osvětlení

Ať je na zahradě světlo – 5 skvělých nápadů na osvětlení zahrady

Zahradní osvětlení světlo-zahradní-víla světla-lucerna-svíčky

Čím je tepleji, tím více času trávíme na balkoně, terase a na zahradě. Abychom se cítili pohodlně za mírných jarních večerů a teplých letních nocí, potřebujeme nyní příjemné zahradní osvětlení i venku. Sestavili jsme několik nápadů, jak svou zahradu ještě více oživit nádhernými světly.

1. Zahradní osvětlení se stmívačem

Zahradní osvětlení světlo zahradní LED stmívač napájecího konektoru

Pokud vaše vlastní zahrada nebo terasa již má osvětlovací systém, například nástěnné lampy na zdi domu nebo lampy na konstrukci terasy, pak často stačí přizpůsobit světelné zdroje. Teplé bílé nebo barevné světlo dává zahradě úplně jiný vzhled než běžné studené bílé žárovky. Pokud je to možné, měli byste také dovybavit funkci stmívače. Není nic nepříjemnějšího, než být v útulný večer oslepen příliš jasným světlem. Největší nevýhodou jasných světelných zdrojů je však jejich přitažlivost pro komáry. Pokud se nechcete celý následující den škrábat, je třeba zde provést příslušná protiopatření.

2. Solární zahradní osvětlení – solární lahve s barevným sklem

lehká zahrada-bez-elektřiny-deko-solární-lahve-barevné-skleněné-závěsné-pergoly

Již v předchozím článku jsme ukázali, jak snadné a krásné je ozdobit skleněné lahve a vázy, aby pustily jaro do domu. Takzvané solární lahve jsou skvělou a také energeticky úspornou variantou. Tyto Lahve z barevného mléčného skla září ve tmě a zásobují se solárními články. V závislosti na modelu tyto lahve dokonce reagují nezávisle na tmě. Pokud distribuujete některé z těchto skvělých lahví na vaší zahradě, ozdobte je a zároveň poskytněte příjemné světlo, které je také udržitelně dodáváno ze sluneční energie.

3. Zahradní osvětlení bez elektřiny – pochodně a ohniště

světelná zahrada-bez elektřiny-pochodně-květiny-zahradní zástrčky

Pokud máte rádi rustikální styl, jen těžko se vyhnete planoucím plamenům. Nejen na grilu, ale i vedle něj to může být pro někoho velmi archaické. Stabilní ohnivé mísy a pochodně uvízlé v zemi nebo v určitých držácích dodávají zahradě skvělou atmosféru a také poskytují určité množství tepla, pokud by se měla výrazně ochladit. Samozřejmě byste měli vždy věnovat zvláštní pozornost bezpečnosti s pochodněmi a otevřeným ohněm. Vysoce hořlavé materiály uchovávejte mimo dosah a je nejlepší mít vždy po ruce hasicí zařízení. Pokud chcete, můžete si dokonce zapálit vydatný táborák. Ale i zde platí: Bezpečnost je na prvním místě a pro každého Předpisy požární ochrany Musí být dodržováno.

4. Víla světla

zahradní osvětlení-pohádkové světelné efekty-terasa-květináč

Víla světla patří na vánoční stromeček? Možná. Barevné girlandy jsou ale také ideální pro vylepšení zahrady nebo verandy doma. Nemusí to být los ani sněhuláci. Nenápadná barevná světla nebo kryty z papíru tlumí záři světel a šíří na zahradě sváteční a šťastnou náladu. Chytře položená, dobře zajištěná a chráněná před deštěm mohou pohádková světla nechat viset i měsíce. Máte tedy vhodný světelný zdroj pouhým stisknutím tlačítka a při montáži a demontáži je zapotřebí malé úsilí. Řetězy by měly být znovu odstraněny pouze na podzim, než se stanou nepoužitelnými kvůli vlhkosti.

5. Lucerny a svíčky

světlo-zahradní-lucerny-skleněné-lucerny-svíčky-visící

Lucerny a svíčky jsou nadčasově klasickým a především velmi romantickým způsobem koupání vaší zahrady v příjemném světle. Dekorativní lucerny, které vyzařují slabé, a proto obzvlášť útulné světlo, jsou k dispozici s elektrickými světelnými zdroji, svíčkami, ale také s olejovou náplní. Více tradice není možné! Otevřené svíčky přinášejí zdaleka nejslabší světlo, ale vypadají nesmírně stylově a romanticky a mají také další dvě výhody. Na jedné straně jsou svíčky s krásnými vonnými přísadami, které dodávají jarnímu vzduchu aromatický nádech. Existují také speciální svíčky, které vylučují účinnou látku proti hmyzu. Vypadají nejen hezky, ale také zabraňují svědivým boulím druhý den.