Vitamín E Olej pro kůži: 6 výhod pro krásu, které nemůžete ignorovat!

Pokud jste nakupující při vědomí, určitě jste si všimli vitaminu E ve většině make -upů a produktů péče o pleť! Jaký je tedy povyk této přísady? Vitamín E je v tucích rozpustný vitamín, který vykazuje silné antioxidační vlastnosti. Vitamín E je skutečný elixír krásy, od hydratace pokožky až po ochranu před UV zářením a dokonce zesvětlení pleti..Výhody oleje z vitamínu E pro pokožku

Vitamín E pochází z mnoha rostlinných potravin, jako je ovoce, zelenina, ořechy a semena. Čistý vitamín E je v jantarové barvě a komerčně se prodává ve formě lahví a kapslí. Mezi různými druhy vitaminu E je alfa-tokoferol považován za bezpečný a vhodný pro kosmetické a dietní účely.

Tento článek se bude zabývat mnoha výhodami vitaminu E pro kůži podloženými důkazy z vědeckých studií.

6 nejlepších výhod oleje z vitamínu E pro obličej:

Níže jsou uvedeny nejlepší kosmetické výhody aplikace oleje s vitamínem E na pokožku a obličej:

1. Snižuje suchost a svědění:

Vitamin E je hustý olej, který se snadno vstřebává pokožkou a nabízí extra výživu. Topická aplikace vitaminu E na suchou pokožku může řešit ztrátu lipidů v hlubších vrstvách pokožky a dodat vláčnost. Studie ukazuje, že i orální konzumace vitaminu E může být prospěšná pro pacienty s kožními onemocněními, jako je atopická dermatitida, snížením svědění, zarudnutí a zesílení kůže (1). Odborníci se domnívají, že vitamín E může být bezpečnější alternativou ke steroidům a jiným způsobům léčby těchto problémů.

2. Podporuje rychlejší hojení ran:

Vitamín E je oslavován jako zázračná přísada pro rychlejší hojení ran a prevenci jizev na kůži. Studie naznačuje, že vitamín E vykazuje vysokou antioxidační aktivitu, která chrání buněčné membrány před oxidačním stresem způsobeným nadbytkem volných radikálů (2). Je také známo, že alfa-tokoferol ve vitaminu E zvyšuje rychlost hojení ran a uzavírání poškozených tkání. To může také vést ke snížení rizika infekcí a zjizvení kůže.

3. Může předcházet rakovině kůže:

Podle studie z roku 2013, kterou provedla skupina vědců z Ohio State University, USA, může vitamín E snížit riziko rakoviny kůže způsobené dlouhodobým pobytem na slunci (3). Tento výzkum byl proveden na laboratorních myších s rakovinotvornými nádory indukovanými UV-B na kůži, které jim poskytly topickou aplikaci vitaminu E po dobu 15 týdnů. Výsledky ukázaly 50% pokles růstu nádoru díky antioxidační aktivitě vitaminu E.

4. Může omezit příznaky stárnutí:

Přestože jsou studie omezeny na souvislost mezi vitamínem E a stárnutím pokožky, věří se, že lokální aplikace této složky zpomaluje vrásky ošetřením suchosti pokožky. Studie také ukazuje, že orální konzumace vitaminu E může zabránit ztrátě pružnosti a degradaci lipidů v kožních vrstvách (4). Mnoho drogistických produktů proti stárnutí pokožky také používá vitamín E jako zpevňující přísadu pro řešení jemných linek a kožních záhybů.

5. Může chránit vaši pokožku před slunečními paprsky:

Vitamín E je považován za přírodní opalovací krém, který může chránit vaši pokožku před škodlivými UV paprsky. Podle americké studie z roku 2012 bylo zjištěno, že topická aplikace vitaminu E má fotoprotektivní účinky na kůži (5). Protizánětlivé vlastnosti tohoto činidla mohou navíc minimalizovat zánět kůže způsobený poškozením UV zářením.

6. Rozzáří vaši pleť:

Vitamin E je vynikající zvlhčovač, který může zjemnit vaši pokožku a chránit ji před vysušením. Dobrá masáž tímto olejem po celém obličeji a krku může zlepšit prokrvení pokožky a dodat jí zdravou záři.

Jak používat olej z vitamínu E na kůži?

Můžete buď produkty obohacené o vitamín E, jako jsou krémy, séra, zvlhčovače, pleťové vody atd., Nebo použít čistý olej z vitamínu E. Zde je několik důležitých bodů, které byste si měli zapamatovat, pokud je používáte:

 • Čistý olej z vitaminu E může u některých lidí vyvolat alergické reakce. Před nanesením na větší plochu vždy proveďte test náplasti na kůži nejméně 24 hodin.
 • Vždy je bezpečné míchat čistý olej z vitaminu E s neutrálním nosným olejem, jako je kokosový, olivový atd., Aby se snížila jeho účinnost.
 • 2–3 kapky oleje z vitaminu E naneste na prsty a naneste na čistou a suchou pokožku.
 • Krouživými pohyby oblast jemně masírujte
 • Můžete ji nechat přes noc nebo ji po 15–20 minutách smýt.

Kromě toho můžete olej z vitamínu E použít také následujícími způsoby:

 • Přidejte několik kapek do zvlhčovače, dobře promíchejte a naneste na pokožku.
 • Zkombinujte olej z vitaminu E s přírodními přísadami, jako je med, mléko atd., A vytvořte hydratační domácí masku
 • Vitamín E můžete přidat do oleje z čajovníku jako bodové ošetření akné rosacea a pupínků.

POZNÁMKA: Olej s vitamínem E je velmi lepkavý, takže je lepší počkat 20–30 minut, než narazíte na postel, aby nedošlo ke znečištění polštářů a prostěradel!

Vedlejší účinky oleje z vitaminu E:

Vitamin E může vyvolat alergické reakce u lidí s citlivou kůží. Někteří lidé mohou také mít nežádoucí účinky po perorálním podání pilulek vitaminu E. Níže jsou uvedeny některé z nevýhod vitaminu E pro vaše tělo:

 • Vyrážky a zarudnutí (topické použití)
 • Bolesti hlavy
 • Rozmazané vidění
 • Žaludeční křeče
 • Nevolnost
 • Průjem
 • Slabost a únava
 • Zvýšený kreatin v moči
 • Sexuální dysfunkce u mužů (Gonadální dysfunkce)

Výhody perorálního užívání kapslí s vitamínem E:

Nedostatek vitaminu E v těle je spojen s kožními problémy, jako je suchá kůže, zvýšené vrásky, otupělost, ekzémy, lupénka atd. V závislosti na úrovni nedostatku mohou lékaři předepisovat doplňky vitaminu E na několik dní.

Zde jsou některé z výhod užívání perorálních doplňků vitaminu E:

 • Hladší, zářivá pokožka
 • Vylepšené energetické hladiny
 • Snížené riziko srdečních chorob
 • Snížené riziko rakoviny kůže
 • Lepší zdraví očí

Orální příjem vitaminu E však není vhodný pro každého a může být nebezpečný, pokud jsou překročeny limity dávkování.

Takže lidi! Po přečtení tohoto článku jsme si jisti, že vaše pochybnosti o roli vitaminu E v produktech péče o pleť jsou odstraněny. S tolika kosmetickými výhodami, které tento olej může nabídnout, je těžké tuto přísadu ignorovat. Zkoušeli jste to někdy použít na kůži? Pokud ano, máte tajný recept?

Časté dotazy

1. Jaká je doporučená dávka vitaminu E denně?

Pokud používáte doplňky vitaminu E, pak bezpečná denní dávka pro dospělé je 15 mg. Pokud jej získáváte prostřednictvím přírodních potravin, můžete jít o něco výše *. Před použitím perorálních pilulek nebo kapslí s vitamínem E je lepší se poradit s lékařem.

*nejedná se o obecný a standardní limit. Poraďte se se svým lékařem o bezpečném příspěvku pro váš věk a zdravotní stav.

2. Které potraviny jsou bohaté na vitamín E?

Mnoho přírodních potravin obsahuje velké množství vitaminu E.Některé z nich jsou olej z pšeničných klíčků, mandle, arašídy, dýně, slunečnicová semínka, červená paprika, mango, avokádo, řepná zelenina, zelí, špenát, sójový olej atd. (6).

3. Mohu si pod make -up dát vitamín E??

Vitamin E je hustý olej, který z vaší tváře dokáže rychle udělat mastnou pánev. Proto se nedoporučuje aplikovat tento olej přímo pod make -up. Místo toho můžete do přípravného krému vložit jednu nebo dvě kapky, které pokožku hydratují, aniž by jí dodaly mastnotu.