Parky

6 slavných parků v Gurgaonu s obrázky

Gurgaon se nachází ve městě Haryana, v oblasti, která je dnes známá jako oblast hlavního města. Pomalu se stává hlavním centrem všech obchodních center v Indii. Je to město s třetím nejvyšším příjmem na obyvatele v zemi. Samotné město je malé a není osídlené mnoha turistickými destinacemi. Většinou se jedná o sportovní kancelářské budovy.

Celá oblast je považována za průmyslový nebo IT sektor. Tento region však stále má svůj podíl na parcích. V Gurgaonu se nachází několik velmi známých národních parků a také velmi blízko.

Krásné parky v Gurgaonu s obrázky:

Zde je seznam několika parků v Gurgaonu, které lze navštívit, když jste v Burgeonu.

Národní park Sultanpur:

parky v gurgaonu

Tento park byl dříve známý jako svatyně Sultanpur Bird. Později byl přeměněn na národní park. Všichni milovníci ptáků musí tento park navštívit, když jsou v Gurgaonu! Je domovem řady vzácných a krásných druhů ptáků. Má také další formy volně žijících živočichů žijících uprostřed zeleného prostředí.

Park je dobře udržovaný a krásný. K některým zde nalezeným ptákům patří-dudek obecný, ropucha paddyfieldská, slunečnice purpurová, kormorán malý, kormorán indický, lžička obecná, frankolin šedý, frankolin černý, indický válec, ledňáček říční, skvrnitý zobák, čáp malovaný, čáp černohrdlý „Bílý ibis, ibis černohlavý, volavka bílá a tak dále.

Příjezd Park biologické rozmanitosti:

parky-v-gurgaonu-příjezd-park biologické rozmanitosti

Tento park se nachází v rozmezí Aravalli a pokrývá rozlohu 692 km čtverečních. tato země byla kdysi bohatá na flóru a faunu. Ale sloužilo k těžbě a to ničilo jeho přírodní malebnost. Nyní, když z něj byla vymačkána veškerá jeho užitečnost, se Dillíský rozvojový úřad a Dillíská univerzita ujaly jeho obnovy. Údržba a obnova byla rychlá a účinná, ale oprava škod, které těžba způsobila, bude stále trvat mnohem déle.

Park biologické rozmanitosti Tau Devi Lal:

parky-v-gurgaon-tau-devi-lal-park biologické rozmanitosti

Park byl otevřen s dobrým úmyslem poskytnout obyvatelům Gurgaonu krásné místo, kam by večer mohli vzít své děti. Při vstupu do pole je vynaložené úsilí zřejmé z krásných soch a vchodu. Špatná údržba však velkolepost parku značně snížila! Tento park se nachází v sektoru 52 Gurgaonu.

Leisure Valley Park:

parky-v-gurgaon-volno-údolí-park

Jedná se o jednoduchý, ale dobře udržovaný park ve městě, který nabízí úlevu od shonu firemního světa, ve kterém se zdá, že se město topí. Park je dobře udržovaný a ideální pro krátké ranní nebo večerní procházky. Dokonce má restaurace lemující jeho hranice, kde si můžete vychutnat jídlo a přitom se kochat nádhernou scenérií, která jej obklopuje.

Ptačí rezervace Okhla:

parky-v-gurgaon-okhla-ptačí rezervace

To je další vynikající ptačí rezervace, která se nachází nedaleko Dillí. Ačkoli to není přesně uvnitř Gurgaonu, tento ptačí park je velmi blízko. Rozkládá se na ploše přibližně 3,5 km čtverečních. v parku je velké jezero, které vytváří krásné pozadí pro velké množství ptáků, které se zde nacházejí. Ležící na břehu řeky, jezero bylo skutečně vytvořeno přehradením řeky. Tento park je častým cílem všech milovníků ptáků, kteří tuto oblast navštěvují.

Přírodní rezervace Asola Bhatti:

parky-v-gurgaon-asola-bhatti-divoká svatyně

Tento park se nachází v oblasti Tughlakabad v NCR (region hlavního města). Tato oblast je pravděpodobně poslední skvrnou lesů, které kdysi obývaly celý region našeho hlavního města Dillí. Skromné ​​polosuché lesy této svatyně se táhnou až na začátek pohoří Aravalli v Rádžasthánu. Dříve tento hřeben sportoval husté lesy, které běhaly po celém městě. Odlesňování způsobené vývojem ale značně omezilo jeho pokrytí.