Parky

7 slavných parků v Indore s obrázky

Indore je často popisován jako obchodní kapitál státu Madhya Pradesh a je centrem všech druhů obchodních aktivit. Ačkoli není turisticky velmi oblíbený, stále má několik zajímavých míst, která je třeba navštívit. Nachází se v blízkosti náhorní plošiny Malwa, a proto má v některých oblastech skalnatý terén. Populace je zde vysoká a to odpovídá velké části shonu, který je zde vidět. V tomto městě je řada zoologických parků, zahrad a podobně.

Krásné parky v Indore s obrázky:

Zde je seznam několika z nich.

1. Regionální park Pipliyapala:

parky v indore

Tento park, který vyvinul úřad Indore Development Authority (IDA), je také známý jako regionální park Atal Bihari Vajpayee. Rozkládá se na ploše asi 120 akrů půdy, která zahrnuje umělý rybník. Kanál se rozprostírá po celém parku počínaje jedním bodem rybníka a setkává se s ním na opačném konci. Park také provozuje řadu různých druhů fontán. Umělecká vesnice je také úžasnou návštěvou! Francouzské zahrady, zahrada biologické rozmanitosti a vodácká oblast jsou dalšími výhodami.

2. Safari Adventure Park:

parky-v-indore-safari-dobrodružném parku

Jedná se o pravidelný park s řadou dobrodružných jízd v jeho okolí. Školy jej často používají k plánování výletů a dalších výborů a klubů. Je to ideální místo, kam vyrazit s dětmi na piknik. Jízdy je zaměstnávají a scénická krása vám umožní relaxovat a užít si také čas.

3. Park Kamla Nehru:

parky-v-indore-kamla-nehru-park

Jedná se o zoologický park a často se mu říká Zoo Indore. Vstup je zde zaplacen, i když poplatek není příliš vysoký. Park slouží vzdělávacím účelům pro děti z města a rekreačně pro jejich rodiče a turisty. Také se ukazuje jako dobré místo na piknik, pokud jste milovníkem zvířat. Mezi divoká zvířata, která zde lze nalézt, patří bílá tygřice. Park nabízí nejen nádherný výhled na tato divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí, ale i další rekreační aktivity, jako je jízda na kočárku, na ponících, na slonech a dokonce i na velbloudech! Celkově je to zajímavé místo k návštěvě.

4. Meghdoot Upvan:

parky-v-indore-meghdoot-zahrada

Meghdoot Upvan je jednou z nejkrásnějších zahrad tohoto města. Nachází se poblíž zábavního parku Mangal Merry Land. Má tančící fontány, krásně upravené zahrady, květiny, trávníky a fascinující osvětlení večera. Je to dobré místo, kam vyrazit na ranní procházku nebo nechat své děti odpočívat.

5. Chhatri Bagh:

parky-v-indore-chhatri-baghu

Chhatri je indické slovo pro baldachýny, které byly používány jako stínované pro šlechtice a členy královské rodiny, když se rozhodli cestovat mimo své palácové domy. Chhatri bagh je, jak název napovídá, naplněn takovými baldachýny. Byl postaven na památku dynastie Holkarů. Každý chhatri v parku označuje pohřebiště holkarského krále nebo královny. Večer se všechny baldachýny rozsvítí a dá se do pohybu krásná fontána. Toto je běžná turistická destinace.

6. Somanipuram Adventure Park:

parky-v-indore-somanipuram-dobrodružný-park

Tento park nabízí širokou škálu rekreačních aktivit. Má kriketové hřiště, volejbalové hřiště, mini skákací podložku, kemping známý jako stanové město, jezero s vodopádem a mnoho dalších takových atrakcí! Nabízí dokonce halové sporty, jako je stolní tenis a bazén. Je to skvělé místo, kde můžete strávit víkend. můžete dělat lezení na stěně, slaňování, vodní zorbing, bungee jumping, plavbu lodí nebo dokonce hrát paintball! Park nabízí instruktory a má k dispozici profesionály, takže vaše bezpečnost není v žádném případě ohrožena.

7. Tafreeh Agro Park:

parky-v-indore-tafreeh-agro-parku

Tento park se nachází uprostřed farmy o rozloze 40 akrů. Poskytuje uklidňující přírodní prostředí, které vám pomůže relaxovat a uklidnit se, protože necháte ruch města za sebou jen jeden den.