Parky

Parky a svatyně v Madhya Pradesh

Rezervované lesy, přestože působí dojmem skutečného lesa, jsou obvykle člověkem vyrobené brýle. Ale dnešní uspěchaný městský život způsobil, že lesy zněly jako nepolapitelná výsada některých. Každý stát tedy vytvořil parky a rezervace, aby udržel flóru a faunu a zároveň zajistil, že lidem i zvířatům dodá život.

Slavné a krásné parky v Madhya Pradesh s obrázky:

Zde je to, co stát Madhya Pradesh nabízí.

Národní park Bandhavgarh:

parky v madhya pradesh

Tato malá rezervace má nejvyšší hustotu populace tygrů v Indii, včetně bílého tygra. Nachází se ve čtvrti Shahdol mezi odlehlými kopci pohoří Vindhya a je zasypán Sal v údolích, smíšeném listnatém lese na kopcích a Bamboos všude kolem. Tato tygří rezervace také chová a kryje

• 22 druhů savců a

• 250 druhů ptáků.

Turisté mohou cestovat ve vozidle nebo na sloních zádech, ale doporučuje se zachovat klid a ticho a neprovádět žádné rychlé pohyby, které by je vyděsily.

Nejpohodlnějším způsobem cestování je pět a půl hodiny jízdy z Dillí do khajuraho. Nejlepší doba k návštěvě je únor až červen.

Národní park Kanha:

park-in-madhya-pradesh-kanha-tiger-Reserve

Malebná a rozlehlá rezervace Kanha Tiger je proslulá svými Tygry i vzácnou tvrdou zemí Barasingha. Je to nejlepší a nejlépe spravovaný národní park v Asii. Komentované prohlídky poskytují nejlepší místa v okolí Kanhy, kde je možné vidět Blackbuck a Barasingha v akci kdykoli během dne. Bod západu slunce je vzácnou atrakcí pro každého turistu v Kanha. Celkem ukrývá téměř 22 druhů savců. Má dobré spojení z Jabalpuru, Bilaspuru a Raipuru; vozidla však nejsou povolena po setmění. Nejlepší doba k návštěvě je únor až červen, protože rezerva je během monzunů uzavřena.

Karera Wildlife Sanctuary:

parky-v-madhya-pradesh-karera-přírodní rezervace

Rozkládá se na více než 202 kilometrech čtverečních a je to opravdu ráj pro pozorovatele ptáků, protože zde sídlí hejna ptačích tvorů, mezi něž patří silně ohrožený drop drop, drop bradatý a drop barevný. Spolu s dropy bylo v této svatyni zaznamenáno téměř 245 druhů ptáků. Stěhovaví ptáci mají velkou afinitu k Dihaila Jheel. Kromě ptáků tato svatyně vychovává několik tisíc Black Bucks a indických gazel. Listopad až březen je ideálním obdobím pro žraloky, aby se mohli podívat na tuto nádhernou ptačí faunu.

Svatyně Ken Gharial:

parky-v-madhya-pradesh-ken-gharial-svatyni

Nachází se mezi řekami Ken a Thunder v okrese Chhatarpur a je zemí vzdálených bratranců mocných krokodýlů, ryb pojídajících Gharials. Tato svatyně je dobře propojena s Khajuraho a je proto oblíbenou destinací, kterou často navštěvují milovníci zvířat. Je to jedinečná svatyně sama o sobě.

Národní park Panna:

parky-v-madhya-pradesh-panna-národním parku

Nachází se asi 57 kilometrů od Khajuraho a je srdcem státu Madhya Pradesh, který se rozkládá na obrovských 543 kilometrech. Je to jedna z nejpopulárnějších rezervací tygrů v zemi. Dalšími atrakcemi jsou nedotčené jeleny a antilopy roztroušené kolem hlubokých roklí, kaskádové vodopády, klidné údolí a husté teakové lesy. Biologicky rozmanitá populace zahrnuje:

• Tygři

• Leopardi

• Chinkaras

• Chowsingha

• Vlk

• Gharial

• Paradise Fly-Catchers

Národní park Pench:

parky-v-madhya-pradesh-pench-národním parku

Jižní okraj státu Madhjapradéš je živen klidnou řekou Pench, která protéká srdcem tohoto národního parku. Je obklopen tropickými listnatými lesy a složitou sítí přírodních toků v tomto národním parku a není to nic jiného než ráj. Oblíbený jako zadní kapka oslavované „Knihy džunglí“ Rudyarda Kiplinga, často se mu říká národní park Mauglí Pench.

Existuje mnoho dalších přírodních rezervací a parků, které zajišťují zachování ekologické rovnováhy. Tyto zahrnují:

• Sone Gharial Wildlife Sanctuary

• Přírodní rezervace Ghatigaon

• Bagdara Wildlife Sanctuary

• Národní park Madhav

To jsou také hlavní turistické remízy v tomto státě známém jako země tygrů.