osvětlení

LED osvětlení od společnosti CoeLux simuluje přirozené zdroje světla

LED osvětlení-vnitřní osvětlení-inovativní

V dnešní době obyvatelé velkých měst trpí nedostatkem místa – problém je v současné době do určité míry regulován mrakodrapy. Každopádně nabízí inovativní Led osvětlení Existuje také další alternativa – umožňuje obyvatelnost níže položených sklepních bytů a kancelářských prostor. Možná je systém Coelux přesně tím pravým řešením pro dříve tmavé interiéry.

LED osvětlení s inovativním konceptem

LED osvětlení, strop, tmavé místnosti, obývací pokoj

Komplexní osvětlovací systém byl navržen po více než 11 letech výzkumu. Cíl byl jasný od samého začátku – konkrétně to, že LED žárovky napodobují optický efekt slunečního světla a eliminují tak klaustrofobii a deprese, které za normálních okolností mohou způsobovat tmavé interiéry umělým světlem. Vývojáři doufají, že tuto technologii lze použít k léčbě sezónní deprese (SAD). Vidíme také mnoho potenciálních aplikací CoeLuxu v nemocnicích, protože by zlepšilo kvalitu celkového pobytu pacienta z hlediska pohodlí a relaxace. CoeLux má velký potenciál obohatit a revolucionizovat různé oblasti života.

Tři složky – světelné zdroje simulující přirozené spektrum světla, optický systém, který simuluje vzdálenost od oblohy a speciální nanostruktury, které napodobují sluneční paprsky – vytvářejí dokonalou iluzi. Jak uvedl vedoucí projektu dr. Sám Paolo Di Trapani vysvětlil – se střešním osvětlením Coelux si sluneční světlo užijete kdekoli.

Díky LED osvětlení jsou i tmavé interiéry obyvatelné

LED-osvětlení-stropní-osvětlení-přírodní-světelný zdroj

LED osvětlení umožňuje instalaci kanceláře v interiéru a umožňuje obyvatelnost sklepů. I když fotografie nestačí – výrobce Coelux natočil video pro svůj projekt – a jsou zde ukázány některé z nekonečných možností aplikace. Není divu, že Evropská unie projekt financovala 2,5 miliony eur a že návštěvníci veletrhu světel a stavební techniky ve Frankfurtu 2014 byli naprosto nadšeni.

Od roku 2021 by měly být na trhu k dispozici systémy, které jsou nyní v rozpočtu pro soukromé majitele od přibližně 3 000 eur na nákup. Ve stropě by měla být alespoň 1 metr instalační hloubky, aby se do něj systém vešel. Vynález je zvláště vhodný pro tmavé místnosti, jako jsou tělocvičny a fitness studia, letiště a parkovací garáže, stejně jako nemocniční a kancelářské místnosti. Tato technologie by měla být také zajímavá pro fotografy, kteří by ji mohli použít k napodobení přirozeného zdroje světla.

Moderní střešní osvětlení od společnosti Coelux – dostupné v různých rozměrech

LED osvětlení-interiér-suterén-nástěnná lampa

Vědci také navrhli různé varianty, které nabízejí různé polohy slunce v rámu a různé druhy světla: tropy, Středomoří a severní Evropu. Při různých úhlech dopadu slunce se mění také barvy a síly světla. Modely také simulují vzdálenost mezi oblohou a sluncem.

– CoeLux 60 – tropické jasné světlo se strmým úhlem 60 stupňů – chladné a kontrastní světlo, velikost otvoru 1,2 metru čtverečního.

– CoeLux 45 – vyvážené středomořské světlo s plochějším úhlem 45 stupňů

– CoeLux 30 – s teplejší barevnou teplotou a plochým, bočním 30stupňovým úhlem – pro instalaci na zeď.

Stále se rozlišuje mezi CoeLux 45 LC s otvorem 0,5 metru čtverečním, CoeLux 45 HC s aktuálně největším otvorem 1,5 metru čtverečním a CoeLux 45 Square, které vypadá jako skutečné okno o velikosti 1 metr čtvereční.

LED osvětlení simuluje sluneční světlo

LED osvětlení nanotechnologie sluneční světlo

Dopad světla lze v případě potřeby korigovat

LED osvětlení-kancelářské použití-moderní

Návštěvníky frankfurtského veletrhu projekt EU zaujal

LED osvětlení-inovativní systém-stropní osvětlení

Panely LED osvětlení vytvářejí vzrušující hru světla a stínu

LED osvětlení stropní stěnové panely

Příklady úspěšné implementace LED osvětlení od společnosti Coelux – v kanceláři

LED osvětlení kancelářské budovy nápady

Koupelna se svislými panely od společnosti Coelux

LED osvětlení koupelny nápady umělého světla

Světlá koupelna se svislými osvětlovacími panely

LED osvětlení koupelny nápady design

LED osvětlení na chodbě

LED osvětlení-moderní-eliminuje klaustrofobii

 Design koridoru se střešním osvětlením

LED osvětlení místnosti osvětlení nápady

LED osvětlení-sluneční světlo-empatie-Coelux

Více informací na Coelux