Parky

Za poznáním divoké zvěře: 3 nejlepší národní parky v Himachal Pradesh

Krásné svěží zelené kopce a stále klidné, jemně tekoucí řeky Himachal Pradesh jsou také hrdým hostitelem mnoha přírodních rezervací. Národní parky v Himachal Pradesh mají co nabídnout. Pro všechny tyto nadšence je zde ještě jeden důvod, proč cestovat do Himálaje. Himálaj byla zařazena na seznam „výjimečných přírodních krás a zachování biologické rozmanitosti“ organizací UNESCO v roce 2014. Lesy Himachal vám nabízejí nádherný výhled, abyste viděli nedotčenou a divokou stránku zvířat, a tak vám poskytne ten nejzajímavější zážitek. Toto místo bylo vždy zajímavé pro všechny milovníky pěší turistiky a milovníky dobrodružství, aby zažili syrovou stránku indických zvířat, ve kterých je ubytován. Podívejte se na některé přírodní rezervace v Himachal Pradesh, které musíte hned zahrnout do svého seznamu.

Přírodní rezervace a národní parky v Himachal Pradesh

Objevování divoké zvěře je zcela novou úrovní dobrodružství. Pro ty z vás, kteří doufají, že na svých cestách uvidí nějaká exotická zvířata nebo navštíví Himachal, jsme zde uvedli 3 nejzajímavější parky místa, které si určitě nemůžete nechat ujít.

1. Velký himálajský národní park:

Velký himálajský národní park se nachází 75 km od Kullu. Je akreditován jako jeden z nejlepších národních parků v Indii a je domovem více než 375 druhů fauny a zhruba 31 druhů savců a 180 ptáků. Nejčastěji spatřenými zvířaty jsou supi himálajští griffoni, orel, himálajský medvěd hnědý, sněžný leopard, modrá ovce, himálajský tahr, pižmoň. Žije zde také více než 15 000 obyvatel, což zahrnuje asi 160 vesnic, které zde leží v nárazníkové zóně a závisí na přírodních zdrojích parku. Park je přístupný pouze trekkingem a má čtyři hlavní vstupy, Gushaini je hlavní vchod a Barshaini je preferovaným trekovým místem pro přístup do parku. Nejlepší způsob, jak si celou cestu užít, je trekking.

Kdy byste měli navštívit: Nejlepší čas je duben až červen a září až říjen. Vyhněte se monzunovému času. Park účtuje 50 INR za indiány a 200 za cizí státní příslušníky.

Jak dosáhnout: Nejlepší způsob, jak dosáhnout, je trekking. Začněte od Barshaini a vydejte se do údolí Pin Parvati.

2. Národní park Pin Valley:

Tento národní park se nachází asi 250 km od města Shimla. Nachází se ve čtvrti Spiti a toto je pravděpodobně nejkrásnější trek ve státě Himachal. Rozkládá se na 1150 čtverečních stopách a jeho nadmořská výška se pohybuje od 3 500 m poblíž Ka Dogri do 6 000 m v nejvyšším bodě. Navzdory vysoké nadmořské výšce je v parku stále asi 400 druhů rostlin, které obsahují léčivé byliny a koření. Má také pika, sněhého kohouta, vousatého supa, lišku, kunu, sibiřského kozorožce atd. Je otevřen od 6 do 18 hodin. každý den.

Kdy byste měli navštívit: Červenec až říjen je nejlepší doba k návštěvě parku.

Jak dosáhnout:Kaza je nejbližší město parku a má také ubytovací zařízení pro turisty. Na letiště Kaza se můžete dostat z letiště Bhuntar a na místo dojet autobusem. Joginder Nagar je nejbližší železniční stanice, vzdálená asi 350 km.

3. Přírodní rezervace Kalatop Khajjiar:

Tato svatyně se nachází ve čtvrti Chamba a její nadmořská výška se pohybuje od 3910 do 9164 stop. V Dalhousie je často oblíbeným místem. V parku je hustý dubový les, deodar a modrá borovice. Má také Barking Goral, leopard, medvěd, šakal, himálajská černá kuna a Serow jsou některými z populárně spatřených zvířat. Jay euroasijský, skalní drozd kaštanový, bělokřídlý ​​černý pták atd. Jsou některé z ptačích druhů, které zde najdete.

Kdy byste měli navštívit: Od března do května a od září do listopadu je nejvhodnější doba k návštěvě svatyně.

Jak dosáhnout: Přírodní rezervace je vzdálená jen 10 km od Dalhousie a najdete zde mnoho místních autobusů, které vás sem zavedou. Můžete si také pronajmout taxi. Pathankot it the nearest railway station to Dalhousie and Gaggal airport in Kangra is the nearest airport, about 13kms away.

Co dělat a nedělat při návštěvě národních parků v Himachal Pradesh:

Podívejte se na tyto další tipy, abyste věděli, co byste měli dělat a kterým byste se v národním parku a zónách divokého života měli vyvarovat:

  • Vždy se ujistěte, že jste o místě dobře informováni tím, že si promluvíte s lesním strážcem
  • Navštivte návštěvnické centrum, abyste věděli, jakým místům se v národním parku vyhnout, abyste předešli nebezpečí.
  • Cestu si vždy naplánujte předem, abyste se vyhnuli kalamitám
  • Nikdy neignorujte varovné signály
  • Nemíchejte se zvířaty a držte se od nich v bezpečné vzdálenosti
  • Nikdy zvířata nekrmte a nepokoušejte se k nim dostat příliš blízko
  • Dávejte pozor na zvířata jako medvědi, kteří cítí vůni jídla
  • Vždy noste správné zásoby, jako jsou léky
  • V zónách národního parku nekuřte a nenechávejte oheň bez dozoru

Pokud jste si mysleli, že v Himalájích je jen trekking a povzdech, prozkoumání národních parků změní váš názor. Připravte se na průzkum nezkrotných a svobodomyslných zvířat. Dávejte si pozor a zajistěte, abyste vždy šli v gangu. Nezapomeňte dát bezpečnost na první místo!