Obývací pokoj

Nastavení hudební místnosti – inspirativní nápady pro návrh vlastní hudební místnosti

Pokud je vaším koníčkem hra na hudební nástroje nebo vaše kariéra souvisí s hudbou, můžete si založit vlastní hudební místnost. Máte možnost stát se ještě více uměleckými a naplno rozjet svoji kreativitu. Vyberte si například standardní pokoj ve svém domě, ať už jde o obývací pokoj, ložnici nebo dokonce celý váš byt. Pak z něj udělejte ohromující hudební místnost, která vás zve k tvorbě hudby. Přineste všechny nástroje a příslušenství do proměny a můžete vyrazit. Pravdou je, že to není jen o tom. Musíte myslet i na estetiku. Z tohoto důvodu jsme pro vás v tomto příspěvku sestavili několik příkladů jako inspiraci.

Nastavte si a užívejte si hudební místnost

Obložení stěn ze dřeva v obývacím pokoji s audio zařízením v rustikálním stylu

Hudební místnosti se liší stylem. Existují tradiční, eklektické, současné a moderní varianty, které můžete použít k vybavení hudební místnosti. Všechny tyto styly pokojů však mají jedno společné: odrážejí zábavu, talent a dokonce i profesionalitu. Hudební místnost ve vašem vlastním domě ji může oživit, protože si ji užijí všichni, staří i mladí. Nezáleží na tom, zda jste hudebník nebo s ním žijete. Vytvoření prostoru pro hru na hudební nástroje může být opravdu skvělý projekt. Pokud jde o design, hodně závisí na typu nástrojů, které chcete mít uvnitř.

Dětský pokoj s hudebním motivem na stěně, různé styly v teenagerském stylu

Možná budete také chtít izolovat hudební místnost, abyste vytvořili zvukotěsný prostor pro dospívající, aby dovnitř vypustili páru. Nebo možná máte v plánu zaplnit celý dům zvukem klasického klavíru. Ať už dáváte přednost jakémukoli hudebnímu stylu, existuje několik tipů na zdobení, o kterých byste měli přemýšlet, než vytvoříte speciální prostor pro hudbu nebo si založíte vlastní hudební studio. Hudební místnost se dobře hodí ke zbytku vašeho domova a je příjemným místem, kde se můžete zasekávat s přáteli a rodinou.

Vyberte správnou barvu

stylový obývací pokoj s držákem kytary na zdi a retro nábytkem na bílé prkenné podlaze

Volbou vhodného barevného schématu dáte hudební místnosti ve vašem domě výraznější identitu než jiným typům prostoru. Chcete -li například světlou barvu, použijte ji opakovaně v celé místnosti: na stěnách, na podlaze a dokonce i na stropě. Měli byste také vybrat správné vybavení.

klasické hudební nástroje v prostorném obývacím pokoji s rostlinami a kulatým designovým stolem

Když hudebníci využívají prostor ke hraní, nasávají atmosféru, kterou jste vytvořili. V případě, že chcete klidnější místnost, použijte stejný způsob s bílými nebo dokonce šedými, abyste získali stejný efekt. Rozbijte monotónní vzhled pomocí nástrojů sami. Sbírka nástěnných hudebních nástrojů může vypadat jako galerie uměleckých děl.

Čalouněné křeslo s rámem v hudební místnosti s útulným prostředím

Každý si všimne atmosférických rozdílů mezi jednoduchou bílou, nudnou místností a místností se živými barvami. Především myslete na kreativní možnosti a vzorce. Můžete dokonce nastavit kontrasty pro hudební místnost ve vašem bytě například pomocí oranžové a žluté. Pokud tedy dáváte přednost teplejším barvám, cokoli může fungovat, pokud si užíváte atmosféru, kterou vyzařuje. Nejlepší je strávit den koupí barvy, přečtením si některých průvodců a zdivočením se zdmi. Celá věc není tak obtížná a může být velmi zábavná.

Založte si domácí studio a nahrávejte hudbu

hudební místnost se šikmou střechou, zřízení domácího studia pro přehrávání a nahrávání hudby

Díky dostupnému softwaru dnes mnoho amatérských hudebníků nahrává své vlastní skladby, aniž by museli platit náklady na profesionální nahrávací studio. Pokud chcete nahrávat hudbu ve svém domácím studiu a nastavit a vytvořit si hudební místnost, se kterou si budete hrát, zkuste definovat dvě různé zóny. Jeden z nich byste měli naplánovat do řídicí místnosti, ve které se nacházejí vaše záznamová a přehrávací zařízení. Ten druhý pak může být živou místností pro hraní.

mladý muž hraje na kytaru při nahrávání v hudebním studiu s izolovanou zdí

Pokud však nemáte dostatek prostoru pro dvě místnosti, vytvořte dvě oblasti pomocí ozvučnice nebo dokonce těžké látky. Pokud máte dostatek prostoru k rozdělení místnosti, můžete dokonce nainstalovat celou skleněnou stěnu. Pomocí koberce také ztlumte zvuk ve své živé nahrávací místnosti. Ujistěte se však, že toto odpovídá výše uvedenému barevnému schématu.

starý maršálský rádiový a gramofon se zesilovačem v tematické hudební místnosti s obrázky a přehrávačem nástěnných držáků na kytaru

Správná dekorace pro takový projekt může sahat od rádia Marshall a vinylových desek až po tematické sběratelské předměty. Vinylové desky, zejména staré a ušlechtilé, jsou vášní, o kterou se rádi dělí mnozí lidé. Na tomto umění v plné velikosti je něco úžasného a také velmi nostalgického. V poslední době se desky v některých žánrech těší renesanci a stále můžete pracovat s použitými klasickými kousky. Nové i použité vinylové desky najdete na Amazonu a v různých internetových obchodech. Navíc pokud budete dostatečně usilovně zkoumat, můžete také najít spoustu skvělých výhod, které lze použít k ozdobení vašich zdí poté, co si založíte hudební místnost.

Vytvořte hudební místnosti a povolte odraz zvuku

Zařiďte minimalistickou hudební místnost s bílým klavírem a červenou otočnou židlí, kontrastním nábytkem

Ne každý však potřebuje hudební místnost s akustikou, která mu pomáhá dobře nahrávat. Pokud spadáte do této kategorie a rádi hrajete například sami na klavír a chcete slyšet odražený zvuk, použijte na podlahy a stěny tvrdé povrchy. Tvrdé dřevo a keramika jsou ideálním materiálem, protože je lze použít k vytvoření hudební místnosti, jejíž zvuk zní. Laminátové podlahy jsou také dobrou volbou.

klavír a další hudební nástroje hrají jazz ve velké hudební místnosti

Pokud také rádi hrajete s jinými hudebníky, může být příliš velká hudební místnost problémem, zvláště pokud hrajete hlasitě. Dobrým způsobem, jak tlumit zvuk hudební místnosti, aby byl pro ucho snadný, je použití čalouněného nábytku. Pohovky, židle, polštáře a závěsy fungují stejně dobře a jsou skvělými tlumiči. Skvělá věc na všech je, že tyto dokonale splynou se zbytkem dekoru a lze je snadno přesouvat a libovolně měnit akustiku místnosti.

Vytvořte víceúčelovou místnost

víceúčelová místnost pro živé vystoupení s mikrofony před pódiem

Pokud nemáte dostatek místa, můžete zřídit hostinský pokoj jako hudební místnost. Ideální by byla skládací postel nebo rozkládací pohovka, kterou můžete uložit během hraní. Především to znamená, že při tvorbě hudby nejste stísněni a že při návštěvě hostů jste neztratili hlavní využití prostoru. Stále populárnější jsou také domácí studia a hudební místnosti, které slouží také k představení.

hudební místnost natřená žlutou izolací s koberci v suterénu

Pokud vás tedy hraní baví, můžete si vytvořit pódiovou oblast a přidat osvětlení. Nejen, že to vypadá dobře, ale opravdu to může kapele pomoci dobře zkoušet. Proč si tedy neudělat ze svého domova přátelské místo, kde mohou vaši rodinní příslušníci, přátelé nebo dokonce sousedé poslouchat živou hudbu?

Vybavte hudební místnosti vysoce kvalitním zvukem

moderní obývací pokoj pro poslech hudby s lehátkem v minimalistickém designu

Není nic lepšího, než si po dlouhém týdnu odpočinout u své oblíbené hudby z vysoce kvalitních reproduktorů. Měli byste také slyšet každou malou nuanci v písni. Použité reproduktory by v tomto případě byly také možností, kterou můžete získat levně, abyste ušetřili peníze a získali mnohem lepší kvalitu zvuku pro svůj rozpočet.

červená stěna a kožené křeslo vedle reproduktorů a regálu

I když jen stojí, dobře se hodí k tématu „vybavení hudební místnosti“. Pamatujte také, že dobří reproduktory se nikdy opravdu neopotřebují. Berte to tedy jako víceletou investici, která vám zůstane na dlouhou dobu. Podívejte se na každý typ a cenové rozpětí reproduktorů.

Vyvěste plakáty a obrázky do hudební místnosti

Postavte na zeď v hudební místnosti plakáty a obrázky s reproduktory a kompiterem v rustikálním stylu

Staré dobré plakáty mohou být také velmi dostupné a hlavně snadno k nalezení. Na ty můžete také narazit na některých webech, které mají neuvěřitelně velký výběr hudebních plakátů. Může to být váš oblíbený plakát od hudebního umělce nebo obraz lidí, kteří ruší. S tímhle neuděláte chybu, i když máte dobré snímky, které jste si pořídili sami na koncertech a podobně. Pokud jsou i tyto kvalitní, pak lze vše zavěsit na zeď. Jednoduše vyberte vhodný obrázek, který si později můžete nechat vytisknout na plátno. Nejlepší je najít poblíž obchod s fotografiemi, který z jednoho z vašich oblíbených obrázků udělá krásné nástěnné plátno.

elektrické kytary na kytarovém stojanu ve velkém obývacím pokoji s minimalistickým designem

Použití držáku na kytaru může být efektivní způsob, jak zobrazit své hudební nástroje. Většina těchto kytarových držáků na zeď však vyžaduje vyvrtání otvorů do zdi. Pokud ale nechcete vrtat, jsou k dispozici další možnosti, například stojan na kytaru. Všimněte si však, že pro akustickou a elektrickou kytaru obvykle existují různé typy, takže s objednávkou opatrně. Před nákupem se také ujistěte, že máte potřebné vybavení a zkušenosti nebo že znáte někoho, kdo to pro vás může udělat.

V hudební místnosti postavte hudební literaturu

Police s retro dekorativními prvky - staré rádio a kožený gauč vedle kytary

Do své hudební místnosti můžete přidat knihovnu s různými hudebními edicemi a knihami. Můžete si je koupit sami a uspořádat je tematicky. Mohou to být encyklopedie, autobiografie a mnoho dalších témat z hudební historie.

Křeslo v retro stylu v místnosti se zelenou stěnou a vinylovými deskami v rámu

Získejte skvělé věci a navrhněte svou hudební místnost pomocí malých dekorativních prvků. Určitě máte nějaké drobnosti, které jste časem nasbírali, nebo nějaké hudební dárky, které jste dostali od přátel a rodiny. Ukažte je také, místo abyste je měli v šuplíku. Proměňte svou hudební místnost v něco, co bude inspirovat vás a vaši hudbu pokaždé, když do ní vstoupíte. Vůbec nemusíte být odborníkem v oboru.

černě lakovaný klavír v hudební místnosti s laminátovou podlahou pro kytary a další hudební nástroje jako odraz zvuku

Akustika místnosti je však rozhodně něco, o čem byste se měli také ujistit. To platí zejména tehdy, pokud se tomu věnujete profesionálně, například s kapelou s bicími. Většinu nástrojů lze v pouzdru snáze skladovat, zejména z důvodu dlouhodobého opotřebení. U kytar z masivního dřeva tomu proto věnujte zvláštní pozornost.

Postavte na zeď v hudební místnosti bicí a desky, stylový design v bílé barvě s jemným osvětlením

Velké změny vlhkosti a teploty mohou také způsobit poškození po dlouhou dobu. Pokud odejdete z domu na více než několik dní, mějte nástroje v kufrech. To vám pomůže vyhnout se potenciálním problémům a udržet vaše nástroje v dobrém stavu.

Obývací pokoj

Nastavení hudební místnosti – inspirativní nápady pro návrh vlastní hudební místnosti

Pokud je vaším koníčkem hra na hudební nástroje nebo vaše kariéra souvisí s hudbou, můžete si založit vlastní hudební místnost. Máte možnost stát se ještě více uměleckými a naplno rozjet svoji kreativitu. Vyberte si například standardní pokoj ve svém domě, ať už jde o obývací pokoj, ložnici nebo dokonce celý váš byt. Pak z něj udělejte ohromující hudební místnost, která vás zve k tvorbě hudby. Přineste všechny nástroje a příslušenství do proměny a můžete vyrazit. Pravdou je, že to není jen o tom. Musíte myslet i na estetiku. Z tohoto důvodu jsme pro vás v tomto příspěvku sestavili několik příkladů jako inspiraci.

Nastavte si a užívejte si hudební místnost

Obložení stěn ze dřeva v obývacím pokoji s audio zařízením v rustikálním stylu

Hudební místnosti se liší stylem. Existují tradiční, eklektické, současné a moderní varianty, které můžete použít k vybavení hudební místnosti. Všechny tyto styly pokojů však mají jedno společné: odrážejí zábavu, talent a dokonce i profesionalitu. Hudební místnost ve vašem vlastním domě ji může oživit, protože si ji užijí všichni, staří i mladí. Nezáleží na tom, zda jste hudebník nebo s ním žijete. Vytvoření prostoru pro hru na hudební nástroje může být opravdu skvělý projekt. Pokud jde o design, hodně závisí na typu nástrojů, které chcete mít uvnitř.

Dětský pokoj s hudebním motivem na stěně, různé styly v teenagerském stylu

Možná budete také chtít izolovat hudební místnost, abyste vytvořili zvukotěsný prostor pro dospívající, aby dovnitř vypustili páru. Nebo možná máte v plánu zaplnit celý dům zvukem klasického klavíru. Ať už dáváte přednost jakémukoli hudebnímu stylu, existuje několik tipů na zdobení, o kterých byste měli přemýšlet, než vytvoříte speciální prostor pro hudbu nebo si založíte vlastní hudební studio. Hudební místnost se dobře hodí ke zbytku vašeho domova a je příjemným místem, kde se můžete zasekávat s přáteli a rodinou.

Vyberte správnou barvu

stylový obývací pokoj s držákem kytary na zdi a retro nábytkem na bílé prkenné podlaze

Volbou vhodného barevného schématu dáte hudební místnosti ve vašem domě výraznější identitu než jiným typům prostoru. Chcete -li například světlou barvu, použijte ji opakovaně v celé místnosti: na stěnách, na podlaze a dokonce i na stropě. Měli byste také vybrat správné vybavení.

klasické hudební nástroje v prostorném obývacím pokoji s rostlinami a kulatým designovým stolem

Když hudebníci využívají prostor ke hraní, nasávají atmosféru, kterou jste vytvořili. V případě, že chcete klidnější místnost, použijte stejný způsob s bílými nebo dokonce šedými, abyste získali stejný efekt. Rozbijte monotónní vzhled pomocí nástrojů sami. Sbírka nástěnných hudebních nástrojů může vypadat jako galerie uměleckých děl.

Čalouněné křeslo s rámem v hudební místnosti s útulným prostředím

Každý si všimne atmosférických rozdílů mezi jednoduchou bílou, nudnou místností a místností se živými barvami. Především myslete na kreativní možnosti a vzorce. Můžete dokonce nastavit kontrasty pro hudební místnost ve vašem bytě například pomocí oranžové a žluté. Pokud tedy dáváte přednost teplejším barvám, cokoli může fungovat, pokud si užíváte atmosféru, kterou vyzařuje. Nejlepší je strávit den koupí barvy, přečtením si některých průvodců a zdivočením se zdmi. Celá věc není tak obtížná a může být velmi zábavná.

Založte si domácí studio a nahrávejte hudbu

hudební místnost se šikmou střechou, zřízení domácího studia pro přehrávání a nahrávání hudby

Díky dostupnému softwaru dnes mnoho amatérských hudebníků nahrává své vlastní skladby, aniž by museli platit náklady na profesionální nahrávací studio. Pokud chcete nahrávat hudbu ve svém domácím studiu a nastavit a vytvořit si hudební místnost, se kterou si budete hrát, zkuste definovat dvě různé zóny. Jeden z nich byste měli naplánovat do řídicí místnosti, ve které se nacházejí vaše záznamová a přehrávací zařízení. Ten druhý pak může být živou místností pro hraní.

mladý muž hraje na kytaru při nahrávání v hudebním studiu s izolovanou zdí

Pokud však nemáte dostatek prostoru pro dvě místnosti, vytvořte dvě oblasti pomocí ozvučnice nebo dokonce těžké látky. Pokud máte dostatek prostoru k rozdělení místnosti, můžete dokonce nainstalovat celou skleněnou stěnu. Pomocí koberce také ztlumte zvuk ve své živé nahrávací místnosti. Ujistěte se však, že toto odpovídá výše uvedenému barevnému schématu.

starý maršálský rádiový a gramofon se zesilovačem v tematické hudební místnosti s obrázky a přehrávačem nástěnných držáků na kytaru

Správná dekorace pro takový projekt může sahat od rádia Marshall a vinylových desek až po tematické sběratelské předměty. Vinylové desky, zejména staré a ušlechtilé, jsou vášní, o kterou se rádi dělí mnozí lidé. Na tomto umění v plné velikosti je něco úžasného a také velmi nostalgického. V poslední době se desky v některých žánrech těší renesanci a stále můžete pracovat s použitými klasickými kousky. Nové i použité vinylové desky najdete na Amazonu a v různých internetových obchodech. Navíc pokud budete dostatečně usilovně zkoumat, můžete také najít spoustu skvělých výhod, které lze použít k ozdobení vašich zdí poté, co si založíte hudební místnost.

Vytvořte hudební místnosti a povolte odraz zvuku

Zařiďte minimalistickou hudební místnost s bílým klavírem a červenou otočnou židlí, kontrastním nábytkem

Ne každý však potřebuje hudební místnost s akustikou, která mu pomáhá dobře nahrávat. Pokud spadáte do této kategorie a rádi hrajete například sami na klavír a chcete slyšet odražený zvuk, použijte na podlahy a stěny tvrdé povrchy. Tvrdé dřevo a keramika jsou ideálním materiálem, protože je lze použít k vytvoření hudební místnosti, jejíž zvuk zní. Laminátové podlahy jsou také dobrou volbou.

klavír a další hudební nástroje hrají jazz ve velké hudební místnosti

Pokud také rádi hrajete s jinými hudebníky, může být příliš velká hudební místnost problémem, zvláště pokud hrajete hlasitě. Dobrým způsobem, jak tlumit zvuk hudební místnosti, aby byl pro ucho snadný, je použití čalouněného nábytku. Pohovky, židle, polštáře a závěsy fungují stejně dobře a jsou skvělými tlumiči. Skvělá věc na všech je, že tyto dokonale splynou se zbytkem dekoru a lze je snadno přesouvat a libovolně měnit akustiku místnosti.

Vytvořte víceúčelovou místnost

víceúčelová místnost pro živé vystoupení s mikrofony před pódiem

Pokud nemáte dostatek místa, můžete zřídit hostinský pokoj jako hudební místnost. Ideální by byla skládací postel nebo rozkládací pohovka, kterou můžete uložit během hraní. Především to znamená, že při tvorbě hudby nejste stísněni a že při návštěvě hostů jste neztratili hlavní využití prostoru. Stále populárnější jsou také domácí studia a hudební místnosti, které slouží také k představení.

hudební místnost natřená žlutou izolací s koberci v suterénu

Pokud vás tedy hraní baví, můžete si vytvořit pódiovou oblast a přidat osvětlení. Nejen, že to vypadá dobře, ale opravdu to může kapele pomoci dobře zkoušet. Proč si tedy neudělat ze svého domova přátelské místo, kde mohou vaši rodinní příslušníci, přátelé nebo dokonce sousedé poslouchat živou hudbu?

Vybavte hudební místnosti vysoce kvalitním zvukem

moderní obývací pokoj pro poslech hudby s lehátkem v minimalistickém designu

Není nic lepšího, než si po dlouhém týdnu odpočinout u své oblíbené hudby z vysoce kvalitních reproduktorů. Měli byste také slyšet každou malou nuanci v písni. Použité reproduktory by v tomto případě byly také možností, kterou můžete získat levně, abyste ušetřili peníze a získali mnohem lepší kvalitu zvuku pro svůj rozpočet.

červená stěna a kožené křeslo vedle reproduktorů a regálu

I když jen stojí, dobře se hodí k tématu „vybavení hudební místnosti“. Pamatujte také, že dobří reproduktory se nikdy opravdu neopotřebují. Berte to tedy jako víceletou investici, která vám zůstane na dlouhou dobu. Podívejte se na každý typ a cenové rozpětí reproduktorů.

Vyvěste plakáty a obrázky do hudební místnosti

Postavte na zeď v hudební místnosti plakáty a obrázky s reproduktory a kompiterem v rustikálním stylu

Staré dobré plakáty mohou být také velmi dostupné a hlavně snadno k nalezení. Na ty můžete také narazit na některých webech, které mají neuvěřitelně velký výběr hudebních plakátů. Může to být váš oblíbený plakát od hudebního umělce nebo obraz lidí, kteří ruší. S tímhle neuděláte chybu, i když máte dobré snímky, které jste si pořídili sami na koncertech a podobně. Pokud jsou i tyto kvalitní, pak lze vše zavěsit na zeď. Jednoduše vyberte vhodný obrázek, který si později můžete nechat vytisknout na plátno. Nejlepší je najít poblíž obchod s fotografiemi, který z jednoho z vašich oblíbených obrázků udělá krásné nástěnné plátno.

elektrické kytary na kytarovém stojanu ve velkém obývacím pokoji s minimalistickým designem

Použití držáku na kytaru může být efektivní způsob, jak zobrazit své hudební nástroje. Většina těchto kytarových držáků na zeď však vyžaduje vyvrtání otvorů do zdi. Pokud ale nechcete vrtat, jsou k dispozici další možnosti, například stojan na kytaru. Všimněte si však, že pro akustickou a elektrickou kytaru obvykle existují různé typy, takže s objednávkou opatrně. Před nákupem se také ujistěte, že máte potřebné vybavení a zkušenosti nebo že znáte někoho, kdo to pro vás může udělat.

V hudební místnosti postavte hudební literaturu

Police s retro dekorativními prvky - staré rádio a kožený gauč vedle kytary

Do své hudební místnosti můžete přidat knihovnu s různými hudebními edicemi a knihami. Můžete si je koupit sami a uspořádat je tematicky. Mohou to být encyklopedie, autobiografie a mnoho dalších témat z hudební historie.

Křeslo v retro stylu v místnosti se zelenou stěnou a vinylovými deskami v rámu

Získejte skvělé věci a navrhněte svou hudební místnost pomocí malých dekorativních prvků. Určitě máte nějaké drobnosti, které jste časem nasbírali, nebo nějaké hudební dárky, které jste dostali od přátel a rodiny. Ukažte je také, místo abyste je měli v šuplíku. Proměňte svou hudební místnost v něco, co bude inspirovat vás a vaši hudbu pokaždé, když do ní vstoupíte. Vůbec nemusíte být odborníkem v oboru.

černě lakovaný klavír v hudební místnosti s laminátovou podlahou pro kytary a další hudební nástroje jako odraz zvuku

Akustika místnosti je však rozhodně něco, o čem byste se měli také ujistit. To platí zejména tehdy, pokud se tomu věnujete profesionálně, například s kapelou s bicími. Většinu nástrojů lze v pouzdru snáze skladovat, zejména z důvodu dlouhodobého opotřebení. U kytar z masivního dřeva tomu proto věnujte zvláštní pozornost.

Postavte na zeď v hudební místnosti bicí a desky, stylový design v bílé barvě s jemným osvětlením

Velké změny vlhkosti a teploty mohou také způsobit poškození po dlouhou dobu. Pokud odejdete z domu na více než několik dní, mějte nástroje v kufrech. To vám pomůže vyhnout se potenciálním problémům a udržet vaše nástroje v dobrém stavu.