předvečer Všech svatých

Vytvořte si vlastní rostlinné terárium na Halloween – nápady a návody

halloween rostliny terárium umělý oblázek akvárium dýně duch plot

Terária, která nejsou určena pro zvířata, ale pouze pro rostliny, jsou trendová a zdobí stále více domácností. Do průhledné sklenice lze zasadit jakýkoli druh rostliny. To je zvláště dobré pro druhy rostlin, které milují vlhkost, protože vlhkost je lépe uložena ve skle. A co víc, takové aranžmá prostě krásně vypadá. Taková terária mohou zdobit domy kdykoli během roku nebo být sestavena pro zvláštní příležitosti. V souladu s Halloweenem bychom vám rádi ukázali návod a pár dalších nápadů na rostlinné terárium bez zvířat, které můžete napodobit. Zkombinujte rostliny s jakoukoli jinou halloweenskou dekorací a vytvořte si tak dokonalou náladu.

Rostlinné terárium – DIY nápad s návodem

rostliny terárium halloween návod orchideje sklo kutilství

Na Halloween se asi nejlépe hodí tmavé rostlinné barvy. Ty pak lze kombinovat například s bahenními rostlinami. Při výběru nezapomeňte vybrat rostliny v květináčích o průměru nejvýše 10 cm. V relativně malé skleněné nádobě je obtížné umístit příliš velké rostliny. Použité druhy rostlin jsou pouze příklady a mohou být nahrazeny jinými. Sami se rozhodnete, jaký tvar a velikost zvolíte pro plavidlo, když sami postavíte rostlinné terárium. Potřebujete:

 • temný bromeliad (Cryptanthus)
 • tmavý trpasličí pepř (Peperomia caperata)
 • Orchidej v oranžové nebo žluté barvě (Lady’s Slipe)
 • druhá, menší orchidej v jiné barvě
 • Mechová kapradina (Selaginella erythropus) Nebo drátěná pouzdra (Muehlenbeckia)
 • Mucholapka Venuše nebo jiná masožravá rostlina
 • Spící mech (Hypnum)
 • Španělský mech (Tillandsia usneoides)
 • Větev se zajímavým tvarem (měl by se vejít skrz sklo)

rostliny terárium halloween instrukce bromeliad akvárium

Další materiály a pomůcky:

 • Terarijní sklo
 • plastová police na dno skleněné nádoby
 • dlouhé kleště
 • LED čajové svíčky
 • bateriová pohádková světla
 • Postava sovy nebo havrana a pavouka
 • Pečená pipeta na zalévání

Jak vyrobit rostlinné terárium na Halloween?

rostliny terárium halloween udělejte si mucholapku mechovou venuši

Nejprve vložte plastový tác do rostlinného terária. Pokud je otevření terária pro rostliny o něco užší, bude se pravděpodobně muset trochu ohnout. Dávejte pozor, abyste nerozbili plast. Polička sbírá vodu, když je nalita, aby celá nádoba nevyplavala. Nyní rozmístěte rostliny do skla a přesněji do plastové vaničky. Začněte s bromeliadem nebo největší rostlinou, když zasadíte nádobu. To by mělo být v zadní části. Před tím jsou středně vysoké a před tím zase nejnižší druhy rostlin.

Nejmenší rostliny (např. Mucholapka Venuše) můžete také položit šikmo. Pak na ně budete mít později lepší výhled a také trochu zakryjí zadní hrnce. Až bude uspořádání rostlin hotové, podívejte se na svou práci. Nyní se můžete stále pohybovat a vyměňovat nebo zvedat listy přitlačené na skleněnou zeď. Zajistěte příjemnou interakci. Rostlinné terárium by mělo budit dojem, že tam rostliny rostly samy. Poté plast přikryjte spícím mechem. Místo skutečného mechu můžete také použít umělý mech.

halloween rostliny terárium led svíčky víla světla bateriové kleště

Dále budete potřebovat své extra dlouhé kleště. Ty vám pomohou rozložit čajové svíčky ve sklenici, aniž byste s rostlinami hýbali. Pomocí čajových lamp osvětlete tmavší oblasti rostlinného terária a při zapnutí je vložte. Další oblast můžete zvýraznit pomocí pohádkových světel. V tomto příkladu byla řada světel použita pro trpasličí pepř, který nyní vypadá, že září.

halloween rostliny terárium umělé větve dekorace pavouk španělský mech

Nyní vezměte větev a vložte ji do nádoby. Tu pak ozdobíte španělským mechem. To může klidně „vylézt“ ze skla. Poté položte sovu nebo havrana na šňůru světel a ozdobného pavouka na španělský mech. Nyní to vypadá, že mech je pavučina. Hotové halloweenské rostlinné terárium nyní můžete odložit na místo, kde je možné jej bez problémů prohlížet a terárium může sloužit jako dekorace. Jen se ujistěte, že není na přímém slunci. Zalévající půdu navlhčete pipetou, vyhněte se však přemokření.

Počítejte s tím, že orchideje po určité době přijdou o květy a že mucholapka Venuše vyžaduje trochu komplexnější péči, abyste ji mohli nahradit jinými druhy rostlin. Chcete -li rostliny bezpečně odstranit, aniž byste je poškodili, vytáhněte je ze sklenice dnem vzhůru.

Vytvořte rostlinné terárium

halloween rostliny terárium sukulenty masožravá sova kutilství strašidelné

Jak již bylo zmíněno, pro terárium můžete použít nejrůznější rostliny. Sukulenty se také s potěšením pěstují ve sklenicích. Masožravé rostliny v teráriu také vypadají atraktivně a hodí se zejména na Halloween. Ale bez ohledu na to, zda sázíte sukulenty nebo si vybíráte jiné terarijní rostliny, mech by měl být vždy s vámi, protože je perfektní jako výplňový materiál a pro zakrytí věcí, které by neměly být vidět, jako jsou květináče.

halloween rostliny terárium krajina duch mech zahrada

Pokud si chcete sami postavit terárium nebo si zařídit terárium na Halloween, můžete také použít různé dekorace, které byste použili i na zbytek designu místnosti. Pak vaše rostliny ve skle opravdu vyzařují halloweenskou atmosféru. Sovy, havrani a pavouci, jak jsou použity ve výše uvedeném příkladu, jsou jen některé z možných variant. Vytvořte ve skle například mechovou krajinu, do které poté přidejte drobné náhrobky nebo rozdělte umělé oční bulvy. Bezlisté větve mohou představovat vyprahlé stromy a přízi lze použít pro umělé pavučiny.

Pokud si netroufáte podívat se na skutečné rostliny navzdory jejich kráse, atraktivní halloweenskou dekoraci lze poskládat i z umělých. Najdete zde také širokou škálu barev. Například umělou tykev lze použít způsobem, který se v přírodě nevyskytuje. Zajímavé modely umělých rostlin najdete mimo jiné ve zverimexech.

halloween rostliny nápady terária udělej si sám lebka dýně černá

Použijte rostliny jako hlavní prvek a halloweenské postavy pouze jako akcenty, jak bylo provedeno v pokynech, nebo naopak navrhněte jakoukoli halloweenskou krajinu a rostliny používejte jen sem a tam na pozadí. Rozhodujete se sami! A pokud již provádíte výrobu terárií sami, můžete jich také vyzkoušet několik a některé dokonce dát zdarma..