osvětlení

Akumulátorové žárovky jako inovativní osvětlení interiéru

akumulátorové žárovky nastavitelné na kolejnici-praktický design-nápad

Na Milan Design Week 2016 představil designér Davide Groppi svoji nejnovější kolekci lamp. Říká se mu „Wireless is more“ a skládá se z různých modelů, které představují osvětlení interiéru ve zcela jiném světle. Ty samy o sobě mají velmi zvláštní vlastnost. A to je bezdrátové žárovky, které také zaujmou jednoduchým a ultramoderním designem, nízkou hmotností, kreativitou a příjemným světlem.

Kolekce lamp – lampa PoPuP

bezdrátové žárovky led-design-moderní-praktické

Model „PoPuP“ z kolekce pro lampy kombinuje dvě vášně designéra, světlo a hudbu, a má tak sám o sobě zajímavou vlastnost. S ním můžete kdykoli poslouchat svou oblíbenou hudbu a zároveň poskytovat příjemné světlo. Obě funkce lze ovládat odděleně od sebe. Chcete -li to provést, jednoduše bezdrátově připojte lampu k jakémukoli zařízení.

Akumulátorové žárovky – Infinito

bezdrátové žárovky strop-světlo-interiér-jednoduché

Jednoduchý design modelu Infinito navzdory své jemnosti okamžitě upoutá pozornost. Důraz je zde kladen na samotné světlo a ne na světelné tělo. Ten druhý rovnoměrně rozptyluje světlo o šířce pouhých 18 mm. V zásadě se jedná pouze o úzký LED pás se dvěma napínacími válečky na obou koncích.

Individuální design

bezdrátové žárovky infinito-design-black-lighting

Tento pás lze zkrátit na libovolnou délku. Tuto bezdrátovou lampu lze použít nejen jako stropní světlo. Lampu lze použít i svisle po připevnění na zeď. Lampa je volitelně k dispozici s bílým světlem nebo se systémem ovládatelným RGB.

Solemio lampa

bezdrátové lampy-solemio-modrá-bílá-kulatá-bez kabelů

Myšlenka designu bezdrátové lampy modelu „Solemio“ přišla k návrháři, když přemýšlel o přirozeném světle a hledal vhodný design. Bylo vytvořeno světle modré stínidlo, které má symbolizovat oblohu, zatímco žárovka představuje slunce. Světelný paprsek lze nastavit v libovolném směru.

Méně je více

bezdrátová lampa-vyskakovací okno-minimalistický styl-interiérový doplněk

Zásada „méně je více“ platí také pro modely Dot, Trick Track a Mini. Cílem bylo vytvořit více funkčního osvětlení, které umožní soustředění světla na konkrétní oblast v místnosti. Světelná těla mají bílou barvu s několika černými akcenty. Na titulním obrázku jsou akumulátorové žárovky „Dot“, které lze pomocí proužku uvést do správné polohy.

Nástěnná lampa “Dot”

bezdrátová lampa-stěna-světlo-bílá-barva-pohyblivá

Na zeď jsou nabízeny také akumulátorové žárovky od Davide Groppi. Nápadný je opět jednoduchý design, který se dokonale přizpůsobí modernímu interiéru. Pokud chcete, můžete si také vybrat tento model v elegantní černé barvě. Ať tak či onak, získáte inovativní design, který neobtěžuje jen otravné a nevzhledné kabely.

Provedení na baterie

bezdrátová lampa-bodový paprsek-bodové světlo-interiérový design

Žárovky bez kabelů jsou možné u všech modelů, protože jsou napájeny bateriemi. To umožňuje svobodnou volbu místa fixace. Při plánování osvětlení pro jednotlivé místnosti již nejste závislí na elektrických rozvodech. Tento model je připevněn ke zdi pomocí černého proužku.

„Mini“ akumulátorové žárovky

bezdrátová lampa-kostka-tvarovaná-led-světlo

„Mini“ model má také jednoduchý a elegantní moderní design. Žárovka je umístěna v krychli z tenkého kovu, která je na vnější straně bílá a uvnitř černá a lze ji otáčet libovolným směrem. To umožňuje pohyblivá objímka žárovky.

Originální stropní svítidlo

bezdrátové lampy-mini-čtverec-černá-bílá-model

Mini je připevněn ke stropu. Malá velikost umožňuje kombinovat několik bezdrátových lamp mezi sebou, aby bylo zajištěno dostatečné osvětlení i ve velkých místnostech. Místnosti bez oken, jako jsou konferenční místnosti, tak získají tu správnou atmosféru.

led lampy

akumulátorové žárovky-bodový model-inovativní-dekorativní

Díky LED žárovkám jsou akumulátorové žárovky Groppi ekologickým zdrojem světla s velmi dlouhou životností. Nízká spotřeba energie z nich činí praktickou alternativu ke světelným zdrojům, které jsou připojeny k elektrickému vedení domu nebo bytu, a to i při použití baterií.

Reproduktor v lampě

wireless-lamp-technology-davide-groppi-modern

Můžete vidět vestavěné reproduktory lampy PoPuP, které přesvědčují svou kvalitou a dokonalým zvukem. Baterii lze bez problémů dobít a zaručuje úroveň pohodlí, na kterou je u nejnovějších technologií zvyklý. Příklad bezdrátových lamp, kterými designér skutečně překonal sám sebe!

Akumulátorové žárovky od Davide Groppi

bezdrátová lampa-osvětlení-kamenná zeď-středozemí

Další informace a technické vlastnosti o designu bezdrátové lampy najdete na webových stránkách designéra. Pokud si ceníte stylového domova a osvětlení, které nenechá nic na pochybách, pak jsou modely z kolekce „Wireless is more“ dokonalým doplňkem vašeho interiéru.

Navrhl Davide Groppi.