Obklady stěn

Stěnový design na chodbě – užitečné tipy pro zdobení chodby

Nástěnný design na chodbě -efektivní-osvětlení-stěna-strop

Chodba je také důležitou oblastí v domácnosti a neměla by být z tohoto důvodu podceňována. Je to první věc, kterou uvidíte při vstupu do domu, a proto je důležité, aby byla nejen praktická, ale také příjemná. Často ale platí, že chodba je malá, a proto nenabízí prostor pro dekorativní nábytek a dekorace. Prostor by navíc měl sloužit hlavně skříňkám na boty a háčkům na kabáty.

Nástěnný design v předsíni zrcadlo stěna-posuvné-dveře-3d-dřevěné panely

To by vám však nemělo zabránit ve zdobení vaší chodby. K tomu máte k dispozici velkou plochu, o které se vám možná zprvu ani nezdá. Máme na mysli zeď. Tam, kde nevisí žádné bundy, můžete oblast využít různými způsoby, abyste byli atraktivní Nástěnný design na chodbě vytvořit příjemnou atmosféru.

Nástěnný design na chodbě z různých materiálů a barev

Nástěnný design na chodbě -modrá-akcenty-tapeta-květinový motiv

Tapeta dokáže zázraky. S ním můžete vytvořit pokoj moderní nebo rustikální, živý nebo elegantní. To vše je možné díky široké škále barev a mnoha různým vzorům, které jsou dnes nabízeny. Tapeta je skvělou volbou, pokud jde o design stěn chodby. Ať už pruhované nebo s květinovými motivy, barevné nebo jednoduché – jednoduše neuděláte chybu.

Nástěnný design na chodbě -3d-stěnové panely-vzor vlny-bílá

Moderní 3D panely jsou také velmi účinné jako návrhy stěn na chodbě. Zde máte na výběr mezi organickými a geometrickými tvary a existuje také mnoho barevných variant. Panely ze dřeva však mohou také vypadat velmi atraktivně a dát chodbě hřejivou atmosféru.

design stěny-chodba-design stěny-tapeta-dřevěná optika-bílá-kredenc

Dřevo můžete nechat přírodní nebo ho natřít na bílo a velmi dobře ho kombinovat s ladící tapetou. Například pro návrh stěny na chodbě připevněte dřevěné panely pouze ke spodní polovině stěny a horní polovinu navrhněte jakoukoli tapetou. Díky tomu vypadá chodba mnohem více domácky.

stěna-design-chodba-horizontální-pruhy-šedo-bílá

Pokud jsou pro vás tyto varianty příliš těžkopádné na to, abyste navrhli zeď na chodbě, můžete stále použít starou dobrou barvu stěny. Uplatňování je hračka a celá renovace nezabere mnoho času, vzhledem k tomu, že na chodbě není téměř žádný nábytek, který by musel být vytvořen z místnosti. Barva na zeď ale nemusí znamenat nudu. Můžete si vybrat mezi jemnými pastelovými tóny a zářivými barvami, které lze na přání také vzájemně kombinovat. Pruhované vzory jsou letos velmi moderní. Můžete to vzít v úvahu při rekonstrukci a zdobení stěn na chodbě.

Nástěnný design na chodbě se nástěnným zrcadlem

stěna design-chodba-zrcadlo-stěna-žlutá stěna

Nástěnné zrcadlo nenabízí jen praktickou stránku, a sice to, že si svůj outfit můžete před odchodem z bytu znovu zkontrolovat. Další výhodou je jeho dekorativní vlastnost, která se dokonale vyplatí při navrhování stěn na chodbě. Nástěnné zrcadlo je k dispozici v různých velikostech a tvarech, stejně jako s rámy v nejrůznějších provedeních. Nástěnné zrcadlo, zejména v malé chodbě, je skvělý nápad, protože místnost působí větší. V temné chodbě můžete chytře využít větší zrcadlo tím, že ho zavěsíte, aby odráželo světlo. Kromě designu stěny na chodbě to dělá zázraky.

stěna-design-chodba-stěna-zrcadlo-bez rámu-voštinový vzor

Pokud si nejste jisti stylem designu stěn na chodbě, je nejlepší zvolit jednoduché obdélníkové zrcadlo. To nejen dobře vypadá, ale také se hodí do každého stylu interiéru, zejména pokud nemá rám. Zvláště moderní vypadají takzvané zrcadlové dlaždice. Představují takříkajíc jednotlivé dlaždice a mohou být připevněny v různých vzorech a velikostech povrchu.

nástěnný design-chodba-konzola-stůl-dřevo-vinobraní-stolní lampa

Pokud však chcete zvýraznit určitý styl, nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je rámeček. Můžete si je také postavit a navrhnout sami, abyste vyzařovali individuální styl. Další výhodou rámu je, že vytváří domáckou atmosféru.

nástěnný design-chodba-černobílé-obrázky-lampa

Totéž platí také pro obrazové rámy, které jsou stejně skvělým nápadem na design stěny na chodbě. Zavěste své oblíbené fotografie nebo jiné obrázky, které vám dodají dobrou náladu a pozitivní myšlenky.

design stěny-chodba-tapeta-retro-vzor-černo-bílá