Přátelství

Jak oživit přátelství?

Říká se, že jediné slovo nenávisti může způsobit zvlnění a někdy i smrtelné pouto. Důvěra je to, co funguje jako lepidlo, aby se každý vztah udržel. Je důležité mít přátele, protože žádný člověk nemůže žít jako ostrov, říká staré přísloví. Když se však porcelánová mísa rozbije, žádné množství lepidla nemůže trhliny skrýt, stejně tak, když je narušena důvěra, získání lásky a důvěry dané osoby trvá hodně času. S tím bylo řečeno, přátelství může být stále obnoveno, možná pro nejlepší. A dnes bychom vám rádi řekli, jak se vrátit k té lásce a péči, se svým nejlepším přítelem. Pamatujte si, že žijeme ve skutečném světě, a proto nečekejte zázraky přes noc, buďte pozitivní a buďte trpěliví a zbytek nechte na čas, protože „čas zraňuje všechny paty“…. Ally McBeal!!

Poslouchejte, sledujte a poté použijte:

První věc, kterou byste měli udělat s klidnou myslí, je pochopit, proč k boji došlo. Tento krok je důležité k zamyšlení, protože by vám řekl, zda je omluva z vašeho důvodu za příčinu nezbytná nebo ne. Je jistě zbytečné omlouvat se za čin, který jste neudělali, ale lidská psychologie bude zatraceně, omluva by vás neučinila nízkou ani malou, i kdybyste se nemýlili. Uvedená omluva pomáhá situaci uklidnit, takže rozhovory o probuzení mohou začít. Když to však řeknete, nespadejte a proste nebo proste, s láskou bez ega, udělejte první krok a omluvte se, dejte tomu čas a pak přejděte k dalšímu kroku.

Dalším krokem by bylo pochopit, proč k boji došlo? Jaké byly základní okolnosti? Proč on nebo ona praskla? Je všechno v jejich osobním životě v pořádku? Mají vážné problémy a obavy a ty, o kterých se nedá snadno mluvit? Není někomu doma špatně? Mají finanční potíže? Řekli jste nebo udělali něco neúmyslně, co zažehlo oheň? Když s ním mluvíte o věcech, vzdorujte hře na vinu a buďte klidní, když je posloucháte. Někdy možná nebudou chtít odpovědět nebo mluvit vůbec, dokonce i několik dní na konci, dát jim svůj prostor a nezveřejňovat je. Přijde čas, kdy se uklidní a uvědomí si, jak moc jim chybíš; skuteční přátelé odhodí své ego a znovu se obejmou.

Jednou za čas (a myslíme jednou za čas, takže je nebombardujte) jim pošlete textovou zprávu, krátkou a sladkou. Dobrý den z vašeho konce, když jim řeknete, jak moc vám chybí, ale nepřehánějte to a nepoužívejte příliš květnatá slova a fráze, pak byste přehlédli pointu. Dejte jim vědět, že byste se s nimi chtěli setkat jen jednou a vyřešit věci, možná otevřená diskuse.

Zamyslete se z jejich pohledu:

Někdy potřebujeme projít míli v jejich botách, než na ně budeme hodnotit nebo na ně házet názory. Perspektivy se liší od jednoho k druhému; proto je důležité porozumět tomu druhému. Může dojít k nedávné události, která změnila jejich svět, a proto se nyní projeví vaše přátelství s nimi. Když s nimi mluvíte a zjišťujete, co způsobilo přerušení vazby, buďte citliví a netlačte na odpovědi. Nemanipulujte, nestaňte se přítelem s výhodami, jen by je to vyvedlo z míry a vaše šance mít ho znovu jako přítele by byly zničeny.

Poučte se z minulosti, nezdržujte se jí. A když se vy dva časem vrátíte znovu jako BFF, nedělejte znovu stejné chyby!!

Dejte jim čas a buďte trpěliví:

Možná jste připraveni obnovit svůj vztah, netlačte na svého přítele, aby začal okamžitě. Oba musíte mít stejný zájem a investovat do oživení vztahu. Jakmile budete komunikovat, počkejte, až o tom přemýšlí a rozhodnou se. To, že jsi připraven, neznamená, že je tvůj přítel stejně připraven. Pokud budete mít štěstí, váš vztah bude pokračovat, aniž byste věděli, kde jste se pozastavili.

Vzpomínat:

Ať už je problém nyní jakýkoli, každý vztah má krásné a šťastné vzpomínky. Zkuste si tyto pozitivní a příjemné vzpomínky vybavit a opatrovat. Mluvte o chvílích, které vás rozesmějí. Tento akt nenavrací šťastné chvíle, ale také pomáhá napravit zlomené mosty.

Opravit vztah vyžaduje hodně času a trpělivosti. Obnovení rozbitého vztahu se neděje rychle a snadno. Pamatujte si, že sebereflexe také jde dlouhou cestou při obnově vztahů a zároveň; neobviňujte se, pokud vztah není pevný. Přátelství je kurz pro vás oba, nejen pro jednoho. K tangu jsou potřeba dva. Dejte tomu čas, buďte trpěliví a hlavně se snažte a uvidíte výsledky.