osvětlení

20 designových modelů stolních lamp pro umělecký vkus

designer-lights-25-models-nápady-domácí-příslušenství-neobvyklé

Stolní lampy nemají jen praktickou funkci. Slouží také k vyzdobení bytu a dodají mu teplé a útulné a přirozené stylové prostředí. Za tímto účelem jsou stolní lampy nabízeny v různých stylech a provedeních, aby bylo možné nabídnout to pravé pro každý vkus. Stolní lampy jsou často navrženy tak originální, že je nelze na první pohled tak rozpoznat nebo dokonce připomínat sochu. Rádi bychom vám v tomto článku představili několik takových příkladů designových stolních lamp. Nechte na sebe udělat dojem a začněte hledat perfektní lampu pro váš domov.

1. Designové stolní lampy – Perf

designové-stolní-lampy-neobvyklé-naftové-otvory-černo-hnědé-hliníkové

Design této ozdobné stolní lampy pochází od společnosti Diesel a svým způsobem připomíná hledí brnění. Stejně jako v předchozím příkladu vytvářejí otvory speciální světelný efekt. Jinak je lampa dokonalým společníkem pro lidi, kteří tráví hodně času u stolu, světlo je z velké části zaměřeno na potřebné místo. Je k dispozici ve třech barvách černé, hnědé a hliníkové. Rádi čtete v posteli? Poté vyberte také lampu na čtení. Nebo osvětlete jakoukoli místnost designem jako nástěnné svítidlo.

2. Designové stolní lampy – Liquid Lamp

tekutá lampa-design-originální-stolní lampa-Kyouei-Design-červená-bílá

Tato originální stolní lampa je skutečným uměleckým dílem a nabízí ji výrobce nábytku Kyouei Design. Odráží smysl pro humor návrháře Kouichi Okamota. Zdá se, že z stínítka stolní lampy z Japonska dochází kapalina, kterou lze zvolit buď červenou nebo bílou.

3. Stolní lampy – stativ

stativ-moderní-stolní lampa-zuiver-bílá-retro-styl-tři stopy-dřevo

Pokud máte rádi retro styl, tato lampa je pro vás. Má jednoduchý design s bílým stínidlem a třemi dřevěnými nožičkami. Stolní lampu vyrobila společnost Zuiver.

4. Designové stolní lampy – Vogue

Designová stolní lampa-Vogue-skládané-kameny-zaoblené-Zen-vkus

Tato lampa opravdu upoutá pozornost. Díky naskládaným zaobleným kamenům vyzařuje lampa nádhernou atmosféru a připomíná zenový trend Dálného východu. Po zapnutí má lampa teplý vzhled. Udělejte si tedy pohodlí s touto lampou s čajem a knihou.

5. Stolní lampa Cobra

moderní stolní lampa-kobra-bílá-černá-vestavěné reproduktory

Tato moderní stolní lampa má obzvláště účinný vzhled. Za své jméno vděčí svému zajímavému tvaru, který připomíná vzpřímenou kobru. Kombinace bílé a černé vyzařuje eleganci. S touto praktickou lampou můžete také ušetřit místo na stole, protože má vestavěný reproduktor, který můžete připojit k počítači nebo notebooku. Technologie se stylem!

6. Stolní lampy – DELIRIUM YUM

delirium-designer-stolní lampa-krystal-zrcadlo-vodou naplněný-kontejner-Ingo-Maurer

Na tento působivý se musíte podívat alespoň dvakrát, abyste jej „pochopili“. Skládá se z hliníkového zrcadla a nádoby naplněné vodou. Voda se zase pohybuje a může vytvářet víry. Rychlost a jas lze regulovat. Nádherný, moderní design pochází z roku 2006 a od Sebastiana Heptinga a Inga Maurera.

7. Stolní lampy – Platinlux

Kundalini-designér-stolní lampa-Platinlux-sochařská-nepřímá-stmívatelná

S tímto moderním kouskem získáte sochu a lampu v jednom. Organické tvary v kombinaci s teplým a příjemným světlem vytvářejí útulné prostředí, které vás zve k relaxaci. Lampa je k dispozici v různých barvách a světlo lze pro praktické účely ztlumit.

8. Svíčková lampa

designová stolní lampa-Escargot-le-corbusier-mosaz-pozlacená-postříbřená

Mosazný plášť této extravagantní stolní lampy je na vnější straně pozlacený a uvnitř postříbřený. Design pochází od Le Corbusiera a je ideální pro každého, kdo ocení a sbírá neobvyklé předměty.

9. Stolní lampy – PXL

trendy-stolní lampa-bílá-pxl-dekorace-doplňky-design-Fredrik-Mattson

Ať už v elegantní bílé nebo v živých, jasných barvách, tato stolní lampa přitáhne pozornost každého. Dalším důvodem je samozřejmě jejich zajímavý tvar. Podle designéra Fredrika Mattsona lampa připomíná pixelovaný 3D objekt (odtud název). Co myslíš? Mimochodem, lampa pochází ze Švédska.

10. Stolní lampa od Nico Heilmanna

dekorativní-stolní lampa-nico-heilmann-tvar-skořápky-teplý-stmívač světla

Příjemný vzhled této lampy podporuje především tvar stínítka, které připomíná skořápku. To je ještě více zdůrazněno teplým světlem. Prostřednictvím stmívače můžete určit atmosféru sami. Snižte intenzitu světla pro romantickou atmosféru.

11. Designové stolní lampy – ST906

stolní lampa-st906-Tom-Rossau-bříza-dýha-stínítko-do-skládací-optiky-ruční výroba

Tato účinná stolní lampa dánského designéra Toma Rossaua také poskytuje teplé a příjemné světlo. Základ tvoří elegantní březová dýha. Toto i stínidlo s skládaným vzhledem jsou vyráběny ručně a zaručují tak nejlepší kvalitu.

12. Stolní lampy – Cesta

cesta-stolní lampa-design-klasika-třešňové dřevo-bílá-koule světla-Miguel-Milá

S touto klasickou stolní lampou, která připomíná lucernu, můžete dokonale ozdobit jakýkoli stůl, boční nebo konferenční stolek. Design pochází z roku 1964, ale v žádném případě neztratil své kouzlo. Tuto lampu vyrobenou z třešňového dřeva a bílé koule světla navrhl Miguel Milá.

13. Stolní lampy – Coltrane

prodloužené-designové-stolní-lampy-coltrane-vintage-styl-matné-černé-zlaté

Pokud chcete do svého domova přinést umělecké dílo se stolní lampou, může se vám tento model líbit. Podlouhlá lampa ve vintage stylu se skládá z matné černé a lesklé zlaté barvy, která poskytuje příjemné, nenápadné světlo. Vytvořte ve svém obývacím pokoji nebo ložnici zajímavý akcent!

14. Stolní lampy – Owalo 7020

owalo-stolní lampa-shoda-závěsná lampa-stojací lampa-nástěnná lampa

Tato lampa je nabízena ve čtyřech barvách stínítka: černé, bílé, hnědé a barvy kůže. Ke stolní lampě patří také závěsná lampa, stojací lampa a nástěnná lampa.

15. Stolní lampy – Manadino

manadino-stolni-lampa-pata-drevena zakladna-umele-parohy-naplavene drevo-hnědé

Tato elegantní stolní lampa má patku vyrobenou z dřevěného podstavce, která je zdobena umělými parohy, které lze připevnit buď svisle, nebo vodorovně. Stínidlo má přirozenou, hnědou barvu. S touto lampou můžete ve svém domě vytvořit stylový akcent.

16. Ušlechtilá stolní lampa s annit

annit-moderní-stolní lampa-jednoduchý-design-třešeň-ořech-javor

Moderní stolní lampa s jednoduchým designem je vyrobena z různých kvalitních druhů dřeva. Ať už třešeň, ořech nebo javor – efekt zůstává vždy stejný, a to stylový vzhled, který je v moderním stylu interiérového designu vždy žádoucí.

17. Stolní lampy – potěšení

delight-designer-table-lamp-Frans-Van-Nieuwenborg-Martijn-Wegman-Deko

Vizuálně tato jedinečná stolní lampa nepřipomíná klasickou stolní lampu. A to je přesně ta myšlenka. Autorem návrhu je Frans Van Nieuwenborg & Martijn Wegman je prostě úchvatný. Lampa připomíná látku z jemné látky a elegantní vzhled je ideální jako dekorace.

18. Stolní lampy – Gemma

designér-stolní lampa-gemma-socha-moderní-vzhled-černá-zlatá

Tato nápaditá stolní lampa vychází jako světelný zdroj, pouze když je zapnutá. Když je vypnutý, bude nepochybně zaměněn za kulturu. Jednotlivé části lampové tyče zajišťují nejen efektivní, moderní vzhled, ale také rovnoměrně distribuují světlo v místnosti.

19. Stolní lampy – kroucení

twist-italská stolní lampa-Ferruccio-Laviani-kroucení-hedvábná tkanina-kartel

Tato nádherná stolní lampa dokazuje, že italský design je nesrovnatelný. Designérem je talentovaný Ferruccio Laviani. Tvarem připomíná hedvábný šátek kroutící se ve větru a často je spojován se světem pohádek. Bílá barva dodává další eleganci. Lampa byla speciálně vyrobena pro výrobce nábytku Kartell.

20. Stolní lampy v retro stylu

designové stolní lampy v retro stylu ručně vyráběné kovové bílo-hnědé

Tato nápadná lampa byla ručně vyrobena a slouží jako dokonalý akcent ve vašem obývacím pokoji. Neobvyklý design v retro stylu kombinuje bílou barvu s hnědou. Nemůžeš se jí nabažit!

21. Stolní lampy – Rook lampa

věž-designér-stolní lampa-nohy-kříž-design-z-masivního ořechu

Důraz na tuto stolní lampu tvoří nožičky, které se skládají z efektního křížového designu a masivního ořechu. Jednoduchá a moderní varianta vhodná zejména do kanceláře.

22. Stolní lampy Leon

leon-stůl-lampa-základna-ocel-stínidlo-červeno-hnědá-stmívač

Díky designu působí tato stolní lampa téměř bez tíže. Základna a základna jsou vyrobeny z elegantní oceli, zatímco pro stínidlo byla zvolena ušlechtilá červenohnědá. Stolní lampa je také vhodná pro stmívač, takže můžete vždy vytvořit romantickou atmosféru, když je to potřeba.

23. Stolní lampy – Kostka

kostková stolní lampa-kov-zrcadlo-děrovaný plech, ocelové světelné efekty

Tato elegantní kovová stolní lampa pochází z Francie a přesněji z Paříže. Je to důkaz, že Francouzi rozumí zajímavým designům. Stávající zrcadla a perforované ocelové plechy vytvářejí v místnosti nádherný světelný efekt, kterého jen stěží dosáhne jiná lampa. K dispozici je také odpovídající stropní svítidlo se stejným designem.

24. Shamenová stolní lampa

Stolní lampa-šamen-sklo-matné-Peter-Hunt-elegantní-stínidlo-růžové

Design této moderní a efektivní stolní lampy pochází od Petera Hunta. Stojan je vyroben z matného skla. To dodává lampě elegantní vzhled. To také staví růžové stínítko do úplně jiného světla.

25. Stolní lampy – Kundalini Bokka

Kundalini-Bokka-stolní lampa-dekorativní-velké-otvory-hry světle červené-černé-bílé-Karim-Rashid

S touto stolní lampou v extrémně moderním stylu získáte skutečný poutač. Organický tvar a velké otvory poskytují místnosti nádherné světelné hry. Lampa je k dispozici v červené, černé, bílé a azurově modré barvě. Zajímavý design pochází od návrháře Karima Rashida, který je známý svými působivými stolními lampami.

osvětlení

20 designových modelů stolních lamp pro umělecký vkus

designer-lights-25-models-nápady-domácí-příslušenství-neobvyklé

Stolní lampy nemají jen praktickou funkci. Slouží také k vyzdobení bytu a dodají mu teplé a útulné a přirozené stylové prostředí. Za tímto účelem jsou stolní lampy nabízeny v různých stylech a provedeních, aby bylo možné nabídnout to pravé pro každý vkus. Stolní lampy jsou často navrženy tak originální, že je nelze na první pohled tak rozpoznat nebo dokonce připomínat sochu. Rádi bychom vám v tomto článku představili několik takových příkladů designových stolních lamp. Nechte na sebe udělat dojem a začněte hledat perfektní lampu pro váš domov.

1. Designové stolní lampy – Perf

designové-stolní-lampy-neobvyklé-naftové-otvory-černo-hnědé-hliníkové

Design této ozdobné stolní lampy pochází od společnosti Diesel a svým způsobem připomíná hledí brnění. Stejně jako v předchozím příkladu vytvářejí otvory speciální světelný efekt. Jinak je lampa dokonalým společníkem pro lidi, kteří tráví hodně času u stolu, světlo je z velké části zaměřeno na potřebné místo. Je k dispozici ve třech barvách černé, hnědé a hliníkové. Rádi čtete v posteli? Poté vyberte také lampu na čtení. Nebo osvětlete jakoukoli místnost designem jako nástěnné svítidlo.

2. Designové stolní lampy – Liquid Lamp

tekutá lampa-design-originální-stolní lampa-Kyouei-Design-červená-bílá

Tato originální stolní lampa je skutečným uměleckým dílem a nabízí ji výrobce nábytku Kyouei Design. Odráží smysl pro humor návrháře Kouichi Okamota. Zdá se, že z stínítka stolní lampy z Japonska dochází kapalina, kterou lze zvolit buď červenou nebo bílou.

3. Stolní lampy – stativ

stativ-moderní-stolní lampa-zuiver-bílá-retro-styl-tři stopy-dřevo

Pokud máte rádi retro styl, tato lampa je pro vás. Má jednoduchý design s bílým stínidlem a třemi dřevěnými nožičkami. Stolní lampu vyrobila společnost Zuiver.

4. Designové stolní lampy – Vogue

Designová stolní lampa-Vogue-skládané-kameny-zaoblené-Zen-vkus

Tato lampa opravdu upoutá pozornost. Díky naskládaným zaobleným kamenům vyzařuje lampa nádhernou atmosféru a připomíná zenový trend Dálného východu. Po zapnutí má lampa teplý vzhled. Udělejte si tedy pohodlí s touto lampou s čajem a knihou.

5. Stolní lampa Cobra

moderní stolní lampa-kobra-bílá-černá-vestavěné reproduktory

Tato moderní stolní lampa má obzvláště účinný vzhled. Za své jméno vděčí svému zajímavému tvaru, který připomíná vzpřímenou kobru. Kombinace bílé a černé vyzařuje eleganci. S touto praktickou lampou můžete také ušetřit místo na stole, protože má vestavěný reproduktor, který můžete připojit k počítači nebo notebooku. Technologie se stylem!

6. Stolní lampy – DELIRIUM YUM

delirium-designer-stolní lampa-krystal-zrcadlo-vodou naplněný-kontejner-Ingo-Maurer

Na tento působivý se musíte podívat alespoň dvakrát, abyste jej „pochopili“. Skládá se z hliníkového zrcadla a nádoby naplněné vodou. Voda se zase pohybuje a může vytvářet víry. Rychlost a jas lze regulovat. Nádherný, moderní design pochází z roku 2006 a od Sebastiana Heptinga a Inga Maurera.

7. Stolní lampy – Platinlux

Kundalini-designér-stolní lampa-Platinlux-sochařská-nepřímá-stmívatelná

S tímto moderním kouskem získáte sochu a lampu v jednom. Organické tvary v kombinaci s teplým a příjemným světlem vytvářejí útulné prostředí, které vás zve k relaxaci. Lampa je k dispozici v různých barvách a světlo lze pro praktické účely ztlumit.

8. Svíčková lampa

designová stolní lampa-Escargot-le-corbusier-mosaz-pozlacená-postříbřená

Mosazný plášť této extravagantní stolní lampy je na vnější straně pozlacený a uvnitř postříbřený. Design pochází od Le Corbusiera a je ideální pro každého, kdo ocení a sbírá neobvyklé předměty.

9. Stolní lampy – PXL

trendy-stolní lampa-bílá-pxl-dekorace-doplňky-design-Fredrik-Mattson

Ať už v elegantní bílé nebo v živých, jasných barvách, tato stolní lampa přitáhne pozornost každého. Dalším důvodem je samozřejmě jejich zajímavý tvar. Podle designéra Fredrika Mattsona lampa připomíná pixelovaný 3D objekt (odtud název). Co myslíš? Mimochodem, lampa pochází ze Švédska.

10. Stolní lampa od Nico Heilmanna

dekorativní-stolní lampa-nico-heilmann-tvar-skořápky-teplý-stmívač světla

Příjemný vzhled této lampy podporuje především tvar stínítka, které připomíná skořápku. To je ještě více zdůrazněno teplým světlem. Prostřednictvím stmívače můžete určit atmosféru sami. Snižte intenzitu světla pro romantickou atmosféru.

11. Designové stolní lampy – ST906

stolní lampa-st906-Tom-Rossau-bříza-dýha-stínítko-do-skládací-optiky-ruční výroba

Tato účinná stolní lampa dánského designéra Toma Rossaua také poskytuje teplé a příjemné světlo. Základ tvoří elegantní březová dýha. Toto i stínidlo s skládaným vzhledem jsou vyráběny ručně a zaručují tak nejlepší kvalitu.

12. Stolní lampy – Cesta

cesta-stolní lampa-design-klasika-třešňové dřevo-bílá-koule světla-Miguel-Milá

S touto klasickou stolní lampou, která připomíná lucernu, můžete dokonale ozdobit jakýkoli stůl, boční nebo konferenční stolek. Design pochází z roku 1964, ale v žádném případě neztratil své kouzlo. Tuto lampu vyrobenou z třešňového dřeva a bílé koule světla navrhl Miguel Milá.

13. Stolní lampy – Coltrane

prodloužené-designové-stolní-lampy-coltrane-vintage-styl-matné-černé-zlaté

Pokud chcete do svého domova přinést umělecké dílo se stolní lampou, může se vám tento model líbit. Podlouhlá lampa ve vintage stylu se skládá z matné černé a lesklé zlaté barvy, která poskytuje příjemné, nenápadné světlo. Vytvořte ve svém obývacím pokoji nebo ložnici zajímavý akcent!

14. Stolní lampy – Owalo 7020

owalo-stolní lampa-shoda-závěsná lampa-stojací lampa-nástěnná lampa

Tato lampa je nabízena ve čtyřech barvách stínítka: černé, bílé, hnědé a barvy kůže. Ke stolní lampě patří také závěsná lampa, stojací lampa a nástěnná lampa.

15. Stolní lampy – Manadino

manadino-stolni-lampa-pata-drevena zakladna-umele-parohy-naplavene drevo-hnědé

Tato elegantní stolní lampa má patku vyrobenou z dřevěného podstavce, která je zdobena umělými parohy, které lze připevnit buď svisle, nebo vodorovně. Stínidlo má přirozenou, hnědou barvu. S touto lampou můžete ve svém domě vytvořit stylový akcent.

16. Ušlechtilá stolní lampa s annit

annit-moderní-stolní lampa-jednoduchý-design-třešeň-ořech-javor

Moderní stolní lampa s jednoduchým designem je vyrobena z různých kvalitních druhů dřeva. Ať už třešeň, ořech nebo javor – efekt zůstává vždy stejný, a to stylový vzhled, který je v moderním stylu interiérového designu vždy žádoucí.

17. Stolní lampy – potěšení

delight-designer-table-lamp-Frans-Van-Nieuwenborg-Martijn-Wegman-Deko

Vizuálně tato jedinečná stolní lampa nepřipomíná klasickou stolní lampu. A to je přesně ta myšlenka. Autorem návrhu je Frans Van Nieuwenborg & Martijn Wegman je prostě úchvatný. Lampa připomíná látku z jemné látky a elegantní vzhled je ideální jako dekorace.

18. Stolní lampy – Gemma

designér-stolní lampa-gemma-socha-moderní-vzhled-černá-zlatá

Tato nápaditá stolní lampa vychází jako světelný zdroj, pouze když je zapnutá. Když je vypnutý, bude nepochybně zaměněn za kulturu. Jednotlivé části lampové tyče zajišťují nejen efektivní, moderní vzhled, ale také rovnoměrně distribuují světlo v místnosti.

19. Stolní lampy – kroucení

twist-italská stolní lampa-Ferruccio-Laviani-kroucení-hedvábná tkanina-kartel

Tato nádherná stolní lampa dokazuje, že italský design je nesrovnatelný. Designérem je talentovaný Ferruccio Laviani. Tvarem připomíná hedvábný šátek kroutící se ve větru a často je spojován se světem pohádek. Bílá barva dodává další eleganci. Lampa byla speciálně vyrobena pro výrobce nábytku Kartell.

20. Stolní lampy v retro stylu

designové stolní lampy v retro stylu ručně vyráběné kovové bílo-hnědé

Tato nápadná lampa byla ručně vyrobena a slouží jako dokonalý akcent ve vašem obývacím pokoji. Neobvyklý design v retro stylu kombinuje bílou barvu s hnědou. Nemůžeš se jí nabažit!

21. Stolní lampy – Rook lampa

věž-designér-stolní lampa-nohy-kříž-design-z-masivního ořechu

Důraz na tuto stolní lampu tvoří nožičky, které se skládají z efektního křížového designu a masivního ořechu. Jednoduchá a moderní varianta vhodná zejména do kanceláře.

22. Stolní lampy Leon

leon-stůl-lampa-základna-ocel-stínidlo-červeno-hnědá-stmívač

Díky designu působí tato stolní lampa téměř bez tíže. Základna a základna jsou vyrobeny z elegantní oceli, zatímco pro stínidlo byla zvolena ušlechtilá červenohnědá. Stolní lampa je také vhodná pro stmívač, takže můžete vždy vytvořit romantickou atmosféru, když je to potřeba.

23. Stolní lampy – Kostka

kostková stolní lampa-kov-zrcadlo-děrovaný plech, ocelové světelné efekty

Tato elegantní kovová stolní lampa pochází z Francie a přesněji z Paříže. Je to důkaz, že Francouzi rozumí zajímavým designům. Stávající zrcadla a perforované ocelové plechy vytvářejí v místnosti nádherný světelný efekt, kterého jen stěží dosáhne jiná lampa. K dispozici je také odpovídající stropní svítidlo se stejným designem.

24. Shamenová stolní lampa

Stolní lampa-šamen-sklo-matné-Peter-Hunt-elegantní-stínidlo-růžové

Design této moderní a efektivní stolní lampy pochází od Petera Hunta. Stojan je vyroben z matného skla. To dodává lampě elegantní vzhled. To také staví růžové stínítko do úplně jiného světla.

25. Stolní lampy – Kundalini Bokka

Kundalini-Bokka-stolní lampa-dekorativní-velké-otvory-hry světle červené-černé-bílé-Karim-Rashid

S touto stolní lampou v extrémně moderním stylu získáte skutečný poutač. Organický tvar a velké otvory poskytují místnosti nádherné světelné hry. Lampa je k dispozici v červené, černé, bílé a azurově modré barvě. Zajímavý design pochází od návrháře Karima Rashida, který je známý svými působivými stolními lampami.