Obývací pokoj

Marocký styl – 38 orientálních obývacích pokojů s exotickým nádechem

nápad obývacího pokoje v marockém stylu žlutá modrá červená romantická

V pohnuté historii severoafrického národa Maroka hrály různé kultury, civilizace a náboženství důležitou roli a také zde zanechaly své stopy. Od domorodých Berberů po Araby a od Římanů a Španělů země v průběhu mnoha staletí přivítala na svém území řadu dalších návštěvníků. Není tedy divu, že marocká kultura je tak bohatá na tolik různých nuancí. Jejich architektura je bohatá, živá a inspirovaná širokou škálou zdrojů. Marocký styl pro zdobení ztělesňuje prvky mnoha jiných kultur. Zvláště marocké obytné prostory vypadají vzrušující, bujné a velmi mystické.

Marocký styl – bohatý na textury a barvy

rohová sedačka v marockém stylu, zrcadlo z obkladů z olivového kamene

Vyplněné jasnými, magnetickými barvami, se složitými geometrickými vzory, plyšovými koberci, lampióny, světly a pohodlnými pohovkami, v marockém stylu inspiruje vás, abyste byli odvážní a extravagantní, pokud jde o váš nábytek a dekorace. Zde je kolekce několika úžasných obytných prostor, které různými způsoby předvádějí nadčasového marockého ducha a ukazují jej dnešnímu světu. Užijte si tuto vzrušující galerii obrázků!

Marocký styl s jeho moderními interpretacemi 

v marockém stylu interiér jídelny červený nábytek koberec orientální oblouk

Marocký styl klasický obývací pokoj vypadá jako neutuchající oslava života s bohatými jasnými barvami a rozmanitými texturami. Ale o tom si povíme trochu později. Většina majitelů domů chce ve svých pokojích jen nádech marockého kouzla. Zároveň však chtějí zachovat elegantní, svěží, současný ráz domu. Toho lze dosáhnout použitím jasných barevných akcentů, které skvěle vyniknou v obývacím pokoji na chladném, neutrálním pozadí. Samozřejmě existuje mnoho způsobů, jak je integrovat do prostředí. Všude jsou krásné přehozové a podlahové polštáře, ozdobné závěsy, klasické marocké koberce a útulné dekorace v jasně červených, žlutých a modrých odstínech a scénu ovládnou tyto odvážné marocké prvky!

Geometrické vzory a jasné akcenty

orientální vzor oranžové zdi v marockém stylu

Oblíbeným současným trendem je používání fascinujících geometrických vzorů a výrazných akcentů, díky nimž orientální pokoj vypadá elegantně a moderně a současně typicky marocky! Velká zrcadla a lesklé povrchy mohou také zdůraznit tuto přitažlivost, aniž by zdánlivě nebyly na místě. Skutečně vidíme klasický hollywoodský Regency styl a marocký styl ruku v ruce v okouzlujícím obývacím pokoji! Není to překvapující??

Barevné a klasické!

v marockém stylu romantické krbové ozdoby křeslo osmanské

Chcete se odchýlit od evropského stylu zařizování a vnést do svého interiéru exotickou notu? Pak přivítejte klasický marocký styl v interiérovém designu! První věcí, kterou musíte udělat, je vybrat barvu pozadí pro váš obývací prostor. To je velký rozdíl mezi zahrnutím marockých prvků do moderního interiéru a volbou konkrétního marockého motivu. Neutrální pozadí v bílé nebo krémové barvě už prostě není dost dobré! Teplá žlutá a spálené pomeranče jsou často upřednostňované barvy. Pro ty, kteří chtějí ve svém marockém obývacím pokoji „středomořskou atmosféru“, je aqua, tyrkysová nebo modrozelená vhodná alternativa.

Luxusní doma

Moderní výzdoba-marocký styl

Neváhejte a naplňte místnost luxusním dekorem v kontrastních barvách a těžkých vzorech pro autentický marocký vzhled. Záclony inspirované pouštním životem na Blízkém východě, jako je přírodní zeleň, oblouky a okna s klíčovými dírkami a další prvky klasické blízkovýchodní architektury, dodávají marockému obývacímu pokoji ozdobnou přitažlivost.

Světla, vzory a plyšové textury

nápady na čalouněnou sedací soupravu v klasickém stylu

Při zdobení v marockém stylu byste se měli raději obejít bez odkládacích stolků a dalších přídavných stolů. V tomto prostředí mají své místo krásně vyřezávané dřevěné dekorace, barevné nálezy z místního blešího trhu s orientálním nádechem a skvělými stoličkami. A zatímco se vaše pozornost soustředí na dekoraci, textil a barvy, nezapomeňte na roli svítidel. Protože právě tyto hrají velmi důležitou roli při dosažení skutečné marocké nálady. Ve skutečnosti jsou světla, jako jsou lucerny v marockém stylu, přesně tím detailem, který je s touto kulturou nejvíce spojen. Když takovou lampu uvidíte, definujete celou místnost jako skutečně marockou!

Čisté světlo

Dřevěný stůl-masivní dřevo-klasický nábytek-afro-arabský styl

Neobyčejná a nenapodobitelná marocká světla plní v obývacím pokoji dvojí funkci, jsou skvělými sochařskými doplňky, i když nejsou zapnutá. Zkombinujte je s ostatními obecně uznávanými rysy vintage stylu, například s marockými koberci, a polovina vaší práce bude hotová! Marocký obývací pokoj, povzbuzující, příjemný a někdy jednoduše majestátní, je výraznou oázou barev a kreativity.

Čistá poznámka s arabským nádechem

Obývací pokoj-s-krbem-okno-se zaoblenými-arabskými tvary

 Lucy Design interiéru

Pokud chcete ve svém moderním obývacím pokoji implementovat orientální styl, pak byste měli pracovat s barvami. Orientální svět barev je bohatý na intenzivní barvy, které jsou v interiéru velmi výrazné. Patří sem především žlutá, červená, oranžová, zelená a azurově modrá. Při zařizování může být možné kombinovat moderní a marocký styl, ale pouze pokud jsou použity správné barvy. I když jsou stěny a strop bílé, můžete obývací části dát orientální nádech se zařizovacími prvky v příslušných barvách.

Pohádkový dům

Obývací pokoj-dům-dvoupatrový-typický-marocký

Marocký styl dodává každé místnosti nádech exotiky. Díky výrazným barvám, krásnému textilu a dřevěnému nábytku vypadá váš byt jako palác z „1001 nocí“. Pro zcela autentický vzhled hraje každý prvek důležitou roli – od designu stěny po malou stoličku v obývacím prostoru. Ozdoby na nábytku a oknech zde hrají hlavní roli a rozhodně by měly být součástí výzdoby. Oblíbenými motivy jsou květiny, úponky a především motivy vypůjčené z přírody.

Orientální moderní

Vintage styl se skleněným stolem a čalouněným nábytkem

Stále více designérů interiérů se snaží implementovat styl orientálního zařizování do moderního interiérového designu. Výsledkem je jakýsi mix stylů, které hovoří pro neobvyklý design interiéru. Prvky, které se v takovém zařízení často používají, jsou orientální koberce a závěsná světla. Mají specifický design, a proto okamžitě ukazují na Orient.

Základní prvky pro orientální interiér

Záclony-s-orientálními postavami-nábytek-domů

 Jason Dallas Design

Jako každý životní styl, i orientální a marocký styl mají určité prvky, které jsou pro ně zásadní. Jde především o předměty, které se používají při dekoraci. Mezi základy dekora pro tento styl zařizování patří pohodlné podlahové polštáře a pufy v barvách typických pro daný styl, závěsná světla s neobvyklými designy a také různé nádoby ze stříbra, mědi a mosazi. Paraventy vyrobené ze dřeva jsou další oblíbenou myšlenkou dekorace, která může také sloužit jako rozdělovač pokojů ve větší místnosti.

Útulné posezení s podlahovými polštáři

Čajový a kávový koutek-kulaté-sedací-polštáře-na-koberci

 Fotografie KuDa

Pokud byste chtěli svůj byt zařídit v orientálním stylu, můžete si navrhnout samostatné posezení. Zásadní je zde koberec s několika podlahovými polštáři a nízkým stolem uprostřed. Prostor můžete od zbytku bytu oddělit baldachýny z organzy. Měli byste také zajistit vhodné osvětlení, které v této oblasti vykouzlí teplé světlo. S takovou oázou klidu a relaxace ve vlastním domě si nemusíte dělat starosti se stresem.

Zařiďte obývací pokoj arabským vkusem

stylové tvary a mezery v arabském stylu

Osvětlení Souq

Abyste pozvali Orient do svých čtyř stěn, nemusíte nutně vybavit celou místnost marockým nebo arabským stylem. V místnosti můžete místo toho umístit různé prvky ze stylu, které dodávají pouze orientální nádech. Sami rozhodnete, zda koberec, krásný skleněný lustr nebo pohovka s marockým vzorem.

Zelená barva stěny do obývacího pokoje v orientálním stylu

Sedací boxy-s-polštáři-a-koberci-zelené-okenní rámy

 Elad Gonen

Marocký styl se vyznačuje živými barvami a nádhernými vzory. Pokud chcete svému vlastnímu obývacímu pokoji dodat nádech marocké atmosféry, pak se můžete rozhodnout pro takovou barvu stěny. Vzhledem k tomu, že styl zařizování má hodně společného s přírodou, je zelená ideální barvou stěn a nábytku. Zkombinujte s jasně žlutou a oranžovou a vytvořte harmonické prostředí.

Barevné zařízení ve stylu Orientu

Kulaté posezení s čalouněním a polštáři v arabském stylu

 ibrahim radwan

S úspěšnou kombinací různých barev a vzorů pro interiér můžete pozvat oblíbený orientální styl do svého vlastního bytu. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít správný textil. V marockém stylu se používá hodně hedvábí, organzy, bavlny a brokátu. Čalouněný nábytek a nádherné závěsy jsou proto nutností pro skutečný orientální nádech. Použijte co nejvíce barev, které jsou navzájem dobře sladěny. Shromážděte další inspiraci pro marocký styl z naší obrazové galerie.

Červeno-barevné-barevné-zařízení-klasické-a-stylové

Becky Harrisová

Kožená sedací souprava v retro stylu s kovovými židlemi

Urso designy

Ratanové sedací polštáře-orientální-koberec-závěsy

Laura U

Závěsná lampa-lucerna-marocký styl-barevný-koberec

Duet Design Group

moderní nábytek-krb-s-přírodním kamenem

Tom Stringer Design Partners

orientální koberec s polštáři-barevný-plyš

Dům & Domy Palm Springs Home Staging

Moderní vybavení s koženým nábytkem tyrkysové barvy

Interiéry Tami Smight

Dřevěná podlaha s vysokým stropem a vzdušností

Kočičí dřevěná podlahová pohovka s čalouněním

Interiéry Rebeccy Mitchellové & butik

Arabské tvary a postavy v obývacím pokoji v tyrkysové barvě

Marocký bazar Návrháři interiérů

Pohádkové zařízení-čalouněné polštáře-vysoký strop-orientální

Gordonův kamenný design

Dům s verandou-obývací pokoj-s krbem

Horchow

Klasická stěna-dekorace-čalouněná-pohovka-s-dřevěným stolem

Sunny K. Veselý

Ručně tkaný-koberec-krém-bílý-nábytek-s-krbem

Gordonův kamenný design

Nábytek v marockém stylu-nábytek-obývací pokoje

Barevný polštář-kožený nábytek-moderní vybavení

Sarah Kidder Design

Modrý koberec s asymetrickými postavami

Janet Paik

Stromy jako dekorace-klasický-bílý-nábytek-s-kovovými stoly

z Wisterie

Dekorativní čalouněná sedací souprava se zrcadlem

Natalie Fuglestveit Design interiéru

Nástěnná dekorace-dřevěné stoly v jižním stylu

Klasický marocký mozaikový interiér

Plachetnice-pohled-na-pobřeží-přístav-veranda-marocký styl

Obývací pokoj

Marocký styl – 38 orientálních obývacích pokojů s exotickým nádechem

nápad obývacího pokoje v marockém stylu žlutá modrá červená romantická

V pohnuté historii severoafrického národa Maroka hrály různé kultury, civilizace a náboženství důležitou roli a také zde zanechaly své stopy. Od domorodých Berberů po Araby a od Římanů a Španělů země v průběhu mnoha staletí přivítala na svém území řadu dalších návštěvníků. Není tedy divu, že marocká kultura je tak bohatá na tolik různých nuancí. Jejich architektura je bohatá, živá a inspirovaná širokou škálou zdrojů. Marocký styl pro zdobení ztělesňuje prvky mnoha jiných kultur. Zvláště marocké obytné prostory vypadají vzrušující, bujné a velmi mystické.

Marocký styl – bohatý na textury a barvy

rohová sedačka v marockém stylu, zrcadlo z obkladů z olivového kamene

Vyplněné jasnými, magnetickými barvami, se složitými geometrickými vzory, plyšovými koberci, lampióny, světly a pohodlnými pohovkami, v marockém stylu inspiruje vás, abyste byli odvážní a extravagantní, pokud jde o váš nábytek a dekorace. Zde je kolekce několika úžasných obytných prostor, které různými způsoby předvádějí nadčasového marockého ducha a ukazují jej dnešnímu světu. Užijte si tuto vzrušující galerii obrázků!

Marocký styl s jeho moderními interpretacemi 

v marockém stylu interiér jídelny červený nábytek koberec orientální oblouk

Marocký styl klasický obývací pokoj vypadá jako neutuchající oslava života s bohatými jasnými barvami a rozmanitými texturami. Ale o tom si povíme trochu později. Většina majitelů domů chce ve svých pokojích jen nádech marockého kouzla. Zároveň však chtějí zachovat elegantní, svěží, současný ráz domu. Toho lze dosáhnout použitím jasných barevných akcentů, které skvěle vyniknou v obývacím pokoji na chladném, neutrálním pozadí. Samozřejmě existuje mnoho způsobů, jak je integrovat do prostředí. Všude jsou krásné přehozové a podlahové polštáře, ozdobné závěsy, klasické marocké koberce a útulné dekorace v jasně červených, žlutých a modrých odstínech a scénu ovládnou tyto odvážné marocké prvky!

Geometrické vzory a jasné akcenty

orientální vzor oranžové zdi v marockém stylu

Oblíbeným současným trendem je používání fascinujících geometrických vzorů a výrazných akcentů, díky nimž orientální pokoj vypadá elegantně a moderně a současně typicky marocky! Velká zrcadla a lesklé povrchy mohou také zdůraznit tuto přitažlivost, aniž by zdánlivě nebyly na místě. Skutečně vidíme klasický hollywoodský Regency styl a marocký styl ruku v ruce v okouzlujícím obývacím pokoji! Není to překvapující??

Barevné a klasické!

v marockém stylu romantické krbové ozdoby křeslo osmanské

Chcete se odchýlit od evropského stylu zařizování a vnést do svého interiéru exotickou notu? Pak přivítejte klasický marocký styl v interiérovém designu! První věcí, kterou musíte udělat, je vybrat barvu pozadí pro váš obývací prostor. To je velký rozdíl mezi zahrnutím marockých prvků do moderního interiéru a volbou konkrétního marockého motivu. Neutrální pozadí v bílé nebo krémové barvě už prostě není dost dobré! Teplá žlutá a spálené pomeranče jsou často upřednostňované barvy. Pro ty, kteří chtějí ve svém marockém obývacím pokoji „středomořskou atmosféru“, je aqua, tyrkysová nebo modrozelená vhodná alternativa.

Luxusní doma

Moderní výzdoba-marocký styl

Neváhejte a naplňte místnost luxusním dekorem v kontrastních barvách a těžkých vzorech pro autentický marocký vzhled. Záclony inspirované pouštním životem na Blízkém východě, jako je přírodní zeleň, oblouky a okna s klíčovými dírkami a další prvky klasické blízkovýchodní architektury, dodávají marockému obývacímu pokoji ozdobnou přitažlivost.

Světla, vzory a plyšové textury

nápady na čalouněnou sedací soupravu v klasickém stylu

Při zdobení v marockém stylu byste se měli raději obejít bez odkládacích stolků a dalších přídavných stolů. V tomto prostředí mají své místo krásně vyřezávané dřevěné dekorace, barevné nálezy z místního blešího trhu s orientálním nádechem a skvělými stoličkami. A zatímco se vaše pozornost soustředí na dekoraci, textil a barvy, nezapomeňte na roli svítidel. Protože právě tyto hrají velmi důležitou roli při dosažení skutečné marocké nálady. Ve skutečnosti jsou světla, jako jsou lucerny v marockém stylu, přesně tím detailem, který je s touto kulturou nejvíce spojen. Když takovou lampu uvidíte, definujete celou místnost jako skutečně marockou!

Čisté světlo

Dřevěný stůl-masivní dřevo-klasický nábytek-afro-arabský styl

Neobyčejná a nenapodobitelná marocká světla plní v obývacím pokoji dvojí funkci, jsou skvělými sochařskými doplňky, i když nejsou zapnutá. Zkombinujte je s ostatními obecně uznávanými rysy vintage stylu, například s marockými koberci, a polovina vaší práce bude hotová! Marocký obývací pokoj, povzbuzující, příjemný a někdy jednoduše majestátní, je výraznou oázou barev a kreativity.

Čistá poznámka s arabským nádechem

Obývací pokoj-s-krbem-okno-se zaoblenými-arabskými tvary

 Lucy Design interiéru

Pokud chcete ve svém moderním obývacím pokoji implementovat orientální styl, pak byste měli pracovat s barvami. Orientální svět barev je bohatý na intenzivní barvy, které jsou v interiéru velmi výrazné. Patří sem především žlutá, červená, oranžová, zelená a azurově modrá. Při zařizování může být možné kombinovat moderní a marocký styl, ale pouze pokud jsou použity správné barvy. I když jsou stěny a strop bílé, můžete obývací části dát orientální nádech se zařizovacími prvky v příslušných barvách.

Pohádkový dům

Obývací pokoj-dům-dvoupatrový-typický-marocký

Marocký styl dodává každé místnosti nádech exotiky. Díky výrazným barvám, krásnému textilu a dřevěnému nábytku vypadá váš byt jako palác z „1001 nocí“. Pro zcela autentický vzhled hraje každý prvek důležitou roli – od designu stěny po malou stoličku v obývacím prostoru. Ozdoby na nábytku a oknech zde hrají hlavní roli a rozhodně by měly být součástí výzdoby. Oblíbenými motivy jsou květiny, úponky a především motivy vypůjčené z přírody.

Orientální moderní

Vintage styl se skleněným stolem a čalouněným nábytkem

Stále více designérů interiérů se snaží implementovat styl orientálního zařizování do moderního interiérového designu. Výsledkem je jakýsi mix stylů, které hovoří pro neobvyklý design interiéru. Prvky, které se v takovém zařízení často používají, jsou orientální koberce a závěsná světla. Mají specifický design, a proto okamžitě ukazují na Orient.

Základní prvky pro orientální interiér

Záclony-s-orientálními postavami-nábytek-domů

 Jason Dallas Design

Jako každý životní styl, i orientální a marocký styl mají určité prvky, které jsou pro ně zásadní. Jde především o předměty, které se používají při dekoraci. Mezi základy dekora pro tento styl zařizování patří pohodlné podlahové polštáře a pufy v barvách typických pro daný styl, závěsná světla s neobvyklými designy a také různé nádoby ze stříbra, mědi a mosazi. Paraventy vyrobené ze dřeva jsou další oblíbenou myšlenkou dekorace, která může také sloužit jako rozdělovač pokojů ve větší místnosti.

Útulné posezení s podlahovými polštáři

Čajový a kávový koutek-kulaté-sedací-polštáře-na-koberci

 Fotografie KuDa

Pokud byste chtěli svůj byt zařídit v orientálním stylu, můžete si navrhnout samostatné posezení. Zásadní je zde koberec s několika podlahovými polštáři a nízkým stolem uprostřed. Prostor můžete od zbytku bytu oddělit baldachýny z organzy. Měli byste také zajistit vhodné osvětlení, které v této oblasti vykouzlí teplé světlo. S takovou oázou klidu a relaxace ve vlastním domě si nemusíte dělat starosti se stresem.

Zařiďte obývací pokoj arabským vkusem

stylové tvary a mezery v arabském stylu

Osvětlení Souq

Abyste pozvali Orient do svých čtyř stěn, nemusíte nutně vybavit celou místnost marockým nebo arabským stylem. V místnosti můžete místo toho umístit různé prvky ze stylu, které dodávají pouze orientální nádech. Sami rozhodnete, zda koberec, krásný skleněný lustr nebo pohovka s marockým vzorem.

Zelená barva stěny do obývacího pokoje v orientálním stylu

Sedací boxy-s-polštáři-a-koberci-zelené-okenní rámy

 Elad Gonen

Marocký styl se vyznačuje živými barvami a nádhernými vzory. Pokud chcete svému vlastnímu obývacímu pokoji dodat nádech marocké atmosféry, pak se můžete rozhodnout pro takovou barvu stěny. Vzhledem k tomu, že styl zařizování má hodně společného s přírodou, je zelená ideální barvou stěn a nábytku. Zkombinujte s jasně žlutou a oranžovou a vytvořte harmonické prostředí.

Barevné zařízení ve stylu Orientu

Kulaté posezení s čalouněním a polštáři v arabském stylu

 ibrahim radwan

S úspěšnou kombinací různých barev a vzorů pro interiér můžete pozvat oblíbený orientální styl do svého vlastního bytu. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít správný textil. V marockém stylu se používá hodně hedvábí, organzy, bavlny a brokátu. Čalouněný nábytek a nádherné závěsy jsou proto nutností pro skutečný orientální nádech. Použijte co nejvíce barev, které jsou navzájem dobře sladěny. Shromážděte další inspiraci pro marocký styl z naší obrazové galerie.

Červeno-barevné-barevné-zařízení-klasické-a-stylové

Becky Harrisová

Kožená sedací souprava v retro stylu s kovovými židlemi

Urso designy

Ratanové sedací polštáře-orientální-koberec-závěsy

Laura U

Závěsná lampa-lucerna-marocký styl-barevný-koberec

Duet Design Group

moderní nábytek-krb-s-přírodním kamenem

Tom Stringer Design Partners

orientální koberec s polštáři-barevný-plyš

Dům & Domy Palm Springs Home Staging

Moderní vybavení s koženým nábytkem tyrkysové barvy

Interiéry Tami Smight

Dřevěná podlaha s vysokým stropem a vzdušností

Kočičí dřevěná podlahová pohovka s čalouněním

Interiéry Rebeccy Mitchellové & butik

Arabské tvary a postavy v obývacím pokoji v tyrkysové barvě

Marocký bazar Návrháři interiérů

Pohádkové zařízení-čalouněné polštáře-vysoký strop-orientální

Gordonův kamenný design

Dům s verandou-obývací pokoj-s krbem

Horchow

Klasická stěna-dekorace-čalouněná-pohovka-s-dřevěným stolem

Sunny K. Veselý

Ručně tkaný-koberec-krém-bílý-nábytek-s-krbem

Gordonův kamenný design

Nábytek v marockém stylu-nábytek-obývací pokoje

Barevný polštář-kožený nábytek-moderní vybavení

Sarah Kidder Design

Modrý koberec s asymetrickými postavami

Janet Paik

Stromy jako dekorace-klasický-bílý-nábytek-s-kovovými stoly

z Wisterie

Dekorativní čalouněná sedací souprava se zrcadlem

Natalie Fuglestveit Design interiéru

Nástěnná dekorace-dřevěné stoly v jižním stylu

Klasický marocký mozaikový interiér

Plachetnice-pohled-na-pobřeží-přístav-veranda-marocký styl