Pánský svět, sport

Kupte si sjezdové kolo – vše, co potřebujete vědět o svém příštím horském kole

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo skok z útesu

Pokud se chcete ponořit do extrémního světa sjezdových závodů nebo jste viděli virální videa cyklistů vrhajících se z útesů a chcete sami zažít kus akce, pak je tento průvodce sjezdovou cyklistikou pro vás. Zde jsou klíčové detaily, které byste měli vědět o svém příštím sjezdovém horském kole jako začátečník nebo nováček. Pomocí našich užitečných tipů zjistíte, na co si dát pozor při nákupu vybavení, dílů a příslušenství na kolo Downhil.

Co je to sjezdové kolo?

koupit tipy na sjezdové kolo horské kolo

S výjimkou sjezdového modelu mohou být různé kategorie používané k definování horských kol minovým polem marketingových nesmyslů a pro zákazníky zcela matoucí. Modely jsou okamžitě rozpoznatelné, plné technologie a nepraktická varianta pro 80 procent běžných cyklistů. Sjezdové kolo je perfektně tvarováno tak, aby zvládlo extrémní, strmé a rychlé cyklostezky, které mohou být velmi náročné.

koupit tipy na sjezdové kolo horské kolo nové levné

Díky délce až 200 mm je jeho odpružení nejsilnější na trhu. Sjezdové kolo je vybaveno ostrými brzdami a sportovními komponenty. Neexistuje lepší alternativa, pokud chcete sjet kopec rychleji než vaši sportovní kamarádi. Sledovat, jak se to všechno schází v rukou a nohou schopného cyklisty, je fascinující a rychlost profesionálů se někdy vzpírá zdravému rozumu.

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo sjezd extrémní les

Sjezdové kolo je v mnoha ohledech nejčistší formou horského kola. Připomíná to hippies v kalifornských kopcích, kteří se sportem začali v 70. letech minulého století. Tato kola jsou nejen vhodná pro závodění, ale můžete si s nimi také užít spoustu zábavy. Na mnoha místech, jako jsou Alpy nebo Kanada, se na nich jezdí po kvalitních tratích s velkými skoky, zatímco enduro může tělo obnosit po několika bězích. Ve skutečnosti mnoho značek navrhuje sjezdové kolo tak, aby bylo odolné a dostatečně rychlé, aby vyhovovalo potřebám zákazníků na trhu.

koupit tipy na sjezdové kolo doplňky pro horská kola

Jediným problémem je, že sjezdové kolo není zvlášť užitečné pro jiné účely. Dlouhé zavěšení a uvolněná geometrie jej činí nevhodným pro dlouhé cesty, jako je cyklistika nebo výlety po městě. Nakupování s ním by bylo trochu jako jízda autem Formule 1 ve městě během dopravní špičky. Pokud se tedy chcete dostat na vrchol hory, použijte raději káru.

Proč byste chtěli vytvořit sjezdové kolo??

koupit tipy na sjezdové kolo sjezd na horském kole

Někteří lidé si kladou otázku, zda by se sjezdové kolo v době endura ještě vyplatilo. Odpověď by samozřejmě byla „Ano!“ Protože toto horské kolo dokonale plní svůj účel. Skutečná otázka by byla, koupíte si ji nebo ne? Většina cyklistů dává přednost enduro. Pokud vše, co chcete vlastnit, je kolo, pravděpodobně by to nemělo být sjezdové kolo, protože není dostatečně univerzální. Ale pokud jste vášnivým fanouškem sjezdových tratí nebo se tam chcete dostat, lepší volba opravdu neexistuje.

Kolik byste měli utratit za sjezdové kolo??

koupit tipy na sjezdové kolo stojany na horská kola

Můžete si myslet, že vaše rozhodnutí o koupi bude buď nejdražší sjezdové kolo na světě, nebo použitý pět let starý model. S nárůstem společností přímého prodeje to nemusí nutně platit. Některé společnosti nabízejí své modely velmi levně a ty karbonizované můžete mít dokonce za rozumnou cenu. Sjezdové kolo je tedy dostupné a cenově dostupné pro většinu rozpočtů.

kupte si tipy na sjezdová kola kola příslušenství pro horská kola

Vylepšení odpružení a kol se vyplatí, ale cena většiny zařízení může být také na dolním konci cenové stupnice. To neznamená, že byste neměli utrácet více, protože některé z nejnovějších komponent jsou po mnoha testovacích jízdách docela dobré.

Při zvažování nákupu nejlepšího sjezdového kola za vaše peníze je třeba vzít v úvahu následující kritéria:

rám

koupit tipy na sjezdové kolo rám horského kola

Jako u každého kola, kvalita sjezdového modelu velmi souvisí s povrchovou úpravou jeho rámu. Toto je vyvinuto společně s nejrychlejšími závodními jezdci mistrovství světa, kteří mají na mysli pouze čistý rychlostní rekord. Nejlepší rámy jsou vyrobeny z karbonu, ale některé jsou stále celé z hliníku. Hlavní výhody karbonu jsou lehkost a vytrvalost, ale samozřejmě to má svoji cenu. Směrná hodnota hmotnosti rámu je přibližně 2,8 kg.

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo sestup skok les

S hliníkovým rámem neuděláte chybu, protože technologie je dobře testovaná a odolná. Místo toho byste se raději zaměřili na geometrii. Hledáte sjezdové kolo, které je stabilní v rychlosti. Proto je obecně lepší delší a uvolněnější verze. Pamatujte však, že pomalé úseky stezky změní ovladatelnost.

Úhel hlavy 62-64 °, výška středového složení přibližně 350 mm a rozvor více než 1250 mm jsou dobrým začátkem. Testovací jízda by však byla nejlepším způsobem, jak získat skutečný pocit z toho, jak zacházíte s konkrétním sjezdovým kolem. Když jedete s pořádným rámem, budete mít pocit, že sedíte na kole a ne na něm. Neexistuje žádná přesná věda, takže je nejlepší dodržovat pokyny výrobce.

suspenze

koupit tipy pro sjezdové kolo odpružení příslušenství pro horská kola

Sjezdové kolo musí mít přední i zadní odpružení. Obvykle má zdvih odpružení 200 mm. To znamená, že odpružení poskytuje dostatečné tlumení při každém nárazu. Nastavení odpružení má u těchto modelů velký význam, protože nesmí být příliš měkké ani příliš tvrdé. Můžete také upravit, jak se odpružení chová za jízdy, například jak rychle se po nárazu odrazí.

Vidlice na kola

koupit tipy na sjezdové kolo odpružení horských kol

Většina sjezdových kol používá dvojité korunkové vidlice, které se táhnou podél hlavové trubky. Kolo musí odolat masivním nárazům, takže vidlice kol jsou upnuty na třech místech, aby se zvýšila odolnost. Zpravidla mají zdvih asi 200 mm, jsou silné až 40 mm a nabízejí mnohem větší výkon než jiné vidlice na kola. Dvojité korunkové vidlice jsou robustnější, ale nedovolují vám otáčet pruty tak, jak jste zvyklí u jednokorunových pilířů.

Tlumiče nárazů

koupit tipy pro sjezdové kolo doplňky pro horská kola tlumiče

Vinuté pružiny byly v minulosti všudypřítomné, ale nedávný pokrok v technologii tlumičů z nich učinil schůdnou možnost. Z hlediska výkonu jsou v současné době preferovány spirálové tlumiče, ale nelze popřít, že vzduchové tlumiče nabízejí více možností nastavení a jsou lehčí.

kola

koupit tipy na sjezdová kola Kola na horská kola

Karbonová kola jsou k dispozici na stejné úrovni jako sjezdová kola, ale jejich kombinace vysoké pevnosti a nízké hmotnosti znamená, že nejsou levnější. Šetrnému jezdci lépe poslouží hliníková kola. Její dlouholetý vývoj jí navíc umožnil zůstat konzistentní ve sportovních výkonech.

pneumatiky

kupte si tipy na sjezdové kolo pneumatiky příslušenství pro horská kola

Pneumatiky pro sjezdové motocykly dávají přednost přilnavosti před valivým odporem, díky čemuž jsou silnější, silnější a agresivnější než obvyklí podezřelí. Nejlepší je hledat pneumatiky mezi 6 a 6,5 ​​cm. Mohou být také těžší než obvykle, ale to je kompromis pro přidanou sílu. Jinak byste praskli všude. Různé pneumatiky nabízejí různá spojení – některé jsou přilnavější, zatímco jiné odolnější. Existují také různé profily pro různé povětrnostní podmínky. Například v Německu budete potřebovat alespoň jednu sadu pneumatik pro suché počasí a jednu pro bláto.

Další díly pro sjezdové kolo

koupit tipy na sjezdové kolo použité příslušenství pro horská kola

Protože budete na sjezdovém kole jezdit rychle, měli byste to zvládnout také. Brzdy jsou často čtyři písty našroubované na 203 mm široké rotory pro maximální brzdný výkon. Převody se nezdají tak důležité, když většinou závodíte ve sjezdu, ale špičkoví závodníci je používají více, než byste si mohli představovat. Kompaktní 7stupňová kazeta bude pravděpodobně vhodná pro většinu cest, ale nemůže ublížit mít více.

kupte si sjezdové tipy na řídítka horských kol

Ke zbytku vybavení má smysl kupovat příslušenství, které je co nejtrvanlivější. Rukojeti řídítek jsou často široké přibližně 760 mm se zavalitými stonky. V závislosti na vašich preferencích mohou být pedály ploché nebo bezšňůrové. Většina jezdců přechází v blátivých podmínkách na ploché pedály. Sjezdové kolo má v zásadě sedlo a sedlovku, ale často jsou umístěny přímo na rámu, aby chránily jezdce před velkým nárazem.

Kde si můžete koupit své budoucí sjezdové kolo?

sjezdové kolo koupit horské kolo obchod kolo obchod obchod

Sjezdové kolo budete hledat buď ve svém místním obchodě, nebo na internetu. Renomovaný obchod vám umožní většinu nákupu. Můžete si také být jisti, že rady budou hodnotnější než rady odborníka na internet. Výhodou je také to, že si zboží můžete vyzkoušet na místě.

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo sjezdové mistrovství světa

Třetí možností je objednat si použité sjezdové kolo z různých zdrojů. Tyto modely rychle hubnou kvůli vysoké míře zneužívání, ale lovci výhodných nabídek určitě najdou to, co hledají. Musíte si však být vědomi toho, že může dojít k několika škrábancům a některé součásti mohou být poškozené nebo úplně chybí. Před koupí je vhodné kolo si prohlédnout. Pokud jste si ještě nepořídili kola, určitě s sebou vezměte někoho, kdo si všimne promáčknutí, prasklin nebo chrastítek.

koupit tipy na sjezdové kolo extrémní sjezd na horském kole

Sjezdové kolo má nekompromisní duši, která i dnes okouzluje dospělé i děti, stejně jako před dvaceti lety. Dobré kolo pro extrémní sporty, jehož hlavním cílem je co nejrychlejší sjezd z hory.

Pánský svět, sport

Kupte si sjezdové kolo – vše, co potřebujete vědět o svém příštím horském kole

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo skok z útesu

Pokud se chcete ponořit do extrémního světa sjezdových závodů nebo jste viděli virální videa cyklistů vrhajících se z útesů a chcete sami zažít kus akce, pak je tento průvodce sjezdovou cyklistikou pro vás. Zde jsou klíčové detaily, které byste měli vědět o svém příštím sjezdovém horském kole jako začátečník nebo nováček. Pomocí našich užitečných tipů zjistíte, na co si dát pozor při nákupu vybavení, dílů a příslušenství na kolo Downhil.

Co je to sjezdové kolo?

koupit tipy na sjezdové kolo horské kolo

S výjimkou sjezdového modelu mohou být různé kategorie používané k definování horských kol minovým polem marketingových nesmyslů a pro zákazníky zcela matoucí. Modely jsou okamžitě rozpoznatelné, plné technologie a nepraktická varianta pro 80 procent běžných cyklistů. Sjezdové kolo je perfektně tvarováno tak, aby zvládlo extrémní, strmé a rychlé cyklostezky, které mohou být velmi náročné.

koupit tipy na sjezdové kolo horské kolo nové levné

Díky délce až 200 mm je jeho odpružení nejsilnější na trhu. Sjezdové kolo je vybaveno ostrými brzdami a sportovními komponenty. Neexistuje lepší alternativa, pokud chcete sjet kopec rychleji než vaši sportovní kamarádi. Sledovat, jak se to všechno schází v rukou a nohou schopného cyklisty, je fascinující a rychlost profesionálů se někdy vzpírá zdravému rozumu.

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo sjezd extrémní les

Sjezdové kolo je v mnoha ohledech nejčistší formou horského kola. Připomíná to hippies v kalifornských kopcích, kteří se sportem začali v 70. letech minulého století. Tato kola jsou nejen vhodná pro závodění, ale můžete si s nimi také užít spoustu zábavy. Na mnoha místech, jako jsou Alpy nebo Kanada, se na nich jezdí po kvalitních tratích s velkými skoky, zatímco enduro může tělo obnosit po několika bězích. Ve skutečnosti mnoho značek navrhuje sjezdové kolo tak, aby bylo odolné a dostatečně rychlé, aby vyhovovalo potřebám zákazníků na trhu.

koupit tipy na sjezdové kolo doplňky pro horská kola

Jediným problémem je, že sjezdové kolo není zvlášť užitečné pro jiné účely. Dlouhé zavěšení a uvolněná geometrie jej činí nevhodným pro dlouhé cesty, jako je cyklistika nebo výlety po městě. Nakupování s ním by bylo trochu jako jízda autem Formule 1 ve městě během dopravní špičky. Pokud se tedy chcete dostat na vrchol hory, použijte raději káru.

Proč byste chtěli vytvořit sjezdové kolo??

koupit tipy na sjezdové kolo sjezd na horském kole

Někteří lidé si kladou otázku, zda by se sjezdové kolo v době endura ještě vyplatilo. Odpověď by samozřejmě byla „Ano!“ Protože toto horské kolo dokonale plní svůj účel. Skutečná otázka by byla, koupíte si ji nebo ne? Většina cyklistů dává přednost enduro. Pokud vše, co chcete vlastnit, je kolo, pravděpodobně by to nemělo být sjezdové kolo, protože není dostatečně univerzální. Ale pokud jste vášnivým fanouškem sjezdových tratí nebo se tam chcete dostat, lepší volba opravdu neexistuje.

Kolik byste měli utratit za sjezdové kolo??

koupit tipy na sjezdové kolo stojany na horská kola

Můžete si myslet, že vaše rozhodnutí o koupi bude buď nejdražší sjezdové kolo na světě, nebo použitý pět let starý model. S nárůstem společností přímého prodeje to nemusí nutně platit. Některé společnosti nabízejí své modely velmi levně a ty karbonizované můžete mít dokonce za rozumnou cenu. Sjezdové kolo je tedy dostupné a cenově dostupné pro většinu rozpočtů.

kupte si tipy na sjezdová kola kola příslušenství pro horská kola

Vylepšení odpružení a kol se vyplatí, ale cena většiny zařízení může být také na dolním konci cenové stupnice. To neznamená, že byste neměli utrácet více, protože některé z nejnovějších komponent jsou po mnoha testovacích jízdách docela dobré.

Při zvažování nákupu nejlepšího sjezdového kola za vaše peníze je třeba vzít v úvahu následující kritéria:

rám

koupit tipy na sjezdové kolo rám horského kola

Jako u každého kola, kvalita sjezdového modelu velmi souvisí s povrchovou úpravou jeho rámu. Toto je vyvinuto společně s nejrychlejšími závodními jezdci mistrovství světa, kteří mají na mysli pouze čistý rychlostní rekord. Nejlepší rámy jsou vyrobeny z karbonu, ale některé jsou stále celé z hliníku. Hlavní výhody karbonu jsou lehkost a vytrvalost, ale samozřejmě to má svoji cenu. Směrná hodnota hmotnosti rámu je přibližně 2,8 kg.

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo sestup skok les

S hliníkovým rámem neuděláte chybu, protože technologie je dobře testovaná a odolná. Místo toho byste se raději zaměřili na geometrii. Hledáte sjezdové kolo, které je stabilní v rychlosti. Proto je obecně lepší delší a uvolněnější verze. Pamatujte však, že pomalé úseky stezky změní ovladatelnost.

Úhel hlavy 62-64 °, výška středového složení přibližně 350 mm a rozvor více než 1250 mm jsou dobrým začátkem. Testovací jízda by však byla nejlepším způsobem, jak získat skutečný pocit z toho, jak zacházíte s konkrétním sjezdovým kolem. Když jedete s pořádným rámem, budete mít pocit, že sedíte na kole a ne na něm. Neexistuje žádná přesná věda, takže je nejlepší dodržovat pokyny výrobce.

suspenze

koupit tipy pro sjezdové kolo odpružení příslušenství pro horská kola

Sjezdové kolo musí mít přední i zadní odpružení. Obvykle má zdvih odpružení 200 mm. To znamená, že odpružení poskytuje dostatečné tlumení při každém nárazu. Nastavení odpružení má u těchto modelů velký význam, protože nesmí být příliš měkké ani příliš tvrdé. Můžete také upravit, jak se odpružení chová za jízdy, například jak rychle se po nárazu odrazí.

Vidlice na kola

koupit tipy na sjezdové kolo odpružení horských kol

Většina sjezdových kol používá dvojité korunkové vidlice, které se táhnou podél hlavové trubky. Kolo musí odolat masivním nárazům, takže vidlice kol jsou upnuty na třech místech, aby se zvýšila odolnost. Zpravidla mají zdvih asi 200 mm, jsou silné až 40 mm a nabízejí mnohem větší výkon než jiné vidlice na kola. Dvojité korunkové vidlice jsou robustnější, ale nedovolují vám otáčet pruty tak, jak jste zvyklí u jednokorunových pilířů.

Tlumiče nárazů

koupit tipy pro sjezdové kolo doplňky pro horská kola tlumiče

Vinuté pružiny byly v minulosti všudypřítomné, ale nedávný pokrok v technologii tlumičů z nich učinil schůdnou možnost. Z hlediska výkonu jsou v současné době preferovány spirálové tlumiče, ale nelze popřít, že vzduchové tlumiče nabízejí více možností nastavení a jsou lehčí.

kola

koupit tipy na sjezdová kola Kola na horská kola

Karbonová kola jsou k dispozici na stejné úrovni jako sjezdová kola, ale jejich kombinace vysoké pevnosti a nízké hmotnosti znamená, že nejsou levnější. Šetrnému jezdci lépe poslouží hliníková kola. Její dlouholetý vývoj jí navíc umožnil zůstat konzistentní ve sportovních výkonech.

pneumatiky

kupte si tipy na sjezdové kolo pneumatiky příslušenství pro horská kola

Pneumatiky pro sjezdové motocykly dávají přednost přilnavosti před valivým odporem, díky čemuž jsou silnější, silnější a agresivnější než obvyklí podezřelí. Nejlepší je hledat pneumatiky mezi 6 a 6,5 ​​cm. Mohou být také těžší než obvykle, ale to je kompromis pro přidanou sílu. Jinak byste praskli všude. Různé pneumatiky nabízejí různá spojení – některé jsou přilnavější, zatímco jiné odolnější. Existují také různé profily pro různé povětrnostní podmínky. Například v Německu budete potřebovat alespoň jednu sadu pneumatik pro suché počasí a jednu pro bláto.

Další díly pro sjezdové kolo

koupit tipy na sjezdové kolo použité příslušenství pro horská kola

Protože budete na sjezdovém kole jezdit rychle, měli byste to zvládnout také. Brzdy jsou často čtyři písty našroubované na 203 mm široké rotory pro maximální brzdný výkon. Převody se nezdají tak důležité, když většinou závodíte ve sjezdu, ale špičkoví závodníci je používají více, než byste si mohli představovat. Kompaktní 7stupňová kazeta bude pravděpodobně vhodná pro většinu cest, ale nemůže ublížit mít více.

kupte si sjezdové tipy na řídítka horských kol

Ke zbytku vybavení má smysl kupovat příslušenství, které je co nejtrvanlivější. Rukojeti řídítek jsou často široké přibližně 760 mm se zavalitými stonky. V závislosti na vašich preferencích mohou být pedály ploché nebo bezšňůrové. Většina jezdců přechází v blátivých podmínkách na ploché pedály. Sjezdové kolo má v zásadě sedlo a sedlovku, ale často jsou umístěny přímo na rámu, aby chránily jezdce před velkým nárazem.

Kde si můžete koupit své budoucí sjezdové kolo?

sjezdové kolo koupit horské kolo obchod kolo obchod obchod

Sjezdové kolo budete hledat buď ve svém místním obchodě, nebo na internetu. Renomovaný obchod vám umožní většinu nákupu. Můžete si také být jisti, že rady budou hodnotnější než rady odborníka na internet. Výhodou je také to, že si zboží můžete vyzkoušet na místě.

sjezdové kolo koupit tipy horské kolo sjezdové mistrovství světa

Třetí možností je objednat si použité sjezdové kolo z různých zdrojů. Tyto modely rychle hubnou kvůli vysoké míře zneužívání, ale lovci výhodných nabídek určitě najdou to, co hledají. Musíte si však být vědomi toho, že může dojít k několika škrábancům a některé součásti mohou být poškozené nebo úplně chybí. Před koupí je vhodné kolo si prohlédnout. Pokud jste si ještě nepořídili kola, určitě s sebou vezměte někoho, kdo si všimne promáčknutí, prasklin nebo chrastítek.

koupit tipy na sjezdové kolo extrémní sjezd na horském kole

Sjezdové kolo má nekompromisní duši, která i dnes okouzluje dospělé i děti, stejně jako před dvaceti lety. Dobré kolo pro extrémní sporty, jehož hlavním cílem je co nejrychlejší sjezd z hory.