Parky

9 slavných parků v Chennai s obrázky

Odhaduje se, že 4,5 procenta zeleně pokrývající město Chennai, veřejné parky a svěží zelené plochy najdete v každém koutě. Z více než 500 parků a otevřených prostor ve městě.

Oblíbené parky v Chennai s obrázky:

Zde je seznam nejlepších parků v chennai.

1. Národní park Guindy:

parky v chennai

Rozsáhlé zelené pokrývce Chennai dominuje 2,71 km čtvereční plocha národního parku Guindy. Park, který je osmým nejmenším indickým národním parkem, se rozkládá na krásných lesních plochách, křovinách, jezerech a potocích. V parku žije 14 druhů savců, přes 60 druhů motýlů a hmyzu, široká škála plazů a více než 130 druhů ptáků. Park a jeho vězni každoročně navštíví více než 700 000 návštěvníků.

2. Tholkappia Poonga:

parky-v-chennai-tholkappiar-ekologický-park

Tholkappia Poonga, známý také jako Adyar Eco Park, je ekologický park, který byl vytvořen vládou Tamil Nadu a zřízen v ústí řeky Adyar v Chennai. Tropické husté stálezelené lesy tvoří ekosystém parku. Park je zastíněn více než 160 druhy stromů. Pojmenovaný podle proslulého tamilského učence Tholkappiara a otevřený pro veřejnost 22. ledna 2011, park poskytuje hloubkovou studii ochrany mokřadů, ekologické obnovy a hospodaření s vodou.

3. Zoologický park Anna:

parky-v-chennai-anna-zoologický-park

Zoologický park Anna se nachází ve městě Vandalur v jihozápadní části Chennai a je také známý jako zoo Vandalur. Park, který byl založen v roce 1855, je první veřejnou zoo v zemi a největší zoologickou zahradou. Ve 160 výbězích parku je umístěno mnoho divokých a ohrožených druhů fauny. Tato zoologická zahrada se snaží propagovat ochranu volně žijících živočichů vzděláváním veřejnosti a posilováním ocenění divoké zvěře mezi nimi.

4. Park sekretariátu:

parky-v-chennai-sekretariát-park

Sekretariátský park, který se nachází naproti sekretariátu ve Fort St. George poblíž přístavu Chennai, je klasickým případem ošklivého káčátka přeměněného na krásnou labuť. Díky Corporation of Chennai v roce 2009 vyrostla z nezastavěného pozemku s rozptylem stromů 18,5 akrová říše divů. Park je uprostřed ozdoben velkou kruhovou fontánou a je lemován pěšími chodníky. Pokud potřebujete odpočinek nebo klidné místo pro chatování, můžete to udělat v pohodlí stromového dvora obklopeného 18 žulovými lavicemi. Pro podivíny z jógy je náměstí Grand Granite navrženo speciálně pro cvičení vaší meditace. Park je také vhodný pro tělesně postižené se třemi rampami, které umožňují zdravotně postiženým připojení ke všem částem parku. Dva veřejné odpočívárny v okrsku zajišťují, že vaše návštěva parku nemusí být omezena.

5. Anna Nagar Tower Park:

parky-v-chennai-anna-nagar-věž-park

Nejvyšší park v Chennai je Anna Nagar Tower Park, oficiálně známý jako Dr. Visveswaraya Tower Park. Vrcholem parku, který byl postaven v roce 1968 jako součást Světového veletrhu, je velká věž, která je vysoká 135 stop. Věž se skládá z 12 příběhů s cyklickou rampou, která se točí až na vrchol. Na vrchol věže se dostanete výtahem, který je umístěn uprostřed. Mezi další funkce parku patří amfiteátr, badmintonové kurty, kluziště, dětská hřiště, paluba na pozorování ptáků a malebné jezero. Je smutné, že v případech sebevraždy se park od roku 2011 zavírá před veřejností.

6. Lidový park:

parky-v-chennai-lidech-parku

Lidový park v Chennai je jedním z nejstarších rekreačních parků ve městě postavených v 19. století. Dokončen v roce 1861, park ve své bývalé slávě se rozkládal na ploše 112 akrů zahrnující 12 jezer. Jezero Victoria zajišťovalo radostné projížďky na lodi. V parku byl také zoologický park Madras, než byl přesunut do Vandaluru. Kdysi slavný park nyní upadl v zapomnění a zasahování.

7. Semmozhi Poonga:

parky-v-chennai-semmozhi-poonga

Semmozhi Poonga je první botanickou zahradou v Chennai, která byla otevřena v listopadu 2010. V zahradě bylo pěstováno více než 500 druhů rostlin spolu s exotickou flórou a léčivými bylinami. Mezi mnoha stromy, které existovaly během vývoje parku, jsou některé staré více než 100 let. Celá zahrada je rozdělena do osmi dílčích zahrad, z nichž každá má své vlastní téma, od vodní a skalní zahrady po kapradinovou zahradu až po zlatou zahradu, která předvádí různé květiny v různých odstínech zlata. Pohled na kachny plavat v umělém kachním rybníku je dalším nádherným pohledem.

8. Zábavní park Queensland:

parky-v-chennai-queensland-zábavní park

Pokud hledáte odvážný a zářivý venkovní zážitek, pak je Queenslandský zábavní a zábavní park v Chennai tím pravým místem. Můžete se svézt na vlnách v americkém vlnovém bazénu nebo se vrhnout na 300 stop z Free Fall Tower, která prostě není pro slabé povahy. Existuje také spousta jízd pro děti, takže si můžete naplánovat perfektní rodinný výlet se spoustou zábavy v obchodě.

9. Park Nageswara Rao:

parky-v-chennai-nageswara-rao-parku

Chennai je park o rozloze 4 akrů v Mylapore a je rájem místních strašidel a ranních procházek. Oddělená hrací plocha pro děti a badmintonový kurt zajišťují zábavu také pro děti a mládež. Park také otevírá své zázemí hudebním setkáním a občanským fórům.