Péče o kůži

Jak se zbavit hnědých skvrn na kůži

Jedním z velmi často se vyskytujících kožních problémů, které jsou pozorovány u mnoha lidí, jsou hnědé skvrny. Barva se může v mnoha případech pohybovat od světle hnědé po tmavě hnědou a dokonce i červenou. Existuje nespočet důvodů, proč se člověk může s tímto problémem setkat na obličeji, ale jedním z nejčastějších je vystavení slunci.

Je také známý jako stařecké skvrny pouze proto, že problém začíná ve středním věku. Hlavní oblastí výskytu je obličej, ale může se také objevit na rukou, nohou, pažích a ramenou. Vnáší do tváře otupělost a neatraktivitu a potřebuje řádné a rychlé ošetření.

Jak se zbavit hnědých skvrn na kůži

Abychom vám pomohli se stejným tématem, níže uvedený seznam obsahuje některé z nejlepších tipů, návrhů a nápadů na léčbu, které lze pravidelně používat.

1. Jogurtová aplikace:

Nízkotučný jogurt nanášejte na hnědá místa každý den asi 20 minut. Jakmile uschne, lze jej smýt studenou vodou. Jeden může také použít jogurt a nechat na celou noc, aby získal výsledky.

2. Aloe Vera Použití:

Vezměte trochu čerstvě extrahovaného gelu z Aloe Vera a dobře jej naneste na hnědé skvrny. Toto by mělo být jemně vmasírováno na kůži a ponecháno další půl hodiny, než jej opláchnete studenou vodou. To by mělo být provedeno dvakrát denně po dobu nejméně 1-2 měsíců, aby se dosáhlo viditelných výsledků při léčbě hnědých skvrn.

3. Citronová šťáva:

Přírodní bělicí vlastnosti citronové šťávy jsou dokonalým způsobem, jak se zbavit ošklivých hnědých skvrn na pokožce. Citrónovou šťávu naneste na postižené místo po dobu 30 minut a poté opláchněte vodou. To by mělo být provedeno dvakrát denně. Pokud máte citlivou pokožku, nezapomeňte citronovou šťávu zředit vodou.

4. Výhody ricinového oleje:

Výhody ricinového oleje

Léčivé vlastnosti ricinového oleje z něj činí dokonalou tekutinu k léčbě problému hnědých skvrn na kůži. Naberte trochu oleje na čistý vatový tampon a naneste na skvrny. Nějakou dobu jemně masírujte. Měli byste to udělat jednou ráno a jednou v noci, než půjdete spát.

5. Použijte santalové dřevo:

Antiseptické vlastnosti a vlastnosti proti stárnutí, které má santalové dřevo, z něj činí ideální přírodní produkt pro odstranění hnědých skvrn na pokožce. Vše, co musíte udělat, je připravit čerstvou pastu ze santalového dřeva a vody nebo ze santalového dřeva, růžové vody a glycerinu a aplikovat na postižená místa. Tu je třeba nechat uschnout. Dále by mělo následovat opláchnutí studenou vodou a tento proces by měl být proveden dvakrát denně, dokud problém neustoupí.

6. Podmáslí:

Podmáslí je nápoj, který má při konzumaci nejen velké výhody pro tělo, ale také poskytuje léčbu hnědých skvrn, pokud je aplikován. To lze aplikovat pomocí vatového tamponu na skvrny a po několika minutách smýt. Během několika týdnů zjistíte viditelný rozdíl.

7. Papaya:

Enzymy v papáji lze použít k léčbě hnědých skvrn pomocí nastrouhané papáje na kůži po dobu asi 20 minut, po které následuje opláchnutí vlažnou vodou. To by mělo být provedeno 2krát denně.

8. Šťáva z cibule:

Z cibule extrahujte čerstvou šťávu a aplikujte na hnědé skvrny 3krát denně. Kyselé a bělící vlastnosti pomohou při postupném, ale účinném ošetření hnědých skvrn během několika týdnů.

9. Červený rybíz:

Vezměte nezralý a rozmačkaný červený rybíz s medem a pomalu ho vmasírujte na hnědá místa. To by mělo být ponecháno po dobu 30 minut před opláchnutím teplou vodou a trochou citronové šťávy. To by mělo být provedeno jednou denně.

Jak se zbavit hnědých skvrn na kůži