předvečer Všech svatých

Vytvořte si vlastní kostým Joker: nápady na oblečení, líčení a doplňky

Líčení kostýmu žolíka-návod-nápady-tipy

Děti i dospělí by se chtěli na Mardi Gras a karneval obléknout jako superhrdinové. Pro Halloween je naopak kostým padouchů vhodnější a je v souladu s náladou oslavy. V dnešním článku jsme dali dohromady pár nápadů a tipů na kostým Joker, který se perfektně hodí k Halloweenu, Mardi Gras nebo Cosplay. Návrhy jsou ideální pro kutily a mohou vám ušetřit nějaké peníze za hotové kostýmy.

Evoluce Jokera v průběhu let

Joker je fiktivní postava, která se objevuje v komiksech, kreslených filmech a filmech. Je známý především jako Batmanův úhlavní nepřítel a objevuje se v mnoha filmech pro oblíbeného superhrdinu. Nejslavnější ztvárnění Jokera hráli herci Jack Nicholson v roce 1989, Heath Ledger v roce 2008 a Jared Leto v roce 2016. Žolík je považován za oblíbený nápad pro mužský kostým Halloween nebo Mardi Gras. Pokud jste se tedy rozhodli pro tento převlekový nápad na Halloween, pak můžete napodobit jeden ze tří kostýmů nebo si sami sestavit výklad. Níže uvádíme několik užitečných tipů pro každý vzhled.

Složte si kostým Jokera z „Batmana“ sami

Kostým žolík batman-nápady-oblečení-tipy

Pokud chcete napodobit konkrétní postavu, musíte si vždy nejprve položit několik základních otázek? Jaké oblečení má postava na sobě? Má vybraná postava specifické vlastnosti? Jaké doplňky jsou potřebné ke kostýmu? Na tyto otázky je nejlepší odpovědět obrázek obrázku. Začněme nejstarším ztvárněním Jokera – Jacka Nicholsona v roce 1989. Darebáka skutečně hrál herec Cesar Romero v televizním seriálu Batman v šedesátých letech minulého století, ale toto ztvárnění darebáka se velmi zřídka používá jako inspirace používaná pro kostým.

žolík-kostým-muži-batman-1989-zelená-vesta-líčení

Nejdůležitější vlastností postavy Jokera je jeho tvář. Bílá pleť a štěrbinová ústa jsou pro darebáka velmi typické. Rozdíly lze pozorovat v různých zobrazeních obrázku. Líčení z „Batmana“ se kopíruje nejsnadněji, protože potřebujete jen bílou a červenou barvu na make-up a případně nějakou zelenou barvu na obočí. Nejprve byste měli celý obličej natřít na bílo a poté natřít rozřezaná ústa červenou barvou.

žolík-kostým-batman-halloween-paruka-líčení obličeje

Na převlek za žolíka však pouhé líčení nestačí. Stále přitahuje pozornost svými zelenými vlasy a elegantním oblečením. Pokud chcete napodobit Jokera z vylíčení Jacka Nicholsona z roku 1989, potřebujete fialový frock kabát nebo kabát, purpurové a černé kalhoty s károvaným vzorem, zelenou vestu a oranžovou košili jako oblečení. Vzhled doplňuje zelená hedvábná kravata a purpurový klobouk. K barvení vlasů na zeleno můžete použít barevný lak na vlasy. Paruku si samozřejmě můžete vybrat i z karnevalové slevy. Vlasy jsou poté upraveny dozadu do elegantního vzhledu a klobouk je nasazen.

Kostým žolíka z filmu „Temný rytíř“ na Halloween

žolík-kostým-vyrob si-oblečení-doplňky-líčení

Asi nejznámějším portrétem Jokera je Heath Ledger ve filmu Temná noc, za který herec posmrtně získal několik ocenění, včetně Zlatého glóbu, Filmové ceny Britské akademie a Oscara za nejlepší vedlejší roli. Vzhled padoucha však ukazuje změnu oproti svému předchůdci. V této filmové adaptaci Batmana je jeho úhlavní nepřítel s delšími vlasy, které již nejsou skryty pod kloboukem, ale volně mu padají kolem obličeje.

Existují také rozdíly v oblečení, zejména ve stylu. Zobrazení Heath Ledger je méně elegantní než u Jacka Nicholsona. Pro tento kostým na Halloween potřebujete téměř stejné oblečení, ale můžete je nosit volněji. Největší rozdíl je ale vidět v líčení a účesu. U kostýmu Joker z roku 2008 namalujte celý obličej na bílo a kruhy kolem očí nechte čisté. Poté byste měli použít černý make-up k vytvoření děsivého vzhledu. Ústa darebáka jsou v tomto zobrazení strašnější a vypadají jako skutečná rána. Přesně se dozvíte, jak si sami můžete nalíčit rozštípaná ústa v našem článku o líčení ran na Halloween. Dalšími důležitými doplňky jsou fialové rukavice a zbraň, nejlépe nůž. Hrací karty ve vašich rukou a květina na klopě jsou také skvělými doplňky kostýmu žolíka.

Zdravotní sestra

žolík-zdravotní sestra-kostým-muži-ženy-nápady-halloween

Ve filmu „Temný rytíř“ darebák hraje ve slavné scéně v nemocnici. Tam je převlečený za zdravotní sestru a nakonec vyhodí do vzduchu nemocnici. Tento žolíkový kostým je také obzvláště oblíbený pro přestrojení na Halloween nebo karneval a je snazší jej napodobit. K tomu potřebujete bílé šaty sestry, bílé plastové dřeváky a správný make-up. Vlasy by měly být opět zbarveny zeleně. Kostým zdravotní sestry Joker je vhodný pro muže i ženy.

Kostým žolíka ze „Suicide Squad“

Kostým žolíka ze Suicide Squad

Pokud si chcete udělat skvělý halloweenský kostým pro muže, pak je antagonista Batmana ideální volbou. Vyobrazení Jareda Leta z „Suicide Squad“ je mnohem snazší napodobit a nepotřebujete oblek ani vestu. Ke kostýmu Suicide Squad Joker potřebujete kaštanovou košili, černé kalhoty, černé boty (ale žádné tenisky) a fialovou gumovou rukavici. Nepřikládejte však oblečení velkou důležitost, protože líčení je pro kostým Jokera důležitější.

Ve verzi Jareda Leta je darebák zpět s krátkými, zelenými vlasy, které jsou učesané zpět v elegantním vzhledu. K tomuto halloweenskému kostýmu potřebujete trochu více bílé barvy na make-up, protože v tomto případě je namalován nejen obličej, ale i tělo. Kromě černých kruhů kolem očí napište na čelo slovo „Poškozený“ černou barvou a na levou tvář „J“. Poté nalíčte rty červenou rtěnkou a ozdobte zuby stříbrnými zubními šperky. Zbývá jen namalovat tělo Jokerovým tetováním a kostým je připraven. Pokud nemůžete získat pomoc při líčení a nemůžete to udělat sami, pak existuje trik, který může pomoci. Stačí si koupit těsný dlouhý rukáv v bílé nebo v barvě těla a jen si na něj namalovat tetování.

Nápady na kostým žolíka pro ženy

Kostýmy Joker a Harley Quinn jsou ideální pro skvělé párové kostýmy a v současné době jsou obzvláště oblíbeným nápadem. Mnoho žen by se však chtělo objevit jako Joker na Halloween samy, a proto zde také najdete dva skvělé nápady na kostým Joker pro ženy. Oblek můžete vyměnit za sako nebo sako ve fialové barvě a sladěnou sukni. Make-up a barva vlasů by však měly ladit, protože zajišťují správný žolíkový vzhled.

žolík-kostým-dámy-líčení-tipy na vlasy-halloween