Obývací pokoj

Navrhování sloupu v obývacím pokoji – kreativní využití podpůrných struktur

Aby některé byty a domy zůstaly strukturálně zdravé a stabilní, potřebují podpůrné pilíře v obývacím pokoji nebo v jiných obytných prostorách. Když mají lidé navrhnout takový sloup v místnosti, spoléhají na detaily krásného vzhledu, ale jejich implementace může být někdy náročný úkol. Takže potřeba mít takový prvek uprostřed místnosti může být často neatraktivní. Pokud však s tímto problémem chcete být kreativní, zde je několik návrhů, se kterými se můžete vydat. Nechte se tím inspirovat, například k navrhování nevzhledných sloupů v barvě a k jejich přeměně na praktickou, ale nezaměnitelnou funkci, která se perfektně hodí do vašeho domova.

 Dobré důvody pro pilíř v obývacím pokoji

Kombinace klasických sloupů v domě v tradičním stylu s moderním vybavením

Pilíře jsou především stavební konstrukce, které jsou nezbytné pro dům se dvěma nebo více úrovněmi. Takový podpůrný pilíř může podepřít konstrukci nad sebou a přenést váhu na základ. Architekt, který navrhuje místnost, může často skrýt sloup ve zdi. Někdy by to však měl naplánovat jako nějaké uspořádání středu místnosti.

vybarvěte široký a otevřený prostor sloupci

Z tohoto důvodu mnoho lidí věří, že sloupy zasahují do interiérového designu. V dnešních současných designech, i když jde o tradičně navržené obytné prostory, lze sloupy v místnostech přidat jako funkční prvky nebo jen pro dekorativní účely. Takže místo toho, abyste plánovali odstranění sloupku, můžete místo toho ozdobit matně vypadající prvek a vypadat krásně. Tímto způsobem můžete svůj životní prostor učinit mnohem atraktivnějším a zajímavějším.

rustikální zařízení v obývacím pokoji podporující význam pilíře

Celou věc můžete také použít pro některé další funkce, které vašim pokojům poskytnou větší flexibilitu. Chcete -li získat lepší představu o něčem takovém, můžete zde najít několik příkladů návrhů a dekorací, pokud vás zajímá: Co dělat se sloupem v obývacím pokoji? Uprostřed obývacího pokoje je pak můžete použít, aby místnost vypadala velká.

moderní obývací pokoj a sloup v obývacím pokoji zdobí v boho stylu

Než začnete, měli byste však vědět, že existují dva různé typy pilířů, které se běžně používají. Existuje obdélníková nebo zaoblená verze. V klasické architektuře se obvykle používá zaoblený sloup v obývacím pokoji. Obdélníkové sloupky jsou běžné v moderních nebo minimalistických provedeních.

Ozdobte nosný sloupek

Podpůrný obývací pokoj s výklenky a policemi s retro dekorací

Nejsnadnějším, nejefektivnějším a nejméně nákladným řešením je použít umění na zeď nebo dekoraci stěny. Takže můžete rychle navrhnout sloup v domě. Díky tomu bude vypadat subtilně a ještě lépe a současně do vaší místnosti přidá více uměleckých efektů. Než si koupíte jakýkoli dekor na zeď, je však důležité změřit šířku vašeho sloupku, abyste se ujistili, že kupujete tyto položky ve správné velikosti. Poté, co určíte přesnou velikost svého sloupku, můžete začít hledat prvky dekorů stěn, které se vám líbí. Existuje mnoho dekorativních předmětů, které si můžete koupit a použít k tomu. Pokud je například výklenek nebo police, může být tak malá plocha ozdobena malými sochami.

Použijte zrcadlo a vytvořte v místnosti sloup

Další myšlenkou dekorace sloupu obývacího pokoje, kterou můžete použít, je použít zrcadlo k zakrytí stran. To vám může přinést spoustu výhod, místo aby váš sloupek vypadal hezky a elegantně. Pomocí zrcadla může také každý pokoj vypadat mnohem prostorněji. Vzhledem k tomu, že zrcadlo odráží světlo, může se místnost zdát také mnohem jasnější.

byt s velkými okny a moderním nábytkem podepřený sloupem v obývacím pokoji

Nejlepší praxí je použít skutečné zrcadlo na míru a přidat k němu další vlastní rámeček. Tento přístup vás samozřejmě bude stát nějaké peníze a k provedení této práce bude vyžadovat drobné renovace. Cenově výhodnějším řešením je použít hotové nástěnné zrcadlo, které je k dispozici na trhu. Takové zrcadlo můžete jednoduše zavěsit sami nebo vyvrtat nosný sloupek a nechat prvek nainstalovat.

Použijte sloupek v obývacím pokoji jako rozdělovač místností

Jako příčku použijte v obývacím pokoji sloup

Sloupky jsou tedy skvělý, ale snadný způsob, jak přidat detail do vašeho obývacího pokoje. Ty však také poskytují přechod mezi obývacím pokojem a kuchyňským koutem nebo jídelnou, zvláště pokud máte otevřenou kuchyň. Pokud má velký otevřený prostor uprostřed betonový pilíř, můžete jej použít jako vizuální předěl místnosti. V takovém případě může být sloup namalován bíle a slouží jako podpora pro všechny dřevěné trámy a strop, který na něm spočívá. Takový design rozděluje místnost na mini oblasti, jako je foyer, obývací prostor, jídelna nebo pracovna. Široká škála možností odstínů může vytvořit krásné a barevné nebo minimalistické prostředí ve skandinávském stylu.

rozdělovače místností se sklem a dřevem připevněné ke sloupku v obývacím pokoji

Sloup v obývacím pokoji tedy může sloužit nejen jako opora, ale také jako příčka mezi dvěma místnostmi. Betonový sloup může například dodat místnosti uklidňující přirozený nádech kamenným obkladem. Pokud navrhujete zeď, která je menší než šířka sloupu, můžete vytvořit vybrání pro umístění kusu nábytku, aniž by prostor působil stísněně. Může to být například skříňka s pracovní deskou, na které se oháníte moderní sochou. Vytvoření kusu nábytku, který dokonale zapadne mezi stěnu a sloup, může také pomoci upoutat pozornost tam, kde je nosná konstrukce umístěna uprostřed místnosti. Takový design lze například kombinovat se skleněnou přepážkou, aby nebylo narušeno přirozené světlo v místnosti. Spodní polovina může být praktickým úložným prostorem, který je ideální pro ukládání věcí a pomáhá udržovat v obývacím pokoji pořádek.

Obložte opěrný sloup

pilíř obložený kamennými popruhy v obývacím pokoji s laminátovou podlahou a rostlinami s přechodem do jiných prostor

Prvek na bázi kamene nebo dřeva lze použít jako obklad k vytvoření kontrastů nebo k vyvážení místnosti. To by také mohlo v obývacím pokoji vytvořit určitou svěžest a přirozenou atmosféru. Struktura dřevěného nebo kamenného obkladu také dodává sloupu trochu uměleckého vzhledu. Pokud zjistíte, že ve vašem prostoru nejsou žádné přírodní prvky, může být použití takového materiálu k zakrytí vašeho sloupu perfektní volbou. Navíc to má dvojí účinek: za prvé to dodá vašemu pokoji přirozený vzhled. Za druhé, opláštění vám pomůže zakrýt monotónní vzhled, aby sloup vypadal svěžeji a atraktivněji. Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete svůj sloup v obýváku obložit kamennými nebo dřevěnými materiály.

velký dům snů s dekorativními prvky a podpůrnými pilíři v industriálním stylu

Můžete pokrýt celý povrch dřevem nebo cihlami nebo zakrýt části sloupu dřevěnými deskami. Použijte svou vlastní kreativitu k nalezení nejlepších možností, které budou vyhovovat vašemu aktuálnímu stylu při navrhování pokojů. Existuje také mnoho různých možností pro dřevěné materiály, které můžete použít. Skutečné dřevo by samozřejmě bylo perfektní volbou, ale samozřejmě můžete použít i jiné možnosti, jako je vinyl s texturou dřeva nebo dřevěná prkna.

vysoké stropy v kombinaci s bílými sloupy a cihlovou zdí ve velkém obývacím pokoji s dekorací

U hlavního vchodu jsou často přítomny konstrukční pilíře na podporu vrchlíku nebo horního patra. Můžete být kreativní a odtrhnout se od tradičního designu jednoho sloupce rozdělením na dvě části. Kamenné opěrné sloupy s prázdným prostorem uprostřed jsou ideální například pro umístění sazečů. Můžete tedy navrhnout místnost na všech úrovních a vytvořit tak příjemný pocit.

Praktické využití prostoru se sloupkem v obývacím pokoji

praktická instalace skládacího stolu nebo barového pultu se židlemi na sloup v obývacím pokoji

Oblast kolem sloupu můžete maximálně využít přidáním pultu nebo skládacího jídelního stolu se židlemi. Taková myšlenka je ideální pro každého, kdo má omezený prostor v místnosti a nemůže mít jídelní nebo stojící stůl. K realizaci takového mini projektu stačí zakoupit úzký stůl, který lze umístit hned vedle vašeho sloupku. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete také použít sklopný nástěnný jídelní / stojící stůl.

kuchyňský ostrůvek připevněný ke sloupu v obývacím pokoji

Pokud používáte skládací stůl, můžete jej snadno složit, když jej nepoužíváte, takže nezabere místo ve vaší místnosti. Pomocí pilíře tam ukotvíte například ostrov. Tuto oblast použijte jako otočný bod, kde může být váš vestavěný nábytek, jako je kuchyňský ostrůvek. Dbejte však na to, aby podlaha zůstala rovná, ale sloup v kombinaci s podobně velkými trámy označuje kuchyňský prostor.

V obývacím pokoji použijte sloup obložený dřevem jako základnu pro televizi

Dalším způsobem, jak co nejlépe využít podpůrný pilíř uprostřed takového společenského prostoru, je použít jej jako základnu pro televizi nebo dokonce krb. Stejně jako u mnoha kontrastních prvků v obývacím pokoji může být zeď potažena rustikální tapetou nebo kamenným obkladem. Díky tomu má obývací pokoj útulnou atmosféru.

minimalistický design v luxusní místnosti s moderním krbem a sloupem v bílé barvě

Stejně tak můžete zeď ozdobit bílou povrchovou úpravou, která odpovídá stylu vašeho domova. Tento design může být tedy klasický nebo moderní. Pokud tedy máte otevřený půdorys, lze takové prvky vložit perfektně. I když tam televizi nedáte hned v obývacím pokoji, může mít smysl naplánovat zásuvky poblíž sloupu.

Minimalistický design a hrubé betonové zdi

hrubé betonové stěny a krb v pilíři v obývacím pokoji se širokou pohovkou v šedé barvě

Udržujte sloupec nedokončený, abyste získali průmyslový rustikální vzhled. Pokud chcete dát svému obývacímu pokoji rustikální nebo retro vzhled, můžete nechat povrchy drsné a nedokončené. Nedokončený sloupek stále vypadá krásně a je ideální pro jakýkoli rustikální nebo průmyslový dekor. A aby to bylo zajímavější, můžete přidat nějaké ozdobné předměty. Ujistěte se však, že vybíráte položky, které mají podobný rustikální, retro nebo průmyslový nádech. Předmětem, který se k takové variantě dobře hodí, je nástěnná lampa nebo rustikální dřevěné nástěnné umění.

Obývací pokoj

Navrhování sloupu v obývacím pokoji – kreativní využití podpůrných struktur

Aby některé byty a domy zůstaly strukturálně zdravé a stabilní, potřebují podpůrné pilíře v obývacím pokoji nebo v jiných obytných prostorách. Když mají lidé navrhnout takový sloup v místnosti, spoléhají na detaily krásného vzhledu, ale jejich implementace může být někdy náročný úkol. Takže potřeba mít takový prvek uprostřed místnosti může být často neatraktivní. Pokud však s tímto problémem chcete být kreativní, zde je několik návrhů, se kterými se můžete vydat. Nechte se tím inspirovat, například k navrhování nevzhledných sloupů v barvě a k jejich přeměně na praktickou, ale nezaměnitelnou funkci, která se perfektně hodí do vašeho domova.

 Dobré důvody pro pilíř v obývacím pokoji

Kombinace klasických sloupů v domě v tradičním stylu s moderním vybavením

Pilíře jsou především stavební konstrukce, které jsou nezbytné pro dům se dvěma nebo více úrovněmi. Takový podpůrný pilíř může podepřít konstrukci nad sebou a přenést váhu na základ. Architekt, který navrhuje místnost, může často skrýt sloup ve zdi. Někdy by to však měl naplánovat jako nějaké uspořádání středu místnosti.

vybarvěte široký a otevřený prostor sloupci

Z tohoto důvodu mnoho lidí věří, že sloupy zasahují do interiérového designu. V dnešních současných designech, i když jde o tradičně navržené obytné prostory, lze sloupy v místnostech přidat jako funkční prvky nebo jen pro dekorativní účely. Takže místo toho, abyste plánovali odstranění sloupku, můžete místo toho ozdobit matně vypadající prvek a vypadat krásně. Tímto způsobem můžete svůj životní prostor učinit mnohem atraktivnějším a zajímavějším.

rustikální zařízení v obývacím pokoji podporující význam pilíře

Celou věc můžete také použít pro některé další funkce, které vašim pokojům poskytnou větší flexibilitu. Chcete -li získat lepší představu o něčem takovém, můžete zde najít několik příkladů návrhů a dekorací, pokud vás zajímá: Co dělat se sloupem v obývacím pokoji? Uprostřed obývacího pokoje je pak můžete použít, aby místnost vypadala velká.

moderní obývací pokoj a sloup v obývacím pokoji zdobí v boho stylu

Než začnete, měli byste však vědět, že existují dva různé typy pilířů, které se běžně používají. Existuje obdélníková nebo zaoblená verze. V klasické architektuře se obvykle používá zaoblený sloup v obývacím pokoji. Obdélníkové sloupky jsou běžné v moderních nebo minimalistických provedeních.

Ozdobte nosný sloupek

Podpůrný obývací pokoj s výklenky a policemi s retro dekorací

Nejsnadnějším, nejefektivnějším a nejméně nákladným řešením je použít umění na zeď nebo dekoraci stěny. Takže můžete rychle navrhnout sloup v domě. Díky tomu bude vypadat subtilně a ještě lépe a současně do vaší místnosti přidá více uměleckých efektů. Než si koupíte jakýkoli dekor na zeď, je však důležité změřit šířku vašeho sloupku, abyste se ujistili, že kupujete tyto položky ve správné velikosti. Poté, co určíte přesnou velikost svého sloupku, můžete začít hledat prvky dekorů stěn, které se vám líbí. Existuje mnoho dekorativních předmětů, které si můžete koupit a použít k tomu. Pokud je například výklenek nebo police, může být tak malá plocha ozdobena malými sochami.

Použijte zrcadlo a vytvořte v místnosti sloup

Další myšlenkou dekorace sloupu obývacího pokoje, kterou můžete použít, je použít zrcadlo k zakrytí stran. To vám může přinést spoustu výhod, místo aby váš sloupek vypadal hezky a elegantně. Pomocí zrcadla může také každý pokoj vypadat mnohem prostorněji. Vzhledem k tomu, že zrcadlo odráží světlo, může se místnost zdát také mnohem jasnější.

byt s velkými okny a moderním nábytkem podepřený sloupem v obývacím pokoji

Nejlepší praxí je použít skutečné zrcadlo na míru a přidat k němu další vlastní rámeček. Tento přístup vás samozřejmě bude stát nějaké peníze a k provedení této práce bude vyžadovat drobné renovace. Cenově výhodnějším řešením je použít hotové nástěnné zrcadlo, které je k dispozici na trhu. Takové zrcadlo můžete jednoduše zavěsit sami nebo vyvrtat nosný sloupek a nechat prvek nainstalovat.

Použijte sloupek v obývacím pokoji jako rozdělovač místností

Jako příčku použijte v obývacím pokoji sloup

Sloupky jsou tedy skvělý, ale snadný způsob, jak přidat detail do vašeho obývacího pokoje. Ty však také poskytují přechod mezi obývacím pokojem a kuchyňským koutem nebo jídelnou, zvláště pokud máte otevřenou kuchyň. Pokud má velký otevřený prostor uprostřed betonový pilíř, můžete jej použít jako vizuální předěl místnosti. V takovém případě může být sloup namalován bíle a slouží jako podpora pro všechny dřevěné trámy a strop, který na něm spočívá. Takový design rozděluje místnost na mini oblasti, jako je foyer, obývací prostor, jídelna nebo pracovna. Široká škála možností odstínů může vytvořit krásné a barevné nebo minimalistické prostředí ve skandinávském stylu.

rozdělovače místností se sklem a dřevem připevněné ke sloupku v obývacím pokoji

Sloup v obývacím pokoji tedy může sloužit nejen jako opora, ale také jako příčka mezi dvěma místnostmi. Betonový sloup může například dodat místnosti uklidňující přirozený nádech kamenným obkladem. Pokud navrhujete zeď, která je menší než šířka sloupu, můžete vytvořit vybrání pro umístění kusu nábytku, aniž by prostor působil stísněně. Může to být například skříňka s pracovní deskou, na které se oháníte moderní sochou. Vytvoření kusu nábytku, který dokonale zapadne mezi stěnu a sloup, může také pomoci upoutat pozornost tam, kde je nosná konstrukce umístěna uprostřed místnosti. Takový design lze například kombinovat se skleněnou přepážkou, aby nebylo narušeno přirozené světlo v místnosti. Spodní polovina může být praktickým úložným prostorem, který je ideální pro ukládání věcí a pomáhá udržovat v obývacím pokoji pořádek.

Obložte opěrný sloup

pilíř obložený kamennými popruhy v obývacím pokoji s laminátovou podlahou a rostlinami s přechodem do jiných prostor

Prvek na bázi kamene nebo dřeva lze použít jako obklad k vytvoření kontrastů nebo k vyvážení místnosti. To by také mohlo v obývacím pokoji vytvořit určitou svěžest a přirozenou atmosféru. Struktura dřevěného nebo kamenného obkladu také dodává sloupu trochu uměleckého vzhledu. Pokud zjistíte, že ve vašem prostoru nejsou žádné přírodní prvky, může být použití takového materiálu k zakrytí vašeho sloupu perfektní volbou. Navíc to má dvojí účinek: za prvé to dodá vašemu pokoji přirozený vzhled. Za druhé, opláštění vám pomůže zakrýt monotónní vzhled, aby sloup vypadal svěžeji a atraktivněji. Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete svůj sloup v obýváku obložit kamennými nebo dřevěnými materiály.

velký dům snů s dekorativními prvky a podpůrnými pilíři v industriálním stylu

Můžete pokrýt celý povrch dřevem nebo cihlami nebo zakrýt části sloupu dřevěnými deskami. Použijte svou vlastní kreativitu k nalezení nejlepších možností, které budou vyhovovat vašemu aktuálnímu stylu při navrhování pokojů. Existuje také mnoho různých možností pro dřevěné materiály, které můžete použít. Skutečné dřevo by samozřejmě bylo perfektní volbou, ale samozřejmě můžete použít i jiné možnosti, jako je vinyl s texturou dřeva nebo dřevěná prkna.

vysoké stropy v kombinaci s bílými sloupy a cihlovou zdí ve velkém obývacím pokoji s dekorací

U hlavního vchodu jsou často přítomny konstrukční pilíře na podporu vrchlíku nebo horního patra. Můžete být kreativní a odtrhnout se od tradičního designu jednoho sloupce rozdělením na dvě části. Kamenné opěrné sloupy s prázdným prostorem uprostřed jsou ideální například pro umístění sazečů. Můžete tedy navrhnout místnost na všech úrovních a vytvořit tak příjemný pocit.

Praktické využití prostoru se sloupkem v obývacím pokoji

praktická instalace skládacího stolu nebo barového pultu se židlemi na sloup v obývacím pokoji

Oblast kolem sloupu můžete maximálně využít přidáním pultu nebo skládacího jídelního stolu se židlemi. Taková myšlenka je ideální pro každého, kdo má omezený prostor v místnosti a nemůže mít jídelní nebo stojící stůl. K realizaci takového mini projektu stačí zakoupit úzký stůl, který lze umístit hned vedle vašeho sloupku. Pro dosažení nejlepších výsledků můžete také použít sklopný nástěnný jídelní / stojící stůl.

kuchyňský ostrůvek připevněný ke sloupu v obývacím pokoji

Pokud používáte skládací stůl, můžete jej snadno složit, když jej nepoužíváte, takže nezabere místo ve vaší místnosti. Pomocí pilíře tam ukotvíte například ostrov. Tuto oblast použijte jako otočný bod, kde může být váš vestavěný nábytek, jako je kuchyňský ostrůvek. Dbejte však na to, aby podlaha zůstala rovná, ale sloup v kombinaci s podobně velkými trámy označuje kuchyňský prostor.

V obývacím pokoji použijte sloup obložený dřevem jako základnu pro televizi

Dalším způsobem, jak co nejlépe využít podpůrný pilíř uprostřed takového společenského prostoru, je použít jej jako základnu pro televizi nebo dokonce krb. Stejně jako u mnoha kontrastních prvků v obývacím pokoji může být zeď potažena rustikální tapetou nebo kamenným obkladem. Díky tomu má obývací pokoj útulnou atmosféru.

minimalistický design v luxusní místnosti s moderním krbem a sloupem v bílé barvě

Stejně tak můžete zeď ozdobit bílou povrchovou úpravou, která odpovídá stylu vašeho domova. Tento design může být tedy klasický nebo moderní. Pokud tedy máte otevřený půdorys, lze takové prvky vložit perfektně. I když tam televizi nedáte hned v obývacím pokoji, může mít smysl naplánovat zásuvky poblíž sloupu.

Minimalistický design a hrubé betonové zdi

hrubé betonové stěny a krb v pilíři v obývacím pokoji se širokou pohovkou v šedé barvě

Udržujte sloupec nedokončený, abyste získali průmyslový rustikální vzhled. Pokud chcete dát svému obývacímu pokoji rustikální nebo retro vzhled, můžete nechat povrchy drsné a nedokončené. Nedokončený sloupek stále vypadá krásně a je ideální pro jakýkoli rustikální nebo průmyslový dekor. A aby to bylo zajímavější, můžete přidat nějaké ozdobné předměty. Ujistěte se však, že vybíráte položky, které mají podobný rustikální, retro nebo průmyslový nádech. Předmětem, který se k takové variantě dobře hodí, je nástěnná lampa nebo rustikální dřevěné nástěnné umění.