Parky

15 krásných a nejlepších národních parků v Indii

Existují různé lesní oblasti, které byly indickou vládou přeměněny na parky divokého života, aby mohla být zachována přirozená stanoviště. Mnoho z nich se nachází podél jezera Chilka Odhisa nebo západních Ghátů. Mnozí jsou také na úpatí Himálaje. V důsledku nárůstu odlesňování a několika továren likvidujících své odpady ve vodách došlo ke zvýšení znečištění vody. To vedlo ke snížení počtu vodních a obojživelných živočichů. Postupně se snížilo také několik druhů plazů a ptačích odrůd. Mnoho z nich proto zaniklo a bylo jich hojně nalezeno a některé druhy jsou nyní ohroženy.

Seznam oblíbených národních parků v Indii:

Níže je 15 nejlepších národních parků v Indii, které jsou populární.

1. Národní park Betla:

národní parky v Indii

To je ve státě Bihár. Zde může člověk najít divočáky, hyeny, jeleny a slony. V přilehlých oblastech jsou čerstvá jezera. Tato oblast má však Naxalites, a proto by měl být člověk opatrný. Najdou se zde i sambharové a tygři.

2. Národní rezervace Panna:

národní parky v Indii 2

To je oblíbené pro své přirozené tropické klima, které je přirozeným prostředím mnoha ohrožených druhů. To je v Madhya Pradesh. Nachází se zde také velké množství hyen a tygrů královských bengálských. Člověk zde také může vidět leopardy a dhole. Zde jsou také vidět sloni.

3. Národní park Kanha:

národní parky v Indii 3

Toto je oblíbené místo pro barasingha a také bažinné jeleny. Existuje také několik sladkovodních jezer, která jsou populární.

4. Národní park Madhav:

národní parky v Indii4

Toto je v Madhya Pradesh a je oblíbené pro své krokodýly. Je zde svěží zeleň a také jezero zvané Sakhya Sagar.

5. Národní park Kaziranga:

národní parky v Indii 5

To je v Golaghatu ve státě Assam a je to velmi oblíbené místo pro zvířata v jejich přirozeném prostředí. K vidění je zde také velké množství ptačích odrůd. Barevné žáby jsou také běžné. Toto je přirozené prostředí pro rohatého nosorožce a v jezerech a přilehlých oblastech člověk vidí jelena bažinatého.

6. Přírodní park Periyar:

národní parky v Indii 6

To je oblíbené u jezera známého jako Periyar. Člověk zde může vidět nejrůznější zvířata. Populární jsou plazi jako Krait, ptáci jako datel a také Gauři, které zde najdete. Jsou zde vidět i někteří tygři a místo má svěží zeleň a scenérii jezera.

7. Peppara Wildlife Sanctuary:

národní parky v Indii 7

Nachází se v oblasti řeky Karamana v povodí Thiruvananthapuramu. Populárně se zde vyskytuje makak levý, Zlatý Langur a sloni. V blízkosti jezerních oblastí se také nachází několik druhů létajících druhů a obojživelníků.

8. Bandipur Wild Life Sanctuary:

národní parky v Indii 8

Jedná se o svěží zeleň, která se nachází několik kilometrů od města Mysore. To je populární pro různé obojživelníky a také ptačí druhy, které zde najdete. Několik druhů papoušků a papoušků je zde celkem běžných. Člověk může také najít vrabce a křepelky.

9. Národní rezervace Bandhavgarh:

národní parky v Indii 9

Toto je velmi oblíbené místo pro jezera a několik bažinatých jelenů. Zde se také setkávají různé druhy arů a papoušků. Vyskytuje se zde také několik druhů obojživelníků a plazů.

10. Národní park Gir:

národní parky v Indii 10

Toto je oblíbené místo, kde zde člověk najde širokou škálu zvířat a ptáků, jako jsou asijští lvi. To je v Gujaratu a je velmi populární spolu s jeho svěží zelení a čerstvými jezery, kde je vidět několik ptáků.

11. Národní park Manas:

národní parky v Indii 11

Jedná se o velmi oblíbenou tygří rezervaci. To se nachází na hranici Nepálu a je velmi populární pro různé druhy ptačích a plazivých druhů kromě pum a gepardů. K dispozici je také svěží zeleň a přilehlá sladkovodní jezera, kde najdete pestrobarevné druhy obojživelníků. Člověk zde také může vidět Zlatého Langura.

12. Národní park Balpakram:

národní parky v Indii 12

Toto je místo, kde se liška obecná a další odrůdy pandy nacházejí v jejich přirozeném prostředí. Svěží zelené lesy a jezera jsou také místem, kde lze vidět různé druhy ptáků. Oblíbeně se zde pěstuje oblíbená bylina zvaná „Dikges“. Toto je velmi oblíbená atrakce v Meghalaya.

13. Ptačí rezervace Keoladeo:

národní parky v Indii 13

Toto je velmi oblíbené místo v Rádžasthánu. K vidění je zde několik druhů ohrožených druhů ptačí rodiny. K vidění jsou zde také slavní plameňáci a křepelky. Najdete zde také několik odrůd himálajských ptáků. Existují i ​​další místa, jako je poušť Thar, a běžně se zde vyskytují různí plazi jako kraiti a další obojživelníci. Existují také další zajímavosti svěží zeleně a několik druhů obojživelníků a plazů, které lze nalézt v přilehlých oblastech sladkých vodních toků a dalších jezer.

14. Nokrek Wild Life Reserve:

národní parky v Indii14

To se nachází v kopcích Garo v Meghalaya. Toto je také místo biologické rozmanitosti pro celou řadu ohrožených druhů zvířat a ptáků, jako je červená panda a stáda slonů. Člověk zde také může vidět celou řadu vzácných orchidejí a také druhy citrusových indik. K vidění je zde také několik druhů obojživelníků a plazů. Existují odrůdy stromů a rostlin, které lze také vidět, a ptačí druhy.

15. Národní park Similipal:

národní parky v Indii15

Jedná se o lesní oblast, která je přirozeným prostředím různých zvířat a ptačích druhů, jako jsou bizoni, gauři, sloni, tygři a dokonce i jeleni. Člověk zde také může vidět pávy. Toto je velmi oblíbené místo v Odhisa a v přilehlých oblastech je také jezero Chilka spolu se sladkovodními jezery a další přírodní zelení.