Pánské účesy

Výběr správného účesu pro muže: Jak a co dělat!

Svět módy se vyvíjí a za rohem jsou načteny účesy. Ale tady je výzva – jsou všechny účesy vhodné pro všechny stejně? Je možné, že si můžeme vybrat svůj oblíbený trendový vzhled a vyzkoušet si ho? Toto je ošemetná část. Ne každý vzhled může vyhovovat každému a komukoli. Jak tedy vybrat účes pro muže, který jim dokonale vyhovuje?

Vyzvednutí účesu ovlivňuje několik faktorů, jako je tvar obličeje a rysy obličeje, struktura vlasů, vzhled, profese atd. Všichni známe různé styly a trendy střihů, ale vždy přemýšlíme, jak vybrat správný střih. Tato příručka pro výběr účesu pro muže vám může pomoci.

Jak si vybrat účes pro muže

Kroky, které je třeba mít na paměti při výběru dokonalého účesu:

Než se pustíte do přemýšlení o ideálním účesu a účesu pro sebe, zde je několik tipů a kroků, které byste nejlépe měli dodržovat, aby vám tento proces usnadnil. To vám může pomoci při výběru dokonalého účesu.

Tvar obličeje:

Tvar obličeje a rysy obličeje jsou tím nejdůležitějším a nejdůležitějším, co může určit a upravit váš účes. Různé druhy účesů mohou vyhovovat těm, kteří mají různé tvary obličeje, takže prvním krokem je posoudit a rozhodnout se.

Nejprve určete tvar obličeje. Zde je pohled na to, jak si vybrat účes podle tvaru obličeje.

 • Pokud je vaše délka a šířka obličeje stejná, pak máte kulatý obličej.
 • Pokud je vaše délka obličeje větší než šířka, pak máte oválný tvar obličeje
 • Pokud je vaše délka obličeje větší než 1,5 metru než šířka, pak máte podlouhlý tvar obličeje
 • V případě, že délka a šířka obličeje jsou stejné, ale mají širokou čelist, znamená to, že máte čtvercový tvar obličeje
 • V případě, že tváře jsou široké ve vašich obličejových rysech, pak jste požehnáni diamantovým tvarem obličeje
 • Konečně, pokud máte čelist širší než čelo a máte špičatý tvar obličeje, máte trojúhelníkový tvar obličeje.

Poté, co víte, jaký tvar obličeje máte, můžete se rozhodnout pro správný druh výběru účesu. Zde je pár tipů a triků, jak si vybrat správný účes pro muže.

 • Začněme oválným tvarem obličeje. Jste požehnaní, pokud máte oválný tvar obličeje; téměř všechny účesy vám mohou vyhovovat. Máte dobře vyvážený obličej. Je lepší upřednostnit takové účesy, které vám mohou zkrátit nebo zkrátit délku obličeje, jako jsou dlouhé a širší třásně. Díky objemným vlasům budete vypadat chytře. Vyzkoušejte texturované střihy, hladká záda, quiffy, pompadoury nebo dokonce podřezání.
 • Pro ty s kulatým obličejem mohou být ideální účesy s delší horní částí a kratšími stranami. Všechny účesy musí působit dojmem dobré délky vlasů, aby byly hitem. To může dát iluzi delšího střihu obličeje. Vyzkoušejte střihy do V, dlouhé vrstvené vlasy a boční části. Nepracujte na hláškách.
 • Podlouhlé tvary obličeje mohou být opět ideální pro spoustu účesů a možností střihu. Jediným tipem je vyhnout se přísnějším a kratším vzhledům, protože mohou prodloužit délku obličeje nad rámec toho, co již máte. Vlasy dolů a třásně vám také mohou dát kratší a ostřejší tvář. Ideální mohou být také špičkové uzly, břečťanové ligy a střih posádky.
 • V případě, že máte čtvercový tvar obličeje, pak vám všechny moderní a současné ostré účesy mohou vyhovovat. S typem účesu si nemusíte dělat velké starosti. Od bzučení přes vyblednutí až po umělé jestřáby, škrty posádky a vtipy, všechny mohou vypadat dobře.
 • Ať už jde o tvar diamantového obličeje nebo trojúhelník, vyzkoušejte kratší délku vlasů. To může zlepšit váš mužný a chytrý vzhled. Dobré mohou být i delší topy, ale s kratšími stranami. Dále, velmi objemné a vrstvené nápady na účesy mohou být také docela trefné.

Textura vlasů:

V závislosti na struktuře vlasů a povaze můžete upřednostňovat určitý druh účesu, abyste vylepšili svůj vzhled. Účes by měl odpovídat a ladit s texturou vlasů, protože textura může způsobit nebo zlomit způsob, jakým vlasy sedí na konkrétním střihu. Zde je návod, jak se rozhodnout, jaký účes si nechat podle struktury vlasů u mužů.

 • Pokud máte tenké vlasy, ale rovnou nebo vlnitou strukturu, dejte přednost úhlednému, česanému vzhledu nebo uhlazeným zádům. Zkrocené a klasické účesy zde mohou být lepší.
 • V případě, že máte krepaté nebo hrubé vlasy, dejte přednost objemnějšímu a přirozenějšímu vzhledu. V opačném případě vlasy nemusí dobře sedět s účesy.
 • Vlnitá struktura vlasů může být dobrá s téměř všemi druhy účesů, takže jste požehnáni, pokud máte. Dávejte přednost mladistvým účesům s přirozenými vlnami, které pomohou předvést vnitřní styl.
 • Pokud máte kudrnaté vlasy, vyzkoušejte prolínání, ostrý a pohledný vzhled nebo hranaté střihy. Romantické a nejnovější stylové účesy se vám mohou hodit.
 • V případě, že máte dobré husté jemné vlasy, můžete také vyzkoušet texturované, rozcuchané a rozpojené vzhledy.

Profese:

Nezapomeňte, co si mnozí z nás nemyslí, je kariéra a profese, ve které člověk pracuje. Vyzvednutí účesu a účesu pro muže musí jít s profesí. Jen si to představte – je to v pořádku, pokud jste ve formální oblasti podnikání a jdete s těžkým blednutím, quiffem a barevným faux jestřábím vzhledem? Jakkoli se to může zdát divné, vždy je ideální sladit svůj životní styl s vašimi úpravami.

Jak se říká, první dojem je nejlepší. Zkuste tedy vyřešit vzhled podle svých úkolů. Pokud jste ve vysoce profilovaných formálních zaměstnáních, jděte s formálním a klasickým elegantním zkroceným vzhledem. Pokud pracujete v uměleckých a hudebních zaměstnáních a profesích (jako umělec, DJ, tetovací designér atd.), Můžete také jít s funky a krásnými ostře řezanými účesy.

Doufáme, že jste v této příručce přišli na to, jak vybrat správný účes pro muže. Mějte na paměti rozmanitost těchto faktorů a buďte si jisti, že můžete vypadat úžasně, když vyzkoušíte správný a dokonalý účes.

Časté dotazy:

1. Záleží na věku při rozhodování, jak vybrat správný účes pro chlapce?

Ano, v závislosti na vašich věkových skupinách můžete preferovat mladistvé nebo klasičtější účesy. Ale ve většině případů může být správný účes vhodný pro tvar obličeje.

2. Může na barvě vlasů záležet při vyzvednutí konkrétního účesu?

Pokud máte normální černé, hnědé nebo blonďaté vlasy, můžete pokračovat s jakýmkoli obvyklým trendovým účesem. Ale pokud se rozhodnete pro barevné melírování vlasů, pak upřednostněte funky a ostrý účes. Ujistěte se, že odpovídá vašemu tvaru obličeje a struktuře vlasů.