Péče o kůži

9 domácích prostředků na svědění kůže

Existuje mnoho důvodů, které mohou vést ke stavu svědění, a existují různé příčiny, proč to pociťujete. Je to však jedna z nejnepříjemnějších a nejtrapnějších věcí, pokud jde o sezení na veřejnosti. Je velmi důležité, aby člověk poznal správné způsoby léčby svědění, aby žil pohodlný a bezproblémový život. Spíše než dodržovat léky na takovou krizi je vždy lepší možnost držet se domácích prostředků. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších, nejbezpečnějších a nejefektivnějších nápadů a léků na problém svědění. Podívejte se a vyberte si nejlepší výsledky:

Domácí prostředky pro svědění kůže

Domácí prostředky pro svědění v soukromých částech:

1. Ovesné vločky namočte:

ovesná kaše

Do koupací vany nalijte teplou vodu a k tomu šálek kvalitní ovesné kaše. Pokud chcete účinnou léčbu svědění v těle, namočte se do této vody na dalších 15–20 minut. Je 100 % bezpečný a nemá žádné vedlejší účinky.

2. Jedlá soda:

prášek do pečiva

Jedná se o další z domácích produktů, které do značné míry pomáhají při léčbě svědění. Jedním ze způsobů je, že do vany se studenou vodou rozmícháte kvalitní jedlou sodu a namočíte se v ní na dalších 15 minut. Na druhou stranu lze pastu z jedlé sody vyrobit také pomocí vody a tu lze rovnoměrně nanést na celé tělo při léčbě svědění. Obě metody jsou stejně prospěšné.

3. Vezměte si sprchu se studenou vodou:

Sprchující žena

Jednoduchým domácím prostředkem k léčbě svědění v těle je sprchování studenou vodou po dobu 10-15 minut. Začne vám okamžitě poskytovat úlevu od problému. Totéž by se mělo opakovat dvakrát denně, dokud problém úplně nezmizí.

4. Výhody aloe vera:

aloevera 2

Aloe vera gel lze extrahovat přímo z listu a aplikovat na svědivé oblasti pro uklidňující vlastnosti. Dalším způsobem je použití tělového mléka na bázi Aloe Vera. To také sníží svědění a nakonec to úplně ošetří. Udělejte to každý den, dokud nebude krize zcela vyřešena.

5. Použijte esenciální oleje:

Vážné esenciální oleje

Esenciální oleje mají pro vás mnoho vlastností. Jedním z nich je léčba svědění na kůži. Existují různé druhy esenciálních olejů, které lze přidat jako kapku do koupele a získat výhody bezproblémové pokožky a pohodlného života. Některé z těchto esenciálních olejů zahrnují bazalkový olej, heřmánkový olej, hřebíčkový olej, kopřivový olej, mátový olej, tymiánový olej, neemový olej, levandulový olej a další.

6. Lemon Wonders:

Citron 4

Protizánětlivé a protizánětlivé vlastnosti citronu z něj činí dokonalé řešení svědění. Můžete vytlačit část citronové šťávy na kůži nebo si vzít trochu tekutiny na vatový tampon a nanést na postižená místa. Obě metody jsou stejně účinné.

7. Naneste kokosový olej:

Ošetřete popraskané rty - kokosový olej

Pokud je svědění v těle způsobeno suchostí a odlupováním kůže, pak je nejlepší, když se na něj každý den před spaním nanese a nanese kokosový olej. To bude hluboce vyživovat pokožku a řešit problémy se svěděním.

8. Mléko a medová koupel:

Mléčná a medová koupel

Vezměte trochu mléka a medu a přidejte je do trochy vody ve vaně. Nyní se do této směsi namočte na dalších 20-25 minut. Díky tomu bude pokožka jemná a pružná a dobře ji zvlhčí. Je to jeden z nejlepších způsobů léčby svědění způsobeného suchem.

9. Výhody bazalky:

Bazalka

Připravte si tekutinu tak, že uvaříte ve vodě listy čerstvé bazalky. Nyní ho ochlaďte a poté jím otřete pokožku žínkou. Antibakteriální vlastnosti v bazalce pomohou při léčbě svědění.