Parky

7 slavných parků v Bombaji s obrázky

Bombaj je jedním z nejpopulárnějších metropolitních měst v Indii. je to Los Angeles Indie, kde můžete očekávat, že uvidíte celebrity kdekoli od jednoduché kavárny až po dopravní přejezd! Toto rušné město světel má ve svém okolí také velké množství krásných parků!

Krásné parky v Bombaji s obrázky:

Zde je seznam nejlepších parků v Bombaji.

Cross Maidan:

parky v Bombaji

Jedná se o jednu z nejstarších zahrad ve městě, postavenou a pojmenovanou podle kříže, který zde byl umístěn za vlády Portugalců. Tam, kde stával původní kříž, nyní stojí škola, jejíž děti jsou vášnivými uživateli parku. Majdan byl původně součástí Esplanade, což bylo jméno dané shromážděným oblastem Oval Maidan, Azad Maidan, Cooperage Ground a Cross Maidan. Sláva majdanu se poněkud zmenšila, protože jižní hromadu nyní zdobí velké hromady odpadků. Údržbě také něco chybí. Přesto historické pozadí stačí k tomu, aby se tento park neproměnil v další bytový komplex.

Zahrady Horniman Circle:

parky-v-mumbai-horniman-kruhu-zahrady

Tato zahrada se rozkládá na ploše 12 081 čtverečních yardů a nachází se v jižní části Bombaje. Park a jeho okolí bylo pojmenováno podle Benjamina Hornimana, redaktora Bombay Chronicle. Samotná zahrada je krásná, i když není dobře udržovaná. Používá se také k hostování řady známých funkcí.

Joggers Park:

park-in-bombaj-joggers-park

Joggersův park je společným prostorem pro setkání klubů a joggingové skupiny v Bandře. Má přímořskou polohu, a je proto ideálním řešením pro ranní chodce a běžce. První klub smějících se Bandry byl zahájen v klubu Vydry, který se nachází velmi blízko tohoto parku. Tento klub tento park aktivně využívá pro své běžecké aktivity. Zeleň a různé květiny dodávají kráse parku přirozené kouzlo.

Zahrady Josepha Baptisty:

parky-v-mumbai-joseph-baptista-zahrady

Zahrady Josepha Baptisty nebo zahrady Mazagaon leží na kopci Bhandarwada a nabízejí řadu svěžích zelených rostlin, mezi něž patří Cycas, ixora, musanda, bougainvillea a ibišek. Jeho vynikající poloha také poskytuje nádherný výhled na pobřeží Bombaje. Ranní chodci a běžci z obytných oblastí v blízkosti parku často navštěvují tuto oblast.

Park Kamala Nehru:

parky-v-mummi-kamale-nehru-parku

Park byl pojmenován po Kamale Nehru, která byla manželkou průmyslového Jawharlal Nehru, prvního indického premiéra. Samotný park se nachází na vrchu Malabar v Bombaji. Slavná námořní cesta a pláž chowpatty se nacházejí nedaleko a je z tohoto parku vidět. Park má houpačky a skluzavky a další zajímavé stavby, které přitahují děti. Patří mezi ně fascinující bota, do které lze vstoupit a která byla inspirována dětským rýmem dámy, která žila v botě.

Park Shivaji:

parky-v-mumbai-shivaji-parku

Tento park je jedním z největších v Bombaji. Je proslulý kriketovým hřištěm, které hostí všechny legendární místní zápasy v Bombaji. Jeho pozemky jsou však také používány pro fotbalové tréninky. V parku postaveném na počest Shivaji se nachází jeho nádherná socha. Mnoho budov obklopujících tento park je extrémně starých a pochází z devatenáctého století.

Visuté zahrady:

parky-v-mummi-visuté-zahrady

Visuté zahrady nebo Pherozeshah Mehta Gardens jsou nádhernou sadou parků doplněných o květinové keře a různé stromy. Sochy a řezby zvířat zdobí okraje tohoto parku, ve kterém se nachází řada nádherných kamenných fontán, které se večer rozsvítí. Malebné západy slunce nad Arabským mořem můžete zažít pouze zde v celém městě. Nejvíce fascinující na celém parku je, že při pohledu shora jeho cesta vysvětluje písmena QME.