Krok 7: Aplikace Top Coat

Pro ochranu manikúry naneste 2 vrstvy vrchního laku.

Krok 8: Dokonale vyčistěte hrany

Vezměte malý kousek bavlny a omotejte ho párátkem nebo vezměte vatovou tyčinku dostupnou na trhu a ponořte ji do odstraňovače acetonu nebo laku na nehty. Dokonale očistěte okraje nehtů, abyste se zbavili skvrn od laku na nehty.

Krok 9: Tip

Aby vaše nehty zůstaly lesklé a silné, vmasírujte v noci olivový olej na nehty a kůžičku.

Tam si uděláte perfektně provedenou manikúru ve stylu salonu doma. Takže příště utratíte ty extra peníze v salonu?

Doufám, že se vám tato jednoduchá manikúra doma líbila. Zanechte svou zpětnou vazbu!