Obývací pokoj

Nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku – jak správně kombinovat?

nápady obývacího pokoje pro černou pohovku kůže-bílá-mramor-gauč-světlo-atmosféra

Černá pohovka bezpochyby vypadá stylově, moderně a elegantně. Přesto si někteří netroufnou vybrat tuto barvu na gauč, protože si nejsou jisti, jak správně kombinovat tmavou barvu, aniž by riskovali příliš tmavou atmosféru. Zde přichází na řadu náš užitečný článek. Máme galerii z Nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu sestaven. S jejich pomocí získáte skvělé varianty pro výběr barev a se kterými styly lze černou sedací soupravu kombinovat.

Nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku – tyrkysová jako přízvuk

nápady do obývacího pokoje pro černý sedací kožený-tyrkysový-nápad-dekor-orientální koberec

Pokud nechcete příliš neutrální design interiéru, můžete takto černobílou místnost nádherně okořenit několika barevnými akcenty. Tyrkysová je v současné době velmi trendy a velmi dobře se hodí k černé sedací soupravě. Stylové nápady do obývacího pokoje pro tyrkysovou černou pohovku můžete implementovat pomocí různých doplňků a dekorací, například s kobercem, závěsy nebo polštáři.

Nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku – akcenty růžové barvy

nápady obývacího pokoje pro černý sedací koberec s hlubokými hromadami růžových akcentů

Protože nejen pohovka, ale i koberec a podlaha byly v tomto obývacím pokoji vybrány jako černé, byla nutná kompenzace. Toho je dosaženo prostřednictvím bílých stěn. Použití mnoha tmavých předmětů a nábytku v tomto obývacím pokoji bylo také možné díky velkým čelním oknům, která do místnosti propouštěla ​​hodně světla. Za zmínku stojí také růžové akcenty, které můžete také použít pro nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu.

Barevné nápady do obývacího pokoje s oranžovou

nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu pomeranč-kombinace-zařizování-inspirace

Pro nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu jsou v zásadě vhodné všechny světlé a výrazné barvy. Který z nich si vyberete, závisí na prostředí, kterého chcete dosáhnout. Modrá a zelená například vytvářejí chladnější atmosféru, zatímco červená, žlutá nebo oranžová, jako v tomto případě, vytvářejí teplo. Černý gauč je také kombinován se šedými betonovými stěnami.

Kožená sedací souprava v černé barvě

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-kůže-gauč-sklo-konferenční stolek-laminát-pohodlí

Kožená sedací souprava je atraktivní, elegantní a také nenáročná na péči. Tvoří perfektní ohnisko v obývacím prostoru a měl by být zvážen pro nápady vašeho obývacího pokoje pro černou pohovku, protože je vhodný pro jakýkoli styl. Jeho neutrální barvy lze kombinovat s různými vzory. Světlá dřevěná podlaha je také skvělou volbou pro zvýraznění gauče.

Nápady na obývací pokoj ve starých budovách

obývací pokoj-nápady-pro-černá-pohovka-bílá-kombinující-obložení stěn-dřevo-vinobraní

Zde můžete vidět kombinaci dvou stylů. Stará budova s ​​vysokým stropem a dřevěným obložením stěn je úspěšně kombinována s moderním nábytkem. Takže, jak vidíte, neexistují žádné konkrétní limity a pravidla, která je třeba dodržovat pro nápady obývacího pokoje pro černou pohovku. Černý gauč má barevné polštáře, které dodají trochu pepře. Tato kombinace stylů vytváří obzvláště elegantní a stylový interiér.

Zdůrazněná stěna a gauč v černé barvě

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-přízvuk zeď-nízké-židle

Aby se černá pohovka neobjednala a nevyzvedla v místnosti, je dobré ji kombinovat s jinými černými nebo tmavými prvky. K tomu je velmi vhodná akcentovaná stěna. Dávejte si ale pozor, abyste to nepřehnali. S příliš mnoha tmavými prvky můžete získat depresivně vypadající pokoj a to rozhodně nepatří jen k nápadům na obývací pokoj pro černou pohovku, které máte na mysli.

Přírodní tóny

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-přírodní-tóny-béžová-olivově-bílá-křeslo

Nepochybně získáte přátelské nápady obývacího pokoje pro černé pohovky, pokud použijete přirozené tóny pro zbytek nábytku. Podlaha ze dřeva, dekorativní koberec v olivově zelené, béžové nebo podobné barvě a světlé stěny spolu s černým gaučem vytvářejí útulné prostředí, které zároveň působí velmi elegantně.

Černá pohovka a přírodní kámen

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-barvy-béžová-krb-přírodní kámen-dekorace

Není tato souhra mezi černou koženou sedací soupravou a lehkým přírodním kamenem prostě úchvatná? S touto variantou můžete také implementovat nápady obývacího pokoje pro výše uvedené černé pohovky, ve kterých byly použity přírodní tóny. Skutečné přírodní materiály jsou dokonalým doplňkem barev a vytvářejí harmonický design místnosti, kterému nechybí elegance.

Tmavě šedá obklad stěn

nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku vintage-moderní-eames-šedé stěny

Monochromatický nábytek je vhodný i do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu. Černý gauč je kombinován s prvky v odstínech šedé, jako jsou obklady stěn a podlaha. V tomto případě vytváří černobílý efekt také sedací nábytek. Hnědé židle Eames a osvětlení vytvářejí teplé akcenty.

Nápady na záclony obývací pokoj

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-jídelní stůl-eames-bílá-závěsná světla

Toto černobílé zařízení má také hnědé akcenty, které tentokrát zastupuje různý dřevěný nábytek. To je také důležité, pokud chcete, aby váš obývací pokoj byl živější a ne příliš neutrální a monotónní nápady obývacího pokoje pro černou pohovku. Bílá podlaha z dlaždic vypadá přívětivě, závěsy zase opakují černobílou kombinaci gauče a konferenčního stolku.

Jednoduché a elegantní

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-pevná-přední-boční-stůl-kovová stolička

Černá pohovka je sama o sobě nápadná díky své elegantní barvě, ale tento efekt můžete zesílit, pokud použijete kontrastní barvy a méně dekorací, které by vás mohly rozptylovat. Zvláště malý obývací pokoj by měl tyto nápady obývacího pokoje pro černou pohovku zvážit. Tísnivá atmosféra je tam větším rizikem než ve velmi prostorných obývacích pokojích.

Ušlechtilý design

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-krb-vinobraní-bílý-lustr-stará budova

Zde můžete vidět obývací pokoj ve staré budově, jejíž vintage prvky jsou kombinovány s moderním nábytkem. A přestože takové nápady obývacího pokoje pro černé pohovky znějí spíše abstraktně, výsledkem je harmonický interiér, který má také okouzlující efekt díky ozdobnému krbu a zrcadlu a lustru. Krémově zbarvený koberec s hlubokým vlasem také vyzařuje pohodlí a útulnost.

Nápady na design stěny obývacího pokoje

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-luxusní-moderní-cihlová zeď-otevřený-krb-vysoký lesk

V moderním obývacím pokoji lze k doplnění černé sedačky použít také cihlovou zeď. Teplou barvu lze doplnit dalšími teplými nuancemi, například v tomto případě hnědým kobercem. V tomto případě nápady obývacího pokoje pro černé pohovky zahrnují nejen více černého nábytku, ale také hladké, bílé povrchy pro podlahu a krb.

Monochromatický s vintage nádechem

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-roche-bobois-parkety-síťovaná-temná stěna

Zde opět vidíte byt staré budovy, který má okouzlující atmosféru. Stěny jsou tentokrát navrženy v šedé barvě. Totéž platí pro rámy oken. Další nápady pro obývací pokoj pro černou pohovku jsou autentické parkety, některé se vzorem rybí kosti a kožená křesla v černé barvě. Výsledkem je ušlechtilé zařízení, ve kterém nechybí moderní vkus.

Nápady pro obývací pokoj ve skandinávském stylu

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-skandinávský-styl-nábytek-stojací lampa

Kombinace černé a bílé se ve skandinávském nábytku nepoužívá zřídka. V tomto případě je nejen gauč černý, ale také židle, některé dekorace a zeď. Tyto nápady na černé pohovky v obývacím pokoji jsou zdůrazněny spoustou bílého nábytku a prvků. V tomto bytě také nechybí barevné akcenty.

Minimalistické v černé a bílé

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-bílá-interiér-kuchyň-kovový stůl

V tomto minimalistickém bytě je vytvořen silný barevný kontrast. Sedací a jídelní kout jsou jedinými místy, kde byl použit tmavý nábytek. Zbytek pokojů je navržen v bílé barvě. Každý, kdo má rád super jednoduché interiéry a hledá nápady do obývacího pokoje pro černé sedací soupravy, si tento příklad zaručeně zamiluje okamžitě.

Zařizování obývacího pokoje – nápady, kterými se můžete inspirovat

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-bílý-konferenční stolek-šedý-koberec-barevné-pohovky

Zde vidíte kombinaci různých barev jako nápady obývacího pokoje pro černou pohovku. Středem je opět černý gauč. K dispozici je také bílý konferenční stolek, šedý koberec s hlubokými hromadami a živé barevné akcenty v podobě polštářů na pohovku a deky. Koberec slouží k vytvoření kontrastu. V opačném případě může být pohovka na tmavých parketách méně nápadná.

Krásné nápady do obývacího pokoje

nápady do obývacího pokoje pro černý sedací krb-moderní-béžová podlaha

Nápady obývacího pokoje pro černou pohovku jsou v tomto interiéru více než jasné. Jak můžete okamžitě vidět, hlavní barva je černá. Najdete ho nejen v nábytku, ale také na fototapetě a krbové příčce. Světlá dřevěná podlaha a bílé stěny slouží jako kontrast. Opravdu stylový design, že??

Obývací pokoj

Nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku – jak správně kombinovat?

nápady obývacího pokoje pro černou pohovku kůže-bílá-mramor-gauč-světlo-atmosféra

Černá pohovka bezpochyby vypadá stylově, moderně a elegantně. Přesto si někteří netroufnou vybrat tuto barvu na gauč, protože si nejsou jisti, jak správně kombinovat tmavou barvu, aniž by riskovali příliš tmavou atmosféru. Zde přichází na řadu náš užitečný článek. Máme galerii z Nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu sestaven. S jejich pomocí získáte skvělé varianty pro výběr barev a se kterými styly lze černou sedací soupravu kombinovat.

Nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku – tyrkysová jako přízvuk

nápady do obývacího pokoje pro černý sedací kožený-tyrkysový-nápad-dekor-orientální koberec

Pokud nechcete příliš neutrální design interiéru, můžete takto černobílou místnost nádherně okořenit několika barevnými akcenty. Tyrkysová je v současné době velmi trendy a velmi dobře se hodí k černé sedací soupravě. Stylové nápady do obývacího pokoje pro tyrkysovou černou pohovku můžete implementovat pomocí různých doplňků a dekorací, například s kobercem, závěsy nebo polštáři.

Nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku – akcenty růžové barvy

nápady obývacího pokoje pro černý sedací koberec s hlubokými hromadami růžových akcentů

Protože nejen pohovka, ale i koberec a podlaha byly v tomto obývacím pokoji vybrány jako černé, byla nutná kompenzace. Toho je dosaženo prostřednictvím bílých stěn. Použití mnoha tmavých předmětů a nábytku v tomto obývacím pokoji bylo také možné díky velkým čelním oknům, která do místnosti propouštěla ​​hodně světla. Za zmínku stojí také růžové akcenty, které můžete také použít pro nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu.

Barevné nápady do obývacího pokoje s oranžovou

nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu pomeranč-kombinace-zařizování-inspirace

Pro nápady do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu jsou v zásadě vhodné všechny světlé a výrazné barvy. Který z nich si vyberete, závisí na prostředí, kterého chcete dosáhnout. Modrá a zelená například vytvářejí chladnější atmosféru, zatímco červená, žlutá nebo oranžová, jako v tomto případě, vytvářejí teplo. Černý gauč je také kombinován se šedými betonovými stěnami.

Kožená sedací souprava v černé barvě

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-kůže-gauč-sklo-konferenční stolek-laminát-pohodlí

Kožená sedací souprava je atraktivní, elegantní a také nenáročná na péči. Tvoří perfektní ohnisko v obývacím prostoru a měl by být zvážen pro nápady vašeho obývacího pokoje pro černou pohovku, protože je vhodný pro jakýkoli styl. Jeho neutrální barvy lze kombinovat s různými vzory. Světlá dřevěná podlaha je také skvělou volbou pro zvýraznění gauče.

Nápady na obývací pokoj ve starých budovách

obývací pokoj-nápady-pro-černá-pohovka-bílá-kombinující-obložení stěn-dřevo-vinobraní

Zde můžete vidět kombinaci dvou stylů. Stará budova s ​​vysokým stropem a dřevěným obložením stěn je úspěšně kombinována s moderním nábytkem. Takže, jak vidíte, neexistují žádné konkrétní limity a pravidla, která je třeba dodržovat pro nápady obývacího pokoje pro černou pohovku. Černý gauč má barevné polštáře, které dodají trochu pepře. Tato kombinace stylů vytváří obzvláště elegantní a stylový interiér.

Zdůrazněná stěna a gauč v černé barvě

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-přízvuk zeď-nízké-židle

Aby se černá pohovka neobjednala a nevyzvedla v místnosti, je dobré ji kombinovat s jinými černými nebo tmavými prvky. K tomu je velmi vhodná akcentovaná stěna. Dávejte si ale pozor, abyste to nepřehnali. S příliš mnoha tmavými prvky můžete získat depresivně vypadající pokoj a to rozhodně nepatří jen k nápadům na obývací pokoj pro černou pohovku, které máte na mysli.

Přírodní tóny

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-přírodní-tóny-béžová-olivově-bílá-křeslo

Nepochybně získáte přátelské nápady obývacího pokoje pro černé pohovky, pokud použijete přirozené tóny pro zbytek nábytku. Podlaha ze dřeva, dekorativní koberec v olivově zelené, béžové nebo podobné barvě a světlé stěny spolu s černým gaučem vytvářejí útulné prostředí, které zároveň působí velmi elegantně.

Černá pohovka a přírodní kámen

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-barvy-béžová-krb-přírodní kámen-dekorace

Není tato souhra mezi černou koženou sedací soupravou a lehkým přírodním kamenem prostě úchvatná? S touto variantou můžete také implementovat nápady obývacího pokoje pro výše uvedené černé pohovky, ve kterých byly použity přírodní tóny. Skutečné přírodní materiály jsou dokonalým doplňkem barev a vytvářejí harmonický design místnosti, kterému nechybí elegance.

Tmavě šedá obklad stěn

nápady do obývacího pokoje pro černou pohovku vintage-moderní-eames-šedé stěny

Monochromatický nábytek je vhodný i do obývacího pokoje pro černou sedací soupravu. Černý gauč je kombinován s prvky v odstínech šedé, jako jsou obklady stěn a podlaha. V tomto případě vytváří černobílý efekt také sedací nábytek. Hnědé židle Eames a osvětlení vytvářejí teplé akcenty.

Nápady na záclony obývací pokoj

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-jídelní stůl-eames-bílá-závěsná světla

Toto černobílé zařízení má také hnědé akcenty, které tentokrát zastupuje různý dřevěný nábytek. To je také důležité, pokud chcete, aby váš obývací pokoj byl živější a ne příliš neutrální a monotónní nápady obývacího pokoje pro černou pohovku. Bílá podlaha z dlaždic vypadá přívětivě, závěsy zase opakují černobílou kombinaci gauče a konferenčního stolku.

Jednoduché a elegantní

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-pevná-přední-boční-stůl-kovová stolička

Černá pohovka je sama o sobě nápadná díky své elegantní barvě, ale tento efekt můžete zesílit, pokud použijete kontrastní barvy a méně dekorací, které by vás mohly rozptylovat. Zvláště malý obývací pokoj by měl tyto nápady obývacího pokoje pro černou pohovku zvážit. Tísnivá atmosféra je tam větším rizikem než ve velmi prostorných obývacích pokojích.

Ušlechtilý design

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-krb-vinobraní-bílý-lustr-stará budova

Zde můžete vidět obývací pokoj ve staré budově, jejíž vintage prvky jsou kombinovány s moderním nábytkem. A přestože takové nápady obývacího pokoje pro černé pohovky znějí spíše abstraktně, výsledkem je harmonický interiér, který má také okouzlující efekt díky ozdobnému krbu a zrcadlu a lustru. Krémově zbarvený koberec s hlubokým vlasem také vyzařuje pohodlí a útulnost.

Nápady na design stěny obývacího pokoje

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-luxusní-moderní-cihlová zeď-otevřený-krb-vysoký lesk

V moderním obývacím pokoji lze k doplnění černé sedačky použít také cihlovou zeď. Teplou barvu lze doplnit dalšími teplými nuancemi, například v tomto případě hnědým kobercem. V tomto případě nápady obývacího pokoje pro černé pohovky zahrnují nejen více černého nábytku, ale také hladké, bílé povrchy pro podlahu a krb.

Monochromatický s vintage nádechem

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-roche-bobois-parkety-síťovaná-temná stěna

Zde opět vidíte byt staré budovy, který má okouzlující atmosféru. Stěny jsou tentokrát navrženy v šedé barvě. Totéž platí pro rámy oken. Další nápady pro obývací pokoj pro černou pohovku jsou autentické parkety, některé se vzorem rybí kosti a kožená křesla v černé barvě. Výsledkem je ušlechtilé zařízení, ve kterém nechybí moderní vkus.

Nápady pro obývací pokoj ve skandinávském stylu

obývací pokoj-nápady-černá-pohovka-skandinávský-styl-nábytek-stojací lampa

Kombinace černé a bílé se ve skandinávském nábytku nepoužívá zřídka. V tomto případě je nejen gauč černý, ale také židle, některé dekorace a zeď. Tyto nápady na černé pohovky v obývacím pokoji jsou zdůrazněny spoustou bílého nábytku a prvků. V tomto bytě také nechybí barevné akcenty.

Minimalistické v černé a bílé

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-bílá-interiér-kuchyň-kovový stůl

V tomto minimalistickém bytě je vytvořen silný barevný kontrast. Sedací a jídelní kout jsou jedinými místy, kde byl použit tmavý nábytek. Zbytek pokojů je navržen v bílé barvě. Každý, kdo má rád super jednoduché interiéry a hledá nápady do obývacího pokoje pro černé sedací soupravy, si tento příklad zaručeně zamiluje okamžitě.

Zařizování obývacího pokoje – nápady, kterými se můžete inspirovat

nápady na obývací pokoj-černá-pohovka-bílý-konferenční stolek-šedý-koberec-barevné-pohovky

Zde vidíte kombinaci různých barev jako nápady obývacího pokoje pro černou pohovku. Středem je opět černý gauč. K dispozici je také bílý konferenční stolek, šedý koberec s hlubokými hromadami a živé barevné akcenty v podobě polštářů na pohovku a deky. Koberec slouží k vytvoření kontrastu. V opačném případě může být pohovka na tmavých parketách méně nápadná.

Krásné nápady do obývacího pokoje

nápady do obývacího pokoje pro černý sedací krb-moderní-béžová podlaha

Nápady obývacího pokoje pro černou pohovku jsou v tomto interiéru více než jasné. Jak můžete okamžitě vidět, hlavní barva je černá. Najdete ho nejen v nábytku, ale také na fototapetě a krbové příčce. Světlá dřevěná podlaha a bílé stěny slouží jako kontrast. Opravdu stylový design, že??