Osm nejlepších způsobů, jak přirozeně zesvětlit pokožku místo chemického ošetření kůže

V dnešní době najdete na trhu spoustu přípravků na bělení pokožky. Problém je, že více než polovina z nich je vyrobena z chemikálií, které také poškozují vaši pokožku. Pokud ale chcete dosáhnout světlejšího tónu, můžete tak učinit pomocí přírodních produktů na zesvětlení pokožky. A můžete dosáhnout několika odstínů světlejší bez drsných vedlejších účinků, které přicházejí s chemickým ošetřením.

Odlehčete svou pokožku místo chemického bělení kůže

Co je tak špatného na komerčních ošetřeních bělení kůže?

Hlavní účinnou látkou ve většině chemicky vyráběných procedur bělení kůže je hydrochinon. Nyní tato složka zpočátku není škodlivá. Má potenciál inhibovat produkci melaninu, chemické látky, která dodává barvě pokožky. Při dlouhodobém používání však tato složka může vaši pokožku ztmavit. Ještě horší je, že může způsobit předčasné stárnutí a další příznaky poškození kůže.

Dobrou zprávou je, že příroda má mnoho dalších přísad, které můžete použít k bělení pokožky. Fungují stejným způsobem, brání produkci melaninu, chemické látky, která způsobuje tmavou pigmentaci, a absorbují škodlivé UV paprsky ze slunce. Zde jsou některé z nejlepších přírodních ingrediencí.

Citrusové výtažky:

Citronová šťáva a pomerančová kůra jsou nejlepší přírodní bělicí prostředky, které můžete najít. Obě tyto složky jsou bohaté na vitamín C a pomáhají udržovat vaši pokožku pevnou a podporují její zdraví. Vitamín C hraje roli při produkci kolagenových vláken, která podporují vaši pokožku. Při lokální aplikaci mohou citron a pomeranč zpomalit hyperaktivní melanocyty, buňky produkující melanin.

Spravedlivé upozornění: pokud máte citlivou pokožku, zřeďte citronovou šťávu, protože může dráždit vaši pokožku.

Koji Kyselina:

Podívejte se na štítek téměř jakéhokoli krém na zesvětlení pokožky, a v seznamu přísad najdete kyselinu kojovou. Tento bílý krystalický prášek pochází z houby v Asii a již mnoho let se používá jako přírodní alternativa k hydrochinonu. Stejně jako hydrochinon může pomoci snížit zabarvení pokožky, hyperpigmentaci a mnoho dalšího. Kyselina kojová působí tak, že inhibuje funkci tyrosinázy, proteinu, který je zodpovědný za produkci melaninu. Současně poskytuje pokožce antioxidační účinky a chrání ji před sluncem.

Medvědí extrakt:

Některé přírodní zesvětlující přísady lze snadno najít, zatímco některé je těžší získat. Tenhle spadá do druhé kategorie. Medvědí extrakt pochází z listů rostliny. V mnoha kosmetických výrobcích se extrakt z medvědice používá jako adstringent. Extrakt také obsahuje Alpha arbutin, chemickou látku, která vám pomůže rychle zesvětlit pokožku. Tato složka může také pomoci s pihami, tmavými skvrnami a jinými typy a formami zabarvení pokožky.

Bonusové body: extrakt z medvědice obsahuje filtry na ochranu před sluncem, které sníží množství opalování, které zažijete po pobytu na slunci.

Extrakt z lékořice:

Šťáva extrahovaná z kořene lékořice je v čínské medicíně běžná již mnoho let. Ale pokud jde o zesvětlení pokožky, to nebylo až do začátku 90. let. Tehdy japonští vědci identifikovali sloučeninu v lékořici zvanou glabridin, která může absorbovat paprsky UVA a UVB a být účinným bělícím prvkem pokožky.

Tato sloučenina působí tak, že inhibuje enzymy produkující melaninc až o 50%. A dělá to bez jakéhokoli poškození kožních buněk.

Vitamín B3:

Při lokální aplikaci může vitamín B pomoci vaší pokožce udržet vlhkost. Vaše pokožka bude jemnější a hladší. Vitamín B3 navíc pomáhá redukovat jemné linky. A kvůli výhodám bělení pokožky může vitamín snížit produkci melaninu. Proto se B3 často přidává do pleťových krémů.

Phyllanthus Emblica (indický angrešt):

Dříve jsme řekli, že v seznamu jsou některé exotické a těžko dostupné přísady. Indický angrešt je dalším příkladem. Extrakt z této rostliny má antioxidační vlastnosti, antimikrobiální vlastnosti a dodává tunu vitaminu C..

Zkombinujte všechny tyto tři a přísada může chránit vaši pokožku před poškozením sluncem a omezit hyperpigmentaci.

Extrakt z bílé moruše:

Tento strom pochází z Číny. Extrakt ze stromu moruše bílé obsahuje mnoho zdravotních výhod, jako prevence srdečních chorob, snížení cholesterolu a prevence cukrovky. Může však také pomoci s problémem s bělením pokožky.

Stejně jako ostatní přírodní složky v tomto seznamu inhibuje enzym tyrosinázu, o kterém víme, že je zodpovědný za produkci melaninu. Pouhá kapka tohoto extraktu může snížit produkci melaninu o 50%.

Gigawhite:

Gigawhite je rozjasňovač pokožky, který je vytvořen ze 7 alpských rostlin. Zesvětlovač pokožky byl použit jako primární účinná látka v kožních produktech, které mohou pomoci bělit pokožku. Pomáhá také s výskytem stařeckých skvrn.

Zesvětlovač byl vyroben díky konkrétnímu výběru. Původně bylo vybráno více než 100 alpských rostlin. Všichni byli schopni inhibovat tyrosinázu, enzym, který spouští produkci melaninu. Z nich bylo použito sedm. Těchto sedm vykazovalo nejvyšší inhibiční aktivitu. Výsledkem je přírodní bělící činidlo, které se nyní používá jako alternativa k hydrochinonu.

Jak si vybrat komerční přírodní produkt?

I když zde mnoho přírodních surovin nenajdete jako syrové, můžete je hledat v komerčních produktech. Pokud chcete koupit dobrý bělící krém, zkontrolujte, zda obsahuje některou ze složek uvedených zde.