osvětlení

LED osvětlení jezírka – nápady a tipy na krásné světelné efekty na zahradě

LED osvětlení jezírka potok-pod vodou-bodové světlo-zahradní-krb

V rušném každodenním životě obvykle není dost času na to, abyste si užili vlastní rybník na zahradě. Když slunce již zapadlo, často se vracíte domů příliš pozdě. Pro ty, kteří nemají přes den čas a pro ty, kteří chtějí strávit příjemné večery na zahradě, přinášíme nápady a tipy na jednu LED osvětlení jezírka který dodává zahradnímu designu krásné světelné akcenty.

LED osvětlení jezírka – užívejte si večer na zahradě

LED osvětlení jezírka pro zahradní vodu, zahradní figurky, polštáře lilie

Potěšení z rybníka je maximální, když je večer vidět a užívat si ho. Instalace LED světel do jezírka výrazně prodlouží čas na požitek. Večeři můžete například uspořádat v osvětlené zahradě místo v jídelně – dobrý nápad pro letní měsíce.

Krásné světelné efekty s LED osvětlením rybníka

LED osvětlení rybníka energeticky úsporné-rybníček-velká-zahrada-moderní

LED světla jsou uzamčena, a proto jsou vhodná pro použití pod vodou. Lze je použít k osvětlení rybníků vodními rostlinami nebo rybami, aby měly pěkný efekt. Je opravdu relaxační sledovat plavající se ryby, což je možné také pomocí LED osvětlení rybníka ve večerních hodinách. Měli byste si ale dobře naplánovat správné osvětlení – příliš mnoho nebo příliš málo světel může zničit dosažený efekt.

Osvětlete okolí rybníka LED lampami

LED osvětlení jezírka k osvětlení velkých jezírek-vodopádů-rostlin

LED osvětlení rybníka by nemělo být nutně pod vodou. Je také možné osvětlit zahradní plochy nebo rostliny kolem a vedle rybníka. Máte tedy opět výhled na vodu, i když ve skutečnosti ve skutečnosti není žádné světlo. Pokud máte kolem zahradního jezírka krásné rostliny nebo stromy, můžete to naznačit pomocí LED světel.

Energeticky účinné LED osvětlení jezírka v zahradě

LED osvětlení jezírka solární-moderní-zahrada-slabé-osvětlení-zahradní cesta

Důležitou vlastností LED osvětlení rybníka je jeho energetická účinnost. Halogenové žárovky byly po léta průmyslovým standardem a široce se používaly. LED žárovky však mají mnohem silnější intenzitu světla, delší životnost a jsou energeticky úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Mohou být instalovány v teplé nebo studené vodě. Jednou z výhod je, že mohou být zavěšeny na halogenový transformátor. Každý, kdo již nainstaloval halogeny, je může snadno nahradit LED diodami.

LED světla nebo halogeny pro rybník

rybník osvětlení-led-bazén-zahrada-kameny-zahradní figurky-rostliny

Pořízení LED svítidel pro zahradní jezírko se zdá být dražší než halogeny, ale pokud vezmete v úvahu energeticky účinnější vlastnosti, můžete vidět, že LED osvětlení jezírka jako celku je levnější.

Instalace zapuštěných bodů LED – připojení napájení

rybník-osvětlení-led-pod vodou-bodová světla-energeticky efektivní-závod

Zapuštěné LED body se do jezírka instalují položením napájecího kabelu a zapojením do vody. Protože je kombinace vody a elektřiny nebezpečná, doporučujeme nechat instalaci LED osvětlení jezírka na profesionála.

LED osvětlení jezírka se změnou barvy

rybník-osvětlení-led-vodopád-kameny-rostliny-večer-osvětlená-zahrada

Existuje velký výběr barev pro LED světla a modely s barevnými změnami lze nalézt také mezi širokou škálou produktů. Přicházejí také v různých velikostech reflektorů a přizpůsobí se každému jezírku. LED osvětlení jezírka vytváří ve vodě okouzlující světelné efekty a má atmosférický efekt.

Osvětlený rybník je bezpečnější

rybník osvětlení-led-osvětlené-zahrada-oáza-zahradní figurky-vily-rostliny

Osvětlený rybník je nejen krásnější, ale také bezpečnější. Reflektory ve vodě nebo kolem vody snižují riziko pádu. Vaše děti si mohou bezpečně hrát na terase nebo na zahradě. Můžete také vidět, co se děje v rybníku večer.

Typy osvětlení rybníka pomocí LED

rybník-osvětlení-LED-zapuštěné-skvrny-modrá-vodní prvek-fontána-plovoucí-schody

Na trhu je široká škála LED osvětlení jezírek. Nejpopulárnějšími variantami jsou zapuštěné LED body nebo pásy, plovoucí jezírkové lampy, patníky a stojací světla v různých velikostech a tvarech. Podle jeho rozměrů si můžete pro svůj rybník vybrat vhodná LED světla. V této zahradě s plovoucími schůdky v rybníku jsou zapuštěná místa použita ve vodě a v malé fontáně jako osvětlení.

Užijte si osvětlený rybník v každém ročním období

rybník-osvětlení-led-venkovská zahrada-večer-osvětlená-fontána-kulatá-moderní

Na osvětlený rybník se v zimě můžete podívat i z kryté terasy nebo z místnosti se skleněnými stěnami.

Solární osvětlení rybníka

rybník-osvětlení-led-sluneční-bílá-bodová světla-malý-vodopád-bílý-plot

Osvětlení rybníka pomocí LED slunečních lamp je ještě šetrnější k životnímu prostředí a stejně levné. Jejich montáž je jednodušší než u ostatních LED světel. Kromě toho se solární lampy samy rozsvítí, když se setmí, takže můžete vyškrtnout úkol z kontrolního seznamu.

Špatně osvětlený rybník s potůčkem v zahradě

rybník-osvětlení-led-rostliny-kameny-zahrada-oáza-potok-dřevěný plot

Zasazené rybníky s osvětlením vypadají krásně a vytvářejí si vlastní oázu i ve městě. Rostliny poskytují čerstvý vzduch a příjemnou vůni, kterou ve velkých městech obvykle jen těžko najdete.

Zahradní jezírko s modrým LED osvětlením

rybník-osvětlení-led-modrý-světelný efekt-barva-měnící-rybníky-kameny

Příjemnou vlastností LED světel je funkce změny barvy. Je zvláště vhodný pro majitele zahrad, kteří chtějí barevný design venkovního prostoru. Můžete si vybrat intenzitu barev a změnit se a dokonce ji ovládat dálkovým ovladačem.

Ovládejte osvětlení v zahradním jezírku pomocí smartphonu

rybník-osvětlení-led-malá-studna-kámen-zahrada-cesta-rybník-most

Na trhu již existují taková připojení pro rybniční zařízení, která umožňují ovládání na dálku. K zapnutí a vypnutí filtračního čerpadla a LED diod potřebujete pouze chytrý telefon a připojení WLAN.

LED osvětlení jezírka s nízkou produkcí tepla

rybník-osvětlení-led-soumrak-vodopád-rybník-velké kameny

Další výhodou LED světel je, že vyvíjejí jen málo tepla a téměř nemohou měnit teplotu vody. Obvyklé prostředí rostlin nebo ryb v zahradním jezírku tedy neruší osvětlení.

Tlumené osvětlení pro uklidňující jezírko na zahradě

jezírko-osvětlení-led-pod-kromě-zahrada-večer-rostliny-lilie podložky

Zapuštěná bodová světla a LED lampy kolem jezírka přispívají svým teplým světlem pro uklidňující atmosféru. Pokud je zvolené světlo bílé, získáte pocit, že jste v lese a vidíte pouze měsíční světlo.

Večer relaxace s výhledem na osvětlený rybník

osvětlení rybníka-led-světla-podvodní reflektory-měnící barvu

Pokud máte prostor se zahradní sedačkou nebo židlemi s výhledem na rybník, uvidíte pouze černou vodu bez osvětlení jezírka. S LED podvodními světly si naopak lze všimnout každého detailu, jako jsou kameny nebo jiné ozdoby na dně rybníka, ale pouze když je voda čistá.

Rybník s osvětlením v různých barvách

rybník-osvětlení-led-různé-barvy-fialová-žlutá-barva-měnící-vodopád

Vaši malou oázu v zahradě lze ozdobit osvětlením. Třpytivý vodopád s různými barvami na různých úrovních je skvělým nápadem pro malé i velké zahrady.

LED osvětlení jezírka ukazuje rostliny večer

rybník-osvětlení-led-podvodní-reflektory-lekníny-listy-rostliny

Podvodní osvětlení umožňuje lepší výhled na rostliny v jezírku. Lekníny nebo listy leknínů získají příjemnou záři a barvu světla můžete rozhodnout sami.