Obuv

Tenisky pro udavače trendů – když se sportovní obuv stane poutačem

Tenisky-trendy-tenisky-adidas-moderní

Tenisky jsou nejen velmi módní, ale také velmi pohodlné na nošení! S četnými variantami, které jsou nabízeny v obchodech, si střihnete zářící postavu v každodenním životě i na večírku! Se stylovými teniskami můžete dát celému vašemu outfitu úplně poslední nádech. Pokud se vám to líbí více ležérně, můžete šikovně kombinovat jednobarevné tenisky se svým oblečením, pro absolutní oběti módy mezi vámi existuje nespočet barevných modelů těchto ikonických nášlapů, které z každého vzhledu vykouzlí během chvilky chladnou módní výpověď. Jedna věc je jistá: se správnými teniskami vizuálně vylepšíte svůj vzhled a mimochodem předvedete skutečný smysl pro styl s těmito sportovními poutači na nohou.

Tenisky pro udavače trendů – sportovní obuv pro každodenní život

Tenisky-Trendsetter-Ručně tkané-Kůže-Adidas

Věděli jste to už? Teniska v němčině znamená „Schleicher“ a je souhrnný termín pro sportovní obuv, která se nenosí ve sportu, ale v každodenním životě? Tenisky vypadají podobně jako módní běžecké boty a upřednostňují se jako běžné pouliční boty. Úplně první sportovní obuv se objevila v Anglii již v roce 1860. Byly to takzvané „kroketové boty“ s pružnou gumovou podrážkou a plátěným hřídelem a říkalo se jim „plimsoles“. V roce 1917 ve Spojených státech amerických Rubber Company vyrábí první „Keds“. Výrobce obuvi z USA je stále světoznámý a velmi populární i dnes. Tyto sportovní boty byly brzy oblíbené také u dospělých, kteří hráli tenis. Úspěšný příběh „Converse All Stars“ po kotníky začal v roce 1919. „Chucks“, o které je dnes stále velký zájem, se po celá desetiletí staly ztělesněním tenisek v Severní Americe a nyní mají mnoho fanoušků všech věkových kategorií po celém světě.

Tenisky pro trendy – generace tenisek

Tenisky-Trendsetter-Men-Denim-Jaro-Nike

Pojem „teniska“ vynalezl ve 20. století Henry Nelson McKinney, který byl známým odborníkem na reklamu. S výjimkou mokasín, všechny ostatní boty v té době působily velmi hlučně, protože měly podrážky z pevné kůže. Teniska měla protiskluzovou gumovou podrážku, která umožňovala téměř tichý vzhled. V 50. letech například James Dean, idol celé generace, dával přednost módním teniskám s chladnou koženou bundou a modrými džíny. To způsobilo naprostý humbuk z pohodlné a snadno udržovatelné sportovní obuvi, která se rychle stala preferovanou obuví mladých lidí. „Generace tenisek“ svými trendovými teniskami demonstrovala svůj protest proti vládnoucímu establishmentu a kultuře dospělých, která sázela na leštěné kožené boty.

Tenisky pro udavače trendů – funkční a stylové

Tenisky-trendy-bílo-červeno-černé-Nikes

Termín „tenisky“ se v Německu používá pro sportovní obuv od 90. let minulého století. Předtím se mluvilo o „teniskách“ nebo „sportovní obuvi“. Tenisky a sportovní obuv se však liší v několika důležitých ohledech. Sportovní obuv je vyvinuta pro skutečné použití ve sportu a kromě svého módního vzhledu přebírá související funkce, jako je běžecká obuv nebo speciální sportovní obuv pro aktivity v posilovně. Tenisky jsou trendové boty, kterým se dává přednost nošení v každodenním volném čase. Ikonické boty jsou vyráběny ve sportovním vzhledu, ale primárně neplní sportovní funkce.

Tenisky pro trendy – elegantní design

Tenisky-trendy určující-barevné-nápady-moderní-Nike

Takzvané re-issues jsou mimochodem elegantní modely sportovních bot, které byly v minulosti velmi populární a nyní se opět vyrábějí v exkluzivní nové edici v limitované edici. Ušlechtilé tenisky jsou sportovní boty, které jsou vysoce kvalitní a často mají hřídele z jemné horní kůže. Luxusní verze běžných sportovních tenisek se liší hlavně kvalitnějšími materiály a skutečností, že tyto boty jsou většinou stále zpracovávány ručně. Například rakouská společnost Ludwig Reiter vyrábí elegantní tenisky z vysoce kvalitní kůže.

Tenisky pro udavače trendů – na co si dát při nákupu pozor

Tenisky-trendy-zelená-červeno-bílá-Nike-vysoká

Mimochodem, typická teniska má střih hřídele, který je označován jako takzvaný „Oxford cut“. Podobně jako u sendviče se jeho dno skládá z různých vrstev plastu, a proto je také označováno jako „sendvičové dno“. Tato dlouhá klínová podrážka poskytuje dobré odpružení. Pro lepší klima v obuvi můžete použít pevnou stélku, která také chrání stélku vaší stylové boty. Podrážka tenisky je odolná proti oděru jako sportovní obuv, má dobrou přilnavost a lehký gumový profil. Hřídel je většinou vyrobena ze syntetických vláken a má výztuhy z robustního semiše.

Barevné tenisky jsou v tuto chvíli úplně in

Tenisky-trendsetter-tenisky-ženy-šedo-modro-růžové

Se stylovými teniskami jste všude perfektně oblečeni. Sportovní poutače očí mají vlastnosti, které mohou v každodenním životě splňovat také následující požadavky: Nabízejí vám vysokou úroveň pohodlí, vyjadřují váš aktivní životní styl a přitahují značku. Svůj pohled na svět můžete snadno vyjádřit nošením módních tenisek. Tyto ikonické boty se mohou stát módou samy o sobě. Nové kolekce sportovního oblečení nebo streetwearu a ladících tenisek se objevují pravidelně každý rok. Sportovní tenisky ve všech představitelných barvách a tvarech se staly nepostradatelnou součástí každého šatníku.