osvětlení

Postavte si podkrovní postel sami pomocí nábytku Ikea – návrhy postelí s úložným prostorem

Při zařizování malých místností a bytů byste se měli vždy snažit maximalizovat malý prostor. Pokud chcete z důvodu úspory místa zařídit ložnici, můžete postel a komodu dát dohromady a proměnit je v jednu Postavte si podkrovní postel sami. Zde uvádíme několik hacků Ikea pro nábytek, pomocí kterých si můžete sami vyrobit postel s úložným prostorem, a tak získat největší užitek z omezeného prostoru.

Postavte si půdní postel sami z komody Ikea

Postavte si podkrovní postel sami ikea-hack-nordli-komoda-bílá-dětský pokoj-modrá

Každá ložnice potřebuje alespoň jednu postel, komodu nebo skříň a případně stůl se židlí. Pokud však dostupné místo nestačí, existuje několik triků na úsporu místa, které lze využít k jeho maximálnímu využití.

Postavte postel ze skříněk Ikea

Postavte si podkrovní postel sami, vybavení dětského pokoje-úložný prostor-nordli-komoda

Postel s úložným prostorem je dobrým vybavením menšího pokoje, jako je dětský pokoj. Pokud hledáte levnou alternativu, můžete ušetřit peníze i místo současně s podkrovní postelí vyrobenou z komod a komod Ikea . Stupňová židle Ikea Bekväm je perfektní jako schodiště do podkroví s úložným prostorem.

Zařiďte si dětský pokoj – postavte si podkrovní postel sami

Postavte si podkrovní postel sami postel-úložný-malm-komoda-modrá-dětský pokoj-chlapec

Princip tohoto hacku Ikea je velmi jednoduchý. Pokud si chcete postavit loftovou postel sami, první věcí, kterou potřebujete, je standardní komoda Ikea, například ze série Malm. Vyžadována je také pohodlná matrace a rám postele nebo rošt. Pokud je to žádoucí, můžete také nainstalovat další zábradlí postele a konce hlavy pro ochranu.

Hacky Ikea a kreativní nápady pro školku – 20 inspirací

Okořeňte a předělejte stoličku Frosta z Ikea – 18 kreativních nápadů

Přestavba čela Ikea Mandal – nápady k napodobení

Komoda Ikea Malm jako rám postele

Postavte si podkrovní postel sami ikea-hack-dresser-kullen-storage-space-zásuvky

Funkce úložného prostoru a nábytku na spaní jsou kombinovány s odkládacími plochami a zásuvkami pod postelí. Tyto podkrovní postele jsou ideální nejen pro dětský pokoj, ale také pro jednopokojové byty a studentské pokoje. Komody ze série Malm od Ikea mají zásuvky bez úchytů a perfektně se hodí do ložnic s čistým designem.

Postavte si podkrovní postel sami – spodní skříňky Ikea do kuchyně jako rám postele

Postavte si loftovou postel sami postel-úložný prostor-kuchyňské skříňky-dětský pokoj-ikea-hack

Pokud si chcete postavit loftovou postel sami, jsou k dispozici také kuchyňské skříňky jako rámy postelí. Otevírají se ven a mají dostatek úložného prostoru na oblečení, knihy, školní potřeby a mnoho dalších. Jen si všimněte, že potřebujete trochu hlubší kuchyňské skříňky, aby byla horní část dostatečně široká pro postel.

Zařiďte si kreativní dětský pokoj

Sestavte si vlastní loftovou postel, kreativní dětský pokoj, skříňky, kliky dinosaurů

Kuchyňské skříňky mohou být natřeny libovolnou barvou, aby odpovídaly zbytku dekoru a barvy stěny. Pokud se jedná o dětský pokoj, nudné kliky skříní můžete stále nahradit malými hračkami, jako jsou dinosauři. Takto vytvoříte kreativní design pro dětský pokoj.

Postel s úložným prostorem do ložnice

Postavte si vlastní loftovou postel, ložnici, postel, úložný prostor, stolem a komodu

Kombinace užitného a moderního stylu je dosaženo elegantní postelí s úložným prostorem. Většina nábytku Ikea se vyznačuje upraveným designem a vytváří moderní, ale levné domácí zařízení.

Postavte si podkrovní postel sami s extra úložným prostorem

Build-your-own-loft-bed-ikea-hack-stuva-storage-system-cot-idea

Pokud si chcete v dětském pokoji postavit půdní vestavbu sami, měli byste si pořídit schůdkovou židli pro děti. I menší děti se mohou večer dostat do postele a ráno zase ven. Ochrana proti pádu by byla také nezbytná k zajištění bezpečnosti dítěte během spánku.

Zkombinujte podkrovní postel a komodu

Postavte si vlastní loftovou postel-ikea-nordli-komodu-hack-schody do postýlky

Stupňovitá stolička však na vyšší komody jako půdní postel nestačí. V takovém případě si můžete koupit žebřík nebo jej postavit sami a zabudovat do postele. To také poskytuje příležitost ke hře pro ty nejmenší, protože obvykle mají rádi horolezecké hry.

Praktické vybavení dětských pokojů

Sestavte si vlastní půdní postel-dětský pokoj-ikea-nábytek-zásuvka-komoda-úložný prostor

Dětský pokoj pro batolata by neměl být příliš velký, ale rozhodně by v něm mělo být hřiště. Podkrovní postel s úložným prostorem v dětském pokoji je dobrým vybavením menší místnosti, protože ponechává dostatek prostoru na hraní a dokonce nabízí příležitosti ke hře..

Ikea Hack – Postavte si vlastní postel s úložným prostorem

Postavte si svou vlastní loftovou postel-ikea-hacks-stolmen-komoda-ložnice

Pokud byste si chtěli postavit podkrovní postel sami ve studentském pokoji nebo v pokoji pro hosty, pak byste pro ni měli vybrat to nejlepší místo, aby v místnosti zabíralo co nejméně místa. Podkrovní postele s úložným prostorem jsou obvykle umístěny v rohu místnosti nebo ve výklenku, aby zbytek prostoru zůstal volný.

Elegantní postel s úložným prostorem

Sestavte si svůj vlastní podkrovní postel nápad na palandu úložný prostor schody elegantní interiér

Tato palanda je ideální pro malé prostory, protože je postavena na komodě se zásuvkami a skříněmi a je určena pro dvě osoby současně. Ať už jde o stylový dětský pokoj nebo moderní studentský pokoj, postel s úložným prostorem vyrobeným z nábytku Ikea vytvoří pořádek v každém pokoji.

Vyrobte si palandy s nábytkem Ikea sami nebo si je nechte nainstalovat

Sestavte si vlastní podkrovní postele se zásuvkami-úložný prostor-palanda-bílá

Pokud si chcete sami postavit jednoduchou loftovou postel z nábytku Ikea, pak pravděpodobně nepotřebujete pomoc řemeslníka. Pokud se však jedná o palandu se složitější konstrukcí, pak by bylo vhodné najmout na tuto práci řemeslníka. Tímto způsobem můžete zajistit bezpečí podkrovní postele a používat ji bezstarostně.

Postavte si loftové postele sami z kuchyňských skříněk a polic

Sestavte si své vlastní nápady-ložnice-kuchyň-skříně-schody

Jak již bylo řečeno, loftovou postel si můžete postavit nejen sami z komod Ikea, ale také z kuchyňských skříněk a polic. Zde uvádíme dva příklady toho, jak je to možné. Postel s úložným prostorem z kuchyňských skříněk Ikea je postavena společně s volným prostorem pro noční stolek a schodiště. Spodní skříňky se otevírají ven a nabízejí úložný prostor pro mnoho různých předmětů. Na druhou stranu půdní postel vyrobená z polic Ikea může současně sloužit jako knihovna a úložný prostor. Do volných polic můžete umístit úložné koše z Ikea, které hrají roli zásuvek.

Remodelujte komodu Ikea Nordli v posteli s úložným prostorem

Sestavte si vlastní podkrovní postel ikea-nábytek-nordli-komoda-postel-pro dívky

Komoda Ikea Nordli je perfektní jako rám postele, pokud si chcete postavit loftovou postel sami. Elegantní design tohoto kusu nábytku se hodí do jakéhokoli interiéru a může být vyzdoben podle přání. Můžete dát vedle sebe dvě komody, aby byla postel delší s úložným prostorem. Rovněž je vyžadován rám postele, alespoň na vnější straně, aby matrace držela na svém místě.

Jako rám postele použijte police Ikea Expedit

Postavte si vlastní loftovou postel, kreativní nápad, ložnici, ikea-hack-expedit-police

Staré police Ikea Expedit a jednoduchý lamelový rošt můžete použít k vybudování praktické loftové postele se spoustou úložného prostoru. Tato myšlenka zařizování je určena zejména do studentských pokojů, protože design šetří místo a nabízí dostatek místa pro všechny učebnice. Rám postele z polic lze navíc libovolně natřít, okořenit a tak navrhnout individuálně.

Ikea hacks – postavte si rozkládací pohovku nebo podkrovní postel sami

Sestavte si vlastní podkrovní postel-ikea-nábytek-bílá-komoda-matrace-polštáře-rozkládací pohovka

Pokud se nejedná o ložnici, ale o malý obývací pokoj, můžete pohovku vyměnit za prostorově úspornou rozkládací pohovku s úložným prostorem. K tomu se hodí různý nábytek Ikea s úložným prostorem, na kterém je umístěna matrace. Díky několika polštářům na rozkládací pohovce je rozkládací pohovka ideální pro sledování televize nebo pro malé odpoledne.