9 nejlepších přírodních esenciálních olejů pro redukci celulitidy

Celulitida je tukové ložisko pod kožními vrstvami, které se vynoří z tkání a má dolíčky, hrudkovitý vzhled. Tato formace jasně znamená, že tělo je postiženo zánětlivými stavy a vyžaduje očistu a de-detoxikaci. Je pozorováno, že obézní lidé jsou postiženi celulitidou, ale existují i ​​různé další důvody, jako je genetika, léky, nesprávná cirkulace, ztráta svalů, nezdravá strava a nedostatek pohybu..

Ženy mají tendenci být postiženy celulitidou častěji než muži, protože mají více tukových zásob v blízkosti stehen, boků, hormonální změny po těhotenství a menopauze jsou základní příčiny. Přesto se můžeme zbavit pokožky celulitidy tím, že se vyhneme věcem, které podporují ukládání tuků, jíme zdravou a výživnou stravu a dodržujeme správný cvičební režim, hluboké dýchání, suché česání pokožky a povinnou masáž přírodními oleji. Masáže olejem zrychlují metabolismus a eliminují toxiny, které se ukládají a hromadí pod kůží.

Nejlepší přírodní esenciální oleje pro redukci celulitidy

Přírodní esenciální oleje ke snížení celulitidy- Jak vyrábět a používat?

Udělejme si malou cestu a podívejme se na 9 nejlepších druhů přírodních esenciálních olejů, které pomáhají redukovat celulitidovou pokožku.

1. Uklidňující esenciální olej z mandarinky:

Jak název napovídá, olej má sladkou, jemnou vůni stejně jako pomerančové ovoce. Jedná se o vynikající esenciální olej z celulitidy, který může pozvednout nebo zvýšit vaši náladu a dokonce vám umožní relaxovat. Obsahuje antioxidant d-limonen a zlepšuje krevní oběh a zlepšuje proces trávení, což vám pomůže snadno přesunout toxiny z těla. Tento olej má citrusovou chuť a lze jej konzumovat s vodou. Do sklenice plné vody můžete přidat kapku zdravého oleje s jedlým mandarínkovým olejem, aby chutnal a vypijete kolem 8–10 sklenic denně. Protože tento olej posiluje imunitní systém, dokonce čistí krev, a tím vám pomáhá zbavit se celulitidové pokožky.

Esenciální oleje pro celulitidu je mandarinka může být smíchána s jinými oleji, jako je grapefruit s mandlovým olejem a jojobový olej.

Způsob míchání oleje a aplikace:

 • Vezměte 1 kapku mandarinkového oleje, 1 kapku grapefruitu, 1 kapku citronu se dvěma lžícemi mandlového oleje a 15 kapkami jojobového oleje.

Postup nanášení oleje:

 • Vezměte všechny esenciální oleje pro odstranění celulitidy do nereaktivní mísy a dobře promíchejte a naneste na postižené místo a dobře vmasírujte. Pro dosažení nejlepších výsledků směs používejte denně.

2. Esenciální olej z cedrového dřeva:

Jedná se o další nejlepší olej z celulitidy, který pomáhá redukovat celulitidovou pokožku a pomáhá odvádět nadměrné ukládání tekutin v tkáních. Dokonce odstraní přebytečný tuk mezi tkáněmi a odstraní všechny toxiny přítomné v krvi. Dokonce tonizuje pokožku a zvyšuje produkci kolagenu, což vám přímo pomáhá zbavit se pokožky celulitidy.

Postup nanášení oleje:

 • Tento olej lze přímo aplikovat na pokožku smícháním s kokosovým olejem.
 • Vezměte 1 polévkovou lžíci oleje z cedrového dřeva, poté dvakrát nebo trochu méně kokosového oleje. Smíchejte olej a masírujte ho jednou denně na postiženou oblast a sledujte, jak se kouzlení děje za několik týdnů.

3. Fenyklový esenciální olej k léčbě celulitidové pokožky:

Semena fenyklu se používají od starověku, protože posilují tělo a dokonce potlačují chuť k jídlu a pomáhají snižovat hmotnost. Fenyklový olej detoxikuje tělo a dokonce pomáhá uvolnit mysl i tělo. Použitím tohoto oleje eliminuje uložený odpadní materiál a dokonce odvádí přebytečnou retenci vody v tkáních. Pokud se to používá, rozbije se tukové vrstvy uložené pod kůží.

Způsob míchání oleje a aplikace:

Existují dva způsoby, jak fenykl pomáhá redukovat celulitidu na pokožce.

 • Fenyklová semínka můžete smíchat s vodou a vytvořit hladkou pastu, kterou nanesete na pokožku s celulitidou. Poté, co uschne, jemně masírujte a omyjte vlažnou vodou.
 • Vezměte 15 kapek fenyklu, rozmarýnového oleje a 10 kapek jalovcového a grapefruitového oleje s 20-25 kapkami nebo mrkvového oleje.

Kroky k aplikaci oleje:

 • Smíchejte všechny přísady ve skleněné láhvi a dobře protřepejte, aby se smíchaly.
 • Nyní před koupelí rozetřete 2-3 kapky této směsi na pokožku celulitidy.
 • Použijte štětinový kartáč na tělo a krouživými pohyby kartáčujte směrem nahoru, aby se pokožka stimulovala a zlepšila cirkulaci, a tento olej pomáhá zbavit se pokožky celulitidy.

4. Jojobový esenciální olej:

Jojobový olej je ve skutečnosti tekutý vosk získaný z ořechů této rostliny. Olej pomáhá zjemňovat pokožku a regulovat a zvyšuje produkci kožního mazu (je to ten, který udržuje pokožku zvlhčenou po dlouhé hodiny). Obsahuje antioxidanty, které pomáhají odstraňovat toxiny z těla a pomáhají redukovat celulitidovou pokožku.

Způsob míchání oleje a aplikace:

5 lžic jojobového oleje, 3 lžíce mandlového nebo olivového oleje podle dostupnosti.

Kroky k aplikaci oleje:

 • Smíchejte oba oleje v malé skleněné lahvičce a dobře protřepejte.
 • Poté postižené místo očistěte vodou a osušte.
 • Poté olej pomalu a jemně masírujte, nechte ho zaschnout.

Pokud je to možné, použijte olej před spaním, aby zůstal přes noc a dělal na pokožce celulitidy zázraky.

5. Olej proti celulitidě- esenciální olej z lískových ořechů:

Tento nejlepší anticelulitidový olej proniká hluboko do pokožky; pomáhá tonizovat pokožku a napnout pokožku. Když je tento olej smíchán s jiným esenciálním olejem, funguje úžasně a fantasticky snižuje pokožku celulitidy.

Způsob míchání oleje:

4 polévkové lžíce lískového oleje a jojobového oleje, 8-10 kapek esenciálního oleje skořice, pomeranče, cypřiše a jalovce.

Kroky k aplikaci oleje:

 • Smíchejte všechny oleje dohromady ve skleněné láhvi a dobře protřepejte.
 • Omyjte oblast celulitidy, abyste odstranili nečistoty, a vysušte ji.
 • Poté vezměte 3-4 kapky směsi a naneste na postižené místo.
 • Pěkně masírujte oblast nebo proveďte kartáčování, aby proniklo hluboko do pokožky a zlepšilo krevní oběh.

6. Omezte celulitidu pomocí skořicového esenciálního oleje:

Olej byl označen jako jeden z nejlepších esenciálních olejů pro redukci a odstranění celulitidy. Skořice funguje jako přirozená detoxikace těla odstraněním odpadu a tekutin a zlepšením krevního oběhu, což zase pomáhá zbavit se pokožky celulitidy.

Způsob míchání oleje a aplikace:

10 kapek skořicového, jalovcového, pomerančového a cypřišového oleje s půl šálkem jojobového oleje.

Kroky k podání žádosti:

 • Smíchejte veškerý esenciální olej v silné skleněné láhvi s těsnými víčky.
 • Opatrně masírujte postiženou oblast krouživými masážními pohyby, přičemž vyvíjejte určitý tlak konečky prstů.
 • Nevyvíjejte příliš velký tlak, aby mohl poškodit vaše tkáně.
 • Pokud je to možné, naneste olej na noc.

Aplikujte směs denně a sledujte, zda se dějí zázraky.

7. Esenciální olej z citronové trávy:

Tento žlutě zbarvený olej funguje jako simulátor a dokonce působí jako sedativum. Je to úžasný svíravý účinek a tento olej má schopnost rozpouštět celulitidové usazeniny a zbavit je pokožky. Tento nejlepší olej na celulitidu je skvělý posilovač energie a eliminuje zadržování tekutin pod tkáněmi.

Kroky k aplikaci oleje:

 • Tento olej můžete použít samotný, aniž byste ho míchali s jakýmkoli olejem, nebo jej v případě potřeby smíchejte s jiným esenciálním olejem a naneste na postiženou pokožku.
 • Pro dosažení nejlepších výsledků stačí vzít pár kapek tohoto oleje a dvakrát denně ho masírovat.
 • Zajistěte, aby jste po aplikaci tohoto oleje nebyli vystaveni slunečním paprskům, protože tento olej je fotosenzitivní a mohou se objevit některé pigmentové skvrny.

8. Rozmarýnový esenciální olej:

Toto je účinné ošetření celulitidového oleje pro lidi, kteří trpí krevním oběhem, protože tento olej může bojovat proti lymfatickým blokádám a pomůže vám v boji proti celulitidě. Kromě toho odvádí zadržování tekutin a škodlivé toxiny uložené v tkáních. Dokonce snižuje duševní únavu a skvěle stimuluje také mozek.

Způsob míchání oleje a aplikace:

15 kapek rozmarýnového, jalovcového a fenyklového oleje 1 kapku citronového oleje a 5 kapek geraniového oleje.

Kroky k podání žádosti:

 • Smíchejte všechen éterický olej ve skleněné láhvi a dobře protřepejte.
 • Vezměte několik kapek oleje do dlaně a masírujte nebo kartáčujte oblast po dobu 5-10 minut denně. Nebuďte na kůži příliš tvrdí, protože by to mohlo tkáně poškodit.

Láhev uchovávejte na tmavém a chladném místě, aby mohla déle používat. Protože všechny tyto procesy nějakou dobu trvají, neztrácejte naději a pokračujte v pozitivismu.

9. Esenciální olej z jalovce:

Tento esenciální olej je široce používán, protože má schopnost snižovat zadržování vody, aktivuje tkáně a zvyšuje metabolismus, což pomáhá zbavit se pokožky celulitidy. Pravidelnou aplikací tohoto oleje odstraňuje cholesterol, což je jeden z hlavních důvodů rozvoje celulitidy v těle. Když se tento olej smíchá s jiným esenciálním olejem, funguje jako dobrá směs proti celulitidě.

Způsob míchání oleje a aplikace:

15 kapek jalovcového oleje, 10 kapek citronového fenyklového oleje se dvěma lžícemi mandlového oleje a 10 kapek mrkvového oleje jako nosného oleje.

Kroky k podání žádosti:

 • Nejprve smíchejte veškerý olej ve skleněné lahvi a protřepejte, aby se olej řádně promíchal.
 • Poté můžete buď masírovat postižené místo, nebo můžete použít olej při koupeli.

Můžete napustit vanu vodou a do misky nabrat mléko a nalít 6–8 kapek této směsi. Nalijte směs do vany naplněné vodou a poté se namočte do vany a vetřete nebo masírujte pokožku celulitidy.

Celulitida se tvoří v oblasti paží, břicha, stehna a hýždí. Vzniká, když člověk začne stárnout a tělesné tkáně ztrácejí pružnost, nebo když rychle ztratíte svaly, může to být další důvod pro celulitidovou pokožku.

Existuje mnoho moderních a nejnovějších způsobů, jako je liposukce, terapie rázovou vlnou, injekční laserová terapie, která zmírňuje celulitidu, ale po krátké době se znovu objeví a vypadá ošklivěji než dříve, takže jedna z nejlepších a nejbezpečnějších metod redukce a získání zbavit se celulitidy je přírodní esenciální olej, který dokáže účinně roztavit a rozpustit starý nejtvrdší tuk nahromaděný pod kůží. V tomto procesu nemůžete okamžitě dosáhnout výsledků, takže musíte mít trpělivost a olej pravidelně nanášet.