Přátelský k životnímu prostředí

Ekonomický přes zimu – snižte náklady na vytápění

Typy nákladů tipy na úsporu dřeva

Foto: Hans

Ceny energií stále rostou, takže mnoho lidí už přemýšlí, jak mohou ušetřit peníze a snížit náklady na vytápění, aby mohli financovat další chladnou zimu a s tím spojené náklady na vytápění. Existuje několik věcí, které je snadné udělat, abyste snížili množství plynu, které utratíte za vytápění.

Ušetřete náklady na vytápění a vyhněte se plísním z nesprávného větrání

Zimní topení spodní světlíky

Foto: Knihovna West Saxon

Na jedné straně má smysl použít srovnání cen jako např gas.preisvergleich.de/info/2/gaspreise zkontrolovat jeho předchozí smlouvu a zjistit, zda v regionu není levnější poskytovatel. Ale přesto byste měli zkontrolovat své topné chování, abyste zbytečně neplýtvali energií.

Někteří lidé v zimě nedostatečně větrají, protože se obávají, že unikne příliš mnoho teplého vzduchu a porostou náklady na vytápění. To je však špatně; pokud řádně větráte, přebytečná vlhkost zevnitř se dostane ven, ale místnosti příliš neochladí. Abyste to zajistili, větráte alespoň dvakrát denně, ale lepší je třikrát až čtyřikrát. Aby se vzduch mohl řádně vyměňovat, jsou okna v několika místnostech otevřena dokořán, takže vzniká průvan. K tomu by také měly být dveře otevřené. Takto větrat po dobu pěti až deseti minut stačí k dosažení požadovaného efektu.

Pokud v chladných měsících dostatečně nevětráte, vlhkost se shromažďuje ve zdech a tvoří plísně. To může vést ke zdravotním problémům, zejména u dětí a starších osob.

 Šetřete náklady na vytápění – nižší teploty v obývacím pokoji

Porovnání plynu Tipy na úsporu Snižte náklady

Foto: námořníci

V místnostech je často příliš teplo. Nemusíte tolik topit, abyste v zimě mohli sedět před televizí v tričku. Tělu stačí 20 stupňů, aby se cítil dobře. Často není vůbec nutné vytápět ložnici; průměr 16 stupňů zde stačí k zajištění klidného spánku.

Pokud jedete na dovolenou, měli byste plynové topení regulovat – to šetří náklady na vytápění. Během této fáze nemusí být v celém domě 20 stupňů; Teoreticky je teplota dostatečná k tomu, aby se zabránilo prasknutí vodního potrubí v případě náhlého chladného prasknutí. Pokud se po dovolené nechcete vrátit do chladných obytných prostor, požádejte svého souseda nebo člena rodiny, aby jeden den před návratem topení zapnuli.

Dobrá izolace fasády šetří peníze i energii

uložit tipy fasády těsnění

Foto: ~ konny

Vytápění plynem je úspora peněz

Snižte náklady Zimní tipy na úspory

Foto: Jérôme