11 úžasných výhod medu pro kůži!

Med se stal a je nedílnou součástí našich životů po mnoho let, ve skutečnosti od staletí. Med, od vaření po léčbu různých infekcí, byl jako kosmetický přípravek v našich životech kouzelným lektvarem. Med se datuje do starověkých egyptských dob a byl oceňován za své léčivé schopnosti a dokonce i krásná Kleopatra údajně používala medové masky velmi často. Nyní, když se přírodní péče o pleť stává stále populárnější a jak mnoho lidí zažívá různé typy problémů s pokožkou, med se stal zásadní složkou rutiny péče o pleť.

Med pro kůži

Co je Honey?

Med je přírodní přísada, která chutná sladce, vzniká z nektaru květů. Tvorba medu začíná tím, že včely sbírají nektar z různých květů, které se rozpadají na jednoduché cukry a poté je ukládají do plástev. Podle výzkumu má med vysoký obsah vlhkosti, a to je důvod, proč včely křídly provětrávají plást, aby udržely med suchý. Včely medonosné přirozeně vyrábějí med pro svou kolonii a kvůli potravě pro sílu. Med je nabitý živinami, které jsou pro kůži nezbytné; Med obsahuje vitamíny B, zinek, vápník, draslík a železo.

Vlastnosti medu:

Med, přírodní sladká látka, je známá v boji proti nachlazení a hydratace vlasů má při aplikaci na pokožku některé úžasné výhody. Zde je uvedeno několik z nich.

 • Antibakteriální: Antibakteriální vlastnosti medu působí proti bakteriím způsobujícím akné a brání jeho výbuchu. Pomáhá udržovat pokožku čistou a bez pupínků.
 • Protizánětlivé: Med je úžasnou přísadou, která snižuje otoky a zarudnutí pupínků, protože funguje pro své protizánětlivé vlastnosti.
 • Exfoliátor: Tato vlastnost medu činí pokožku hladkou a lesklou. Med údajně odstraňuje z pokožky odumřelé buňky, které jsou zodpovědné za ucpávání pórů a díky nimž vaše pokožka vypadá matně. Antimikrobiální vlastnosti surového medu přirozeně působí při hojení jizev po akné, zmenšují kazy a udržují pokožku bez vrásek a pružnou.
 • Proti stárnutí: Med nabitý antioxidanty bojuje proti poškození volnými radikály a zpomaluje stárnutí pokožky. Med navíc zvyšuje produkci kolagenu.
 • Antiseptický: Med je antiseptikum, které poskytuje ochranu před infekcí a rány. Používá se také k léčbě obětí popálenin.
 • Zvlhčovač: Med působí jako zvlhčovač pokožky a také léčí zlomené rty a během zimy udržuje rty přirozeně hydratované.

Jaký med si vybrat?

V současné době je na trhu k dispozici obrovské množství medu, z nichž každý má svou vlastní charakteristickou chuť, barvu a chuť. Abychom byli přesní, v současnosti existuje nejméně 300 druhů medu, přičemž každý se pyšní jedinečnou sadou zdravotních a nutričních výhod. Různé druhy medu se vyznačují zdrojem květů, teplotou, geografickou polohou, srážkami atd.

Med lze obecně charakterizovat jako surový a zpracovaný. Přirozenou a nejčistší formou medu je surový med, který se ohřívá a vyrábí v továrně, což vede ke ztrátě vitamínů, minerálů a dalších základních živin..

Čím je med tmavší, tím vyšší je jeho obsah antioxidantů, a proto se doporučuje použít nepasterizovaný surový med. Ale existuje mnoho odrůd, takže držet se organického medu je pravidlem palce. Výzkum říká, že Manuka, Kanuka, Pohanka a Tymiánový med jsou nejlepší volbou.

Výhody medu pro kůži:

1. Med pro jizvy po akné:

Med funguje jako antiseptikum proti akné a předchází vzniku pupínků. Jeden enzym v medu obsahuje peroxid vodíku (H2O2), který je silným antibakteriálním činidlem a pomáhá mizet jizvy nebo tmavé skvrny. Vysoký obsah cukru v medu navíc chrání bakterie mravenců, a tak med může předcházet akné, pokud se pravidelně nanáší na pokožku. Použití surového medu vám dává nejlepší výsledky, protože bude extrahováno bez pasterizace.

2. Med pro mastnou pleť:

Mastná pokožka je v podstatě výsledkem nadměrně aktivních mazových žláz přítomných v těle. Sebum je voskovitá věc, která funguje jako přirozená bariéra proti vlhkosti na vaší pokožce. Nadprodukce kožního tuku však může vést k mastné pokožce. Zlato, je to přirozený zvlhčovač. Med absorbuje vlhkost z atmosféry a uzamkne ji na povrch pokožky, čímž udržuje pokožku hydratovanou a dobře hydratovanou. Med zase brání nadprodukci kožního mazu a kontroluje mastnotu pokožky.

3. Med pro suchou pokožku:

Suché pokožce vždy chybí vlhkost, a proto je kůže svědivá a hrubá. Enzymy v medu působí jako přírodní zvlhčovače, které přirozeně hydratují vaši pokožku. Tyto vlastnosti pomáhají snižovat suchost pokožky. Zklidňující a zvlhčující účinek surového medu činí pokožku zářící, zářivou a jemnou. Naneste 1-2 lžíce surového medu na obličej a krouživými pohyby masírujte. Nechte působit 15–20 minut a důkladně opláchněte vodou.

4. Med pro zářící kůži:

Med je údajně přírodní zvlhčovač, který pomáhá udržovat vlhkost na obličeji. Tato schopnost zadržovat vlhkost pomáhá na pokožce zářit. Enzymy v medu mu umožní hladce proudit do pokožky a zároveň ji zevnitř upravovat a zjemňovat. Med, pokud se používá jako maska, poskytuje nejlepší výsledky pro zářící pokožku. Někteří z nich jsou

 • Citronová a medová maska.
 • Med s banánovou pleťovou maskou.
 • Med s růžovou vodou.
 • Med s tvarohem.
 • Zlato s Besanem.
 • Mléko a med.

5. Med pro tmavé skvrny a tmavé kruhy:

Neexistují žádné důkazy o použití medu k zesvětlení tmavých skvrn. Ale protože med má exfoliační vlastnosti, jeho použití na obličej může eliminovat odumřelé kožní buňky, díky nimž vaše pokožka vypadá matně. To může odhalit jasnější pokožku.

Med přichází s protizánětlivými vlastnostmi, které fungují jako přírodní bělidlo. Snižuje pigmentaci. Med je jemný a uklidňující, který účinně působí v citlivé oblasti pod očima. Med obsahuje antioxidanty, které bojují proti volným radikálům, vytvářejí tmavé kruhy pod očima a vrásky.

6. Med na vrásky a proti stárnutí:

Stárnutí je nevyhnutelné, ale naše touha zachovat si mladistvý vzhled nás přiměla kopat do světa přírodních zázraků proti stárnutí. Jedním z takových produktů je med, který nám může poskytnout mladší, kyprou a krásnou pleť.

Volné radikály, které se vyskytují jako součást našeho normálního metabolického procesu, jsou hlavními viníky stárnutí pokožky. Mohou také nastat v důsledku poškození sluncem nebo vystavení znečištění. Tyto volné radikály ničí hladinu kolagenu v kůži, která poskytuje primární strukturální podporu naší pokožce. Když začne hladina kolagenu klesat, naše pokožka začne ochabovat a projevovat známky stárnutí, jako jsou vrásky a linky. Tomuto poškození kůže lze předcházet pomocí antioxidantů.

7. Med pro Rosacea:

Rosacea je kožní onemocnění, kdy kůže zčervená, obvykle na nose a tvářích. Je zvláště viditelný u osob se světlou pletí a s věkem se stává běžnějším. Med, zejména surový, pomáhá při léčbě růžovky. Med pomáhá pokožce zadržovat vlhkost, která bojuje s růžovkou. V studie, druh medu zvaný kanuka med byl prokázán jako velmi účinný proti růžovce. Rosacea může být zmírněna aplikací malého množství kanukového medu na postiženou část denně.

8. Med pro kožní vyrážku:

Ekzém nebo dermatitida je svědění, které způsobuje kožní vyrážku. Studie říká, že med Manuka by mohl pomoci léčit tento stav. Přírodní potravina může při tření na kůži uklidnit kožní vyrážky, protože obsahuje antibakteriální, protiplísňové a antiseptické vlastnosti. Bylo zjištěno, že med, zejména manukový, pomáhá imunitnímu systému a snižuje aktivitu některých bakterií. Manuka med je velmi účinný při léčbě poškození kůže atopické dermatitidy na základě klinických i buněčných studií.

9. Med na houbové akné:

Houbové akné je způsobeno přemnožením kvasinek (tj. Plísní), zatímco bakterie a ucpané póry způsobují pravidelné akné. Přetížení kvasinek způsobuje zánět vlasových folikulů a vede k svědivým, rovnoměrným červeným boulím. Med, díky svým protizánětlivým vlastnostem, léčí houbové akné ve střední míře. Med má také silné antimikrobiální vlastnosti. Surový med můžete aplikovat na postižené místo a nechat ho jako masku 3 hodiny obden.

10. Med pro póry:

Kožní póry jsou jako malé jámy na obličeji, které vypadají jako pomerančová kůra, které obvykle nejsou atraktivní. Tyto póry vypadají matně a stárnou. Lidé s mastnou pletí se s tímto problémem potýkají velmi často. Antioxidanty přítomné v medu pomohou vaší pokožce vypadat zdravě a mladě. Med působí jako přirozeně svíravý a stahuje tyto velké otevřené póry, zejména ty, které jsou viditelné kolem oblasti nosu.

11. Med pro bělení kůže:

Neexistuje žádný okamžitý způsob, jak bělit kůži. Ačkoli mnoho produktů/přísad požaduje okamžité bělení pokožky, získání zářící pokožky vyžaduje čas. Med je jednou z takových vynikajících přísad, které zlepšují tón pleti, díky čemuž je zářivý a bezchybný. Med, díky svým antibakteriálním vlastnostem, vyblednutí jizev po akné, hyperpigmentaci a tmavým skvrnám. Díky tomu pokožka září. Med pro bělení pokožky by proto měl být místo toho použit jako med pro čistou pokožku.

Závěrečné myšlenky:

Med je cenná přírodní látka s několika různými způsoby použití. Med je účinný lék, bezpečný domácí lék, kosmetika a živina použitelná lidmi všech věkových kategorií. Čím častěji budete do své kosmetické rutiny zařazovat med, tím vyšší je šance, že uvidíte výsledky.