Parky

Parky

8 krásných parků v Dadar a Nagar Haveli

Dadra a Nagar Haveli, požehnaní množstvím přírodních krás, jsou významným turistickým hotspotem na západním pobřeží Indie. Rychle tekoucí řeky, exotické kopce a široká škála rostlin a živočichů představuje nádhernou krajinu této oblasti. Zde jsou hlavní místa na tomto území odborů.

Slavné parky v Dadaru a Nagaru Haveli s obrázky:

1. Vanganga Lake Garden:

parky v dadaru a nagar hasli

Rozlehlá krajina s nádhernou přírodou spočívá v nádherné Vanganga Lake Garden, krásně udržované zahradě, strategicky umístěné pouhých 5 km od Silvassy. Tato exotická zahrada je rájem fotografů. Každý záběr bude mít hodnotu milion s tak nádhernou scenérií, jaká obklopuje tuto zahradu. Představte si dokonalé trávníky s dřevěnými můstky lemované okouzlujícími květy, díky nimž je ideálním místem pro klidný večer u jezera. Když k tomu přidáme doškové chaty ze staré školy, jedná se o klasickou rekreaci zahrady v japonském stylu s nádhernými výhledy.

2. Turistický komplex Tapovan:

parky-v-dadra-a-nagar-haveli_tapovan-turistický-komplex

Zábavní park v turistickém komplexu Tapovan je ideálním způsobem, jak strávit čas někdy vzrušujícím způsobem. Nachází se v Bindrabin v Dadra a Nagar Haveli, má dobré spojení s dalšími důležitými městy Indie. Je obklopen udržovanou zahradou zdobenou mnoha odrůdami okrasných a kvetoucích rostlin. Četné fontány v této dobře položené zahradě jí přidávají na kráse.

3. Hirwa Van Garden:

parky-v-dadra-a-nagar-haveli_hirwa-van

Kaskádové vodopády kolem bujných zelených zahrad a dech beroucí krajiny shrnují epické zahrady Hirwa Van. Pochoutka pro turisty i lokality, nabízí klid a pohodu daleko od šíleného městského davu. Rychle tekoucí vodopády a kvetoucí vůně sezónních květin přispívají k auře místa.

4. Island Garden:

parky-v-dadra-a-nagar-haveli_island-zahrada

Tato nebeská ostrovní zahrada, která se nachází na pozadí nedotčených vod jezera Vanganga, je čistým zážitkem pro unavené cestovatele. Ostrovní zahrada, která je vybavena klidem a klidem, přitahuje básníky ze svého publika, zhypnotizovaná bohatou přírodní krásou. Dlouhý klikatý pruh podél modrých vod umocňuje lesk tohoto sylvanského ostrova. Toto krásné místo nabízí řadu rekreačních aktivit spolu s plavbou na jezeře Vanganga.

5. Mini Zoo a Bal Udyan Park:

parky-v-dadra-a-nagar-haveli_mini-zoo-a-bal-udyan

Důležitým mezníkem v Silvassa a řevem mezi dětmi jsou Mini Zoo a Bal Udyan. Je to zábavná a poučná zkušenost pro děti, které mohou vidět zvířata naživo ze svých učebnic osobně. S pomocí malebné kulisy mohou děti získat prostředí pro hraní v klíně přírody stejně jako jejich rodiče v dětství, kdy v parku neexistovala žádná omezení. Hvězdnými atrakcemi jsou krajty, opice a krokodýli obrovských velikostí, které nikdy nepřestanou ohromovat děti.

6. Vandhara Udyan:

parky-v-dadra-a-nagar-haveli_vandhara-udyan

Hlavní město Silvassa se hrdě pyšní touto nádhernou zahradou, která je naprostým svědectvím lesku přírody. Je to dobře položená zahrada na břehu řeky a vítaná přestávka od rutinní monotónnosti života. Sametová měkká tráva, ozdobené bulváry zdobené delikátními rostlinami dělají z procházky nádherný zážitek. Cítit chladný vánek a slyšet měkkou tekoucí vodu řeky pomáhá uzdravit unavenou mysl obyvatel města.

7. Turistický komplex Van vihar:

parky-v-dadra-a-nagar-haveli_vanvihar-turistický-komplex

Tato malebná krajina turistického komplexu Van vihar se vymanila z monotónnosti rutinního života. Nabitý vynikajícím turistickým ubytováním vás rozmazlí exotickými horami, okouzlujícími zelenými pastvinami a rušnou řekou Sakartod. Existují aktivity, které vyhovují každému vkusu. Jelení park má několik ohrožených druhů a je oblíbeným místem pro děti. Pro klid milující unavené mysli poskytuje klidné a vyrovnané prostředí tolik potřebné opakování.

8. Centrum vodních sportů, Dudhani:

parky-v-dadra-a-nagar-haveli_water-sportovní-centrum-dudhani

Perfektní pro milovníka adrenalinu, je po proudu řeky Damanganga poblíž Madhubanské přehrady. V blízkosti Silvassy najdete motorové čluny, vodní skútry, čluny, kánoe a kajaky a kola aqua jsou čistým požitkem pro děti milující vodní miminka.

Užijte si krásu tohoto nádherného svazového území, než se vydáte zpět do svého nudného městského života.

Read more
Parky

Slavné svatyně a parky v Karnataka

Podmanivá Karnataka se táhne od stálezelených lesů západního Ghátu až po křovinatou džungli plání. Karnataka, známá svými parky pro divokou zvěř, je lahůdkou pro milovníky přírody.

Krásné svatyně a parky v Karnataka:

Zde jsou naše nejlepší tipy z umístění státních parků v Karnataka.

Národní park Bandipur:

parky v Karnataka

Dříve ve 20. století byl tento park loveckou zemí Maharaja Voodiyara. V kombinaci s národním parkem Nagarhole s obrovskou populací slonů a bizonů tvoří současný národní park Bandipur. Je součástí biosférické rezervace Nilgiri, rozsáhlého traktu chráněných lesů v Indii. V současné době je to také nejlépe spravovaná rezervace tygrů v Indii.

Flóru parku odvodňují řeky Kabini, Nugu a Moyar a tvoří ho

• Listnaté lesy,

• Stálezelený les a

• Travnaté lesy.

Téměř 2 a půl hodiny od Mysore je národní park Bandipur domovem asijských slonů a bohatou sbírkou palisandrového a teakového dřeva.

Cauvery Wildlife Sanctuary:

parky-v-karnataka_cauvery-divoká zvěř-svatyně

Řeka Cauvery se nachází uprostřed horských údolí a prochází touto nádhernou přírodní rezervací. Nachází se v Mysore a je pokrytý říčními a suchými listnatými lesy a je domovem široké škály druhů volně žijících živočichů s přirozeným stanovištěm v těchto regionech.

Národní park Bannerghatta:

parky-v-karnataka_bannerghatta-národní-park

Pokud jde o parky v Karnataka Nachází se na jižním okraji Bangalore, rozkládá se na neuvěřitelných 25 000 akrech půdy a je dobře známý pro bohatou flóru a faunu. Je to jeden z deseti rezervních lesů pohoří Anekal a je bohatý na léčivé stromy, jako jsou:

• Sandál,

• Zizyphus,

• Neem,

• Tamarind, a

• Chujjullu stromy.

Dandeli Wildlife Sanctuary:

parky-v-karnataka_dandeli-přírodní rezervace-svatyně

Nachází se asi 485 kilometrů od Bangalore, tato svatyně je opravdu zasazena do klidné a mírové atmosféry. Nazývá se také druhou největší přírodní rezervací státu a vyznačuje se strmými svahy, hlubokými údolími a bohatými kopcovitými terény díky směsi vlhkých listnatých a polozelených lesů. Tato krásná svatyně je rájem pro obyvatele měst, kteří si chtějí nechat rozpustit vlasy.

Ptačí rezervace Gudavi:

parky-v-karnataka_gudavi-ptačí rezervace

Pýcha okresu Shimoga je jednou z pěti nejlepších rezervací ptáků v Karnatace. Přírodní jezero je dokonalým napajedlem pro ptáky, u nichž bylo v průběhu let zaznamenáno 191 druhů. Pozorování ptáků se nejlépe provádí v měsících květen až listopad.

Přírodní rezervace Bhadra:

parky-v-karnataka_bhadra-přírodní rezervace

Uhnízděný v tropických lesích západního Ghátu, ve čtvrti Chikmagalur, byl dříve znám jako Jagara Valley Game Reserve. Jeho jedinečná flóra je připisována řece Bhadra, která tudy protéká. Jednalo se o 25. rezervní les tygrů v Indii.

Ptačí rezervace Mandagadde:

parky-v-karnataka_mandagadde-ptačí rezervace

Také pod okresem Shimoga, směrem k Thirthahalli, je tato svatyně oblíbeným útočištěm stěhovavých ptáků. Malá svatyně u řeky Tunga s krásným ostrovem, kde hnízdí a rozmnožují stěhovaví ptáci, jako je volavka bílá, vrhač a kormorán. To je potěšením pro mnoho milovníků ptáků. Kakofonie 5 000 štěbetajících ptáků v měsíci srpnu vám určitě zvedne náladu.

Sloní tábor Dubare v Coorg:

Sloní tábor Dubare je jedinečnou destinací pro ekoturistiku v jižní Indii. Zde je výcvik plné síly pro obsluhu slonů. Je domovem více než 150 slonů a poskytuje turistům na břehu Cauvery vynikající ubytovací zařízení. Je vzrušující sledovat krmení slonů.

Zoo Zoo Karnataka má po celém státě spousty zoologických zahrad, které zajišťují péči o zvířata a informovanost lidí.

Kromě toho si město Bangalore zachovává svůj název města zahrad s nejvýznamnější botanickou zahradou Lalbagh, která je známá svou rozmanitostí růží. Zvláštní zmínku si zaslouží slavné Brindavanské zahrady, bez nichž není jakýkoli výlet do Karnataky úplný.

Read more
Parky

Parky a svatyně v Madhya Pradesh

Rezervované lesy, přestože působí dojmem skutečného lesa, jsou obvykle člověkem vyrobené brýle. Ale dnešní uspěchaný městský život způsobil, že lesy zněly jako nepolapitelná výsada některých. Každý stát tedy vytvořil parky a rezervace, aby udržel flóru a faunu a zároveň zajistil, že lidem i zvířatům dodá život.

Slavné a krásné parky v Madhya Pradesh s obrázky:

Zde je to, co stát Madhya Pradesh nabízí.

Národní park Bandhavgarh:

parky v madhya pradesh

Tato malá rezervace má nejvyšší hustotu populace tygrů v Indii, včetně bílého tygra. Nachází se ve čtvrti Shahdol mezi odlehlými kopci pohoří Vindhya a je zasypán Sal v údolích, smíšeném listnatém lese na kopcích a Bamboos všude kolem. Tato tygří rezervace také chová a kryje

• 22 druhů savců a

• 250 druhů ptáků.

Turisté mohou cestovat ve vozidle nebo na sloních zádech, ale doporučuje se zachovat klid a ticho a neprovádět žádné rychlé pohyby, které by je vyděsily.

Nejpohodlnějším způsobem cestování je pět a půl hodiny jízdy z Dillí do khajuraho. Nejlepší doba k návštěvě je únor až červen.

Národní park Kanha:

park-in-madhya-pradesh-kanha-tiger-Reserve

Malebná a rozlehlá rezervace Kanha Tiger je proslulá svými Tygry i vzácnou tvrdou zemí Barasingha. Je to nejlepší a nejlépe spravovaný národní park v Asii. Komentované prohlídky poskytují nejlepší místa v okolí Kanhy, kde je možné vidět Blackbuck a Barasingha v akci kdykoli během dne. Bod západu slunce je vzácnou atrakcí pro každého turistu v Kanha. Celkem ukrývá téměř 22 druhů savců. Má dobré spojení z Jabalpuru, Bilaspuru a Raipuru; vozidla však nejsou povolena po setmění. Nejlepší doba k návštěvě je únor až červen, protože rezerva je během monzunů uzavřena.

Karera Wildlife Sanctuary:

parky-v-madhya-pradesh-karera-přírodní rezervace

Rozkládá se na více než 202 kilometrech čtverečních a je to opravdu ráj pro pozorovatele ptáků, protože zde sídlí hejna ptačích tvorů, mezi něž patří silně ohrožený drop drop, drop bradatý a drop barevný. Spolu s dropy bylo v této svatyni zaznamenáno téměř 245 druhů ptáků. Stěhovaví ptáci mají velkou afinitu k Dihaila Jheel. Kromě ptáků tato svatyně vychovává několik tisíc Black Bucks a indických gazel. Listopad až březen je ideálním obdobím pro žraloky, aby se mohli podívat na tuto nádhernou ptačí faunu.

Svatyně Ken Gharial:

parky-v-madhya-pradesh-ken-gharial-svatyni

Nachází se mezi řekami Ken a Thunder v okrese Chhatarpur a je zemí vzdálených bratranců mocných krokodýlů, ryb pojídajících Gharials. Tato svatyně je dobře propojena s Khajuraho a je proto oblíbenou destinací, kterou často navštěvují milovníci zvířat. Je to jedinečná svatyně sama o sobě.

Národní park Panna:

parky-v-madhya-pradesh-panna-národním parku

Nachází se asi 57 kilometrů od Khajuraho a je srdcem státu Madhya Pradesh, který se rozkládá na obrovských 543 kilometrech. Je to jedna z nejpopulárnějších rezervací tygrů v zemi. Dalšími atrakcemi jsou nedotčené jeleny a antilopy roztroušené kolem hlubokých roklí, kaskádové vodopády, klidné údolí a husté teakové lesy. Biologicky rozmanitá populace zahrnuje:

• Tygři

• Leopardi

• Chinkaras

• Chowsingha

• Vlk

• Gharial

• Paradise Fly-Catchers

Národní park Pench:

parky-v-madhya-pradesh-pench-národním parku

Jižní okraj státu Madhjapradéš je živen klidnou řekou Pench, která protéká srdcem tohoto národního parku. Je obklopen tropickými listnatými lesy a složitou sítí přírodních toků v tomto národním parku a není to nic jiného než ráj. Oblíbený jako zadní kapka oslavované „Knihy džunglí“ Rudyarda Kiplinga, často se mu říká národní park Mauglí Pench.

Existuje mnoho dalších přírodních rezervací a parků, které zajišťují zachování ekologické rovnováhy. Tyto zahrnují:

• Sone Gharial Wildlife Sanctuary

• Přírodní rezervace Ghatigaon

• Bagdara Wildlife Sanctuary

• Národní park Madhav

To jsou také hlavní turistické remízy v tomto státě známém jako země tygrů.

Read more
Parky

Parky a svatyně v Haryaně

Panoramatickou krásu malebné Haryany zdůrazňuje rozmanitá flóra a fauna. Zde je pohled na některé z nejlepších, které tento stát může nabídnout, pokud jde o parky a rekreace.

Nejlepší a krásné parky v Haryaně s obrázky:

Podívejme se na nejlepší parky v Haryaně.

Ptačí rezervace Sultanpur:

Nejlepší z rezervací divokého života v tomto státě se nachází na expresní cestě Dillí-Džajpur. Tuto rezervaci založil legendární indický ornitolog Dr. Salim Ali. Tato rezervace údajně hostí řadu druhů stěhovavých ptáků, kteří sdílejí prostor s avifaunou, která ji považuje za svůj místní biotop..

Národní park Sultanpura v haryaně

Úsek bažinaté půdy byl předělán na vodní útvar zvaný Sultanpurské jezero, kde se organismy jako ryby a hmyz daří během monzunů a záplav. To přitahuje stěhovavé ptáky až z daleké Evropy a Sibiře. Postupem času se počet druhů zvýšil na zhruba 100 štamgastů. Mezi ně patří:

• Darterové,

• volavky,

• Lopatky,

• Ruddy úkryty,

• Teal,

• Ledňáčci,

• Husy se sudovou hlavou,

• Čejky chocholaté,

• Pískovci,

• Demoiselle jeřáby atd. Abychom jmenovali alespoň některé.

Park zahrnuje různé druhy fauny, včetně rozmanitých druhů savců, včetně

• Blackbuck,

• Ježek

• Indický dikobraz,

• Leopard a

• Antilopa se čtyřmi rohy.

Nejlepší čas na to, abyste si užili nádhernou podívanou na avifaunu, je listopad až březen, kde je příjemná zimní atmosféra ideální jak pro návštěvníky ptáků, tak pro milovníky přírody. K dispozici jsou strážní věže, úkryty a muzeum pro ty nadšené pozorovatele ptáků, kteří berou svůj koníček vážně.

Saraswati Wild Life Sanctuary:

parky-v-haryana-saraswati-svatyni divokého života

Také označovaný jako Seonsar Forest je svatyně, která zahrnuje části Kurukshetra a Kaithal okresů Haryana. Lesy jsou husté a jsou přirozeným prostředím

• Páv modrý,

• Rufous Treepie,

• Větší Coucal,

• Indický zoborožec šedý,

• Coppersmith Barbet a

• Klábosení zlomyslných opic.

Je to skvělé místo, kam se vydat po národní dálnici a ztratit starosti s krásnými památkami a zvuky přírody.

Národní park Kalesar:

Kalesarský les, pokrytý hustými háji Sal, zdobí úpatí kopců Sivalik a mohutného himálajského pohoří. Spadá pod okres Yamunanagar v Haryaně a sdílí hranice se třemi sousedními státy Himachal Pradesh, Uttranchal a Uttar Pradesh. Díky této těsné blízkosti je místo dobře propojeno silnicí a železnicí.

parky-v-haryana-kalesar-národním parku

Toto místo je bohaté na biologickou rozmanitost, což je zřejmé z přítomnosti mnoha léčivých rostlin. Je zde poměrně málo ohrožených savců a plazů. Příležitostně také hostí tygry a slony, kteří navštěvují národní park Rajaji. Poskytují také útočiště 10-12 leopardům ve svém chráněném území.

Zahrada

Zahrady Chandigarh:

parky-v-haryana-chandigarh-zahrady

Chandigarh je známý pro své množství krásně naplánovaných zahrad, jako jsou Smriti Upvan, Garden of Fragrance, Shanti Kunj, Sukhna Lake Gardens a Dr. Zakir Hussain Rose Garden. Jsou domovem tisíců vzácných druhů vonných kvetoucích rostlin a léčivých rostlin. Zahradní slavnosti jsou v tomto městě velkým lákadlem.

Nejunikátnější skalka v Chandigarhu je vyrobena výhradně z recyklovaného průmyslového odpadu.

 Zahrady Pinjore Yadavindry:

parky-v-haryana-pinjore-yadavindra-zahrady

Tuto malebnou zahradu postavili vládci dynastie Patiala a navrhl ji Nawab Fidai Khan v souladu s mughalským stylem. Od roku 2006 se každoročně koná festival Pinjore, který přináší nejlepší talenty z celého národa.

Kaktusová zahrada Panchkula:

parky-v-haryana-kaktusové zahradě

Je to největší asijská zahrada kaktusů věnovaná vzácným druhům pokrývající více než 3500 odrůd. Velmi pozoruhodná je také sbírka sukulentů a sukulentních rostlin bonsai.

Zoologické zahrady:

• Rohtak Zoo je mini zoo v Haryaně, která je domovem mnoha zvířat a vážně to myslí s ochranou divokého života.

• Chandigarh Chattbir Zoo lví safari a tygr královský Bengálsko je chloubou této zoologické zahrady v Chandigarhu.

Read more
Parky

Slavné svatyně a parky v Jharkhand

Zatímco Jharkhand je relativně nový stát, má nejlepší kombinaci divoké zvěře, rekreace a ekologické rovnováhy, která se odráží v jeho zelených skvrnách. Zde je pohled na to, co tento stát může nabídnout.

Krásné svatyně a parky v Jharkhand s obrázky:

1. Národní park Hazaribagh:

parky v jharkhand

Tento park se nachází 12 mil od čtvrti Hazaribagh v Jharkhandu a je domovem řady savců, jako jsou: tygři, sambharové, jeleni skvrnití, indičtí bizoni, Cheetal, Kakar, Nilgais atd..

Turisté jsou odvezeni do nejvzdálenějších koutů 111 km svatyně a postaveni u zděných věží parku. Strategicky položené silnice nabízejí nádherný výhled na divoká zvířata. Svatyně je mírumilovným místem setkávání lidí a zvířat. Je dobře spojen s pravidelnými autobusy, které se plaví z okolních míst.

2. Národní park Betla:

parky-v-jharkhand-betla-národním parku

Tento park se nachází ve čtvrti Latehar v Jharkhand a může se pochlubit širokou škálou divokého života. Název je zkratkou pro:

• Bizon,

• Slon,

• Tygr,

• Leopard,

• Osa osy.

Byl to jeden z prvních národních parků v Indii, který získal status tygří rezervace. Má různorodou vegetaci, která zahrnuje

• Tropické vlhké stálezelené lesy

• Smíšené (vlhké & suché) listnaté lesy

• Mírné alpské lesy

• Travnaté porosty podél břehů řeky Koel

Jedná se o biologicky rozmanitý park bohatý na rozmanitou flóru a faunu. Sloni jsou spatřeni v období sucha po monzunu. V této oblasti se pěstuje také spousta léčivých rostlin. Bohatá avifauna se vyznačuje zoborožci, červenými ptáky, ibisem černým, homoliem, harialem, konipasem, orlem hadím a slavnými ptáky papeeha v lesích. Vodní odrůda se shromažďuje k nedalekému jezeru Kamaldah.

Nejlepší doba pro turisty je mezi listopadem a březnem; nejlepší pozorování divokého života se však provádí v létě.

3. Ranchi Deer Park:

park-in-jharkhand-ranchi-deer-park

To, co začalo ubohou partou patnácti jelenů, nyní nejen narostlo, ale také přilákalo do Ranchi obrovské hejno turistů. Tento malebný park je přirozeným prostředím jelenů. Pravidelné safari jsou prováděny, což je hlavní remíza mezi dětmi.

4. Nakshatra Van:

parky-v-jharkhand-nakshatra-van

Toto místo se také nazývá Zodiac Park. Nakshatra nebo Hvězdy jsou v astrologii spojeny s každým zvěrokruhem. Astrologie naznačuje, že každý z těchto zvěrokruhů je spojen se stromem. Park je soustředěn do kruhu, který je rozdělen do oblouků přesně podle úhlů, kterými se nakshatras podepírá na Zemi. Je to opravdu velmi jedinečná atrakce.

5. Městský park Bokaro:

parky-v-jharkhand-bokaro-městský park

Proslulé ocelářské město má park s umělým jezerem. Byl vytvořen tak, aby připomínal japonskou zahradu. Tento komplex má samostatnou rekreační oblast, která hostí různé hodnostáře; malá restaurace; malý vláček pro děti. Toto jsou slavné parky v jharkhand.

Biologický park Jawaharlal Nehru:

parky-v-jharkhand-jawaharlal-nehru-biologický-park

Je to největší zoologická zahrada postavená v Jharkhandu. Má zvířata a ptáky z celého světa. Zoo má velký význam v chovu bílých tygrů, tygrů královských a také asijského lva. Chovali se po krátkou dobu a mláďata byla poslána do různých dalších zoologických zahrad v Indii i v zahraničí. K dispozici je umělé jezero s vodáckými potřebami a dětským koutkem. To z něj činí ideální den pro rodinný výlet.

Jubilejní park:

parky-v-jharkhand-jubilejním parku

Pýchou Jamshedpuru byl tento park darem společnosti Tata Steel občanům Jamshedpuru v 50. roce provozu. Tento park, který slavnostně otevřel první indický premiér, zdobí růžová zahrada, fontány a jezero.

V rohu je zastrčen „Safari Park“, zoo, kde se zvířata toulají volně a bez klecí. Plavby lodí v Jubilejním jezeře nebo procházka po naučné stezce zajišťují čistý odpočinek v klíně přírody. Je to závan čerstvého vzduchu do průmyslového města.

Zábavní park Jubilee Nicco:

Zábavní zábavní park v Steel City je radostí pro děti i dospělé. Zelené kopce a klidné vodní útvary vytvářejí krásné prostředí. A zábavné jízdy dávají dětem zabrat.

Read more
Parky

6 slavných parků v Gurgaonu s obrázky

Gurgaon se nachází ve městě Haryana, v oblasti, která je dnes známá jako oblast hlavního města. Pomalu se stává hlavním centrem všech obchodních center v Indii. Je to město s třetím nejvyšším příjmem na obyvatele v zemi. Samotné město je malé a není osídlené mnoha turistickými destinacemi. Většinou se jedná o sportovní kancelářské budovy.

Celá oblast je považována za průmyslový nebo IT sektor. Tento region však stále má svůj podíl na parcích. V Gurgaonu se nachází několik velmi známých národních parků a také velmi blízko.

Krásné parky v Gurgaonu s obrázky:

Zde je seznam několika parků v Gurgaonu, které lze navštívit, když jste v Burgeonu.

Národní park Sultanpur:

parky v gurgaonu

Tento park byl dříve známý jako svatyně Sultanpur Bird. Později byl přeměněn na národní park. Všichni milovníci ptáků musí tento park navštívit, když jsou v Gurgaonu! Je domovem řady vzácných a krásných druhů ptáků. Má také další formy volně žijících živočichů žijících uprostřed zeleného prostředí.

Park je dobře udržovaný a krásný. K některým zde nalezeným ptákům patří-dudek obecný, ropucha paddyfieldská, slunečnice purpurová, kormorán malý, kormorán indický, lžička obecná, frankolin šedý, frankolin černý, indický válec, ledňáček říční, skvrnitý zobák, čáp malovaný, čáp černohrdlý „Bílý ibis, ibis černohlavý, volavka bílá a tak dále.

Příjezd Park biologické rozmanitosti:

parky-v-gurgaonu-příjezd-park biologické rozmanitosti

Tento park se nachází v rozmezí Aravalli a pokrývá rozlohu 692 km čtverečních. tato země byla kdysi bohatá na flóru a faunu. Ale sloužilo k těžbě a to ničilo jeho přírodní malebnost. Nyní, když z něj byla vymačkána veškerá jeho užitečnost, se Dillíský rozvojový úřad a Dillíská univerzita ujaly jeho obnovy. Údržba a obnova byla rychlá a účinná, ale oprava škod, které těžba způsobila, bude stále trvat mnohem déle.

Park biologické rozmanitosti Tau Devi Lal:

parky-v-gurgaon-tau-devi-lal-park biologické rozmanitosti

Park byl otevřen s dobrým úmyslem poskytnout obyvatelům Gurgaonu krásné místo, kam by večer mohli vzít své děti. Při vstupu do pole je vynaložené úsilí zřejmé z krásných soch a vchodu. Špatná údržba však velkolepost parku značně snížila! Tento park se nachází v sektoru 52 Gurgaonu.

Leisure Valley Park:

parky-v-gurgaon-volno-údolí-park

Jedná se o jednoduchý, ale dobře udržovaný park ve městě, který nabízí úlevu od shonu firemního světa, ve kterém se zdá, že se město topí. Park je dobře udržovaný a ideální pro krátké ranní nebo večerní procházky. Dokonce má restaurace lemující jeho hranice, kde si můžete vychutnat jídlo a přitom se kochat nádhernou scenérií, která jej obklopuje.

Ptačí rezervace Okhla:

parky-v-gurgaon-okhla-ptačí rezervace

To je další vynikající ptačí rezervace, která se nachází nedaleko Dillí. Ačkoli to není přesně uvnitř Gurgaonu, tento ptačí park je velmi blízko. Rozkládá se na ploše přibližně 3,5 km čtverečních. v parku je velké jezero, které vytváří krásné pozadí pro velké množství ptáků, které se zde nacházejí. Ležící na břehu řeky, jezero bylo skutečně vytvořeno přehradením řeky. Tento park je častým cílem všech milovníků ptáků, kteří tuto oblast navštěvují.

Přírodní rezervace Asola Bhatti:

parky-v-gurgaon-asola-bhatti-divoká svatyně

Tento park se nachází v oblasti Tughlakabad v NCR (region hlavního města). Tato oblast je pravděpodobně poslední skvrnou lesů, které kdysi obývaly celý region našeho hlavního města Dillí. Skromné ​​polosuché lesy této svatyně se táhnou až na začátek pohoří Aravalli v Rádžasthánu. Dříve tento hřeben sportoval husté lesy, které běhaly po celém městě. Odlesňování způsobené vývojem ale značně omezilo jeho pokrytí.

Read more
Parky

4 slavné parky v Ernakulamu s obrázky

Parky jsou útočištěm pro obyvatele měst, odpočinkem pro unavené cestovatele a milenkou pro turisty. Od zábavních parků po vodní parky, veřejné parky až po národní parky, každý z nich má své kouzlo a přidává na kráse každého města, zatímco některé tvoří samotnou existenci rostlinného a živočišného života. Když cestujeme dolů na jih do obchodního města Kerala.

Krásné parky v Ernakulamu s obrázky:

Zde je pohled na některé z různých parků v Ernakulamu.

1. Subhash Bose Park:

parky v ernakulamu

Subhash Bose Park se nachází v srdci města Ernakulam v Kerale a je dokonalým relaxačním místem, kam se můžete vydat na dlouhé procházky a užívat si nádherné výhledy na stojaté vody jezera Kochi a jeho blízkého přístavu posetého rybářskými čluny a kánoemi, zakotvenými loděmi , a dokonce působivé jachty turistů z různých částí světa, kteří leží ukotveni poblíž paláce Bolgatty.

2. Dětský park:

parky-v-ernakulam-dětský park

Dětský park v Ernakulamu, známý také jako Indira Priyadarshini Park, nabízí celoživotní zábavu pro děti všech věkových kategorií. Mezi nejvýznamnější prvky parku patří rybník na šlapadlech, kurzy jízdy na kolečkových bruslích a vláček, který vezme děti na jízdu po celém parku. Hudební fontána uprostřed parku je další atrakcí, kde lze vidět děti tančit na melodii přehrávané hudby.

Nejnovějším přírůstkem je obnovitelný energetický park, kde jsou děti vzdělávány o mnoha přírodních zdrojích energie a jejich fungování. Prázdninová sezóna přináší dětem spoustu aktivit, jako je hudba a tanec, malování a kreslení, které se snaží rozvíjet jejich prvotní talent a zároveň je udržovat v regálu.

3. Zábavní a vodní park Veegaland:

parky-v-ernakulam-veegaland-vodní-park

První indický vodní zábavní park se nachází v Pallikkara ve čtvrti Ernakulam ve výšce 77 m nad mořem. Park je postaven podle mezinárodních norem, a proto nastavuje laťku, pokud jde o bezpečnost a hygienu. Voda z vodních jízd a bazénů prochází přísným procesem čištění vody, zatímco bezpečnostní postroje elektrizujících jízd jsou denně kontrolovány.

Jízdy v parku jsou kategorizovány jako jízdy na vodě, jízdy na vlasy, dětské jízdy a rodinné jízdy, které jsou vhodné pro lidi všech věkových kategorií. Park je dále zkrášlen rostlinami a stromy, což z něj činí také pěkné místo na piknik.

4. Park Avenue:

parky-v-ernakulam-park-avenue

Park Avenue v Kochi nebo Ernakulam je slavný bulvár lemovaný více než 45 kvetoucími stromy na obou stranách. 1 km úsek začíná od Gandhi Round a končí na Broadwayi. Silnice se nachází v parku v pozadí několika historických budov. Stromy tyčící se nahoře tvoří baldachýn nad silnicí, dávají mu staré kouzlo a rozhodně z něj dělají místo, které stojí za to navštívit.

Read more
Parky

Krásné svatyně a parky v Gudžarátu s obrázky

Gujarat slibuje, že uspokojí všechny druhy potřeb milovníka přírody. Jeho krajiny jsou stejně rozmanité jako

parky v gudžarátu

 • Listnaté lesy,
 • Pastviny,
 • Mořské ekosystémy,
 • Mokřady a
 • Vlhké listnaté lesy.

Země legend, jak se jí říká, je proslulá především lvy pocházejícími z rezervace Gir a je to nejlepší turistická atrakce státu. Gujarat má také první Marine Reserve Park v Indii.

Zde je pohled z ptačí perspektivy na to, co stát může nabídnout.

Slavné svatyně a parky v Gudžarátu s obrázky:

Národní park Vansda:

parky-v-gujarat-vansda-národní-park

Národní park Vansda je pokrytý vzrostlými teakovými stromy a má téměř 443 druhů orchidejí. Je domovem pythonů, Russellových zmijí, kobry, kraitů a spousty hmyzích plemen. Ukrývá také ohroženou sovu skvrnitou v lesích spolu s dalšími téměř 154 druhy ptáků. Společně vytvářejí symfonii melodických zvuků přírody. Les se nachází v okrese Valsad v jižním Gudžarátu a patří do kategorie tropických vlhkých listnatých lesů.

Má také nedalekou botanickou zahradu Waghai, díky níž je procházka po této oblasti nádherným a vzdělávacím zážitkem.

Mořský národní park a svatyně:

parky-v-gujarat-mořské-národní-park-a-svatyně

Tato jedinečná svatyně v Indii spadá do přílivové zóny podél pobřeží Jamnagar a Kachchhského zálivu. Požehnaný biologickou rozmanitostí má korálové útesy, potoky, ústí řek, mangrovy, slané louky a síť 42 ostrovů, které tvoří jedinečný ekosystém.

Korálové útesy a mangrovy mají velkou hodnotu z hlediska ochrany. Je to poklad barevných korálů a je domovem hub, chobotnic, želé, perlorodek, mořských koní, hvězdic, žraloků, delfínů a mnoha dalších druhů podmořských tvorů a rostlin. Vzácný pohled na mořský život, toto je zdaleka nejunikátnější park v Gudžarátu i v Indii.

Národní park Blackbuck:

parky-v-gujarat-blackbuck-národní-park

Krásu svatyně louky umocňují majestátní skákající blackbucks a nilgais. Tato zvířata, která se nacházejí v severní části svatyně, se nestydí před lidmi a člověk si je může prohlédnout zepředu.

Část parku láká ptáky, jako jsou pelikáni, plameňáci, čápi bílí, kachny, čápi malovaní a jeřáby sarusové. Je to jedno z nejlepších roostovacích míst na světě pro tisíce migrujících evropských Harrierů. Malí florikáni jsou jedním z padesáti nejvzácnějších druhů ptáků na světě, kteří jsou chováni v parku.

The Gir:

Turisté pózující pro lvice

Gir je jediným stanovištěm asijského lva, který je stále ohroženým druhem. Mezinárodně uznávaný za úspěšnou záchranu lvů na pokraji vyhynutí je Gir také místem pro pozorování ptáků.

Podle ornitologa doktora Salima Aliho by tato oblast byla jednou z nejpůvabnějších ptačích rezervací v zemi, nebýt lvů.

Přírodní rezervace Hingolgadh:

parky-v-gujarat-hingolgadh-přírodní-vzdělávací-svatyně

Je to preferované stanoviště Chinkara, modrého býka a hejna různých druhů ptáků. Jeho bohatá biodiverzita spočívá v

 • 314 druhů rostlin,
 • 230 druhů ptáků a
 • 19 druhů hadů.

Nadace GEER pořádá každoročně během monzunového období asi 50-100 táborů pro vzdělávání v přírodě, aby se dále zlepšila informovanost lidí.

Ptačí rezervace Nalsarovar:

parky-v-gujarat-nalsarovar-ptačí rezervace

Ohromující přírodní jezero s mělkými vodami, bahnitými lagunami a posetými ohromujícími 360 ostrůvky přitahuje do této svatyně řadu stěhovavých ptáků. V těchto vodách je možné kánoí a pozorovat tato hejna pelikánů, plameňáků, lysek a kachen z bezprostřední blízkosti. Nejlepší doba k návštěvě je říjen až duben.

Nejunikátnějšími druhy, které rozzáří laguny, jsou:

 • Plameňáci menší a větší
 • Šedozelené husy,
 • Otevřený účet čáp,
 • Lesklý ibis,
 • Lysky,
 • Jeřáby
 • Růžoví a dalmatští pelikáni.

Pokud vás divoká zvěř nepřiláká, existují zahrady v různých městech, jako jsou Sarita Udyan, Sayaji Garden, Law Garden a Parimal Garden atd., Které jsou také hlavními turistickými atrakcemi.

Komplex jezera Kankaria poskytuje klid, pohodu a nekonečné množství rekreačních aktivit, jako je zoo, akvárium, mini vláček kolem jezera, plavba lodí atd..

Read more