Obývací pokoj

Integrace projektoru do obývacího pokoje – nápady pro jedinečný zážitek z kina

Beamer v obývacím pokoji - stojací lampa - rohový gauč - béžová - polštáře - stůl - plátno - dřevěné trámy - krb - pes

Chcete do svého obývacího pokoje vnést tu zvláštní a nenahraditelnou atmosféru kina? Pokud jde o skutečný zážitek z domácího kina, projektory jsou dokonalými zařízeními, která umožňují čistou zábavu. Za požadovaný efekt vděčí ani ne tak kvalitě obrazu, jako spíše velikosti obrazu, který videoprojektory vytvoří na zdi. Níže vám představíme několik nápadů, jak to udělat Projektor v obývacím pokoji lze integrovat.

Projektor v obývacím pokoji – praktické pořízení s mnoha výhodami

Beamer v obývacím pokoji plátno-skříňky-strop-denní světlo-gauč-stůl-malá-dřevěná pokojová rostlina

Integrace videoprojektoru má několik výhod. Z hlediska estetiky je projektor na rozdíl od velké černé televizní obrazovky v obývacím pokoji nebo ložnici téměř neviditelný. Na projekci stačí bílá zeď. Díky úhlopříčce obrazovky až tři metry vykouzlí projektory mnohem větší obraz než jakékoli jiné plátno.

Umístěte projektor správně do obývacího pokoje

Beamer v obývacím pokoji skrýt-potah-integrovat-obrázky-skříně-pohovka-křeslo-polštáře-potah-domácí kino-přírodní-béžová

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která byste měli udělat před nákupem, je výběr správného umístění projektoru. V ideálním případě jsou projektory připevněny ke stropu pomocí vhodných držáků, protože tímto způsobem jak samotný projektor, tak kabely nejsou v cestě. I když se nepoužívají, nezabírají v místnosti žádné místo.

Prostorová řešení pro různé vybavení pokojů

Beamer v obývacím pokoji skleněná příčka stěna-květinové motivy-gauč-polštáře-koberec-pruhy-roll-up obrazovka

Pokud máte obývací pokoj se zavěšeným stropem s mezerou mezi nimi, můžete se rozhodnout pro stropní výtah, se kterým projektor po filmové noci jednoduše zmizí stisknutím tlačítka. Projektor můžete také postavit na polici s knihami nebo na beamerový stůl za předpokladu dostatečné cirkulace vzduchu a povrchu bez vibrací.

Věnujte pozornost světelným podmínkám v místnosti

Beamer in the obývací pokoj instalace-domácí kino-luxusní-moderní-stůl-sedací souprava-plátno-velká nástěnná dekorace

Aby byl obraz bezchybný, měl by být objektiv projektoru v rovině se spodním okrajem projekční plochy. Důležitým předpokladem požadované filmové atmosféry je tma. Pro ostrý obraz jsou vhodné tmavší místnosti. Vzhledem k tomu, že dostatečný přísun světla má pro domácí atmosféru velký význam, mohou být žaluzie, rolety nebo neprůhledné závěsy, které v noci nepropouští denní světlo ani dopadající světlo ze sousedních budov, velkou pomocí.

Dosáhněte optimální kvality barev a kontrastu

Beamer-obývací pokoj-nástěnná jednotka-černá-vestavěná-plátno-rohová pohovka-konferenční stolek-okenní rolety

Získáte lepší sytost barev, kontrasty a hodnoty černé, čím tmavší bude barva stěny nebo nábytek. V obývacím prostoru je poměrně vzácné rozhodnout se pro černé stěny. Navíc technologie v bytě musí být ve skutečnosti přizpůsobena vybavení a ne naopak. Z tohoto důvodu mohou pomoci i černé závěsy.

Osvětlení v místnosti

Beamer-obývací pokoj-moderní-rohový gauč-skleněný stůl-plátno-křeslo-polštáře-závěsy

Abyste si mohli vychutnat čistý obraz, doporučujeme umístit světelné zdroje tak, aby nesvítily přímo na obrazovku. Opačné, světlé a reflexní povrchy mohou také odrážet světlo a zhoršovat kvalitu obrazu.

Vzdálenost od obrazovky k sedadlu

Beamer-obývací pokoj-schody-kovové-okno-přední-pracovní plocha-sedací-stůl-servírovací-podnos-plátno-denní světlo

Chcete -li dosáhnout vynikajících výsledků projekce, musí velikost obrazovky odpovídat vzdálenosti od požadovaného místa k sezení. Pozorovací vzdálenost by obecně měla být 1,5 až 2krát širší než šířka samotného obrazu. Jinak musíte stále hýbat hlavou, což je z dlouhodobého hlediska vyčerpávající.

Modely na plátno v mnoha provedeních

Beamer-obývací pokoj-strop-strop-design-světlík-šikmé-křeslo-domácí kino-plátno-denní světlo

Pokud chcete dosáhnout optimální kvality barev a obrazu, musíte si koupit plátno. Na dnešním trhu s výrobky existují různé modely pláten, které nepochybně splní všechny vaše potřeby. Chcete obrazovku srolovat ručně, nebo chcete projekční plátno, které lze zvednout a spustit stisknutím tlačítka?

Ruční nebo elektrický naviják

Beamer-obývací pokoj-rohová sedačka-velká-židle-stropní svítidla-polštáře-obrázky-komoda-koberec-stolní lampa

Plánujete si pořídit plátno do obývacího pokoje a nemůžete se rozhodnout, který roll up je pro vás vhodnější? Ruční roll-up plátno se snadno používá a je dobrým řešením pro rozpočet. Pokud bude obrazovka používána relativně často, bude pro vás lepší elektrická verze, protože slibuje větší uživatelský komfort. Můžete také získat rámové plátno, které se vyznačuje dokonalou rovinností plátna.

Reflexní vlastnosti plátna

Beamer-obývací pokoj-strop-skrýt-roh-gauč-stůl-komoda-police-dekorace-obraz-stropní-světla

Dobrá obrazovka by v ideálním případě měla odrážet světlo co nejvíce ve všech směrech. Tím je zajištěn rovnoměrný jas obrazu bez ohledu na úhel, ze kterého je obraz zobrazen.

Materiál obrazovky pro dobré přehrávání filmů

Beamer-obývací pokoj-integrovat-beton-zeď-strop-světla-stůl-sedák polštář-stůl-kytara-burger-koberec

Můžete také použít obrazovku, která se používá i ve skutečném kině. Jedná se o akusticky průhledné utěrky z perforované fólie nebo textilie. Aby byl obraz a zvuk dokonale sladěn, když je používáte, bylo by nejlepší umístit reproduktory za obrazovku. To ale není předpokladem dobrého zvuku.

Kam můžete dát plátno

Projektor-obývací pokoj-vestavěný-skrýt-integrovat-rohová pohovka-komoda-plátno-světlo-polštář-stěna plakát

Obrazovky pro projektor v obývacím pokoji jsou obvykle připevněny ke stropu nebo zdi. Existují také mobilní obrazovky se stativy, které lze nastavit na libovolném počtu různých míst. Pokud už po vzrušujícím filmu nechcete vidět obrazovku před očima, koupě obrazovky se stativem by pro vás měla větší smysl.

Určete příslušnou výšku obrazovky

Beamer-obývací pokoj-integrovat-denní světlo-plátno-horní patro-květinová váza-terasa-krb-dekorace

Abyste si mohli filmy nebo videohry ve svém obývacím pokoji skutečně užít, je montážní výška obrazovky důležitým bodem. V ideálním případě samozřejmě musí být zohledněny prostorové podmínky. V ideálním případě by měl být střed obrazu v úrovni očí. Protože je moderní sedací nábytek poměrně nízký, měla by být upravena výška a obrazovka by neměla být namontována příliš vysoko.

Jas projektoru

Beamer-obývací pokoj-malý-gauč-konferenční stolek-komoda-zrcadlo-koberec-skleněné dveře-klávesnice-stropní světla

Při nákupu projektoru byste měli zvážit další důležité kritérium, a to jeho jas. To se měří v lumenech ANSI a udává, kolik světla může zařízení promítnout na povrch. Pokud je váš obývací pokoj zaplaven světlem, projektor by měl mít alespoň 2 000 lumenů. Nespoléhejte na více lumenů, než je požadováno, protože to může způsobit rušivý efekt oslnění.

Pohodlné sezení v domácím kině

Beamer-obývací pokoj-krb-stěna dekorace-pohovka-kůže-stůl-křeslo-polštář-stropní osvětlení-hrnková rostlina

Pohodlné posezení ve vlastním obývacím kině je stejně důležité jako obraz a dokonalý zvuk z reproduktorů. Pokud máte velký rohový gauč, jsou splněny ideální podmínky pro několik hodin relaxace. Co si myslíte o jediném křesle s odpovídajícím otomanem, abyste mohli zvednout nohy a relaxovat?

Postavte projektor do malého obývacího pokoje

projektor-obývací pokoj-malá rolovací obrazovka-elektrické-denní světlo-židle-židle-pohovka-propojovací pokoj-ložnice

V obývacím pokoji se mimochodem nemusíte obejít bez projektoru, i když máte malý byt. Pokud má váš byt přechodové místnosti, můžete obrazovku připevnit ke stropu nad dveřmi. Zbytek stěn místnosti tedy můžete využít na pěknou dekoraci.

Integrujte projektor do obývacího pokoje ve výklenku ve zdi

Beamer-obývací pokoj-útulný-malá-pohovka-stůl-posuvné dveře-lustr-obrázky-dřevěné obložení-výklenek do zdi

Pokud máte otevřenou skříň, kterou oddělíte od zbytku místnosti posuvnými dveřmi, můžete tam také připevnit zástěnu přes dveře. Tímto způsobem také neuvidíte pouzdro obrazovky.

Sedací nábytek jako v kinosále

projektor-obývací pokoj-plátno-knihovna-žebřík-pohovka-křeslo-závěsné lampy-kov-lakované-muži-žena

Máte rádi návštěvy a vaši hosté jsou také velkými filmovými nadšenci, pak jim můžete dopřát jedinečný a pohodlný zážitek z kina ve skvělé atmosféře. Umístěte sedadla kina za sebe a proměňte svůj obývací pokoj ve skutečné kino.

Tichý projektor s prvotřídním rozlišením

Beamer-obývací pokoj-malá stěna-výklenek-nástěnná světla-koberec-vzor-komoda-polštář-obrazové okno

Pokud jste opravdovým filmovým fanouškem, milujete videohry a jste připraveni utratit více peněz za perfektní zážitek z kina, můžete si pořídit drahý model. Můžete tedy těžit z dokonalé kvality obrazu a projektor bude téměř bezhlučný.

Obývací pokoj

Integrace projektoru do obývacího pokoje – nápady pro jedinečný zážitek z kina

Beamer v obývacím pokoji - stojací lampa - rohový gauč - béžová - polštáře - stůl - plátno - dřevěné trámy - krb - pes

Chcete do svého obývacího pokoje vnést tu zvláštní a nenahraditelnou atmosféru kina? Pokud jde o skutečný zážitek z domácího kina, projektory jsou dokonalými zařízeními, která umožňují čistou zábavu. Za požadovaný efekt vděčí ani ne tak kvalitě obrazu, jako spíše velikosti obrazu, který videoprojektory vytvoří na zdi. Níže vám představíme několik nápadů, jak to udělat Projektor v obývacím pokoji lze integrovat.

Projektor v obývacím pokoji – praktické pořízení s mnoha výhodami

Beamer v obývacím pokoji plátno-skříňky-strop-denní světlo-gauč-stůl-malá-dřevěná pokojová rostlina

Integrace videoprojektoru má několik výhod. Z hlediska estetiky je projektor na rozdíl od velké černé televizní obrazovky v obývacím pokoji nebo ložnici téměř neviditelný. Na projekci stačí bílá zeď. Díky úhlopříčce obrazovky až tři metry vykouzlí projektory mnohem větší obraz než jakékoli jiné plátno.

Umístěte projektor správně do obývacího pokoje

Beamer v obývacím pokoji skrýt-potah-integrovat-obrázky-skříně-pohovka-křeslo-polštáře-potah-domácí kino-přírodní-béžová

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která byste měli udělat před nákupem, je výběr správného umístění projektoru. V ideálním případě jsou projektory připevněny ke stropu pomocí vhodných držáků, protože tímto způsobem jak samotný projektor, tak kabely nejsou v cestě. I když se nepoužívají, nezabírají v místnosti žádné místo.

Prostorová řešení pro různé vybavení pokojů

Beamer v obývacím pokoji skleněná příčka stěna-květinové motivy-gauč-polštáře-koberec-pruhy-roll-up obrazovka

Pokud máte obývací pokoj se zavěšeným stropem s mezerou mezi nimi, můžete se rozhodnout pro stropní výtah, se kterým projektor po filmové noci jednoduše zmizí stisknutím tlačítka. Projektor můžete také postavit na polici s knihami nebo na beamerový stůl za předpokladu dostatečné cirkulace vzduchu a povrchu bez vibrací.

Věnujte pozornost světelným podmínkám v místnosti

Beamer in the obývací pokoj instalace-domácí kino-luxusní-moderní-stůl-sedací souprava-plátno-velká nástěnná dekorace

Aby byl obraz bezchybný, měl by být objektiv projektoru v rovině se spodním okrajem projekční plochy. Důležitým předpokladem požadované filmové atmosféry je tma. Pro ostrý obraz jsou vhodné tmavší místnosti. Vzhledem k tomu, že dostatečný přísun světla má pro domácí atmosféru velký význam, mohou být žaluzie, rolety nebo neprůhledné závěsy, které v noci nepropouští denní světlo ani dopadající světlo ze sousedních budov, velkou pomocí.

Dosáhněte optimální kvality barev a kontrastu

Beamer-obývací pokoj-nástěnná jednotka-černá-vestavěná-plátno-rohová pohovka-konferenční stolek-okenní rolety

Získáte lepší sytost barev, kontrasty a hodnoty černé, čím tmavší bude barva stěny nebo nábytek. V obývacím prostoru je poměrně vzácné rozhodnout se pro černé stěny. Navíc technologie v bytě musí být ve skutečnosti přizpůsobena vybavení a ne naopak. Z tohoto důvodu mohou pomoci i černé závěsy.

Osvětlení v místnosti

Beamer-obývací pokoj-moderní-rohový gauč-skleněný stůl-plátno-křeslo-polštáře-závěsy

Abyste si mohli vychutnat čistý obraz, doporučujeme umístit světelné zdroje tak, aby nesvítily přímo na obrazovku. Opačné, světlé a reflexní povrchy mohou také odrážet světlo a zhoršovat kvalitu obrazu.

Vzdálenost od obrazovky k sedadlu

Beamer-obývací pokoj-schody-kovové-okno-přední-pracovní plocha-sedací-stůl-servírovací-podnos-plátno-denní světlo

Chcete -li dosáhnout vynikajících výsledků projekce, musí velikost obrazovky odpovídat vzdálenosti od požadovaného místa k sezení. Pozorovací vzdálenost by obecně měla být 1,5 až 2krát širší než šířka samotného obrazu. Jinak musíte stále hýbat hlavou, což je z dlouhodobého hlediska vyčerpávající.

Modely na plátno v mnoha provedeních

Beamer-obývací pokoj-strop-strop-design-světlík-šikmé-křeslo-domácí kino-plátno-denní světlo

Pokud chcete dosáhnout optimální kvality barev a obrazu, musíte si koupit plátno. Na dnešním trhu s výrobky existují různé modely pláten, které nepochybně splní všechny vaše potřeby. Chcete obrazovku srolovat ručně, nebo chcete projekční plátno, které lze zvednout a spustit stisknutím tlačítka?

Ruční nebo elektrický naviják

Beamer-obývací pokoj-rohová sedačka-velká-židle-stropní svítidla-polštáře-obrázky-komoda-koberec-stolní lampa

Plánujete si pořídit plátno do obývacího pokoje a nemůžete se rozhodnout, který roll up je pro vás vhodnější? Ruční roll-up plátno se snadno používá a je dobrým řešením pro rozpočet. Pokud bude obrazovka používána relativně často, bude pro vás lepší elektrická verze, protože slibuje větší uživatelský komfort. Můžete také získat rámové plátno, které se vyznačuje dokonalou rovinností plátna.

Reflexní vlastnosti plátna

Beamer-obývací pokoj-strop-skrýt-roh-gauč-stůl-komoda-police-dekorace-obraz-stropní-světla

Dobrá obrazovka by v ideálním případě měla odrážet světlo co nejvíce ve všech směrech. Tím je zajištěn rovnoměrný jas obrazu bez ohledu na úhel, ze kterého je obraz zobrazen.

Materiál obrazovky pro dobré přehrávání filmů

Beamer-obývací pokoj-integrovat-beton-zeď-strop-světla-stůl-sedák polštář-stůl-kytara-burger-koberec

Můžete také použít obrazovku, která se používá i ve skutečném kině. Jedná se o akusticky průhledné utěrky z perforované fólie nebo textilie. Aby byl obraz a zvuk dokonale sladěn, když je používáte, bylo by nejlepší umístit reproduktory za obrazovku. To ale není předpokladem dobrého zvuku.

Kam můžete dát plátno

Projektor-obývací pokoj-vestavěný-skrýt-integrovat-rohová pohovka-komoda-plátno-světlo-polštář-stěna plakát

Obrazovky pro projektor v obývacím pokoji jsou obvykle připevněny ke stropu nebo zdi. Existují také mobilní obrazovky se stativy, které lze nastavit na libovolném počtu různých míst. Pokud už po vzrušujícím filmu nechcete vidět obrazovku před očima, koupě obrazovky se stativem by pro vás měla větší smysl.

Určete příslušnou výšku obrazovky

Beamer-obývací pokoj-integrovat-denní světlo-plátno-horní patro-květinová váza-terasa-krb-dekorace

Abyste si mohli filmy nebo videohry ve svém obývacím pokoji skutečně užít, je montážní výška obrazovky důležitým bodem. V ideálním případě samozřejmě musí být zohledněny prostorové podmínky. V ideálním případě by měl být střed obrazu v úrovni očí. Protože je moderní sedací nábytek poměrně nízký, měla by být upravena výška a obrazovka by neměla být namontována příliš vysoko.

Jas projektoru

Beamer-obývací pokoj-malý-gauč-konferenční stolek-komoda-zrcadlo-koberec-skleněné dveře-klávesnice-stropní světla

Při nákupu projektoru byste měli zvážit další důležité kritérium, a to jeho jas. To se měří v lumenech ANSI a udává, kolik světla může zařízení promítnout na povrch. Pokud je váš obývací pokoj zaplaven světlem, projektor by měl mít alespoň 2 000 lumenů. Nespoléhejte na více lumenů, než je požadováno, protože to může způsobit rušivý efekt oslnění.

Pohodlné sezení v domácím kině

Beamer-obývací pokoj-krb-stěna dekorace-pohovka-kůže-stůl-křeslo-polštář-stropní osvětlení-hrnková rostlina

Pohodlné posezení ve vlastním obývacím kině je stejně důležité jako obraz a dokonalý zvuk z reproduktorů. Pokud máte velký rohový gauč, jsou splněny ideální podmínky pro několik hodin relaxace. Co si myslíte o jediném křesle s odpovídajícím otomanem, abyste mohli zvednout nohy a relaxovat?

Postavte projektor do malého obývacího pokoje

projektor-obývací pokoj-malá rolovací obrazovka-elektrické-denní světlo-židle-židle-pohovka-propojovací pokoj-ložnice

V obývacím pokoji se mimochodem nemusíte obejít bez projektoru, i když máte malý byt. Pokud má váš byt přechodové místnosti, můžete obrazovku připevnit ke stropu nad dveřmi. Zbytek stěn místnosti tedy můžete využít na pěknou dekoraci.

Integrujte projektor do obývacího pokoje ve výklenku ve zdi

Beamer-obývací pokoj-útulný-malá-pohovka-stůl-posuvné dveře-lustr-obrázky-dřevěné obložení-výklenek do zdi

Pokud máte otevřenou skříň, kterou oddělíte od zbytku místnosti posuvnými dveřmi, můžete tam také připevnit zástěnu přes dveře. Tímto způsobem také neuvidíte pouzdro obrazovky.

Sedací nábytek jako v kinosále

projektor-obývací pokoj-plátno-knihovna-žebřík-pohovka-křeslo-závěsné lampy-kov-lakované-muži-žena

Máte rádi návštěvy a vaši hosté jsou také velkými filmovými nadšenci, pak jim můžete dopřát jedinečný a pohodlný zážitek z kina ve skvělé atmosféře. Umístěte sedadla kina za sebe a proměňte svůj obývací pokoj ve skutečné kino.

Tichý projektor s prvotřídním rozlišením

Beamer-obývací pokoj-malá stěna-výklenek-nástěnná světla-koberec-vzor-komoda-polštář-obrazové okno

Pokud jste opravdovým filmovým fanouškem, milujete videohry a jste připraveni utratit více peněz za perfektní zážitek z kina, můžete si pořídit drahý model. Můžete tedy těžit z dokonalé kvality obrazu a projektor bude téměř bezhlučný.